Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 07 Απρ 2021, 15:01

Μου έκανε εντύπωση ότι τόσο καιρό γράφονται ονόματα και επιθυμίες και κανένας δεν είχε αναφέρει μέχρι το μεταξύ μας παιχνίδι τον χουγκαζ.
Θεωρώ ότι είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα και είναι τόσο ψηλοταβανος που με σωστή δουλειά από τον ίδιο και την ομάδα του μπορεί να συνεχίσει την παράδοση των πολύ καλών 4ριων που βγάζει η χώρα.

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι ευκαιρία με τον Χατζόπουλο και με μια βοήθεια της οικογένειας να γίνει μια επένδυση σε νέους Έλληνες με ταλέντο που με δουλειά θα μπορούσαν να φτάσουν πολύ υψηλά επίπεδα.
Παιδιά οι πως ο Παπαδάκης,ο μουρατος,ο φλιωνης,ο μικρός ο Αγραβάνης,ο λουτζης,ο χουγκαζ,ο κουζελογλου και κάποιοι είναι παιδιά που θα πρέπει να προσεγγίσουμε.
Επίσης να μην ξεχνάμε ότι πλέον οι γαβροβαζελοι δεν είναι οι ομάδες που έχουν 20-30 εκατομμύρια μπάτζετ και είχαν την ευτυχία να έχουν ως γηγενείς τα καλύτερα γκαρ της Ευρώπης.
Ακόμα βέβαια υπάρχει πολύς δρόμος να καλυφθεί αλλά καλύπτεται πιο εύκολα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14123
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 07 Απρ 2021, 16:02

Έδωσε μια μίνι συνέντευξη ο Χατζόπουλος στην ΕΡΤ,με αφορμή το νέο συμβόλαιο του Λύκου και όχι μόνο.
Είπε ότι οι ομάδες για να γίνουν ομάδες δεν γίνεται να αλλάζουν παίχτες και προπονητές κάθε χρόνο.
Δε πιστεύω ότι διαφωνεί κάποιος σε αυτό,αν και στο μπάσκετ αυτός ο κανόνας έχει ίσως μικρότερη ισχύ από κάθε άλλο άθλημα.
Μας προετοίμασε πιστεύω, για την επόμενη σεζόν.
Κάτι που λίγο πολύ το περιμέναμε,κρίνοντας από τις εδώ συζητήσεις.
Οπότε αυτό που γράφουμε για 3-4 αλλαγές,είναι πολύ πιθανό.
Είπε επίσης ότι είναι πληρωμένα όλα τα τρέχοντα μέχρι και τον Μάρτιο,σε όλους.
Πολύ σημαντικό αυτό για τον Αμερικανό, να έχει τη σιγουριά ότι θα πάρει τα λεφτά του στην ώρα τους.
Είμαι βέβαιος οτι οποιον Αμερικανό θέλουμε, θα τον κρατήσουμε.
Τσαιρελης,Κονιαρης, απορρίπτονται κυρίως για αγωνιστικούς άλλα όχι μόνο,λόγους.
Καββαδας, Μπογρης με χίλια, δύσκολο όμως.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Τετ 07 Απρ 2021, 16:13

Και πολύ καλά θα κάνουμε
Εχουμε έναν καλό κορμό που χρειάζεται κάποιες πινελιές - αλλαγές
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 07 Απρ 2021, 16:23

renegade έγραψε:Μου έκανε εντύπωση ότι τόσο καιρό γράφονται ονόματα και επιθυμίες και κανένας δεν είχε αναφέρει μέχρι το μεταξύ μας παιχνίδι τον χουγκαζ.
Θεωρώ ότι είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα και είναι τόσο ψηλοταβανος που με σωστή δουλειά από τον ίδιο και την ομάδα του μπορεί να συνεχίσει την παράδοση των πολύ καλών 4ριων που βγάζει η χώρα.

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι ευκαιρία με τον Χατζόπουλο και με μια βοήθεια της οικογένειας να γίνει μια επένδυση σε νέους Έλληνες με ταλέντο που με δουλειά θα μπορούσαν να φτάσουν πολύ υψηλά επίπεδα.
Παιδιά οι πως ο Παπαδάκης,ο μουρατος,ο φλιωνης,ο μικρός ο Αγραβάνης,ο λουτζης,ο χουγκαζ,ο κουζελογλου και κάποιοι είναι παιδιά που θα πρέπει να προσεγγίσουμε.
Επίσης να μην ξεχνάμε ότι πλέον οι γαβροβαζελοι δεν είναι οι ομάδες που έχουν 20-30 εκατομμύρια μπάτζετ και είχαν την ευτυχία να έχουν ως γηγενείς τα καλύτερα γκαρ της Ευρώπης.
Ακόμα βέβαια υπάρχει πολύς δρόμος να καλυφθεί αλλά καλύπτεται πιο εύκολα


o χουγκάζ έχει buy out 250 και τον λιγουρεύονται παο (με μήτογλου και τον άλλον από την πάτρα?), γαύρος (με πρίντεζη και βεζένκοφ) και αεκ (με λίνο-ματσιούλις). ΟΙ άλλοι οι δημοσιογράφοι οι μασώνοι λένε πήγαινε στη ΜΟύρθια. Οι τύποι είναι αυτοί που έχουνε φέρει το ελληνικό μπάσκετ στα τάρταρα και τολμάνε ακόμα και κουνάνε το δάχτυλο. Ο Ποκούσεφσκι παίζει NBA και ο Χαραλαμπόπουλος σε λίγο στην ΜΕΝΤ.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Τετ 07 Απρ 2021, 18:02

Ο παίκτης που θα ήθελα να δω του χρόνου στην ομάδα μας είναι ο Τζέριαν Γκραντ του Προμηθέα Πατρών.Ισως είναι ακριβός αλλά τέτοιοι παίκτες θα ανεβάσουν επίπεδο την ομάδα.Απο το φετινό ρόστερ πρέπει να μείνουν οι Καμπερίδης, Κακλαμανάκης και Γκρίφιν.Αν μπορέσει ο ΠΑΟΚ να φέρει Φλιωνη ή Μουρατο,Κουζελογλου,Αγραβάνη ή Χρυσικόπουλο, θα ήταν πολύ καλά.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 07 Απρ 2021, 18:03

Δυστυχώς αν δεν μπει ένα contract Cap με έναν μέγιστο αριθμό συμβολαίων που δεν θα ξεπερνά τα 15 επαγγελματικα,θα φτάσουμε σε δέκα χρόνια να γυρίσουμε σε εποχές early 80s.

Εγώ πάντως θα το ξαναπώ. Αν είναι για παράδειγμα ο Σαββίδης να βάλει ένα εκατομμύριο ως χορηγία δεν θα ήταν άσχημο τα μισά από αυτά να επενδυθούν σε δύο bout σε τέτοιου είδους ταλέντα.
Ο ΠΑΟΚ με επενδυτή από πίσω του δεν μπορεί να συγκριθεί ως brand name και ως προοπτική με κάτι προμήθειες.
Αν μπορεί αυτός έχει παίκτες όπως ο αγραβάνης ή ο λούντζης τότε σίγουρα μπορεί και ο ΠΑΟΚ. Μπορεί όχι από την αμέσως επόμενη σεζόν αλλά σίγουρα από τη μεθεπόμενη
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14123
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 07 Απρ 2021, 19:44

Zoki4 έγραψε:Ο παίκτης που θα ήθελα να δω του χρόνου στην ομάδα μας είναι ο Τζέριαν Γκραντ του Προμηθέα Πατρών.Ισως είναι ακριβός αλλά τέτοιοι παίκτες θα ανεβάσουν επίπεδο την ομάδα.Απο το φετινό ρόστερ πρέπει να μείνουν οι Καμπερίδης, Κακλαμανάκης και Γκρίφιν.Αν μπορέσει ο ΠΑΟΚ να φέρει Φλιωνη ή Μουρατο,Κουζελογλου,Αγραβάνη ή Χρυσικόπουλο, θα ήταν πολύ καλά.


Για να έρθει ο Τζεριαν Γκραντ πρέπει να έρθει ο αδερφός του! Αυτοί πάνε πακέτο! Εμένα μου αρέσει ο Petteway του Περιστερίου είναι ιδανικός ποίντ γκαντ!Αγραβάνης και Μουράτος είναι αρκετά καλές περιπτώσεις όπως και ο Καντέρ του Κολοσσου αλλά δεν γνωρίζω το μπάτζετ της επόμενης σεζόν
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Τετ 07 Απρ 2021, 19:54

ilovegame27 έγραψε:
Zoki4 έγραψε:Ο παίκτης που θα ήθελα να δω του χρόνου στην ομάδα μας είναι ο Τζέριαν Γκραντ του Προμηθέα Πατρών.Ισως είναι ακριβός αλλά τέτοιοι παίκτες θα ανεβάσουν επίπεδο την ομάδα.Απο το φετινό ρόστερ πρέπει να μείνουν οι Καμπερίδης, Κακλαμανάκης και Γκρίφιν.Αν μπορέσει ο ΠΑΟΚ να φέρει Φλιωνη ή Μουρατο,Κουζελογλου,Αγραβάνη ή Χρυσικόπουλο, θα ήταν πολύ καλά.


Για να έρθει ο Τζεριαν Γκραντ πρέπει να έρθει ο αδερφός του! Αυτοί πάνε πακέτο! Εμένα μου αρέσει ο Petteway του Περιστερίου είναι ιδανικός ποίντ γκαντ!Αγραβάνης και Μουράτος είναι αρκετά καλές περιπτώσεις όπως και ο Καντέρ του Κολοσσου αλλά δεν γνωρίζω το μπάτζετ της επόμενης σεζόν


Ο Petteway δεν είναι πόιντ γκαρντ.Για Καντέρ συμφωνώ απόλυτα.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό ilovegame27 » Τετ 07 Απρ 2021, 19:55

renegade έγραψε:Μου έκανε εντύπωση ότι τόσο καιρό γράφονται ονόματα και επιθυμίες και κανένας δεν είχε αναφέρει μέχρι το μεταξύ μας παιχνίδι τον χουγκαζ.
Θεωρώ ότι είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταλέντα και είναι τόσο ψηλοταβανος που με σωστή δουλειά από τον ίδιο και την ομάδα του μπορεί να συνεχίσει την παράδοση των πολύ καλών 4ριων που βγάζει η χώρα.

Προσωπικά πιστεύω ότι είναι ευκαιρία με τον Χατζόπουλο και με μια βοήθεια της οικογένειας να γίνει μια επένδυση σε νέους Έλληνες με ταλέντο που με δουλειά θα μπορούσαν να φτάσουν πολύ υψηλά επίπεδα.
Παιδιά οι πως ο Παπαδάκης,ο μουρατος,ο φλιωνης,ο μικρός ο Αγραβάνης,ο λουτζης,ο χουγκαζ,ο κουζελογλου και κάποιοι είναι παιδιά που θα πρέπει να προσεγγίσουμε.
Επίσης να μην ξεχνάμε ότι πλέον οι γαβροβαζελοι δεν είναι οι ομάδες που έχουν 20-30 εκατομμύρια μπάτζετ και είχαν την ευτυχία να έχουν ως γηγενείς τα καλύτερα γκαρ της Ευρώπης.
Ακόμα βέβαια υπάρχει πολύς δρόμος να καλυφθεί αλλά καλύπτεται πιο εύκολα



Φίλε ο Χουγκάζ παρακολουθείται απο ομάδες του NBA και δεν ξέρω ποσό καιρό θα μείνει ακόμα στην Ευρώπη αλλά και να μείνει θα πάει η σε Παναθηναικο, ΑΕΚ η Προμηθέα
Άβαταρ μέλους
ilovegame27
 
Δημοσιεύσεις: 1805
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2008, 16:30
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 07 Απρ 2021, 20:01

Ρε ο Grant έχει παίξει ΝΒΑ ρε, πού να έρθει στον ΠΑΟΚ; :mrgreen:

Δεν θυμάμαι ποιος εκ των δύο, ο ένας πάντως σίγουρα.. Ίσως αμφότεροι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46410
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Zoki4 » Τετ 07 Απρ 2021, 20:09

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Ρε ο Grant έχει παίξει ΝΒΑ ρε, πού να έρθει στον ΠΑΟΚ; :mrgreen:

Δεν θυμάμαι ποιος εκ των δύο, ο ένας πάντως σίγουρα.. Ίσως αμφότεροι.


Αυτός που αναφέρω έπαιξε NBA.Ποσο είναι το συμβόλαιο του στον Προμηθέα;Μια υπέρβαση να κάνουμε είπα και επιθυμία εξέφρασα.ΠΑΟΚ είσαι και μετά την επιτυχημένη αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου πρέπει να έχουμε συνέχεια με διαρκείας για του χρόνου.
Zoki4
 
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: Δευτ 19 Αύγ 2019, 21:07

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 07 Απρ 2021, 20:42

ο κοντός Γκραντ είναι τέλειος σε όλα τα επιμέρους στοιχεία του, και πιθανολογώ κάνει πάνω από τα 450 του μπάτζετ, ή έστω μεγάλο μέρος αυτού. Δεν είναι για την επόμενη χρονιά μας (ΘΑ ΝΑΙ Η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕ ΣΥΜΜΑΖΕΜΕΝΟ ΜΠΑΤΖΕΤ ΟΜΩΣ)..

ΦΛΙΏΝΗ μισώ το βλαμένο, σταματήστε να το αναφέρετε το σκουλίκι, είναι αρειανός και ως οπαδός, δεν τον θέλουμε και δεν μας θέλει.

Κουζέλογλου ακούγετα ότι είναι ΠΑΟΚτσάκι, φυσικά τον θέλω -αν και φέτος είναι απογοητευτικός, έχει όμως περιθώρια να βελτιωθεί.

Αγραβάνη;; really τώρα;; το μπετόβλακα να διαλύσει τα αποδυτήρια; λίγα έχει κάνει ως τώρα στα αποδυτήρια των ομάδων του; ο μπούλης

Αν θέλετε ΑΚΡΙΒΟ άσσο USA, εκείνον της ΑΕΚ τον προπέρσινο ρε παιδιά, δεν έχω δει καλύτερο εγώ που δε βλέπω Γιουρολίγκα...

Εν τέλει με αντιΚονατέ ή τον ίδιο, και ΑντιΜπιτς και Κουζέλογλου (κρατώντας Κακλαμανάκη και περιττό τον Τσαλμπούρη) έχεις γεμίσει τη ρακέτα, το 3 το βλέπω ίδιο με Καρτερ/Τερνερ/Καμπερίδη , στο 2 πάλι καλά είσαι με Λοβ/Γκριφιν, μένει ο ΑΣΣΟΣ που υποφέραμε φέτος, έναν καλό ξένο (Κάρτερ Λαυρίου γίνεται; είναι άσσος;;) + επιστροφή Λογκ+ αντι-Παπαντωνίου:
Κατά σειρά αν μπορείς να πάρεις:Κατσίβελη, Ξανθόπουλο, (ας πούμε και Παπαδάκη αν και αμυντικά δεν τον έχω σε καμιά εκτίμηση και επιθετικά απλά μπουμπουνίζει τρίποντα και ας πούμε ότι είναι σε αποδεκτά ποσοστά).
Στα παραπάνω χωράει αν είναι εφικτή μια απόκτηση Καββαθά / με αποδέσμευση Τσαλμπούρη
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 07 Απρ 2021, 21:28

Καββαδας γαύρο. Τον μικρό αγραβανη λέει. Ο κουζελιγλου κάνει πολύ καλή step up χρόνια. Petteway δεν είναι άσσος. Δύο που δημιουργεί μόνος του το σουτ. Φοβερός. Βέβαια Γκραντ δεν είναι.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Τετ 07 Απρ 2021, 21:34

Glenn Cosey είναι ο άσσος του Λαυρίου που έπαιζε πριν από εκεί Δανια και τους έχει κάνει οργάνωση από τις λιγες.ποσα να παίρνει ένας τέτοιος ή αυτός;

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τετ 07 Απρ 2021, 21:36

α ναι , σε μας ο Πέτεγουει στο 3 δεν έπαιζε; άντε να ναι 2,5 , πάντως όχι άσσος

δε ξέρω όσο είδα Ρουλη ο Κουζε τραβάει κάτι αράουτ τρίποντα κι είναι άστοχος κατά 80%... τώρα εμας μας ενδιαφέρει το παιχνίδι του γύρω από τη ρακέτα, μοιάζει αξιοπρεπής.
Μικρό Αγραβάνη έκανε άνω κάτω Μεσσολόγγι, νομίζω καλός παικτικά τσογλανάκι Αθηναίος δε. Δεν τρελαίνομαι, αλλά από άποψη αθλητικότητας ναι.
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες