Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Κυρ 25 Ιαν 2015, 18:09

quaint έγραψε:
Demir έγραψε:αν παρουν τον μ μπο παμε να αυτοκτωνησουμε ολοι μαζι!
ο γουτας παιζει στα 20 να ειναι 18 κλασεις πανω...



φίλε Demir συμφωνώ ότι ο Γούτας είναι καλύτερος εμένα προσωπικά αντι να πάρουν Μβow aw πάρουν τον γούτα να τελειώνουμε είναι πιτσιρικάς με μεταπωλήτικη αξία

αλλά με αυτά που γίνονται αδερφέ και τον ΜBow να πάρουμε και αυτόν του εργοτέλη αν δεν πάρουμε κανέναν κ βγει η διοίκηση και πεί ναυάγησαν η πρωτοκλασσάτες μεταγραφές (λόγω οικονομικών κτλπ) τότε μην σου πω και με τον Kees Luijckx (που έμεινε ελεύθερος απο την Νικη Βολου) ευχαριστημένος θα είμαι και με αριστερό εξτρεμ τον γεωργιανό ή τον Βen.


Μαλλον αρχίσαμε να μοιράζουμε φράγκα σε ολα τα χωριά.
Για ευνόητους λογους....
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό Pr.Jon » Κυρ 25 Ιαν 2015, 18:47

Εγώ φοβάμαι οτί ο χοντρός είναι ξούριζας και τα έχει βρεί θα το καπακώσουν το όλο θέμα με την τρομοκρατική και βλέπω να κάνει χείρότερα ο χοντρός απο εδώ και πέρα, στόχος να φτιάξουμε ομάδα...
Pr.Jon
 
Δημοσιεύσεις: 1141
Εγγραφή: Τρί 06 Μάιος 2014, 14:30

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό paoki1985 » Κυρ 25 Ιαν 2015, 18:52

aoratos έγραψε:
paoki1985 έγραψε:
obanebane έγραψε:Αν ο Μαρτενς ηταν αποτυχημενη μεταγραφη ο Κρασιτς θα ειναι εγκλημα,παντα κατα τη γνωμη μου.


Ρε μπάνε πλάκα μας κάνεις.? κι εσυ και μερικοί άλλοι. Κραζετε τον Σαλπι. Κράζετε τον Λουκας παίζετε με μακ και παλια με γεωργιαδη στα άκρα και τώρα θα είναι αποτυχμενη μεταγγραφη ο Κράσιτς? Έλεος ρε μάγκες. Θα ξεχ΄σουμε και αυτά που ξέρουμε. Τα λίγα.


Και μόνο που βάζεις στην ίδια πρόταση τον Σάλπι και τον Γεωργιάδη με τον Κράσιτς ξεκινάς από λάθος βάση.
Ο Κράσιτς πέρνει 2,4εκ τον χρόνο από τους Τούρκους και έχει να παίξει σοβαρή μπάλα από το 2010. Και θα σου πω το άλλο. Σε φωνάζει ο Σαββίδης και σου λέει πήγαινε και δώσε 2εκ συμβόλαιο σε κάποιο εξτρεμ. Τον Κράσιτς θα έφερνες;;;
Στις μπάλες μου αν το παλικάρι ακόμα και στην σημερινή του κατάσταση είναι ανώτερος από Σάλπι, Λούκας, Γεωργιάδη και λοιπούς. Δεν υπάρχει νόημα σύγκρισης όμως, είναι γελοίο να έχεις τις ιδιες απαιτήσεις από αυτούς τους ποδοσφαιριστές. Είναι σαν να έχεις τις ίδιες απαιτήσεις από τον Ράτς και τον Ποζατζίδη!
2-3 βαρβάτα συμβόλαια έχει σκοπό να κάνει ο Σαββίδης, μακρυά από τον Κράσιτς.


Σε πληροφορώ λοιπόν φίλε μου αόρατε ότι ο Κράσιτς ήταν το μεγάλο μου πουλέν στη Γιούβε όταν πήγε. Τον είχαν σαν δεύτερο Νέντβεντ. Τον πρώτο χρόνο στη Γιούβε πήγε πάρα πολύ καλά. Στη Φενερ δε ξέρω γιατί δεν έπιασε. Τέσπα. Στη σούπα λιγκ θα κάνει ΠΛΑΚΑ ΚΑΙ ΠΑΠΑΔΕΣ. Αν έρθει λοιπόν εδώ θα είμαστε για να τα ξαναπούμε.
paoki1985
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Πέμ 28 Απρ 2011, 11:52

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό sakis_the_fraud » Κυρ 25 Ιαν 2015, 18:58

efthimis_paok έγραψε:
quaint έγραψε:
Demir έγραψε:αν παρουν τον μ μπο παμε να αυτοκτωνησουμε ολοι μαζι!
ο γουτας παιζει στα 20 να ειναι 18 κλασεις πανω...



φίλε Demir συμφωνώ ότι ο Γούτας είναι καλύτερος εμένα προσωπικά αντι να πάρουν Μβow aw πάρουν τον γούτα να τελειώνουμε είναι πιτσιρικάς με μεταπωλήτικη αξία

αλλά με αυτά που γίνονται αδερφέ και τον ΜBow να πάρουμε και αυτόν του εργοτέλη αν δεν πάρουμε κανέναν κ βγει η διοίκηση και πεί ναυάγησαν η πρωτοκλασσάτες μεταγραφές (λόγω οικονομικών κτλπ) τότε μην σου πω και με τον Kees Luijckx (που έμεινε ελεύθερος απο την Νικη Βολου) ευχαριστημένος θα είμαι και με αριστερό εξτρεμ τον γεωργιανό ή τον Βen.


Μαλλον αρχίσαμε να μοιράζουμε φράγκα σε ολα τα χωριά.
Για ευνόητους λογους....


Αν ειναι να αρχισουμε να μοιραζουμε τυρακι στα χωρια, τουλαχιστον ας παρουμε οτι καλυτερο εχουν σε πιτσιρικαδες, τι mbow και μερεβασβιλι (η οπως τελοσπαντων τον λενε) ;;;

Πανε χτυπα αθανασιαδη απο πανθραξ, γουτα απο ξανθη, τον χαριση απο πας κλπ κλπ. Μοιρασε και οτι περισεψει απο την παλια κ20 που δεν κανει στον προπονητη μπας και παιξουμε και μεις κανα φιλικο, γιατι δεν γινεται εσυ να παιζεις 30 τελικους και οι αλλοι 30 φιλικα...
---
Άβαταρ μέλους
sakis_the_fraud
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Κυρ 13 Φεβ 2011, 16:43

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό Demir » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:00

εδω ηρ8ε ο βετερανος βουκιτς 34 χρονων ,ειχε σταματησει το ποδοσφαιρο απο τα 28 ,ειχε να παιξει μπαλα 8 μηνες και εκανε πλακα...
ο κρασιτς που δεν εχει τραυματισμους ,ειναι 30 και ειναι καμια 30 κλασεις πανω απο βουκιτς...δεν 8α κανει...
προτιμω κατι νεοτερο και καλυτερο αλλα μην λεμε οτι να ναι...
εγω πιστευω οτι πανω στον πανικο τους 8α φερουν οτι να ναι... ελπιζω να ειμαστε τυχεροι..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό giapas » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:30

Τέτοιο πούστικο πόλεμο από όλα τα αντικειμενικά μμε δεν έχω ξαναδεί. Από τη μια με κάνει να χαίρομαι γιατί είναι ένδειξη πως φοβούνται και τους καίει να σπείρουν διχόνοια και εσωστρέφια .. από την άλλη λυπάμαι γιατί αναδεικνύουν με το πιο εμφατικό τρόπο το πόσο πρόβατο είναι ο μέσος ΠΑΟΚτσης και πόσο έχει ποτίσει ο ραγιαδισμός μέσα του. Το κομπλεξ κατωτερότητας σε συνδυασμό με τη χαμηλότατη νοημοσύνη είναι αχτύπητος συνδυασμός και σε κάνει έρμαιο στις διαθέσεις όλων των ξεπουλημένων δημοσιογραφίσκων του κ@λου.



Ον τοπικ , ελπίζω σε κάτι καλό και στην άμυνα και στα εξτρεμ και δε συμμερίζομαι σε καμία περίπτωση το πανικό που έντεχνα σπέρνεται από παντού. Όπως και να έχει , ταμείο κάνεις στο τέλος και πάντα λαμβάνεις υπόψη σου ότι ο γκει έχει 8/8 ...άρα δε θέλει σπασμωδικές κινήσεις για να διεκδικήσεις ένα το πολύ 10% πιθανοτήτων τίτλου , χρειάζεται προσήλωση στο πλάνο δημιουργίας μιας ισορροπημένης και ανταγωνιστικής ομάδας . Και οι κραυγές "τρέχα Ιβαν , άχρηστε ΖΒ , δε προλαβαίνουμε , δε κάνουμε δε ράνουμε " ,δυστυχώς δε βοηθάνε. Όποιος θεωρεί το 10% υπερβολή, χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν, είναι είτε αφελής είτε εκτός Ελληνικής πραγματικότητας .
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό ace79grpaok » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:32

Πάντως όλα τα δημοσιεύματα λένε οτι ο Κρασιτς φεύγει απο την Φενέρ και όλα λένε για Ελλάδα να κλείσουμε πρωτα τον Κόστα να φύγει το ανχος αυτό και μετα να κλείσουμε τον εξτρεμ
full of aces,bitches
Άβαταρ μέλους
ace79grpaok
 
Δημοσιεύσεις: 4428
Εγγραφή: Σάβ 13 Αύγ 2011, 10:17
Τοποθεσία: βεροια

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:33

Καθως ο ΠΑΟΚ δινει καλα λεφτα, θεωρω δεδομενο πως θα ερθει και αντιστοιχα καλος παικτης. Τουλαχιστον στη θεωρια.
Αρκει να ερθει επιτελους.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:33

1. Αφού οι ξένοι διεθνείς μπορούν όλοι να κάνουν πλάκα στο πρωτάθλημά μας, γιατί ο Μάρτενς δεν έκανε; Και γιατί ο Μαντούρο δυσκολεύεται να βγάλει 90λεπτο;
2. Εμένα δεν με πείραξε που δεν ήρθε ο Devic. Αρκεί αυτά τα λεφτά να δοθούν σε εξτρέμ. Και όχι σε κάποιο εξτρέμ που θα χρειασθεί 1,5 μήνα να βρει αξιοπρεπή φόρμα, γιατί μέχρι τότε θα έχει κριθεί το πρωτάθλημα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό Demir » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:37

ΑποστόληςΑ έγραψε:1. Αφού οι ξένοι διεθνείς μπορούν όλοι να κάνουν πλάκα στο πρωτάθλημά μας, γιατί ο Μάρτενς δεν έκανε; Και γιατί ο Μαντούρο δυσκολεύεται να βγάλει 90λεπτο;
2. Εμένα δεν με πείραξε που δεν ήρθε ο Devic. Αρκεί αυτά τα λεφτά να δοθούν σε εξτρέμ. Και όχι σε κάποιο εξτρέμ που θα χρειασθεί 1,5 μήνα να βρει αξιοπρεπή φόρμα, γιατί μέχρι τότε θα έχει κριθεί το πρωτάθλημα.

νταξει δεν συγκρινεται η καριερα του μαρτενς με του κρασιτς.. ο ενας τσσκα μοσχα ΠΑΠΑΔΕς Και μεταγραφη εκατομυριων στην γιουβεντους... αξια στο χρημαστηριο 20!!! εκ ευρω και τον ζητουσαν ολες οι ομαδες απο μαν γιου,ρεαλ ,αρσεναλ... μετα παει με 5-6 μυρια φενερ παιζει ενα χρονο και λογω 5 ξενων περσυ παει δανεικος...ουτε τραυματισμους ουτε τιποτα.. ο μαρτενς σε 8 χρονια τα 3 ηταν τραυματιας..
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό quaint » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:38

Θα πω κάτι τελευταίο γιατί διαβάζω εδώ λεεί ο καθένας τα δικά του γιατί ξημεροβραδυαζόμαστε εδώ ΄μήπως πάρουμε κανέναν παίχτη'. Σαν ΠΑΟΚτζης είμαι 29χρονών παλαιότερα έπαιζα κ έξω επαγγελματικά ποδόσφαιρο

Το θέμα δεν είναι αν έρθει ποιοτικός ποδοσφαιριστής ή μεταγραφάρα για τα μάτια του κόσμου και παιχταρά να πάρει η ομάδα μας πάλι εδώ σαν ΠΑΟΚτζήδες θα κοιτάμε να βρούμε γιατί τον πήραν και δεν είναι έτοιμος και δεν βοήθησαι την ομάδα κτλπ κτλπ.. *Σιγουρα είναι δύσκολο να κλείσει μια μεταγραφή (λογο οικονομικων λογο οικογενειας του παιχτη(αν παει τ παιδι του που θα παει σχολειο θεμα προσαρμογης απ οικογενεια μεχρι οικονομικο κυριως κτλπ)

Κατηγορούμε τον βρύζα γιατί σε όλα λεμε αυτος δεν τα υπολογισε καλά και δεν πήραμε κ χαλασε η μεταγραφαρα οπως παρουσιαζεται του Devic ή ηταν μεταγραφη του σαββιδη η δεν ήταν στισ επιλογες του αναστασιαδη κ κουραφεξαλα.

Μερικοι φιλοι κ αδερφια παοκτσιδες δεν έχουμε αναρωτηθεί οτί είμαστε ΠΑΟΚ κ όχι Ρεαλ k Barcelona (to skeptiko) ακομα κ ο κωλογαυρος που βγαινει με αυτα που κανει καθε χρονια-ες παιρνει 20εκατομυρια απο την εισοδο ΜΟΝΟ εδώ το παλτό/παλτά που έχουν μεχρι κ ο αυλωνίτης παίρνει 350.000Ε δεν μπορουμε ακομα σαν ΠΑΟΚ να ζηταμε παιχταραδες επειδη ειναι ο σαββιδης κ ειπε θα δώσει αλλα 2 εκ. για μεταγραφες απ το κυπελλο πηραμε πουλι οικιοθελως απο europa league 1 ματς ηταν νικη θελαμε δεν μπορουσαμε να περασουμε αν περνουσαμε 1,5Ε θα περναμε μονο με το που περνουσαμε..

Αν μονο τ παλεψουμε κ βγουμε τσαμπιονσ λιγκ τοτε θα μπορέσουμε να πάρομε παιχτες να μην χαλαει η μεταγραφη κ μη.. Προσωπικα θελω να ερθουν 2 παιχταραδες αλλα αφου δεν μπορουμε να τους κλεισουμε το καλυτερο θα ηταν (προσωπικημου γνωμη δεν ξερω αν συμφωνουν κ εδω οι φιλοι παοκτσιδες με την αποψη μου να κοιτουσαμε την ελληνικη αγορα γιατι κ εχουν παιχνιδια στ ποδια τους κ ευκολα θα προσαρμοζοταν παρα να παρουμε 2 αν ερχοταν κ παιζαν τον απριλιο μπαλα που λογικο είναι γιατι θέλουν κ την προσαρμογή.

θα προτιμούσα λοιπον να παιρναμε Γουτα/Κοροβεση/Βen/Merebashvili/Chavez για αυτά τα ματς που έμειναν(στις θέσεις που ποναμε ολους αυτους με λιγοτερα κ ξεφτίλα χρήματα) κ πολεμάμε για πρωταθλημα και να καναμε τον σχεδιασμος μας παράλληλα με παιχταραδες απ καλοκαιρι (παρα να ερχοταν τώρα ένας απο τους: Devid(1.000.000Eσυμβολαιο/R.Costa(1.000.000Eσυμβολαιο/Krasic(1.200.000Ε)/Capel(1.200.000Eσυμβολαιο)/Sivok(1.000.000E)συμβολαιο
quaint
 
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τετ 21 Ιαν 2015, 19:56

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό HeartOfDarkness » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:43

sakis_the_fraud έγραψε:Πανε χτυπα αθανασιαδη απο πανθραξ, γουτα απο ξανθη, τον χαριση απο πας κλπ κλπ. Μοιρασε και οτι περισεψει απο την παλια κ20 που δεν κανει στον προπονητη μπας και παιξουμε και μεις κανα φιλικο, γιατι δεν γινεται εσυ να παιζεις 30 τελικους και οι αλλοι 30 φιλικα...


Προφανως και προτιμω 30 τελικους και δε με νοιαζει τι κανει ο αντιπαλος και ας μην πάρω πρωταθλημα ποτε.
Έτσι φτιαχνω μέταλλο, φτιαχνω σωστους οπαδους και ό,τι κερδιζεται με αιμα ειναι αυτο που μενει στην Ιστορία.

Τα στημένα του γαυρου μονο οι καραπαπάρες, οι τσουκαλάδες και οι αλεφαντοδουλοι τα θυμουνται.

Βγαίνω εκτος θεματος οποτε σταματαω εδώ.
Άβαταρ μέλους
HeartOfDarkness
 
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Παρ 13 Δεκ 2013, 14:28

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Κυρ 25 Ιαν 2015, 19:59

Αν έρθει ο Γουτας θα ειναι χειρότερος του Μπαλαφα.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό Karelias » Κυρ 25 Ιαν 2015, 20:04

rainmaker έγραψε:Καθως ο ΠΑΟΚ δινει καλα λεφτα, θεωρω δεδομενο πως θα ερθει και αντιστοιχα καλος παικτης. Τουλαχιστον στη θεωρια.
Αρκει να ερθει επιτελους.


Τώρα, να, στρίβει τη γωνία. :mrgreen:
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2014-2015 II

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 25 Ιαν 2015, 20:05

Ρε παιδιά ποιος Γούτας και δεν ξέρω γω τι. Η ομάδα αγωνιστικά έχει καταφέρει κόντρα σε θεούς και δαίμονες να είναι στο -2 μετά το τέλος του 1ου γύρου. Ο πήχης έχει ανέβει ψηλά και εμείς πάμε να τον περάσουμε από κάτω; Δυο παικταράδες ΑΜΕΣΑ και μεις με τα μυαλά στα κάγκελα να το σηκώσουμε στο τέλος.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6273
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες