Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 24 Νοέμ 2021, 21:09

Πάντως είναι παίκτης που πατάει στο 3 και στο 4
Δυνατός παίκτης. Παίζει πολύ καλά με πλάτη , ειδικά όταν αγωνίζεται στο 3. Θυμάμαι πέρσι τον Κάρτερ να μην μπορεί να τον μαρκάρει με τίποτα..
Πολύ καλή κίνηση αν γίνει
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τετ 24 Νοέμ 2021, 23:23

Μπαρκαρούτσος έγραψε:Το αναπαράγει και ο Ρετρό, άρα ισχύει το ενδιαφέρον.. Σχεδόν κλεισμένος, λένε.


Update: Τώρα λέει έκλεισε.

Σύμφωνα με το σδνα, είμαστε ακόμα στο τσεκαρισμα.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9879
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό τσιριγωτης » Πέμ 25 Νοέμ 2021, 00:20

Αχ ρε μπασκετακι σε κατέστρεψαν.. ποιο το νόημα να συμμετέχουν οι ομάδες σε ένα κωλοπρωταθλημα; είτε δεύτερος βγεις είτε τ προτελευταίος, το ένα κ το αυτό
Άβαταρ μέλους
τσιριγωτης
 
Δημοσιεύσεις: 3272
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:47

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 25 Νοέμ 2021, 01:24

Άντε πάλι..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό renegade » Πέμ 25 Νοέμ 2021, 01:26

Τελείως άστοχη η παραπάνω δήλωση κατά την γνώμη μου.
Δυστυχώς στην Ελλάδα βλέπουμε τελείως λάθος τον αθλητισμό και αυτός είναι και ένας λόγος γιατί το 99% των φιλάθλων υποστηρίζουν μόλις πέντε ομάδες σε όλη την Ελλάδα.
Μακάρι κάποια μέρα να έχουμε την αθλητική παιδεία να συνειδητοποιήσουμε ότι αθλητισμός Δεν είναι μόνο οι πρώτες θέσεις, τα πρωταθλήματα και η χλιδή των μεγάλων ευρωπαϊκών παιχνίδιων
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Πέμ 25 Νοέμ 2021, 16:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Πέμ 25 Νοέμ 2021, 11:24

renegade έγραψε:Τελείωσα άστοχη η παραπάνω δήλωση κατά την γνώμη μου.



Πολύ επιεικής!
Το "άστοχη" είναι πολύ ευγενικό... Εν πάση περιπτώσει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό thomas Murg » Πέμ 25 Νοέμ 2021, 15:58

Στις αρχές της δεκαετίας του 1990 ένας Έλληνας ΑΡΔ πήρε συνέντευξη από τον τότε κομισάριο της Φίμπα τον Στάνκοβιτς.
Του δήλωσε μεγαλοπρεπώς ο ΑΡΔ ότι εμείς οι Έλληνες αγαπάμε πολύ το μπάσκετ γι΄αυτό γεμίζουμε τα γήπεδα.
Παλιά τάνα στο κουρμπέτι ο Σέρβος του είπε μια μεγάλη αλήθεια: "Δεν αγαπάτε το μπάσκετ αλλά τις επιτυχίες που αυτό έφερε στις ομάδες της χώρας σας"
Άβαταρ μέλους
thomas Murg
 
Δημοσιεύσεις: 2873
Εγγραφή: Δευτ 21 Δεκ 2020, 17:02

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 25 Νοέμ 2021, 19:39

πιστεύω ο προβληματισμος του τεχνικού τιμ έχει να κάνει στο αιώνιο δίλλημα:
βρίσκεις πολύ καλό παίκτη για τα λεφτἀ που δίνεις ΑΛΛΑ δεν είναι αυτός που κουμπώνει ιδανικά... τι κάνεις;

για μένα ο Χόλογουελ είναι 1 πολύ δυνατό 3αρι που παίζει βάζοντας μέσα τον αντίπαλο και μπορεί να παίξει και στο 4 αν χρειαστεί...
η ομάδα θέλει παίκτη στο 4.5 και αυτός είναι στο 3.5 ...
κατά τα λοιπά ἐχει ποιότητα και ναι με βάση το δείγμα του εδώ μπορεί να βοηθήσει στη ρακέτα...
για το τρίποντο όμως η ομάδα χάνει πολλἀ σε σχέση με Καρτερ... άρα στις κακές μέρες του Ντι ... πρόβλημα
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2230
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 26 Νοέμ 2021, 08:59

θεωρώ οτι ο Dileο ήταν μια επιλογή που μπέρδεψε λίγο το recruiting Της ομάδας. Τί είναι ο Ντιλίο? Τί θέση παίζει? Φτάνει Δεκέμβρης και εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα. Αυτοί οι παίκτες είναι ιδανικοί 6οι παίκτες στα δικά μου τα μάτια. Να μπαίνει μέσα και να μην καταλαβαίνει ο άλλος από που του ρθε. Εντωμεταξύ κάπως έτσι είχα και στο μυαλό από πέρυσι και τον Hollowell.

PS: O Κλείτος είπε οτι υπάρχουν δυσκολίες στο να αφήσει η ομάδα του τον Hollowell.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Παρ 26 Νοέμ 2021, 14:15

Η έλευση του Μάντζαρη μπορεί να δώσει άλλη μορφή στην ομάδα.
Θα μπορεί να παίξει περισσότερο ο Τολιόπουλος στο 2 και να πάρεις από εκεί 3ποντο.
Σ' εμάς δεν έχει δείξει ούτε τα μισά από αυτά που έκανε στον Ιωνικό.
Θα μπορεί να ξεκουράζεται λίγο ο Γκρίφιν και έτσι να παίζει με πιο καθαρό μυαλό. Και δεν εννοώ να παίζει λιγότερο αλλά και μόνο που δε θα είναι επιφορτισμένος (και) με το κατέβασμα και την οργάνωση, μπορεί να λειτουργήσει ευεργετικά.

Ο Κάρτερ φέτος δεν έδωσε τόσα στο 3ποντο όσα πέρσι. 7/17 έχει στο πρωτάθλημα σε 5 ματς με 21λ συμμετοχής μ.ο.
Δε θεωρώ (με βάση τα φετινά του δεδομένα, γιατί πέρσι ήταν καλύτερος) ότι η απώλεια του είναι μεγάλη.
Επίσης, 3ποντο μπορείς να πάρεις και από τον Χόλοουελ, που είναι 2.03 και πιο δύσκολα βγαίνει να τον μαρκάρει κάποιο τεσσάρι εκεί.

Με λίγα λόγια, η (θεωρητική γιατί φέτος δεν...) απώλεια του σουτ του Κάρτερ μπορεί να καλυφθεί με άλλους τρόπους.
Όλα αυτά στην πράξη βέβαια, γιατί στη θεωρία...
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 09:34

palok έγραψε:θεωρώ οτι ο Dileο ήταν μια επιλογή που μπέρδεψε λίγο το recruiting Της ομάδας. Τί είναι ο Ντιλίο? Τί θέση παίζει? Φτάνει Δεκέμβρης και εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα. Αυτοί οι παίκτες είναι ιδανικοί 6οι παίκτες στα δικά μου τα μάτια. Να μπαίνει μέσα και να μην καταλαβαίνει ο άλλος από που του ρθε. Εντωμεταξύ κάπως έτσι είχα και στο μυαλό από πέρυσι και τον Hollowell.

PS: O Κλείτος είπε οτι υπάρχουν δυσκολίες στο να αφήσει η ομάδα του τον Hollowell.
Για 4ρι ειπε ο Λυκος μετα απο καποιο παιχνιδι.
Νομιζω το concept ηταν να φτιαξουν μια ομαδα με καλους σουτερ απ εξω για να αδειασει η ρακετα, εναν εξαιρετικο slasher(love) και τον πολυ καλο επιθετικα jones μεσα.
Απλα οι τραυματισμοι, καρτερ, love και οι μετριοκακες εμφανισεις Ντιλεο και Γκριφιν μας πηγαν πισω
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26575
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό GEOL » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 10:22

Φέρτε ρε αυτήν την καψούρα τον Bobby Portis σπίτι του :lol: :lol: :lol:
GEOL
 
Δημοσιεύσεις: 2257
Εγγραφή: Σάβ 08 Μάιος 2010, 14:11

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 10:58

Ουφ μακάρι! Αλλά είναι πλέον περσόνα στο Wisconsin και άντε να τον φέρεις εδώ.. :mrgreen:

ΜΠΑΜΠΗ, ΜΠΑΜΠΗ, ΜΠΑΜΠΗ, ΜΠΑΜΠΗ!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό chri5ti9 » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 12:49

3-4 θέτε; Wiggins φέρτε. Ριμπάουντ ενέργεια δύναμη και σκορ από κάτω. Αντε το παιδί ακόμα γύρωφέρνει Θεσσαλονίκη και έχει γίνει pr στο Trap Basement...

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Λαρυγγια στα τσιμεντα και ψυχη στα καγκελα
Άβαταρ μέλους
chri5ti9
 
Δημοσιεύσεις: 2311
Εγγραφή: Κυρ 21 Νοέμ 2010, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 27 Νοέμ 2021, 12:50

Στους GSW δεν είναι;! Πώς θα έρθει στον ΠΑΟΚ αυτός ρε τρελέ; Μήπως για ιδιοκτήτης; :mrgreen:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46408
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες