Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Τετ 19 Μάιος 2021, 04:25

trelopaoki89 έγραψε:
boogeyman77 έγραψε:
Rexaris έγραψε:Βρε παιδιά από τις ανατολικές χώρες, βλέπε πρώην Γιουγκοσλαβίας δεν υπάρχει τίποτε καλό; Χώρες με φοβερά ακατέργαστα ταλέντα, να τα πάρει ο συνονόματός μου ο Άρης να τα κάνει τούρμπο στο παρκέ!

Δεν θα πάω στα χρόνια της λάμψης μας γιατί θα με πιάσει θλίψη με Bane,Nesterovic,Relic(άσχετο που δεν έπαιξαν οι δύο σε εμάς έκαναν σπουδαία καριέρα),Savic κτλ αλλά θα γούσταρα τρελά να βρίσκαμε έναν Yurkovic πάλι (τι παικταρα),έναν Miilisavljevic ακόμα και έναν Pasalic η Duvnjak! Μας πάει η μεγάλη των πλαβι σχολή γενικά και κακώς την έχουμε παραμελήσει δίνοντας συμβόλαια κατά κόρον σε αμπαλα αμερικανάκια

Και τον Τοντόρ φίλε μ..πολύ υποτιμενοσ παίκτης ο Γκετσεφσκι για το μπάσκετ που ηξερε

Πολύ καλός ο Σκοπιανός πράγματι
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4994
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό buffalobill4 » Τετ 19 Μάιος 2021, 09:08

Κατ ούτε εγώ βλέπω νβα πλέον. Συμφωνώ ότι είναι μια καλοστημένη παράσταση για να πουλάνε νατσος και ποπκορν και για να βγάζουν το 5λεπτο βίντεο με τα (ο Θεός να τα κάνει) χαιλαιτς. Εκεί που ανοίγουν όλοι στην άμυνα για να μπει ο παικταράς, ο ηγέτης, να καρφώσει με μανία στο αντίπαλο καλάθι και να παραληρουν οι απανταχου μπασκετοφιλοι στα μήκη και πλάτη του πλανήτη. Αυτό δεν είναι μπάσκετ αλλά ταινία του σπαικ λι. Καλύτερα λοιπόν να δω την αυθεντική που παίζει και ο τεράστιος Ρέι Άλεν.

Στα δικά μας τώρα. Ο λόγος που έβαλα Ντάνκαν και γκασολ δεν είναι ότι ήταν αργοί παίκτες. Αλλά στο ότι ακόμα και στα 40 τους (που τότε σίγουρα ηταν/είναι αργοί) και μόνο με το μπασκετικό τους μυαλό παίζανε/παίζουνε.

Συμφωνώ ότι το μπάσκετ έχει αλλάξει και έχει πάει στον τρελό ρυθμό στα λιγοστά συστήματα και στο 3ποντο και άγιος ο θεός. Ωστόσο πιστεύω πως στην σημερινή Α1 αν με κάποιο τρόπο έφερνα στον ΠΑΟΚ τρουθ και σαβιτς (αργοί και οι δύο αλλά μπασκετικες ιδιοφυΐες) θα κάνανε πλάκα στους ψηλούς. Όταν λέμε όμως πλάκα εννοούμε σχεδόν ξεφτίλισμα. Γιατί οι τωρινοι παίκτες ποιοτικά τότε δεν στέκονταν ούτε για τρίτη αλλαγή. Τώρα θα μου πεις που θα βρεις τέτοιες ιδιοφυΐες. Είναι δύσκολο αν όχι αδύνατο. Παρολαυτα προτιμώ αυτό το μπάσκετ από το να βλέπω τον 2.10 Μπιτς ακροβολισμενο στην γωνία να ζητάει το τρίποντο της αδύναμης πλευράς.
Προσέχουμε τα λόγια μας στη δημοκρατία
Επαιτεία στα πεζοδρόμια και φιλανθρωπία
Άβαταρ μέλους
buffalobill4
 
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 19 Μάιος 2021, 09:46

ἐ οχι και 2,10 ο Μπο... 2.03 τον έχει το site της ΚΑΕ

Παιδιά πότε είδαμε τελευταία φορά ψηλό που να ποστάρει εκτός Μαργαρίτη;
Εκείνον τον ριμπάουντερ που πήγε μετά Ρέθυμνο τον Κιθ Κλάντον; (κι αυτός όχι καλά, άστοχος ήταν)
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 19 Μάιος 2021, 10:11

Για μένα από οτι είδα θα ήθελα να υπάρχει χώρος στην δωδεκάδα για το Ρουμογλου
Πολλλά εξαρτώνται από το διαβατήριο και τη κατάσταση του Μήτρου Λονγκ, ανπάρει διαβατήριο και είναι σε καλή κατάσταση στο 1-2 θα μου άρεσε να δω το εξής
1 Κατσίβελης Λονγκ Ρουμογλου (με 10λεπτο ρόλο)
2 Γκρίφιν Λοβ (ειδικά αυτός θα ήθελα να μείνει)

Σμολ φόργουρντ Καμπερίδης και Κάρτερ (ή κάτι παρόμοιο) με ικανοποιεί αρκεί ο αμερικάνος να είναι καλος σουτερ και καλός αμυντικά.

Στους ψηλούς θα κρατούσα Κακλαμανάκη και Τσαλμπούρη (για πέμπτο ψηλό).
Θα έψαχνα ένα καλό αμερικάνο για το πέντε (πχ τον Τσαντ Μπραουν ή κάτι παρόμοιο)
Στους παουερ φόργουρντ πρώτη επιλογή αν είναι εφικτή Χρυσικόπουλος δεύτερη Κουζέλογλου (θεωρώ τον Χουγκάζ αδύνατο) ή αν δεν μείνει ο Τσαλμπούρης και τους δύο. Φυσικά θα έψαχνα και ένα τεσσάρι τύπου Γουεμπ με καλό σουτ και αθλητικό να τους πλαισιώσω.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 19 Μάιος 2021, 10:28

Υπάρχουν παίκτες που ξεχώρισαν φέτος πχ Λουντζης, Χουγκάζ, που όμως είναι αδύνατο να έρθουν πιστεύω.
Υπάρχουν όμως και κάποιοι στους καταστροφείς του μπάσκετ που πιθανόν να μείνουν ελεύθεροι οι οποιοι είτε κάνουν και ταιριάζουν απόλυτα (Κασελάκης), είτε έχουν κ΄ποια προοπτική να εξελιχθούν στο υγιές περιβάλλον που προσφέρει ο Χατζόπουλος (Χαραλαμπόπουλος Νικολαίδης)

Ενδιαφέρον παίκτες για μένα στην Α1 από τους εν δυνάμει εφικτούς είναι οι εξής (οχι απαραίτητο οτι κάνουν)
1. Κατσίβελης Παπαδάκης Γκίκας Κονιαρης Φλιώνης Μωραίτης Μαντζαρής?
2. Χριστοδούλου
3. ΚΑΣΕΛΑΚΗΣ Σαλούστρος ΡΟΓΚΑΒΟΠΟΥΛΟΣ ίσως και Γιαννόπουλος
4. ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Κουζελογλου
5. Καββαδας

Δεν ξέρω και εγώ γιατί δεν με πείθει ο Μουράτος (πιστεύω πως θα τον κλείσei νωρίς και κάποιος άλλος πχ κουλα).
Δεν θέλω λόγω ηλικίας Ξανθόπουλο Βασιλόπουλο Μαυροκεφαλίδη Μπουρούση και λόγω χαρακτήρα Τολιόπουλο Παππά Αγραβάνηδες
Χωρίς να ξέρω την αγωνιστική του κατάσταση και ο Μπόγρης όπως το θυμάμαι σε μας και σε Τενερίφη έχει κάποιο ενδιαφέρον. Δεν ξέρω αν θα μπορούσαμε να κοιτάξουμε και την περίπτωση των Κώστα και Αλεξ Αντετοκούμπο (ειδικά τον δεύτερο, γιατί ο πρώτος μοιάζει ανέφικτο).
Και εκεί τελειώνει το ελληνικό μπάσκετ για μας.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τετ 19 Μάιος 2021, 10:37

Ο Λουντζης κλεινει στην γαυρινα απ οτι ακουω.

Ο Χρυσικοπουλος πρεπει να γυρίσει.Ο Κουνελογλου υπερτιμημένος άποψή μου.

Μετα 7 παικτες απο περσυ Γκριφιν, Λοβ, Κακλαμανακης, Τερνερ, Καμπεριδης, Μαργκαρετ, Τσαλμπουρης, Μήτρου (διαβατήριό). Βαλε κ Ρουμπογλου.
Οπότε μετα πας για ψηλούς κ ενα playmaker.

Ο Μήτρου Λονγκ νομιζω με 3ετες συμβολαιο δεν ηρθε;
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1406
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 19 Μάιος 2021, 11:36

painkiller4 έγραψε:H ΚΑΕ ΠΑΟΚ ανακοινώνει την συμφωνία με τον καλαθοσφαιριστή Elijah MItrou-Long. Ο Καναδός γκαρντ, που έχει καταγωγή από την Ελλάδα, θα υπογράψει συμβόλαιο συνεργασίας τριών ετών με την ομάδα μας.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 26 Μάιος 2021, 20:44

σκεφτὀμουν αντί Μπιτς παίκτη χωρίς τρίποντο αλλά με όλα τα άλλα: Πέινερς Γιανις
Επίσης τι θα λέγατε για Σόρτερ στο 2,5-3 αν δεν ανανεώσει ο Τερνερ; Αν διαλέγαμε ελεύθερα;
Μακ Γκραθ αν δεν ανανεώσει ο Γκρίφιν; ποιον προτιμάμε αν διαλέγαμε ελεύθερα και πέραν του κόστους;
κι ο Αυστραλός ο παικταράς Σομπεϊ στο 2 ΜΟΝΟ αν δεν ανανεώσει ο Λαβ;
Αν διαλέγαμε, Λαβ ή ΜακΦάντεν;
αλλάζατε κάποιον από τους Λαβ Γκριφιν Τερνερ Καρτερ με τον Πέτεγουει; εγώ τον ήθελα

και για ΚΑΘΑΡΟ 3αρι εκείνο τον ΤΖαμάλ Τζόουνς που είχαμε μετά τον Λακι, που να ναι τώρα; Τον θέλατε στη θέση Κάρτερ;
Τέπιτς για το ίδιο;

και για να μη λέτε ότι θέλω μόνο τους πρώην, έπαιρνα και εκείνον της Κούλας τον ἀσσο Ολιβερ (;;)
και τον Μουρ ένα 3αρι Λαύριου που έβγαζε μάτια ένα διάστημα
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 26 Μάιος 2021, 21:25

Εγώ δεν θέλω ούτε μισό από τους πρώην.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 26 Μάιος 2021, 21:56

ok δεν παρακολουθώ Ευρωλίγκα κλπ. να ξέρω παίκτες από εξωτερικό, αλλά καλύτερο κόμπο γκαρντ από Ντόνι ΜκΓκραθ δε μπορώ να σκεφτώ...δύναμη, ταχύτητα, σουτ, άμυνα, αποφάσεις... δεν έλειπε τίποτα. Και παίκτης συνόλου όχι ιδιαίτερα παρτάκιας στυλ ΜκΦαντεν...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 26 Μάιος 2021, 23:40

KalamarGiannis έγραψε:σκεφτὀμουν αντί Μπιτς παίκτη χωρίς τρίποντο αλλά με όλα τα άλλα: Πέινερς Γιανις
Επίσης τι θα λέγατε για Σόρτερ στο 2,5-3 αν δεν ανανεώσει ο Τερνερ; Αν διαλέγαμε ελεύθερα;
Μακ Γκραθ αν δεν ανανεώσει ο Γκρίφιν; ποιον προτιμάμε αν διαλέγαμε ελεύθερα και πέραν του κόστους;
κι ο Αυστραλός ο παικταράς Σομπεϊ στο 2 ΜΟΝΟ αν δεν ανανεώσει ο Λαβ;
Αν διαλέγαμε, Λαβ ή ΜακΦάντεν;
αλλάζατε κάποιον από τους Λαβ Γκριφιν Τερνερ Καρτερ με τον Πέτεγουει; εγώ τον ήθελα

και για ΚΑΘΑΡΟ 3αρι εκείνο τον ΤΖαμάλ Τζόουνς που είχαμε μετά τον Λακι, που να ναι τώρα; Τον θέλατε στη θέση Κάρτερ;
Τέπιτς για το ίδιο;

και για να μη λέτε ότι θέλω μόνο τους πρώην, έπαιρνα και εκείνον της Κούλας τον ἀσσο Ολιβερ (;;)
και τον Μουρ ένα 3αρι Λαύριου που έβγαζε μάτια ένα διάστημα

Ποιον Μακγκραθ εννοεις γιατι μπερδευομαι με Donnie που ναι πια 37.
Γκριφιν λαβ θα θελα να μεινουν αλλα καθαρα στο 2 μ εναν ασσο που θα κανει τα βασικα μπροστα αλλα θα παιζει σκυλισια αμυνα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26726
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Πέμ 27 Μάιος 2021, 00:27

Mαγκραθ ρε τρελε εχει κανα 2 χρονια που σταματησε μου φαινεται
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1680
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 27 Μάιος 2021, 06:37

ΟΧΙ ρε πούστη μου κι εγώ περιμένω να γυρίσει :P
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2250
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 27 Μάιος 2021, 08:32

KalamarGiannis έγραψε:σκεφτὀμουν αντί Μπιτς παίκτη χωρίς τρίποντο αλλά με όλα τα άλλα: Πέινερς Γιανις
Επίσης τι θα λέγατε για Σόρτερ στο 2,5-3 αν δεν ανανεώσει ο Τερνερ; Αν διαλέγαμε ελεύθερα;
Μακ Γκραθ αν δεν ανανεώσει ο Γκρίφιν; ποιον προτιμάμε αν διαλέγαμε ελεύθερα και πέραν του κόστους;
κι ο Αυστραλός ο παικταράς Σομπεϊ στο 2 ΜΟΝΟ αν δεν ανανεώσει ο Λαβ;
Αν διαλέγαμε, Λαβ ή ΜακΦάντεν;
αλλάζατε κάποιον από τους Λαβ Γκριφιν Τερνερ Καρτερ με τον Πέτεγουει; εγώ τον ήθελα

και για ΚΑΘΑΡΟ 3αρι εκείνο τον ΤΖαμάλ Τζόουνς που είχαμε μετά τον Λακι, που να ναι τώρα; Τον θέλατε στη θέση Κάρτερ;
Τέπιτς για το ίδιο;

και για να μη λέτε ότι θέλω μόνο τους πρώην, έπαιρνα και εκείνον της Κούλας τον ἀσσο Ολιβερ (;;)
και τον Μουρ ένα 3αρι Λαύριου που έβγαζε μάτια ένα διάστημα


Για μένα στα πέτρινα χρόνια του μπάσκετ, από όλους τους ξένους που περάσανε οι Πεινερς, Τζαμαλ Τζόουνς, Πετεγουει, Κούπερ και το δίδυμο Ροουρι Μάρσαλ με το τεσσάρι που είχαμε πάρει από Κολοσσό που μου ξεφεύγει το όνομα είναι οι συμπάθειες μου.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Πέμ 27 Μάιος 2021, 08:33

Νομίζω πως στην κατηγορία αυτή πλέον βάζω και τον Λοβ για τη σκυλίσια άμυνα για Αμερικανό
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2538
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες