Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις καλαθοσφαιριστών στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 06 Σεπ 2021, 09:57

Νομίζω προηγείται ενίσχυση στους ψηλούς (4 ή 4.5) παρά στον άσσο..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 21 Οκτ 2021, 23:03

με την άνοδο-προσαρμογή του Τολιόπουλου (το ξέρω είναι 2-1 και όχι καθαρό 1) το πρόβλημα ψιλολύνεται, μιας που ο Μαύρος Καίσαρ βλέπει 3-4 φορές κάθε αγώνα στο πικ τον Μάρβιν για πάρε-βάλε... και κυρίως γιατί ο Λύκος παίζει γύρω γύρω όλοι τρίποντο...
πάντως έχω μια ερώτηση φιλολογικού ενδιαφέροντος:τώρα που ο Τζαμάλ Τζόουνς δήλωσε ότι θέλει επιστροφή, τον αλλάζατε αν υπήρχε η δυνατότητα με τον Κάρτερ;
καθαρό 3αρι που δεν έχεις, με total μπάσκετμπολ, διείσδυση, βοήθεια στα ριμπάουντ (ἀμυνα δε θυμάμαι ήταν και μικρός)
εγω με τα 1000
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 21 Οκτ 2021, 23:10

Αν ειναι οπως τον θυμομασταν ναι.Καρτερ περασαν τα χρονια ηρθε κι ο τραυματισμος ...δυσκολα.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 22 Οκτ 2021, 08:20

θα τον άλλαζα με τα 1000 αλλά θες λίγο πιο κοντό και ευέλικτο.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Οκτ 2021, 13:26

Υπάρχει κανένας world-class disgraced αθλητής να τον φέρουμε;; :mrgreen:

Ας πάρουμε τον Kyrie - ελέησον - Irving, που είναι flat earther και αντιεμβολιαστής και έχει περιθωριοποιηθεί.
Ή έστω Ben Simmons που έγινε meme.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Παρ 22 Οκτ 2021, 15:47

για πες... γιατί πιο κοντό/ευέλικτο 3αρι;; δε θες μέγεθος;
μάλλον έχεις το νου σου στην περιφέρεια πιο πολύ παρά στη ρακέτα...
για την άμυνα;
για το δέσιμο με ποιούς;
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 22 Οκτ 2021, 15:52

palok έγραψε:θα τον άλλαζα με τα 1000 αλλά θες λίγο πιο κοντό και ευέλικτο.
Αμαν αυτοι οι νοσταλγοι του σαλπι
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Παρ 22 Οκτ 2021, 16:02

KalamarGiannis έγραψε:με την άνοδο-προσαρμογή του Τολιόπουλου (το ξέρω είναι 2-1 και όχι καθαρό 1) το πρόβλημα ψιλολύνεται, μιας που ο Μαύρος Καίσαρ βλέπει 3-4 φορές κάθε αγώνα στο πικ τον Μάρβιν για πάρε-βάλε... και κυρίως γιατί ο Λύκος παίζει γύρω γύρω όλοι τρίποντο...
πάντως έχω μια ερώτηση φιλολογικού ενδιαφέροντος:τώρα που ο Τζαμάλ Τζόουνς δήλωσε ότι θέλει επιστροφή, τον αλλάζατε αν υπήρχε η δυνατότητα με τον Κάρτερ;
καθαρό 3αρι που δεν έχεις, με total μπάσκετμπολ, διείσδυση, βοήθεια στα ριμπάουντ (ἀμυνα δε θυμάμαι ήταν και μικρός)
εγω με τα 1000


Ναι ασυζητητί

Εγώ έχω ερώτηση.
Τώρα που ο Μπόγρης έφυγε από αεκ, αν γίνεται νομικά, τον αλλάζαμε με Μπόγρη τον Ογμπειντε?
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 22 Οκτ 2021, 18:07

Ου άνετα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό palok » Παρ 22 Οκτ 2021, 18:22

καλά αγωνιστικά θα ήταν σούπερ η έλευση μπόγρη προφανώς και θα σου μενε και ο εξτρα ξενος ο περιφερειακός (που λέω ΕΓΩ). αλλά δε νομίζω να κολλάνε τα χνώτα των λύκου-μπόγρη. Επίσης ο ογμπείντε ειναι μια χαρά παίκτης, πρέπει να βρεί το ρόλο του (θα είναι δύσκολο να προσφέρει στα 10\- ο άνθρωπος ήταν ο καλύτερος ψηλός στην κύπρο).

PS: προσωπικά ΔΕΝ ζητάω κάτι, έχω τυφλή εμπιστοσύνη στον κοουτς.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό potamda » Τετ 03 Νοέμ 2021, 15:45

Κοντά σε Μάντζαρη ο ΠΑΟΚ!

Τι λέτε;
Se non la ami quando perde non amarla quando vince...
Άβαταρ μέλους
potamda
 
Δημοσιεύσεις: 5118
Εγγραφή: Τετ 18 Μαρ 2009, 18:52
Τοποθεσία: όπου γης και πατρίς...

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό freemind » Τετ 03 Νοέμ 2021, 15:47

πολύ καλό νέο μακάρι να γίνει
μπορεί και σήμερα λέει να κλείσει
καλός και στην άμυνα, και με πολλές εμπειρίες

μετά θέλουμε ίσως και έναν στο 4-5 και να φύγει ίσως ο Κάρτερ
Άβαταρ μέλους
freemind
 
Δημοσιεύσεις: 537
Εγγραφή: Τετ 17 Σεπ 2008, 08:30

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 03 Νοέμ 2021, 15:56

Σύμφωνα με πληροφορίες του SDNA, ο Άρης Λυκογιάννης άναψε το «πράσινο φως» για την απόκτηση του Βαγγέλη Μάντζαρη, ο οποίος είχε δίμηνο συμβόλαιο στο Ισραήλ και είναι πολύ πιθανό να υπάρξει οριστική εξέλιξη τις επόμενες ώρες.
Κοντά στην επιστροφή στην Stoiximan Basket League είναι ο Έλληνας πλέι μέικερ. Ο «Μάντζα» ξεκίνησε τη σεζόν στην πρωταθλήτρια Πολωνίας, Σταλ Οστρόφ και στη συνέχεια πήγε με δίμηνο συμβόλαιο στη Χάποελ Εϊλάτ στο Ισραήλ.

Όμως, όπως σας είχε ενημερώσει το SDNA από το podcast του Τόλη Κοτζιά, ο έμπειρος πόιντ γκαρντ... ψαχνόταν για την επιστορφή στην Ελλάδα. Μάλιστα, η ομάδα που «ακουγόταν» για εκείνον ήταν μία άλλη της Θεσσαλονίκης: ο Ηρακλής.

Οι τελευταίες εξελίξεις αναφέρουν πως ο ΠΑΟΚ έχει μπει δυναμικά στο... κόλπο της υπογραφής του δύο φορές πρωταθλητή της Euroleague με τον Ολυμπιακό. Ο Άρης Λυκογιάννης άναψε το «πράσινο φως» για την απόκτησή του, θέλοντας να προσθέσει εμπειρία και... σίγουρες κατοχές στη θέση «1» και ο «Δικέφαλος του Βορρά» κινείται προς αυτή την κατεύθυνση.

Στις διαπραγματεύσεις ΠΑΟΚ - Μάντζαρη δεν αποκλείεται να υπάρξουν οριστικές εξελίξεις ακόμα και μέσα στις επόμενες ώρες.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 03 Νοέμ 2021, 15:58

Καλός αντιElijah :mrgreen:

Άντε να πάει και ο Malcolm στο 2..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46186
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές μπάσκετ 2021-2022

Δημοσίευσηαπό Ιάσονας » Τετ 03 Νοέμ 2021, 16:28

Η προσθήκη μαντζαρη θα είναι μία πραγματικά καλή κίνηση που θα μας ενισχύσει σημαντικά. Επακόλουθο της απόκτησης του (αν γίνει) θα είναι και η μετατόπιση του Καμπεριδη στο τρία καθαρά που θα τον βοηθήσει όπως και την ομάδα. Αν στην πορεία αλλάξουμε και τον Ογκμπειντε με ένα τεσσαροπενταρι θα είμαστε σούπερ.
Πάντως ο μαντζαρης είναι μεταγραφή που μας ανεβάζει σημαντικά σε στόχους τόσο στην Ελλάδα όσο και στο CL. Θα είναι τρομερή κίνηση η μεγαλύτερη σε Έλληνα παίκτη τα τελευταία χρόνια.
Ιάσονας
 
Δημοσιεύσεις: 2530
Εγγραφή: Κυρ 20 Δεκ 2015, 12:21

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες