16.Cristhian Noboa

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό Athens » Δευτ 23 Φεβ 2015, 11:09

pisakaipoupoula έγραψε:με άλλους δύο από δίπλα του να καλύπτουν χώρους είναι τρομερός...μόνος του με το Κάτσε να προσπαθεί να μαζέψει τ'ασυμμάζευτα δε μπορεί, όπως είδαμε στα προηγούμενα παιχνίδια

Tο σενάριο Νομποα-Παπαγιανο μόνοι τους το χεις φανταστεί? Οχι? Θα το δεις και αυτό...ετσι για να αρχίσει να αποθυμοποιειται και ο Νομποα
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4541
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό Ακάλυπτος » Δευτ 23 Φεβ 2015, 11:17

Άμα μείνει ο Κάτσε το καλοκαίρι, που πολύ αμφιβάλλω, η ομάδα πρέπει να πάρει ένα χαφ ποιοτικό και νέο. Να έχει τα τρεξίματα, όμως να έχει και την τεχνική που απαιτείται. Να μην είναι ''τζανδάρης''.
Άβαταρ μέλους
Ακάλυπτος
 
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: Σάβ 03 Ιαν 2015, 01:23

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Δευτ 23 Φεβ 2015, 11:56

Athens έγραψε:
pisakaipoupoula έγραψε:με άλλους δύο από δίπλα του να καλύπτουν χώρους είναι τρομερός...μόνος του με το Κάτσε να προσπαθεί να μαζέψει τ'ασυμμάζευτα δε μπορεί, όπως είδαμε στα προηγούμενα παιχνίδια

Tο σενάριο Νομποα-Παπαγιανο μόνοι τους το χεις φανταστεί? Οχι? Θα το δεις και αυτό...ετσι για να αρχίσει να αποθυμοποιειται και ο Νομποα


Αν το κάνει κι αυτό δεν θα υπάρχει πιο εγωιστής και εμπαθής άνθρωπος.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Δευτ 23 Φεβ 2015, 13:06

Παντως στη δημιουργια φασεων (απο οτι εχει δειξει μεχρι τωρα) δεν εχει να ζηλεψει κατι απο τον Νατχο.
Ισως ο Νατχο μπορουσε να παιξει πιο ευκολα μεσοεπιθετικος. Αλλα κι ο Νομποα δεν κωλωνει να πατησει περιοχη.


Αυτο που με προβληματιζει ξερετε ποιο ειναι; Ποτε θα μπορεσει και ο ΠΑΟΚ να βρισκει τον καθε Νομποα και τον καθε Νατχο στα 22 τους οπως εκανε η Ρουμπιν; Με 1,5 εκ. πηρε τον Νομποα απο την Εμελεκ και με 650 χιλιαρικα τον Νατχο απο την Hapoel Tel Aviv. Αυτα τα ποσα ειναι στα μετρα του ΠΑΟΚ. Απο τον Νομποα εβγαλε και 8 εκ. οταν τον πουλησε στην Dinamo.

Δηλαδη η Ρουμπιν εχει σκαουτινγκ σε ολο τον κοσμο και καταφερνει να πεισει τους παιχτες να πανε να μεινουν στο Καζαν και εμεις κανουμε σκαουτινγκ μονο οταν παιζουμε Ευρωπαικα παιχνιδια και κοιταμε να παρουμε οποιον μας εβαλε γκολ...
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό Ακάλυπτος » Δευτ 23 Φεβ 2015, 17:14

Η μόνη διέξοδος για πρωταθλήματα σαν το δικό μας είναι το καλό scouting και η βελτίωση των ακαδημιών μας.
Αν η νοοτροπία ήταν τέτοια, το πρωτάθλημα μας θα μπορούσε να αναπτυσσόταν όπως το Πορτογαλικό, με το οποίο έχουμε άπειρες ομοιότητες σε κάθε επίπεδο -όταν λέω σε κάθε, το εννοώ-.
Άβαταρ μέλους
Ακάλυπτος
 
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: Σάβ 03 Ιαν 2015, 01:23

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 28 Φεβ 2015, 12:09

Είσαι χαρούμενος στην Ελλάδα;

"Ναι, η οικογένειά μου είναι χαρούμενη. Οι οπαδοί μας δέχθηκαν πολύ καλά. Έχω ένα συμβόλαιο για 2,5 χρόνια. Δεν θα είχα πρόβλημα να μείνω εδώ. Αλλά αν υπάρχει προσφορά από ομάδα άλλης χώρας τον Ιούνιο και συμφωνήσω, θα δούμε. :shock: Οι οπαδοί με υποδέχθηκαν καλά. Νιώθω ότι είμαι μέλος οικογένειας και είμαι χαρούμενος που ήρθα στον ΠΑΟΚ".

Γιατί έχω την εντύπωση όπως το λέει, είναι σα να μας κουνάει μαντήλι τον Ιούνιο?!!!
Εγώ νόμιζα πως τον έχουμε κλεισμένο 2.5 χρόνια! Μπορεί να την κάνει το καλοκαίρι? :|
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό stephanos » Σάβ 28 Φεβ 2015, 12:27

Λογικά, οποιοσδήποτε παίκτης μας δεχτεί προσφορά (στο μιλητό και μέσω μάνατζερ) από μεγάλη ομάδα, θα πιέσει για να φύγει.
Εκτός από τον Σαλπιγγίδη που είναι συναισθηματικά δεμένος. :P
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό charlie_pace » Σάβ 28 Φεβ 2015, 12:42

hasio_john έγραψε:Είσαι χαρούμενος στην Ελλάδα;

"Ναι, η οικογένειά μου είναι χαρούμενη. Οι οπαδοί μας δέχθηκαν πολύ καλά. Έχω ένα συμβόλαιο για 2,5 χρόνια. Δεν θα είχα πρόβλημα να μείνω εδώ. Αλλά αν υπάρχει προσφορά από ομάδα άλλης χώρας τον Ιούνιο και συμφωνήσω, θα δούμε. :shock: Οι οπαδοί με υποδέχθηκαν καλά. Νιώθω ότι είμαι μέλος οικογένειας και είμαι χαρούμενος που ήρθα στον ΠΑΟΚ".

Γιατί έχω την εντύπωση όπως το λέει, είναι σα να μας κουνάει μαντήλι τον Ιούνιο?!!!
Εγώ νόμιζα πως τον έχουμε κλεισμένο 2.5 χρόνια! Μπορεί να την κάνει το καλοκαίρι? :|


στις περισσότερες σελίδες υπάρχει η μετάφραση ως εξής:
" Αν όμως έρθει κάποια πρόταση από άλλη χώρα το καλοκαίρι και υπάρξει συμφωνία, θα δούμε…"

συμφωνία ομάδας-ΠΑΟΚ-παίχτη

όπως και να 'χει, λογικές είναι τέτοιες δηλώσεις, δεν ήταν ΠΑΟΚ από μικρός, ούτε μπορεί κανείς να περιμένει σε 2 μήνες να βάλει αφίσες του ΠΑΟΚ στο δωμάτιο του.. ειδικά με το σκηνικό στο ποδοσφαίρο αυτή τη στιγμή, ποιος θέλει να παίξει (ή μάλλον να έρθει και να μην παίζει γιατι διακόπτεται το πρωτάθλημα) στην Ελλάδα;
Άβαταρ μέλους
charlie_pace
 
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: Παρ 04 Απρ 2008, 21:33

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 28 Φεβ 2015, 13:10

charlie_pace έγραψε:.............
... ειδικά με το σκηνικό στο ποδοσφαίρο αυτή τη στιγμή, ποιος θέλει να παίξει (ή μάλλον να έρθει και να μην παίζει γιατι διακόπτεται το πρωτάθλημα) στην Ελλάδα;


Έτσι είναι αδερφέ! Με την γαβροσαπίλα που επικρατεί εδώ και αιώνες, αλλά και με τις διακοπές του πρωταθλήματος στο τέλος δεν θα θέλει να πατήσει το πόδι του στην Ελλάδα κανένας αξιόλογος παίχτης από το εξωτερικό! (Μην σου πω ότι και οι δικοί μας θα πάνε έξω) Πλήρης κατεδάφιση..
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Σάβ 28 Φεβ 2015, 14:30

Εεε, γαβροσαπίλα τώρα. Υπερβολές ...
Πολύ εύλογα σκέφτεται αυτά που σκέφτεται.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 28 Φεβ 2015, 14:46

Ναι ΑΛΛΑ για να τα λέμε όλα! Κάτι άλλοι παιχταράδες που ήρθαν και παλιά Ιβλ. Μούσλι, Παυλάρας, κτλ κτλ) ΔΕΝ άφησαν ποτέ υπονοούμενα από την αρχή ότι θα φύγουν σε καλύτερες προτάσεις! Ήρθαν, αγάπησαν την ομάδα, αγάπησαν την πόλη, τους οπαδούς, την ιδέα και τον τρόπο ζωής που κρύβεται πίσω από τις 4 λέξεις και έγιναν ένα με αυτές! Τώρα αν ο Νόμποα το κάνει καλά και μπράβο του και είναι εύλογο ... ., συγνώμη, αλλά εμένα τουλάχιστον με ξενέρωσε! Τέλος πάντων!
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό nothu » Σάβ 28 Φεβ 2015, 14:56

Κριστιάν Νομπόα σήμερα, Σάββατο 28/2 παρέλαβε το βραβείο του για το καλύτερο γκολ της 25ης αγωνιστικής και τόνισε πως ποτέ δεν είπε ότι θα φύγει από τον ΠΑΟΚ.

Αναλυτικά όσα είπε ο διεθνής μέσος από το Εκουαδόρ:

Για την βράβευσή του: «Να ευχαριστήσω όλη την ομάδα για το βραβείο αλλά και τον Σκόνδρα για την πάσα του. Το σημαντικότερο είναι πως πήραμε την νίκη που την θέλαμε πολύ».

Για το αν είναι ανοιχτός να αποχωρήσει από τους «ασπρόμαυρους» το καλοκαίρι: «Έχω συμβόλαιο για 2,5 χρόνια με τον ΠΑΟΚ. Αν κάποια ομάδα ενδιαφερθεί για μένα, μπορεί να με αγοράσει από τον ΠΑΟΚ όπως γίνεται με όλους τους παίκτες αυτό. Δεν είναι πως θέλω να φύγω, μίλησα για το αν έρθει κάποια πρόταση. Είναι φυσιολογικό αυτό».

Για την κατάσταση στον ΠΑΟΚ: «Είναι μια δύσκολη περίοδος γιατί δεν πήραμε κάποια αποτελέσματα. Παλεύουμε όλοι μαζί, το σημαντικό είναι πως είμαστε ενωμένοι και δεν μας νοιάζει τι λέγεται εκτός ομάδας. Πήραμε μια νίκη που θα μας βοηθήσει για την συνέχεια».

Για την παρουσία του στον Δικέφαλο και το ματς με την Βέροια:«Νιώθω καλά και προσπαθώ να δίνω συνεχώς περισσότερα σε κάθε ματς. Θα το δείτε στη συνέχεια. Προσπάθησα στο παιχνίδι να βοηθήσω στη κυκλοφορία της μπάλας και στο να δημιουργήσουμε ευκαιρίες».

Για το πώς ένιωσε έχοντας τον Παπαγιαννόπουλο από πίσω του: «Όταν έχεις έναν παίκτη από πίσω σου και ξέρεις πως μπορεί να σε καλύψει, είναι σημαντικό αυτό».
Άβαταρ μέλους
nothu
 
Δημοσιεύσεις: 5028
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Σάβ 28 Φεβ 2015, 14:59

Το θεμα ειναι τι κανει λαθος ο ΠΑΟΚ και οι παικτες δεν δενονται πλεον με την ομαδα.

Εδω μεχρι και τα "δικα μας παιδια" (Τζανδαρης, Πελκας) δεν θελουν να μεινουν. Ενω ο Γκαρσια, ο Βιειρινια, ο Ιβιτς, Σναουτσνερ, ο Μουσλιμοβιτς, μεχρι και ο Κοντρερας, θελουν να ειναι κοντα στην ομαδα. Οι μισοι εμειναν Θεσσαλονικη κιολας και ειναι οπαδοι της ομαδας!

Κατι καναμε σωστα τοτε και κατι κανουμε λαθος τωρα.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Σάβ 28 Φεβ 2015, 15:04

ron-swanson έγραψε:Το θεμα ειναι τι κανει λαθος ο ΠΑΟΚ και οι παικτες δεν δενονται πλεον με την ομαδα.

Εδω μεχρι και τα "δικα μας παιδια" (Τζανδαρης, Πελκας) δεν θελουν να μεινουν. Ενω ο Γκαρσια, ο Βιειρινια, ο Ιβιτς, Σναουτσνερ, ο Μουσλιμοβιτς, μεχρι και ο Κοντρερας, θελουν να ειναι κοντα στην ομαδα. Οι μισοι εμειναν Θεσσαλονικη κιολας και ειναι οπαδοι της ομαδας!

Κατι καναμε σωστα τοτε και κατι κανουμε λαθος τωρα.


ΣΩΣΤΟΣ! ;) Αυτό ακριβώς...
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό stelyk » Σάβ 28 Φεβ 2015, 15:11

Εχουμε και εμεις σαν ΚΟΣΜΟΣ ευθηνες σε αυτο το φαινομενο παντως, ολοι οι παιχτες που γουσταρουνε ακομα και σημερα ΠΑΟΚ παιζανε στα ματς τυπου Βεροια, Καλλονη μπροστα σε τουλαχιστον 18,000-20,000 κοσμο, σημερα μετα βιας αυτα τα ματς εχουν πανω απο 10,000. Και επειτα ειναι και ορισμενα προσωπα της δοιηκησης που δεν εμπνεουν κανεναν.
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες