Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 12 Νοέμ 2021, 18:03

Ο Τολιό; Ο Χριστοδούλου;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47095
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 12 Νοέμ 2021, 18:44

Με τον τολιόπουλος στο παρκέ πάντως ο ΠΑΟΚ παίζει να έχει και μείον 100 πόντους έως τώρα.
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Παρ 12 Νοέμ 2021, 18:59

Ο Τολιοπουλος θα δείξει πράγματα.
Πιστεύω θέλει λίγο χρόνο ακόμα και ίσως καλύτερη διαχείριση.

Αυτή την στιγμή καιγόμαστε στο 5 και πρέπει να γίνει άλλη μια κίνηση επιπέδου Μαντζαρη

Δεν ακούσαμε κάτι νέο για Μακλιν άρα δεν δίνω πολλές πιθανότητες
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10861
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 12 Νοέμ 2021, 21:13

με εκπλήσετε με αυτἀ που λέτε για τη σύγκριση Μάντζαρη (ναι, στα καλά του, πριν περάσει ΑΣΟΥΤΟΣ ολόκληρη χρονιά πρόπερσυ στο γάβρο) και Κατσίβελη. Πραγματικά. Τόσο αλλιώς να το βλέπουμε το άθλημα...
Ο Κατσίβελης είναι και θέμα συμπάθειας, αλλά για μένα είναι το σύγχρονο γκαρντ όπως πρέπει να ναι. Πρώτα η άμυνα. Μετά η πάσα και ο ρυθμός. Και στο τέλος επιλογή να πάρει προσπάθεια, πρώτα δυνατό drive και μετά σουτ, το οποίο ΟΚ είναι μέτριο αλλά το βελτιώνει και βλέπουμε να έχει σε ματς 2/2 3π. όπως με μας στην αρχή προχθές...
Μόνο στην οργάνωση καταλήγω ότι ίσως ο Μάντζαρης τρέχει μια ομάδα καλύτερα, αυτό δεν το κοιτάω σωστά οπότε δεν έχω γνώμη...Α και στο ελεύθερο σουτ που θα του βγάλει η ομάδα στατιστικά πρέπει να είναι καλύτερη επιλογή, λλά αν είχα να διαλέξω Κατσίβελη σε κάθε περίπτωση (δείχνει και νεότερος, δυνατότερος, πιο ακμαίος)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 12 Νοέμ 2021, 22:40

Ο Μάντζαρης είναι το τελευταίο γκαρ ηλικιακά (αφού σου λέω κασίνη έστω και ελάχιστα μεγαλύτερος)επιπέδου που έβγαλε η χώρα μας. Όπου δυστυχώς για αυτόν η εξέλιξη του σταμάτησε σε εκείνη τη σύγκρουση με τον mcgrath.
Η μπασκετική του αντίληψη σε σχέση με αυτούς που έχουμε στην ομάδα (εξαιρώντας τον Γιάνκοβιτς) είναι πολύ μεγαλύτερη.
Η ομάδα μέχρι τώρα δεν παίρνει σχεδόν τίποτα από τους Έλληνες ( αν εξαιρέσεις πάλι την περίπτωση του βλάντο) και αυτό είναι τεράστιο liability και φαίνεται στα πολύ μεγάλα νεκρά διαστήματα που έχουμε όταν αναγκαστικά οι ξένοι πρέπει να πάρουν κάποιες ανάσες.
Ας ελπίσουμε να έρθει και ένα δυνατό πεντάρι γιατί δεν γίνεται ο Τζόουνς να παίζει 35 λεπτά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14496
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 12 Νοέμ 2021, 22:44

Για μένα είναι δύο παίκτες που μοιάζουν εξωφρενικά. Για τον Κατσιβελη ο κόσμος ξεχνάει πως είχε σημαντική συμμετοχή στην ανατροπή του τελικού ευρωλιγκας στο Οσφπ ρεαλ το 13.
Πιστεύω πως η άμυνα που τον έπαιζε ο βαζελος σε κάποιους τελικούς που του γύριζαν την πλάτη και τον άφηναν να σουτάρει του έσπασε την ψυχολογία και άργησε να το ξεπεράσει. Η άμυνα του είναι πραγματικά σκυλίσια (ένα κλικ κάτω ο μαντζαρης) ίδιο ακριβώς επίπεδο με του Κονιαρη. Κατσιβελης και Μαντζαρης αν και δεν έχουν επιθετικό ταλέντο τα τελευταία χρόνια έχουν αποκτήσει πολύ αξιόπιστο σουτ όταν όμως είναι στημένοι και πότε εν κίνηση. Ο Κονιαρης επιθετικά είναι πιο ταλαντούχος και καλύτερος σούτερ αλλά σε αντίθεση με τους άλλους δύο κάνει αρκετά λάθη. Επίσης είναι επιρρεπής στους τραυματισμους και αυτό τον πάει πίσω. Το πλεονέκτημα του Κατσιβελη σε σχέση με τον Μαντζαρη είναι πως έχει αποκτήσει τα τελευταία χρόνια μια σχετικά αξιόπιστη διείσδυση που την χρησιμοποιεί κάποιες στιγμές μέσα στο παιχνίδι, νομίζω πως είναι και λίγο καλύτερος στις βολές. Επίσης ο Μαντζαρης δείχνει πιο χορτασμενος από τον Κατσιβελη που γενικά φαίνεται να έχει υψηλότερο κίνητρο.
Κατα τη γνώμη μου η σειρά των Ελλήνων πλειμεκερ είναι η εξής. Στην πρώτη γραμμή βρίσκονται πλέον μόνο οι Καλαθης και Σλουκας, στη δεύτερη γραμμή οι Κατσιβελης Κονιαρης Μαντζαρης Γκίκας (με άλλα πάντως χαρακτηριστικά) και αν συνεχίσει έτσι και ο Μουράτος, και μετά ακολουθούν διάφοροι με καλύτερους τους Φλιωνη Τολιόπουλο Παπαδάκη Μωραιτη Ξανθοπουλο (στα 37 που δείχνει και την κατάντια του ελληνικού μπάσκετ) και πιο ελπιδοφόρο τον Νικολαΐδη. Δεν μπορώ να αξιολογήσω τους αδερφούς Καλαιτζακη δεν τους έχω δει αρκετά.
Για να συνοψισω λοιπόν φίλε KalamarGiannis και εγώ θεωρώ τον Κατσιβελη καλύτερο παίκτη στα σημεία από τον Μαντζαρη, αυτό όμως δεν αναιρεί πως αν ο Μαντζαρης είναι σε στοιχειώδες καλό επίπεδο θα μας δώσει τεράστια ώθηση στο παιχνίδι μας, και είναι τοπ κίνηση.
Νομίζω πως η διοίκηση πραγματικά καταφέρνει να ικανοποιεί τους οπαδούς με τις κινήσεις που κάνει μέσα στα οικονομικά πλαίσια που έχει θέσει ως προς την επιλογή παικτών με κριτήριο τα χαρακτηριστικά.
Για μένα πλέον ο ΠΑΟΚ εχει πιο σωστά δομημένο ροστερ από αεκ (για την οποία ο τρόπος που στελεχωνεται θα έπρεπε να διδάσκεται σε σεμινάριο πως να πετάς λεφτά στον αθλητισμό χωρίς αποτέλεσμα) και αν αλλάξει και δεύτερο σέντερ θα έχει καλύτερο ροστερ και από το Περιστέρι στα σημεία. Για το Λαύριο θέλω να αναφέρω πως δεν πιστεύω με τόσο άδειο ροστερ να αντέξει 2 διοργανώσεις και στην πορεία θα ξεφουσκώσει οπότε πάρα το κακό ξεκίνημα μας έχω ικανούς ακόμα και για τετράδα.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2542
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 13 Νοέμ 2021, 13:16

ρε λίγο αθλητικοί να γίνουμε με 1-2 κινήσεις και δεν θα τους βλέπουμε όλους αυτούς.

PS1: νoμίζω τα είπε ο renegade για εμένα. Τον Μαντζαρη τον θυμάμαι σαν τώρα να τον βλέπω σε έναν αγώνα live που μας κερδίσανε 5-6 πόντους με Πεδουλάκη εκεί μέσα. Φοβερό ταλέντο. Φοβερό κορμί για γκαρντ. Δεν συγκρίνω τώρα τον Κατσίβελη (τον οποίο θεωρώ μάλλον το πιο αξιόπιστο γκαρντ στην ελλάδα που θα μπορούσαμε και θα έπρεπε να έχουμε μόνιμα στο ρόστερ μας). Απλά ο Μάντζαρης είναι άλλο level, απλά.
PS2: μια χαρά παίκτης είναι ο τολιόπουλος. Απλά playmaker δεν είναι. Στο 2 δλδ μαζί με τον Love μπορεί να δώσει σκορ. Επίσης είναι πολύ καλός και spot shooter και έχει την παιδεία να κάτσει σωστά σε μια επίθεση μετά τις περιστροφές για να πάρει το τρίποντο.
PS3: πέραν του βασικού 4αριου του αθλητικού που θα έκανε τη διαφορά φέτος, λείπει και ένας παίκτης τύπου Petteway στην περιφέρεια. Σε κάθε περίπτωση, trust the process.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10610
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 16 Νοέμ 2021, 21:46

έτσι όπως τα λέει ο Κλείτος δεν κατέληξε σε κανένα ψηλό ακόμα ο κόουτς... φτηνό και καλό έτσι εύκολα να βρεις;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 17 Νοέμ 2021, 01:51

Στο Retro στο FB λένε ότι ίσως μέχρι τη Κυριακή έρθει και ψηλός!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47095
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 20 Νοέμ 2021, 15:42

όχι μόνο δεν ήρθε ψηλός, αλλά χάσαμε και -3 παίκτες με τραυματισμούς και κορονοϊό...


...και τώρα που ξεμπερδέψαμε για 2 βδομάδες κι έχουμε σχετικά βατό ματς στην Πάτρα, έχουμε χρόνο να δούμε τι 4αρι κολλάει καλά με τους παίκτες ρακέτας που έχουμε ( Τζόουνς, Ογκμπέιντε, Ντιλέο) ,
και τι 3αρι σουτέρ θέλουμε αν ας πούμε μείνει στο 4 ο Γιάνκοβιτς και βασιστούμε σε άνοδο Ογκμπέιντε Καμαριανού για τη ρακέτα...
κίλερ σουτέρ στο 3 βρίσκεις,
στο 4 θες πολλά, δύναμη να συμπληρώνει Τζόουνς, πλάτη που δεν έχει κανένας εκτός Γιάνκοβιτς, σίγουρα άμυνα στο πικ εν ρολ να μη σε σκοτώνουν οι αντίπαλοι κοντοί...και να καλύπτει το 5 για κάποια λεπτά...
(δεν έχω καταλάβει αν θα πάμε για 3 ή 4)
για πείτε ρε παιδιά τι παίκτες σκέφτεστε θα ταν καλά να πάρουμε;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 22 Νοέμ 2021, 21:37

Χθεσινό του Κλείτου:

ΠΑΟΚ: Αναζητά τον αντι Κάρτερ στην αγορά

Ο Κάρτερ φαίνεται οτι δεν μπορεί να επιστρέψει άμεσα και ο ΠΑΟΚ είναι αναγκασμένος να αναζητήσει νέο Αμερικανό στο “3”. Σουτέρ… Το είπε και ο Λυκογιάννης στην συνέντευξη τύπου. Ίσως μάλιστα ο αντι Κάρτερ να αποτελέσει τη μοναδική κίνηση πλέον, αφού θα δοθεί λίγος χρόνος ακόμα στον Ογκμπέιντε, μήπως και με τον Μάντζαρη προσφέρει περισσότερα.

«Ο Γκρίφιν είναι μια εβδομάδα σε θεραπείες, θα κάνει ειδικό πρόγραμμα τώρα και στο ξεκίνημα των υποχρεώσεων πιστεύω πως στο ματς με τη Γαλατασαραϊ θα είναι μαζί μας. Του Κάρτερ είναι πολύ πιο σοβαρός ο τραυματισμός. Είμαστε πολύ στεναχωρημένοι, είναι άψογος επαγγελματίας και πολύ καλός παίκτης. Είμαστε ήδη στην αγορά για αναζήτηση παίκτη» σχολίασε ο Λυκογιάννης στη συνέντευξη τύπου, λέγοντας ακόμα…

“Είναι μια νίκη που υπήρχε το πρέπει και την πιστώνονται οι παίκτες στο 100%. Χαλάσαμε την εικόνα μας στο τελευταίο δεκάλεπτο, κάναμε εκεί εφτά λάθη. Έστω και έτσι κερδίσαμε με διψήφια διαφορά. Αγγίζει τα όρια του κωμικού όσα συνέβησαν την τελευταία εβδομάδα, όμως το διαχειριστήκαμε και τα καταφέραμε. Τα πρώτα 25’ έδειξαν τι μπορεί να κάνει το σύνολο απέναντι στις μονάδες. Έλειπαν τρεις σημαντικές μονάδες, έκανε ένεση ο Γκρίφιν, δε θέλαμε να ρισκάρουμε τη συμμετοχή του. Παίξαμε το καλύτερό μας μπάσκετ σε αυτά τα λεπτά. Ήταν αποτέλεσμα της συγκέντρωσης και βγήκαν μπροστά παίκτες που είχαν συμπληρωματικό ρόλο. Κάπου η χαλάρωση, κάπου η άμυνα της Λάρισας έφεραν τη μείωση της διαφοράς».





Σημερινό του Κλείτου:

ΠΑΟΚ: Η νέα κατάσταση στο ρόστερ, ο Κάρτερ, το 4άρι και το μέλλον

Η πρώτη αναγκαία κίνηση με την προσθήκη του Μάντζαρη έγινε. To Βasketplus ανέφερε εδώ και καιρό οτι δεν πρέπει να αλλάξει ο Ογκμπέιντε για ποσοτικούς λόγους. Η μόνη ενδεδειγμένη κίνηση ήταν να αντικατασταθεί ο Κάρτερ με 4-5άρι, ώστε να στηρίζουν στο “3” Γιάνκοβιτς, Ντι Λέο, Καμπερίδης και να κάνουν δουλειά εντός ρακέτας ο Τζόουνς, ο Νιγηριανός και το 4-5άρι που θα καταφτάσει. Οδηγός ήταν για αυτή την διαφοροποίηση τα παιχνίδια μέχρι τώρα σε Ελλάδα κι Ευρώπη…



Τελικά αυτό θα γίνει, έστω και με οδυνηρό τρόπο, έστω και με την εξέλιξη να βασίζεται σε μια πολύ άσχημη στιγμή. Ο Κάρτερ δύσκολα θα ξαναπαίξει μπάσκετ. Του βγήκε πολύ σοβαρό πρόβλημα στην μέση, ίσως χρειαστεί επέμβαση για να μην έχει προβλήματα πλέον στην καθημερινότητα του κι όχι για να ξαναμπεί στα παρκέ στα plus 35 του. Μάλλον η προτεραιότητα του είναι άλλη πια.



Για την ώρα παίρνει φαρμακευτική αγωγή για να μειωθεί ο πόνος (το νεύρο από «σπασμένο» δίσκο και κοίλη τον «κτυπά» στο πόδι) και το προσεχές διάστημα να αποφασίσει αν θα κάνει επέμβαση (φαίνεται οτι αυτό προτιμά) ή θα συνεχίσει συντηρητικά. Μάλιστα σκέφτεται να κάνει την επέμβαση εδώ στην Θεσσαλονίκη με την προοπτική να είναι έτοιμος σε ένα 4μηνο (το πολύ 5μηνο λόγω ηλικίας) και να έχει την δυνατότητα να ενταχθεί σε νέα ομάδα για την επόμενη σεζόν. Φέτος… τέλος.



Ο Λυκογιάννης αναζητά τώρα 4άρι που να μπορεί να πατήσει και στο “5” και έτσι όπως κάθε ομάδα που σέβεται τον εαυτό της, θα έχει μια τριάδα παικτών στην ρακέτα, με 4ο τον “τίμιο” Καμαριανό που μπορεί να δίνει λύσεις σε πιο βατά ματς. Υπάρχει το BCL, το κύπελλο και η προσπάθεια να κερδηθεί μια θέση στην Ευρώπη και την επόμενη σεζόν (δεν μπορεί να το κάνει ως 8ος η 9ος).



Ωστόσο υπάρχουν και θέματα με το υπάρχων ρόστερ. Όλα δείχνουν οτι θα μείνουν πολύ πίσω στο ροτέισον Χριστοδούλου και (ειδικά) ο Μιχάλης Καμπερίδης, εκτός και αν ξαφνικά για τους δύο παίκτες εκφραστεί ενδιαφέρον από άλλες ομάδες, ή εκτός και αν ζητηθεί από τους ίδιους τους παίκτες να συνεχίσουν αλλού για να μην χάσουν (αγωνιστικά) την χρονιά.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47095
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 24 Νοέμ 2021, 19:31

"Ο Λυκογιάννης αναζητά τώρα 4άρι που να μπορεί να πατήσει και στο “5”"
(πάει ο Τζαμάλ, πάει ο Πέινερς, πάει κι ο Ντρόβνιακ σταμάτησε το μπάσκετ)

άντε ρε παιδιά, τι γίνεται; θα περιμένουμε καμιά βδομάδα για κάνα νέο;; τα σκυλιά της δημοσιογραφίας, τα βαθιά λαρύγγια των αποδυτηρίων, οι ξάδελφοι του σταφ, οι κολλητοί του προέδρου, οι μικρομέτοχοι με γνωστό σε καίριο πόστο...τι σιγή ασυρμάτου είναι αυτή;;
για ρίξτε κάνα όνομα στο τραπέζι να χαμε να λέγαμε...
εδώ περιμένουμε εναγωνίως!
οι e-scouters του forum που βλέπουν τα στατιστικά δεν καταλήγουμε σιγά σιγά σε κάνα παίκτη; :roll:
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2252
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό potamda » Τετ 24 Νοέμ 2021, 19:50

Τζέρεμι Χάλογουελ, πέρσι έπαιξε στον Ιωνικό.

Γράφει το onsports, δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι.
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5177
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 24 Νοέμ 2021, 20:39

Το αναπαράγει και ο Ρετρό, άρα ισχύει το ενδιαφέρον.. Σχεδόν κλεισμένος, λένε.


Update: Τώρα λέει έκλεισε.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47095
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 24 Νοέμ 2021, 20:44

Αντιγράφω αυτούσιο σχόλιο από το ΦΒ του Ρετρό:


Φέτος ξεκίνησε στην Ντενιζλί στην Α1 Τουρκίας..και μέχρι στιγμής έχει 8 πόντους και 5.5 ριμπ..πέρσυ στον ιωνικό είχε καλή παρουσία με 11 πόντους κ 6 ριμπ..

Από το Πανεπιστήμιο της Indiana.
Γεννημένος Φλεβάρη του ʼ94, 27 ετών. Καλή ηλικία, φάτσα που θυμίζει Φιλιππινέζο και όχι Αμερικανό.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47095
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες