Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 22 Απρ 2021, 14:52

Από το λίγο που είδα τον Χαγγινς είναι ένας Ντίνκινς των φτωχων...
Οργανώνει αποδεκτά, τα γράφει ασαλιωτα, εχει ταχύτητα. Γιατί όχι ξερό ρε Μπάνε , elaborate λίγο
Αρέσει και στον Θωμά ο παίκτης :lol:
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 22 Απρ 2021, 15:21

Να σου πω.
Ο Γκριφιν έχει θετικό πρόσημο, έχει δεθεί με την ομάδα,ξέρεις τι να περιμένεις.
Είναι έμπειρος, γνώστης του πρωταθλήματος.
Κολλάει το μυαλό του κάποιες φορές, αλλά σε αυτό το επίπεδο που είμαστε είναι μια χαρά, αν αλλάξουμε επίπεδο, θα αλλάξουμε και ξένους επιπέδου Γκριφιν, όχι όμως με ξένους σαν το Χαγκινς, με καλύτερους.
Και λίγο καλύτερος να είναι στα σημεία από τον δικό μας, δεν αξίζει το ρίσκο,γιατί δεν εμπνέει καμία σιγουριά ότι θα σου δώσει το κάτι παραπάνω.
Φέρε μου έναν σαν αυτόν του Προμηθέα,τον κοντό Γκραντ και βγάλε όποιον θέλεις από το ροστερ, μπορούμε να φέρουμε τέτοιου επιπέδου παίχτη;
Η ομάδα έχει βρει χημεία,παίζει καλά,αν δεν παίξουμε Ευρώπη,δεν χρειάζεται πολλές αλλαγές, τα είπαμε,μην ξανά λέμε τα ίδια.
Αν φέρουμε 2-3 καλύτερους Έλληνες,από Νωντα,Τσαλμπουρη,Κακλαμανακη,θα είναι μια καλή αναβάθμιση,σε συνδυασμό με την Ελληνοποίηση Μήτρου,είμαστε καλά.
Την μεθεπόμενη σεζόν,απαλλαγμένοι από τον βραχνά,πάμε για γούστα.
Έτσι το βλέπω και έτσι θα γίνει,ο ΠΑΟΚ πρέπει σε δύο χρόνια από τώρα,να μπορεί να είναι διεκδικητής Ευρωπαϊκής κούπας,επιπέδου,κουλας,Προμηθέα.
Για παραπάνω,θέλει γερό πορτοφόλι.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 22 Απρ 2021, 17:41

Επίσης οι λοβ και Γκρίφιν ( ειδικά ο λοβ) παίζουν και άμυνα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό obanebane » Πέμ 22 Απρ 2021, 18:03

Και για να κλείσω, αφού είναι ο Ντινκινς των φτωχών ας μείνει εκεί που είναι να τον πηδάμε όπως πηδαγαμε τον Ντινκινς των πλουσίων. :opaokara:
Δε φταίω εγώ,το ποδόσφαιρο που πήδηξε και τις δύο γυναίκες του παλέτα με έχει βάλει σε αυτό το mood. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό seaman » Πέμ 22 Απρ 2021, 19:03

Ανανέωσε ο Καμπερίδης μέχρι το 23
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 22 Απρ 2021, 20:01

για μένα η χημεία είναι κάτι αίολο... δεν την δίνω βάση. Όλοι οι καλοί παίκτες μπορούν να βρουν χημεία.
Δηλαδή δεν μπορεί να πάρει τις τελείως ατομικές ενέργειες του Γκρφν κάποιος άλλος Αμερικανός;
Κάποιος όμως έστω ίδιου επιπέδου (μέτριο τρίποντο ο δικός μας by the way) που να μοιράζει σαν άσσος καλύτερα και το κυριότερο να μην έχει 5 λάθη στο παιχνίδι από ανόητες επαναφορές, απρόσεκτο κατέβασμα και όλα τα κουλά που κάνει και πουλάει μπάλες ;; Με εκνευρίζει αφάνταστα επαγγελματίας παίκτης να κάνει ΤΟΣΟ ΚΑΚΕΣ ΠΑΣΕΣ.
Το να επιτεθεί μόνος σε 4 και να το χάσει ΟΚ είναι κάτι που πολλοί μαύροι θα στο κάνουν, αλλά τόσο κακή πάσα και τόσο ΣΤΟΧΟΣ ΠΙΕΣΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ εμένα δε με πείθει. Προτιμώ να ναι στο 2 και να μην έχει τη μπάλα σε κατέβασμα και πρώτη πάσα.
Γι αυτό λέω Χάγγινς ή Κόζι ή κάτι τέτοιο τέλως πάντων

Καμπερίδης εννοείται σωστή κίνηση
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 22 Απρ 2021, 21:28

Συγνώμη αλλά ο Γκρίφιν ( που και εμένα με εκνευρίζει με την αφέλεια που παίζει) έχει 40% τρίποντο με πάνω από το 80% των προσπαθειών πάνε σε πίεση. Δεν τον λες και κακό σουτέρ.
Προσωπικά πιστεύω ότι με έναν κατσιβελη ή έναν Ξανθόπουλο θα απελευθερωθεί ακόμα περισσότερο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 23 Απρ 2021, 06:57

Συμφωνώ με renegade
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 23 Απρ 2021, 08:21

σκεφτόμουν πριν κανα μήνα, αν σε αυτή την ομάδα με τον λυκογιάννη προπονητή έβαζες ΜΟΝΟΝ αντί των γκρίφιν-λοβ τους περσινούς (σμιθ και τον άλλονα στο point) πόσες νίκες θα είχαμε? Και η απάντηση που έδωσα στον εαυτό μου είναι μαξ +1 από τον Ιωνικό και τον Ηρακλή.

bonus track, Νομίζω θα κοιτάξουμε το καλοκαίρι αυτόν εδώ που έκανε παπάδες φέτος Κύπρο, ανήκει στο πρακτορείο του Λύκου και agbeleseοφέρνει:



και αυτός από Κύπρο έχει πολύ ενδιαφέρον:

Τελευταία επεξεργασία από palok και Παρ 23 Απρ 2021, 11:51, έχει επεξεργασθεί 4 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Παρ 23 Απρ 2021, 08:39

@palok το πρώτο σου βίντεο δε δουλεύει
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2020-2021

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Μάιος 2021, 15:47

Διαβάζω ότι ο Νίκος Παππάς, που υπέγραψε φέτος στη Zielona Gora, έπαθε ρήξη αχιλλείου στις 5 Μαρτίου..

Θα μπορούσαμε να τον φέρουμε για του χρόνου; Είναι ψιλοεφικτός για το κασέ μας;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46409
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες