Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό laska4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 13:33

Πολύ καλή λύση καλό δίδυμο με Μαργαρίτη
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 16:10

Μ'αρέσει ο συγκεκριμένος αν ισχύει λοιπόν θα είναι μια καλή κίνηση που θα βοηθήσει.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 16:25

Τσακάλια μου δεν ξέρω.. Έχει ωραίες περίστροφικες κινήσεις, γρήγορες σχεδόν θα έλεγα. Αλλά είναι ένα small size Center και δεν είναι κάνα τέρας αλτικοτητας.. Σίγουρα στην άμυνα δεν θα αποτελεί φόβο στους αντιπάλους για κοψίματα.. Για τα ριμπάουντ επιφυλασσομαι. Αν τελικά ανακοινωθεί μακάρι να με βγάλει λαλακα.

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2353
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Jeremy4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 16:42

Εκλεισε στην Α2 Τουρκίας ο Knowles.
Άβαταρ μέλους
Jeremy4
 
Δημοσιεύσεις: 1152
Εγγραφή: Δευτ 21 Απρ 2008, 10:12
Τοποθεσία: Βουδαπέστη, Ουγγαρία

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 16:59

Πολυ καλες κινησεις μεχρι τωρα. Με δεδομενο πως ο νο1 στοχος ειναι να εξασφαλισουμε ανετα την παραμονη και να κοιταμε κλεφτα τα playoff.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό rade paprica » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 17:24

Να λοιπόν που το μπάσκετ φαίνεται να κάνει καλές κινήσεις και να στρώνει κατά το δυνατόν τη χρονιά, και μάλιστα έγκαιρα
Μπράβο ρε παιδιά, μακάρι...
Ο ανόητος άνθρωπος επιδιώκει το ωφέλιμο, ο σοφός το δίκαιο Κομφούκιος

Bizim ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
rade paprica
 
Δημοσιεύσεις: 1126
Εγγραφή: Πέμ 02 Απρ 2020, 21:14

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 18:16

Δεν τον θυμάμαι τον Κακλαμανάκη.. Εκτός και αν πήραμε τον γνωστό Ολυμπιονίκη! :mrgreen:

Μακάρι όλες οι μεταγραφές μας να είναι μετά από εισήγηση του προπονητή, ή έστω με τη σύμφωνη γνώμη του! Γουστάρω αν είναι έτσι, κι ας μην έχω στον Μέξα τόση εμπιστοσύνη... Βέβαια, και όταν ήρθε ο Ηλίας θυμάμαι κι εγώ τι έλεγα και μετά έτρεχα για κωλοτούμπες, μέχρι που του ζήτησα συγγνώμη.


Jeremy4 έγραψε:Εκλεισε στην Α2 Τουρκίας ο Knowles.


Σβήσε με κυρά μουυυυυυυυ απʼτα τεφτέρια σουυυυυυυ
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 18:20

Νομιζω επαιξε στην εθνικη οταν επαιξε και ο Μαργαριτης... Απο εκει τον ξερω αν δεν κανω λαθος.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό laska4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 18:42

αν δεν περναμε κακλαμανακη θα ηθελα ντραγκισεβιτς αλλα μααλον τωρα παμε σε αθλητικο πενταρι
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 18:55

Καλή κίνηση ο Κακλαμανάκης αν ισχύει.Τον θυμάμαι κυρίως από Λαύριο.Για καθαρό σέντερ μ'αρέσουν στυλ
Faye του Προμηθέα και όχι βροντόσαυροι.Απο το περσινό ρόστερ πλην Μαργαρίτη έμεινε κανείς άλλος;
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 19:12

Αλήθεια ένας Αμερικανός 5αρι στυλ Dozier ακόμα και Garrett θα κουμπώνε γάντι ώστε να προσδώσει αλλα χαρακτηριστικα από αυτά του Κακλαμαν

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2353
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 19:18

boogeyman77 έγραψε:Απο το περσινό ρόστερ πλην Μαργαρίτη έμεινε κανείς άλλος;



Καρράς και Ιατρίδης. Και περιμένουμε ανανέωση του Άπο.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 20:13

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δεν πρόκειται να γίνει κάτι με τσοχλα και ο έλληνας Χαρντεν θα χαιρετήσει.
Νομίζω ότι από την περσινή σεζόν οι μόνοι που θα βρίσκονται είναι ο αρχηγός και ο Ιατριδης και οι δύο με βοηθητικό ρόλο κυρίως για τον αρχηγό ο πιτσιρικάς θα είναι ο 5ος ψηλός μετά τους 2 ξένους που θα αποκτήσουν και τους Μαργαρίτη και Κακλαμανακη.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Κυρ 26 Ιούλ 2020, 22:44

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
boogeyman77 έγραψε:Απο το περσινό ρόστερ πλην Μαργαρίτη έμεινε κανείς άλλος;



Καρράς και Ιατρίδης. Και περιμένουμε ανανέωση του Άπο.

Ο άλλος ο πιτσιρικάς ο Καραμανώλης; είχε δείξει καλά στοιχεία αν και κλασσικά δεν είχε ιδιαίτερο χρόνο συμμετοχής
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5016
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Δευτ 27 Ιούλ 2020, 13:15

Αποκλειστική συνέντευξη με τον Κώστα Βασιλειάδη


Καλησπέρα Κώστα Βασιλειάδη.καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την τιμή που μου κάνεις να απαντήσεις σε κάποιες ερωτήσεις μου.
--------------------------
Πρώτα από όλα θα ήθελα να μάθω πώς είσαι αυτό τον καιρό σωματικά και ψυχολογικά μετά και από όλη αυτήν την ταλαιπωρία που όλοι βιώσαμε με τον κορονοιο και ειδικά εσείς οι αθλητές πού αναγκαστήκατε να μείνετε για αρκετούς μήνες εκτός παρκέ.

Για την πρώτη σου ερώτηση,ψυχολογικά και σωματικά μία χαρά.Μετά από περίπου τέσσερις μήνες,τρεισήμισι μήνες τουλάχιστον στην Ισπανία, που ήμασταν κλεισμένοι στο σπίτι και απαγορευόταν η κάθε μετακίνηση μπορέσαμε γυρίσαμε στην Ελλάδα που ήταν λίγο πιο καλά τα πράγματα αλλά τώρα μετά από ενάμιση μήνα εδώ πλέον σε ρυθμούς κανονικούς μια χαρά.Κάνουμε διακοπές,ξεκουραζόμαστε για την καινούργια χρονιά που φαντάζει περίεργη και λίγο πιο δύσκολη.
---------------------
Ξεκινώντας χρονολογικά να ανοίξουμε το κεφάλαιο ΠΑΟΚ στην πρώτη παρουσία σου. Ένα κεφάλαιο μεγάλο για εσένα ,καθώς είναι η ομάδα που ξεκίνησες την μπασκετική σου καριέρα, αγωνιζόμενος για έξι χρόνια, αναδείχθηκες μέσω αυτής και στην συνέχεια άνοιξε η πόρτα του εξωτερικού. Ποιες είναι οι σκέψεις σου μετά από αρκετά χρόνια για την τότε εποχή όπου Μάλιστα υπήρχε και το λεγόμενο big3 με σένα ,τον Βασιλόπουλο και τον μαυροκεφαλίδη,μία πραγματικά εξαιρετική φουρνια.

Λοιπόν ,ο ΠΑΟΚ είναι για μένα η οικογένειά μου,είναι η ομάδα που μου έδωσε την ευκαιρία να αγωνιστώ στο υψηλότερο επίπεδο και σε Ελλάδα και σε Ευρώπη. Από πολύ μικρή ηλικία ,από 16 χρονών,ήμουν στην πρώτη ομάδα ...και περάσαμε πάρα πολύ ωραία χρόνια.Πάρα πολύ ωραία πράγματα σε μικρή ηλικία όπως είπες και εσύ πριν.Είμασταν και τα τρία παιδιά από τις ακαδημίες ,που ήταν πάρα πολύ δύσκολο να βρεις παιδιά να κατεβάσεις να παίζουν από 18-19 χρονών στη πρώτη ομάδα στην Α1 σε τόσο υψηλό επίπεδο.Για μας ήταν ένα τεράστιο κίνητρο που μπορούσαμε να δουλεύουμε με πάρα πολύ μεγάλους παίκτες και την τότε εποχή να μαθαίνουμε και να προπονούμαστε σε πολύ υψηλό επίπεδο... και αυτό μας βοήθησε πάρα πολύ να μπορέσουμε τα επόμενα χρόνια να βγούμε στο εξωτερικό,να παίξουμε σε ομάδες Ευρωλίγκα, να μπορέσουμε να κάνουμε αρκετά μεγάλα πράγματα και είμαστε πάρα πολύ χαρούμενοι για αυτό
-------------------------
Στη συνέχεια είχαμε τη μετακόμιση στο εξωτερικό και στην Αγαπημένη σου όπως Αποδείχθηκε Ισπανία,με σύντομα περάσματα για πολύ λίγο από από Ελλάδα και Ιταλία. Τι ήταν αυτό που σε τράβηξε και Έμεινες τόσα χρόνια στη συγκεκριμένη χώρα; η οργάνωση, ο κόσμος, η ανταγωνιστικότητα του πρωταθλήματος ,όλα αυτα μαζί;

έφυγα από πολύ μικρή ηλικία ,από 20 21 χρόνων, στην Ισπανία και εκει έμαθα το μπάσκετ λίγο διαφορετικά από οτι το βλέπουμε στην Ελλάδα..έχουμε οργάνωση,κόσμο, γήπεδα, οι ομάδες πάρα πολύ οργανωμένες σε όλα τα επίπεδα και σε αυτό που είναι το μεγαλύτερό μας πρόβλημα(στην Ελλάδα) στις πληρωμές... οι οποίες πληρωμές γίνονται πάντα πρώτη του μηνός, ακόμα και σε αυτές τις δύσκολες εποχές που περνάμε τώρα, οι ομάδες προσπαθούν να είναι πολύ οργανωμένες και να μπορούν να πληρώνουν τους παίκτες τους κάθε πρώτη του μηνός .Κοίτα αυτό που με κράτησε εκεί εκτός από το επίπεδο του μπασκετικό και ότι είναι το καλύτερο πρωτάθλημα της Ευρώπης, είναι ότι σιγά-σιγά έκανα φίλους γνώρισα πολλούς παίκτες πολύ Υψηλού επιπέδου, έχω μάθει πάρα πολλά πράγματα. Έχω κολλήσει εκεί...στη ζωή στην Ισπανία που είναι πάρα πολύ κοντα στο ελληνικό στοιχείο, στην Ελληνική ζωή. Και φυσικά κάνοντας τη δουλειά σου πάρα πολύ καλά τόσα χρόνια στο υψηλότερο επίπεδο, στο καλύτερο πρωτάθλημα και έχεις και κάθε χρόνο προτάσεις στο να είσαι εκεί Γιατί σε εμπιστεύονται και πιστεύουν ότι μπορείς να συνεχίσεις να δίνεις τις υπηρεσίες σου σε ομάδες στην Ισπανία είναι σημαντικός λόγος που ήμουνα μέχρι τώρα εκεί.
--------------------
Πριν λίγες μέρες η Ομπραντόριο ανακοίνωσε την αποχώρηση σου με ένα πολύ όμορφο μήνυμα. Ήτανε μία σημαντική για σένα ομάδα;

Εντάξει ήταν αρκετά σημαντική για μένα λόγω του ότι έκανα αρκετά καλά πράγματα, έπαιξα πάρα πολύ καλό μπάσκετ εκεί ,αγάπησα την πόλη και αγαπήθηκα από τον κόσμο αλλά από κει και πέρα Όπως ξέρεις η ζωή συνεχίζεται .Τελείωσα τη φετινή χρονιά εκεί ,πέρασα τρία όμορφα χρόνια και έτσι θα το θυμάμαι πάντα και θα έχω κάνει και πολλούς φίλους και θα τους έχω για πάντα και αυτό είναι πάρα πολύ σημαντικό για μένα εκτός μπάσκετ. Αλλά όπως είπα και πριν η ζωή συνεχίζεται και είμαι έτοιμος για νέες προκλήσεις στο εξωτερικό
--------------------
Πάμε λίγο τώρα στο θέμα Εθνική Ελλάδος. υπήρξαν κλήσεις σου αλλά ίσως όχι στο βαθμό που θα περίμενες. Τα τελευταία χρόνια και λόγω της διένεξης fiba και Euroleague και τη δημιουργία προκριματικών, βλέπουμε πολλά παιδιά τα οποία δεν είναι πρώτα ονόματα στις ομάδες τους να καλούνται αλλά παράλληλα εσύ να μένεις εκτός αποστόλων. Είναι κάτι που σε στεναχωρεί που σε θυμώνει ισως;και το ρωτάω αυτό κυρίως λόγω των πολύ καλών σεζόν που έχεις κάνει τα τελευταία χρόνια.

Κοίτα, δεν με θυμώνει καθόλου για την εθνική ομάδα καταλαβαίνω το γεγονός ότι πρέπει να πηγαίνουν νέα παιδιά και τα λοιπά Αν και πιστεύω ότι στην εθνική ομάδα πάντα πρέπει να καλείς τους καλύτερους παίκτες την χρονική στιγμή που γίνονται οι αγώνες είτε προκριματικά είτε παγκόσμια το καλοκαίρι.Νομίζω ότι οι προπονητές πρέπει να βλέπουνε τους παίκτες οι οποίοι έκαναν πάρα πολύ καλές χρονιές ,για να μπορούν να τους καλούνε ,αλλά από εκεί και πέρα το σκεπτικό των προπονητών είναι διαφορετικό από το σκεπτικό των παικτών και έτσι δεν μπορώ στεναχωρηθώ. είμαι καλά με τη συνείδησή μου ότι έχω παίξει ένα καλό μπάσκετ ,έχω κάνει κάποιες καλές χρονιές. από κει και πέρα πέρασα αρκετά χρόνια στην εθνική ομάδα και στις μικρές εθνικές αλλά και στην Εθνική ανδρών έχωντας κάνει πάνω από 50 συμμετοχές με την εθνική ανδρών Και έτσι νιώθω ολοκληρωμένος.
------------------------------
Γυρνάμε λίγο πίσω στον ΠΑΟΚ, ο οποίος πέρυσι βρέθηκε μία ανάσα από τον υποβιβασμό κι αν δεν υπήρχε ο κορονοϊός λογικά θα ήταν πολύ δύσκολο να αποφύγει το μοιραίο. Γιατί Πιστεύεις έφτασε σε αυτό το σημείο η ομάδα όταν μάλιστα την διοικούσαν άνθρωποι οι οποίοι ήταν όντως σεβαστοί στον κόσμο, με κύρος και με μεγάλη προσφορά στο σύλλογο όπως ο μπάνε Πρέλεβιτς, ο Νίκος ο Σταυρόπουλος και άλλοι;

δεν ξέρω δεν ξέρω... περισσότερο η χημεία φταίει παρά άλλα πράγματα ,δεν βρήκε χημεία η ομάδα ,έγιναν αλλαγές Προς το τέλος που έπρεπε να γίνουν πιο νωρίς .σίγουρα τα οικονομικά προβλήματα της ομάδας είναι ένα μεγάλο στοιχείο το οποίο κάνει την ομάδα να έχει ένα ταβάνι.Νομίζω ότι και ο κόσμος έχει κουραστεί να το βλέπει αυτό... χρειάζεται έναν άνθρωπο Ο οποίος θα είναι μπροστά, έναν άνθρωπο σοβαρό ,έναν πρόεδρο,και όχι κάποιους άνθρωπους απλά μόνο για να βοηθάνε .Ελπίζω σιγά-σιγά να το βρουν αυτό και να μπορέσουν να βάλουν τα πράγματα στη σειρά γιατί υπάρχει ένα άνοιγμα τεράστιο και έτσι αυτό πρέπει να κλείσει πριν γίνει μία πάρα πολύ ανταγωνιστική ομάδα αλλά από κει και πέρα είναι μία καινούρια χρoνιά που πρέπει να αφήσει την περσινή χρονιά, την κακή χρόνια πίσω και να ξεκινήσει κάτι καινούργιο και πιστεύω ότι και ο κόσμος θα είναι δίπλα εφόσον αφήσουνε να υπάρχει κόσμο μέσα στο γήπεδο.Πιστεύω ότι θα υπάρχει κάτι καινούργιο κάι κάτι ευχάριστο που θα τραβήξει Τον κόσμο πάλι στο γήπεδο.
------------------
Φέτος βλέπουμε μία νέα προσπάθεια η οποία ήδη έχει ξεκινήσει με νέο διοικητικό σχήμα που προσπαθεί από ότι φαίνεται να δημιουργήσει μία ομάδα όσο το δυνατόν ποιο καλή έτσι ώστε να μην βιώσει τα περσινά και παράλληλα να διευθετήσει τα οικονομικά θέματα. Ακούστηκε και γράφτηκε ότι δέχτηκες πρόταση, αν θέλεις να το επιβεβαιώσεις, ποιες είναι οι σκέψεις σου γύρω από μία ενδεχόμενη Επιστροφή στην ομάδα και με βάση τα προηγούμενα γεγονότα που ανέφερα με τη νέα διοίκηση;

είναι πολύ σοβαρό το ότι έχουνε μπει καινούργιοι φρέσκοι άνθρωποι στο Συμβούλιο του ΠΑΟΚ και προσπαθούν να φτιάξουν τα πράγματα όσο γίνεται καλύτερα. είναι πολύ σημαντικό ότι προσπαθούν και αυτοί με όποιο οικονομικό budget υπάρχει να φτιάξουν την καλύτερη δυνατή ομάδα. είναι πολύ σημαντικό αυτό και πιστεύω ότι θα τα καταφέρουν πάρα πολύ καλά.Είναι πάρα πολύ σοβαροί άνθρωποι και αγαπάνε τον ΠΑΟΚ και αγαπάνε το μπάσκετ και το ξέρουν το μπάσκετ και αυτό είναι πολύ σημαντικό επίσης.από κει και πέρα έγινε μία συζήτηση αλλά δεν υπήρχε μία σοβαρή πρόταση και αυτή τη στιγμή σκέφτομαι να γυρίσω μόνο αν τα πράγματα Θα είναι καλά.Θα είναι μία ομάδα που θα την έχω στο μυαλό μου σαν ανταγωνιστική και σίγουρα να κοιτάξει ψηλά .θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά αλλά αυτή τη στιγμή έχω κάποιες προτάσεις από το εξωτερικό και δεν θα πάρω κάποια απόφαση ακόμα...θα αφήσω να περάσει λίγο ο καιρός και σιγά-σιγά προς αρχές Αυγούστου θα το σκεφτώ.
-------------------------------
Τέλος δεν θα μπορούσα να μην σε ρωτήσω για το ελληνικό πρωτάθλημα. τα τελευταία χρόνια και ειδικά τα δύο τελευταία έχει περιέλθει σε πλήρη ανυποληψία. Ολυμπιακός στην Α2 ,ο κύριος Γιαννακόπουλος αποχώρησε από τον Παναθηναϊκό,Αρης και ΠΑΟΚ παλεύουν για τη Σωτηρία τους ,ομάδες έχουν τεράστια οικονομικά προβλήματα ,δεν ξέρουμε στο τέλος ποιες και πόσες ομάδες θα απαρτίζουν το νέο πρωτάθλημα. Ποιες είναι οι σκέψεις σου γύρω από αυτό το θέμα; ποια θεωρείς ότι είναι η γενεσιουργός αιτία πού έχουμε φτάσει σε αυτό το τέλμα. Και για να το συνδυάσω με κάτι άλλο που επίκειται και δεν είναι άλλο από τις εκλογές της ΕΟΚ που κατεβαίνουν σημαντικά ονόματα όπως ο κ.Φασούλας ,ο κ.Λιόλιος και λογικά ο κύριος Βασιλακόπουλος.πιστεύεις ότι μία αλλαγή σε αυτή τη θέση μπορεί να βοηθήσει στο να άλλαξαν τα πράγματα ή θεωρείς ότι χρειάζεται γενικότερη Ίσως και πανευρωπαϊκή επικοινωνία γιά να αποκτήσουν και πάλι την παλιά τους Αίγλη η μπάσκετ λίγκα και οι υπόλοιπες λίγκες;

όπως βλέπουμε τα τελευταία χρόνια υπάρχουν πάντα τεράστια προβλήματα με τις ομάδες να μην μπορούν να πληρώσουν τους παίκτες ,στο τέλος να μην μπορούν να παίξουν στην Α1... Γενικότερα το πρόβλημα είναι και οικονομικό στην Ελλάδα και οργάνωση...πιστεύω ότι αυτό είναι το μεγαλύτερο μας πρόβλημα γιατί υπάρχουν οικονομικά προβλήματα και στην Ισπανία αλλά προσπαθούν να οργανώσουν τα πράγματα λίγο καλύτερα ώστε να μπορέσουν και οι ομάδες να συμμετέχουν έστω και με λιγότερα χρήματα.
Όσον αφορά το 2ο ερώτημα, νομίζω ότι μπορεί με την αλλαγή αυτή ,αν θα υπάρξει κάποια αλλαγή ,στην ομοσπονδία τα πράγματα να γίνουν καλύτερα ,να μπουν άνθρωποι οι οποίοι ήταν πρώην παίκτες και γνωρίζουν το άθλημα. νομίζω ότι θα είναι ότι καλύτερο για το Ελληνικό μπάσκετ.Ο,τι κι αν γίνει να πάρουν τις σωστές αποφάσεις,να μπορέσουν να κάνουν την Α1 πιο ανταγωνιστική αλλά όχι μόνο την Α1 Α2 Β Εθνική και τις υπόλοιπες κατηγορίες γενικότερα πιο επαγγελματικά και όχι τόσο ερασιτεχνικά.
------------------
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ κώστα και πάλι εύχομαι υγεία, ό,τι καλύτερο στα μπασκετικά παρκέ και οι αποφάσεις που θα πάρεις να είναι οι καλύτερες για σένα και την οικογένειά σου.

Δημοσιογράφος Γιώργος Γεωργιάδης για το PAOKInsider (@paokinsider)
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7336
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες