16.Cristhian Noboa

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό tzelas » Τρί 20 Ιαν 2015, 21:16

Demir έγραψε:– Δεν είναι αλήθεια. Δεν απαίτησα καμία αύξηση. Θα παίξω με τους ίδιους όρους, απλά θέλω ένα συμβόλαιο για 2,5 χρόνια.» Και ξέρετε τι μου πρόσφερε στο τέλος; Νέο συμβόλαιο για 6 μήνες! Δεν υπογράφω ποτέ για έξι μήνες μόνο! Και μου πρόσφερε ρούβλια και όχι ευρώ. Δεν γίνεται πουθενά αυτό. Στη Ρωσία, είχα πάντα ένα μισθό σε ευρώ. Ήμουν έτοιμος κάποια στιγμή να συμφωνήσω με το προτεινόμενο ποσό, αλλά μόνο αν πληρωνόμουν σε ευρώ έστω σε ένα ποσοστό του 55 τοις εκατό. Η απάντηση ήταν αρνητική. Προφανώς, δεν ήθελαν να μείνω στο Ντιναμό. Ήθελε ο κόσμος πολλοί μέσα στην ομάδα αλλά όχι η διεύθυνση του συλλόγου.


Αφιερωμένο στα αρδακια που έγραψαν για εξάμηνο συμβόλαιο. Πήγαν να μετριάσουν την μεγάλη χαρά μας :twisted: :twisted: Ας τους ξεμπροστιάσουμε τώρα.
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Παρ 23 Ιαν 2015, 10:18

Επειδη το διαβαζω και το ακουω απο εδω και απο εκει και μου γυρναει λιγο το μυαλο: Οχι δεν ειναι ο χοντρος ο Νομποα, οχι δεν εχει μαγουλα ετσι ειναι τα μουτρα του.

Μπορει να εχει 2-3 κιλα παραπανω, δεν ξερω, αλλα ετσι ειναι τα μουτρα του γενικα. Αμαν με τους κομπλεξικους.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Και στην τελικη, αν ηταν κριτηριο για την ποιοτητα ενος παιχτη το καθολου μαγουλο αυτος θα ηταν παιχταρας...

Εικόνα
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 23 Ιαν 2015, 10:20

γιατι δεν ειναι?????
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Παρ 23 Ιαν 2015, 10:23

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Παρ 23 Ιαν 2015, 11:01

Εγώ ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πως τον πήραμε..;

29 χρονών παίχτης, στο πικ της market value του που πλέον είναι στα 11+μύρια €, τσαμπέ και ψιλοαρχή της μεταγγραφικής περιόδου;

Θα εκραγεί το κεφάλι μου, ξανα ένα μπράβο σε όσους το κατάφεραν και ειδικά στο ΖΒ που μόνο να τον κράζουμε ξέρουμε :pano:
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 23 Ιαν 2015, 13:35

Να θυμηθούμε ότι μερικοί ισχυρίζονταν ότι ο Σαββίδης δεν βάζει το χέρι στην τσέπη, ή ότι ο ΑΑ δεν συνεργάζεται με ακριβούς παίκτες. Όχι ότι τα έχω με τους αδελφούς που το ισχυρίστηκαν, αλλά διαπιστώνω με πόση ευκολία αποδεχόμαστε την μαύρη προπαγάνδα των ΑΡΔ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89838
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 23 Ιαν 2015, 22:50

Καλά ρε παλτό ακόμα δεν ήρθες και έβγαλες την πρώτη σου ασίστ;
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9903
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Κυρ 25 Ιαν 2015, 10:06

O Άγγελος βρίσκει το ρόλο του Νομπόα

Τις καλύτερες εντυπώσεις άφησε στο φιλικό του ΠΑΟΚ με τη Μλάντοστ Λουτσάνι ο Κριστιάν Νομπόα. Ο άσος από το Εκουαδόρ έδειξε από το πρώτο του στην ουσία παιχνίδι με τη φανέλα του "Δικεφάλου" ότι καταλαβαίνει τι ακριβώς ζητά ο Άγγελος Αναστασιάδης από τον ίδιο. Τι είναι αυτό;

Στην θέση του Τζιόλη

Η θέση του Νομπόα στην ενδεκάδα είναι δεδομένη. Αυτό φαίνεται και απ' όσα έγιναν στο φιλικό με τη σερβική ομάδα, αλλά και από τις προπονήσεις του ΠΑΟΚ από την ημέρα που έγινε μέλος της ομάδας. Ο έμπειρος μέσος θα αγωνίζεται μπροστά από τα δύο στόπερ και το παιχνίδι του ΠΑΟΚ θα ξεκινάει από τα πόδια του. Όπως γίνεται αντιληπτό, ο ρόλος του είναι κομβικός, κάτι που στο φιλικό με την Μλάντοστ φάνηκε ότι έχουν καταλάβει και οι συμπαίκτες του, οι οποίοι δείχνουν να έχουν αρχίσει ήδη... να βρίσκονται μέσα στο γήπεδο μαζί του.

Ο Νομπόα θα παίζει στην ουσία στην θέση του Αλέξανδρου Τζιόλη. Δηλαδή, θα παίρνει την πρώτη πάσα από την άμυνα και θα προσπαθεί είτε με βαθιές μπαλιές (όπως μία που πέρασε στον Κουλούρη στο φιλικό της Παρασκευής), είτε κουβαλώντας την προς την επίθεση.

Ο χρόνος είναι μαζί του

Όλα αυτά, φυσικά, ο Νομπόα θα έχει την ευκαιρία να τα δουλέψει ακόμη περισσότερο στις προπονήσεις που μεσολαβούν μέχρι το ματς με τον Παναιτωλικό, στο οποίο ο άσος από το Εκουαδόρ αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής ή ακόμη και να βρεθεί στο αρχικό σχήμα.


http://olapaok.gr/podosfairo/o_aggelos_ ... 66465.html
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Κυρ 25 Ιαν 2015, 10:17

Demir το βαζω και εδω γιατι στο μεταγραφοτοπικ χαθηκε. Απο το marcasl ειναι

Demir έγραψε:«Κακοπληρωτής ο ΠΑΟΚ…»! – Το «πρέσινγκ» και οι απίστευτες… συμβουλές στον Κριστιάν Νομπόα στο αεροδρόμιο Schiphol (AMS) του Αμστερνταμ


Οι «ιστορίες του αεροδρομίου» δεν περικλείουν στην ποδοσφαιρική «βίβλο» μονάχα τις προσδοκίες των οπαδών, που σπεύδουν να στρώσουν το κόκκινο χαλί στο μεγάλο αστέρι, ή τον Μεσσία» που θα αλλάξει την μοίρα της αγαπημένης τους ομάδας.

Ενίοτε περιλαμβάνουν και περιστατικά μεταγραφικών συνομωσιών και επιχειρήσεις «αρπαγής» ποδοσφαιριστών την ώρα του check in και λίγο πριν από την τελική επιβίβαση στο αεροσκάφος, που κάλλιστα θα μπορούσαν να εμπνεύσουν ακόμη και σεναριογράφους - σκηνοθέτες για το γύρισμα ταινίας!


Μια τέτοια ιστορία, ολίγον τι… σιτεμένη αλλά άκρως ενδιαφέρουσα και ιντριγκαδόρικη, συνέλαβαν οι κεραίες του «ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΟΔΟΤΗ» και θα την μοιραστεί μαζί σας.


Δώστε βάση για να καταλάβετε τι μπορεί να συμβεί σε αυτόν τον απίθανο και όμορφο ποδοσφαιρικό ντουνιά.


Πρωταγωνιστής ο new entry Κριστιάν Νομπόα του ΠΑΟΚ, με το στόρι να εξελίσσεται στο Διεθνές Αεροδρόμιο Schiphol (AMS) το οποίο βρίσκεται νοτιοδυτικά του Άμστερνταμ και αποτελεί τον κύριο αερολιμένα της Ολλανδίας.


Όχι δεν πρόκειται για την «σφήνα» της Σεβίλλης, ούτε της Τράμπζονσπορ (όπως γράφτηκε και κυκλοφόρησε) αλλά για το πέσιμο κάποιων «καλοθελητών», οι οποίοι προφανώς κι έσπευσαν να κάνουν χαλάστρα στον ΠΑΟΚ και να ακυρώσουν την άφιξη του 30χρονου ποδοσφαιριστή στην Θεσσαλονίκη.


Ο Νομπόα άκουσε σαστισμένος και αμήχανος στο Αμστερνταμ (λίγο προτού επιβιβαστεί στο αεροσκάφος που θα τον μετέφερε στην συμπρωτεύουσα) να του μεταφέρουν πως ο ΠΑΟΚ δεν αποτελεί καλή επιλογή για την συνέχιση της καριέρας του, δεδομένου πως πρόκειται για έναν σύλλογο που και για την οικονομική ευρωστία του δεν διακρίνεται και δεν πληρώνει στην ώρα του! Απίστευτο…; Κι όμως πέρα για πέρα αληθινό!


Κι αν ο άσος από το Εκουαδόρ δεν έχει αναφέρει μέχρι σήμερα κουβέντα για τους «συμβουλάτορες» που του την… έπεσαν στο Διεθνές Αεροδρόμιο Schiphol, μάλλον να περιμένετε πως θα το κάνει σε μία από τις επόμενες συνεντεύξεις του.


Ούτε τον μήνα του μέλιτος άλλωστε δεν έχει κλείσει ακόμη στην Ελλάδα το παλικάρι. Να… ξεψαρώσει πρώτα και θα΄ρθουν και οι σχετικές αποκαλύψεις!


Θα ηθελα να ηξερα (αν ισχυει) ποιοι το εκαναν αυτο και αν σχετιζεται με το αρθρο του Νικολακοπουλου που ελεγε "σφηνα μεχρι τις 4 το μεσημερι". Μαλλον θα πρεπει να στελνουμε ανθρωπο να συνοδευει τους παιχτες απο την χωρα που βρισκονται μεχρι να ερθουν Ελλαδα μου φαινεται.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 25 Ιαν 2015, 10:22

Ekatnetworkltd έγραψε:Η θέση του Νομπόα στην ενδεκάδα είναι δεδομένη.



Λάθος.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46850
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Κυρ 25 Ιαν 2015, 10:25

Μάλλον πρέπει να στέλνουμε άνθρωπους για να λένε δυό φωνήεντα .......
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Κυρ 25 Ιαν 2015, 12:31

Αλίμονο μας να μην είναι δεδομένη ρε Ρόμαν. ..
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2767
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό mbison » Παρ 30 Ιαν 2015, 08:30

H καταληξη οα θα δώσει ωραια συνθηματα στην ακουστικη της Τουμπας.
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5164
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό Athens » Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:56

δεν εισαι ετοιμος, αλλα ακομη και ετσι εδειξες ποσα κανταρια μπαλα ξερεις....εισαι ελπιδα για κατι καλυτερο και μας μετριαζεις την στεναχωρια μας
Άβαταρ μέλους
Athens
 
Δημοσιεύσεις: 4535
Εγγραφή: Κυρ 25 Οκτ 2009, 21:25

Re: 16.Cristhian Noboa

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:56

Ωραίος αλλα λιγω της ημέρας ..

Επίσης στον κοντό σιγανά τις πάσες
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες