Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό montekristo » Τρί 05 Απρ 2022, 12:07

Θα φανει για ποιο λογο τον πηραμε
απ το αν θα μεινει και του χρονου!
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Κυρ 01 Μάιος 2022, 16:47

ποιος θα μας το λεγε ούτε ένα μήνα μετά ότι ο Ρένφρο θα ναι ο μόνος που παίζει με νεύρο ανάμεσα στους παίκτες...

πρέπει να αρχίσου,ε σχεδιασμό για τη νέα χρονιά, δεν αντέχεται η φετινή πραγματικότητα...

αν και έχω πολύ αδυναμία στον Κατσίβελη, σε σχέση με Μωραίτη ποιόν από τους δυο και γιατί;; ή κανέναν άλλο Φλιώνη τύπου (δεν τον θέλω ως σκώληκα) ;; εννοώ Έλληνες στις θέσεις Μάτζαρη ΚΑΙ Τολιόπουλου
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 02 Μάιος 2022, 08:29

μάλλον πρέπει να συλλέξουμε πληροοφορίες για τον χαρακτήρα των ελλήνων παίκτών. Δεν έχουμε ΣΟύλη στον πάγκο πλέον. Σε κάθε περίπτωση, κράτα ρένφρο, δώσε τα λεφτά σε 5 αμερικανούς που θα κάνουν τη διαφορά και ό,τι περισσέψει πάρε έλληνες που ξέρουν που θα ρθουν να παίξουν.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Shivaspace » Δευτ 02 Μάιος 2022, 09:28

εκείνοι οι ψηλοί της igokea ήταν καλοί παίκτες, Ίλιτς και Τζούρτζεβιτς νομίζω, για κάτι πέρα από αμερικανους..τώρα αν πλησιάζονται στο οικονομικό δεν έχω ιδέα
Άβαταρ μέλους
Shivaspace
 
Δημοσιεύσεις: 3087
Εγγραφή: Πέμ 10 Σεπ 2020, 14:19

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 02 Μάιος 2022, 09:34

επίσης για μένα το μεγάλο φετινό πρόβλημα ήταν η έλλειψη 4αριου. Προσοχή, δεν είναι οτι δεν πήγαν καλά οι Ντιλίο-Ρίβερς, είναι οτι ΔΕΝ είναι ΤΕΣΣΑΡΙΑ ούτε στην άμυνα αλλά ούτε και στην επίθεση (βάλτε μια κασέτα του Μαργαρίτη και του Γκετσέφκσι για να δείτε πώς παίζεται η θέση). Και προκαλώ όποιον θέλει να μου δείξει κάποιο αντίστοιχο 4αρι που παίζει με αυτόν το τρόπο σε άλλη ομάδα. Γεμισαμε 3αρια που κουτουλούσαν μεταξύ τους και μπροστά και πίσω.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 02 Μάιος 2022, 12:48

Ηταν 4ρι ο Μπο με την κλασική εννοια?
4ρι ο Γιανκοβιτς, ισως και ο Καμαριανος , 3ρι ο rivers
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Δευτ 02 Μάιος 2022, 13:25

Και εγώ συμφωνώ πως το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν στο 4 (βέβαια και η συμπεριφορά των πλειμεκερ ήταν εξίσου προβληματική). Πιστεύω πως ο Ριβερς είναι κλασικό τριάρι που προσφέρει πολλά αμυντικά και έχει ένα τίμιο σουτ, αλλά για να προσφέρει πρεπει να παίζει στο τρία αποκλειστικά. Οι Γιανκοβιτς και Ντιλεο δεν πρέπει ποτέ να βρίσκονται στην ίδια ομάδα. Μπορείς να έχεις έναν από τους δυο σε ένα ροστερ αλλά να είναι αυτοί οι δύο συν τον Ριβερς τα τεσσαρια σου σε μία σεζόν είναι λάθος.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Δευτ 02 Μάιος 2022, 22:59

ένα από τα πράγματα που δεν μπορώ να πιστέψω είναι το πόσο κακό τρίποντο εχει ο Γιάνκοβιτς, ως αντίπαλο τον θυμόμουν καλύτερο σουτέρ...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 04 Μάιος 2022, 12:13

κλείστε και hamiton (ιωνικού) χτες.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 04 Μάιος 2022, 16:12

Μπηπως να το κλεισουμε γενικως?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Τρί 17 Μάιος 2022, 07:32

η απορία μου εμένα είναι :έστω ότι κλείνεις για ρακέτα Μαρβιν Τζοουνς και Ρενφρο. Με τι παίκτη τους συμπληρώνεις;

και για τα αποδυτήρια:ποιους να εννοεί ο κοουτς όταν έλεγε δεν υπήρχε επικοινωνία, χημεία κτλ;;
που πάει το μυαλό σας;
Γιάνκοβιτς; Τολιο; Χριστοδούλου; κάποιον άλλο;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 17 Μάιος 2022, 08:51

δεν θυμάμαι κάποιο 4αρι πολύ καλό φέτος. Σϊγουρα θα κοιτούσα κρούμπαλι, τσαντ μπραουν και ντεζον ντειβις (απόλλωνα) ώστε να έχω 3 ψηλούς να μου καθαρίζουνε τη ρακέτα (αλλά αυτοί οι 3 να μην είναι απλά συμπληρωματικοί όπως είχαμε φέτος Ogbeide-Marvin, να μπορούν να παίξουνε ΚΑΙ ΜΑΖΙ). Μετά πάρε έναν τύπου Hamilton-Simpson (προμηθέα) και φέρε 1 γκαρντ ΜΠΟΜΠΕΡ και έναν τύπου Moody στον άσσο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τρί 17 Μάιος 2022, 10:37

Μία δική μου απορία είναι αν ο Ρενφρο μπορεί να σταθεί σαν τεσσάρι δίπλα σε σέντερ με καλό σουτ από μέση - μακρινή απόσταση.
Αν ναι τότε προσωπικά θα πήγαινα σίγουρα για κρουμπαλι ως έναν από τους δυο σέντερ για του χρόνου καθώς και φτηνός θα είναι και δίνει πάρα πολλά στην άμυνα και δεύτερες επιθέσεις με τα επιθετικά που παίρνει. Ο άλλος σέντερ όμως πρέπει οπωσδήποτε να έχει σουτ από μέση μακρινή απόσταση.
Αν ο προπονητης κρίνει πως ο Ρενφρο δεν μπορεί να σταθεί ως τεσσάρι τότε ο κρουμπαλι ίσως δεν είναι ιδανική επιλογή.
Ποια η γνώμη σας για τα τεσσαρια του αρη? Τζουστον και Ουίλιαμς?
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2534
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό iasoiako » Τρί 17 Μάιος 2022, 12:11

Ρενφρό: Είναι χρήσιμος, βγάζει ένταση, πολύ καλό άλμα και καλός στα ριμπαουντ. Θα ήθελα να μείνει

Μαρβιν Τζοουνς: Αν μπορούν να τον ξαναφέρουν, θα ήταν ευχής έργον. Σταθερός και αμυντικά και επιθετικά. Θα ήθελα να μείνει

Λοβ: Τον θεωρώ πολύ καλό παίκτη, αλλά θέλει συμπαραστάτες. Θα τον κρατούσα με λιγότερα από περσυ Θα ήθελα να μείνει. ΆΝ όχι ο Χάνλαν θα ήταν μια καλή αναβάθμηση.

Μαντζαρης: Σε αριθμούς δεν προσφέρει, επιθετικά τίποτα απλα δίνει πάσες, αλλά γενικά αργός. Μέτριος αμυντικά, με σοβαρά προβλήματα στη μέση και στα γόνατα. Δεν Θα ήθελα να μείνει

Τολιόπουλος: Θεωρώ ότι ήταν η καλύτερη του χρονιά, σε αγώνες και διάρκεια. Προσπαθεί αλλά είναι ένας παίκτης του 6-7/10. Δεν Θα ήθελα να μείνει Θα προτιμούσα τον Κόνιαρη, είναι λίγο καλύτερος.

Χριστοδούλου: Τον πιστεύω πολύ. Είναι πολύ καλός αμυντικός, έξυπνος παίκτης και μπαίνει μέσα για να σκοράρει. Θεωρώ ότι αδικήθηκε φέτος με τον χρόνο που πήρε. Θα ήθελα να μείνει.

Καμπερίδης: Ο Καμπερίδης δεν μ αρέσει πώς εξελίσεται. Το μυαλό του είναι μονίμως πως θα σουτάρει τρίποντο με αποτέλεσμα να χάνει παικτικά λεπτά και να έχει χαμηλή αυτοπεποίθηση, ενώ έχει και καλό σουτ μέσης απόστασης. Δεν Θα ήθελα να μείνει ϊσως ο αδερφός του Αγραβάνη είναι μια καλή λύση εδώ.

Γιάνκοβιτς: Δεν πιστεύω ότι έδωσε κάτι ιδιαίτερο φέτος. Στην αρχή ήταν καλός, αλλά στα κρίσιμα ματς ήταν εξαφανισμένος και κακός επιθετικά και αμυντικα. Δεν Θα ήθελα να μείνει Ίσως ο Κουνέλογλου είναι μια λύση εδώ.

Καμαριανός: Εντάξει δεν είναι για Α1 το παιδί. Δεν Θα ήθελα να μείνει Ίσως ο Σκορδίλης είναι μια καλύτερη λύση εδώ.

Phil Green: Ε δεν νομίζω ότι είναι πολύ σταθερός παίκτης. Δεν νομίζω να μείνει και όλας. Δεν Θα ήθελα να μείνει

DiLeo: Αυτός και ο Καμπερίδης έκαναν τα ίδια πράγματα. Θεωρώ καλύτερο τον Ντιλέο οπότε θα τον κρατούσα γιατί έπαιρνε και χρήσιμα ριμπαουντ επιθετικά και αμυντικά και έχει καλύτερη ψυχολογία από τον Καμπερίδη. Θα ήθελα να μείνει

Anthony Lee: Όχι παιδιά αυτός δεν είναι καλός παίκτης, καλύτερα να φύγει. Δεν θα ήθελα να μείνει

Dmitri Rivers: Καλός παίκτης, ανέβηκε. Πιστεύω εάν μείνει με πιο ηγετικό ρόλο θα δώσει περισσότερα. Θα ήθελα να μείνει

Για τους μικρούς μας δεν έχω άποψη.
Άβαταρ μέλους
iasoiako
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 15:42

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Τρί 17 Μάιος 2022, 14:29

Εγώ πάντα θα λέω πως σε κάθε θέση θέλεις έναν έλληνα και έναν ξένο . Έτσι ορμώμενος θεωρώ πως :
Στο 5 θέλεις 2 παίκτες (αμερικανό/Τζοόυνς , δεινόσαυρο έλληνα )
Στο 4 με Ρενφρο-Γιανκοβιτς ή Κουζελογλου
Στο 3 Ριβερς-Χριστοδούλου
Στο 2 Λοβ ή Γκότσερ ( έπαιζε Τρικουπη)-Τολιοπούλος ή μικρός Αγραβάνης
Στο 1 τύπου Γκος με Μάντζαρη ή Κόνιαρη. Συμπληρώνεις αποστολή με Καμαριανο και Καμπερίδη και Καράμπελα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες