29.Róbert Mak

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 29 Σεπ 2014, 17:10

Και πολύ καλές πάσες!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 29 Σεπ 2014, 21:56

Μακ Βιειρινια να εναλλάσσονται στα άκρα. Εκεί να δεις χαμο !!!
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 29 Σεπ 2014, 23:32

Αυτό που έγραψες, john4serres, λέγεται "Να κάνω μάνες δίχως γιους"!! 8-)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Realcon » Τρί 30 Σεπ 2014, 03:43

john4serres έγραψε:Μακ Βιειρινια να εναλλάσσονται στα άκρα. Εκεί να δεις χαμο !!!


Έτσι μπορείς να πας μέχρι και τελικό στο Γιουρόπα!!!
Και από την Αθήνα, να ακούμε ως εδώ στην Αυστραλία να ακονίζουν την λαιμητόμο για τον ΠΑΟΚ!
“Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησόν με”.
ΔΟΞΑΣΜΕΝΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΥΡΙΕ ΙΗΣΟΥ ΧΡΙΣΤΕ!
Άβαταρ μέλους
Realcon
 
Δημοσιεύσεις: 3626
Εγγραφή: Δευτ 14 Απρ 2008, 01:48

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 30 Σεπ 2014, 08:13

Μετα τις δηλωσεις σου που ειδαν σημερα το φως της δημοσιοτητας θα βγουν καποιοι και θα πουν αφηστε τα μεγαλα λογια και δειξτε οτι ειστε καλυτεροι μεσα στο γηπεδο και δεν θα εχουν αδικο.
Εσυ ομως ειπες την αληθεια.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τρί 30 Σεπ 2014, 08:30

Ειναι αλλο η αυτοπεποιθεση και αλλο το πεταω στα συννεφα..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27832
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 30 Σεπ 2014, 08:32

john4serres έγραψε:Μακ Βιειρινια να εναλλάσσονται στα άκρα. Εκεί να δεις χαμο !!!

Δεν υπάρχει περίπτωση. Αν έρθει ο Βιερι θα παίζει αριστερά με τον Σαλπι δεξιά και τον Μακ αλλαγή (του Βιερι).
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89945
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 30 Σεπ 2014, 08:36

http://www.paokmania.gr/podosfairo/synenteykseis/71323-apo-tin-proti-mera-milisa-gia-titlo

"Από την πρώτη μέρα μίλησα για τίτλο"

Ο Ρόμπερτ Μακ αποκάλυψε το "μυστικό" της έως τώρα επιτυχίας του ΠΑΟΚ, τονίζοντας ότι ο Δικέφαλος είναι καλύτερη ομάδα από τον γαύρο.

Η συνέντευξη του Σλοβάκου δόθηκε πριν γίνει γνωστή η απόφαση για αναβολή της αγωνιστικής δράσης το προσεχές σαββατοκύριακο (4-5/10).

Αναλυτικά όσα είπε:

Για το ότι είναι ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος: "Σαφώς και είμαι χαρούμενος και είναι σημαντικό για εμένα. Αλλά θέλω να σημειώσω ότι αυτό είναι έργο της ομάδας και όχι δικό μου."

Για το ότι ο ΠΑΟΚ σκοράρει συνεχώς: "Είναι σημαντικό ότι παραμένουμε συγκεντρωμένοι από ματς σε ματς και σκοράρουμε συνεχώς. Έτσι πρέπει να συνεχίσουμε και στα επόμενα παιχνίδια. Είναι σημαντικό ότι "καθαρίζουμε" τον αγώνα από το πρώτο μέρος γιατί στο δεύτερο μπορούμε να κάνουμε συντήρηση δυνάμεων ενόψει των συνεχόμενων και δύσκολων αγώνων."

Για την πρωτιά στον βαθμολογικό πίνακα του πρωταθλήματος και τις ελπίδες που έχει ο ΠΑΟΚ για κατάκτηση του τίτλου: "Από την πρώτη μέρα που ήρθα στον ΠΑΟΚ σας είπα ότι εμείς θα παλέψουμε για τον τίτλο και αυτός πρέπει να είναι ο στόχος μας. Θα παλέψουμε για αυτό όπως παλεύουμε και για μια καλή πορεία στο Europa League. Εμείς έχουμε μπροστά μας πλέον δυο σημαντικά παιχνίδια και το ζητούμενο είναι να μην χάσουμε την αυτοσυγκέντρωση μας και να συνεχίσουμε στο ίδιο τέμπο."

Για το μυστικό της έως τώρα επιτυχίας: "Δεν υπάρχει μυστικό. Απλά λειτουργούμε ως ομάδα. Πιέζουμε ως ομάδα, κάνουμε επιθέσεις ως ομάδα, αμυνόμαστε ως ομάδα. Κανείς δεν παίζει για τον εαυτό του. Όλοι παίζουν για την ομάδα και δίνουν το 100% των δυνατοτήτων τους σε κάθε ματς. Δουλεύουμε πολύ καλά και γι' αυτό άλλωστε σε κάθε ματς πετυχαίνουμε τρία και τέσσερα γκολ."

Για το γεγονός ότι οι νίκες του ΠΑΟΚ συνήθως έρχονται εύκολα: "Εμείς σκοράρουμε γρήγορα σε κάθε ματς και αυτό είναι σημαντικό γιατί έχουμε πολλά και συνεχόμενα παιχνίδια και είναι καλό να "τελειώνουμε" γρήγορα τους αγώνες για να διαχειριζόμαστε και τις δυνάμεις μας. Ο ΠΑΟΚ είναι "on fire" και σε Ελλάδα και Ευρώπη και αυτό δείχνουν τα αποτελέσματα στους τελευταίους αγώνες."

Για τα ματς με Γκινγκάμπ και γαύρο: "Προηγείται το ευρωπαϊκό που είναι πολύ σημαντικό παιχνίδι για εμάς γιατί θέλουμε να φτάσουμε μακριά στο Εuropa. Αλλά μπορώ να σας πω με κάθε βεβαιότητα ότι την Κυριακή δε θα χάσουμε. Το υπογράφω με τα δυο χέρια αυτό. Εμείς δε θα χάσουμε στο Γ. Καραϊσκάκης. Γιατί έχω δει και τον γαύρο και βλέπω και εμάς. Σας το υπογράφω. Δε θα χάσουμε εκεί μέσα. Είμαστε καλύτερη ομάδα από τον γαύρο."



Συμφωνώ με τα υπογραμμισμένα.

Πάντως δεν βλέπω έπαρση στις δηλώσεις του σχετικά με τον τίτλο. Απλά όταν ως ομάδα πας σε κάθε αγώνα για τη νίκη, λογικό είναι ότι αν καταφέρεις τον στόχο σου (100% νίκες) θα πάρεις πρωτάθλημα. Η ομάδα κυνηγάει κάθε αγώνα κι αυτό φάνηκε με τον Παναιτωλικό, κι ας μην παίξαμε τόσο καλά..

Απλά λειτουργούμε ως ομάδα. Πιέζουμε ως ομάδα, κάνουμε επιθέσεις ως ομάδα, αμυνόμαστε ως ομάδα. Κανείς δεν παίζει για τον εαυτό του. Όλοι παίζουν για την ομάδα και δίνουν το 100% των δυνατοτήτων τους σε κάθε ματς.

Εδώ είναι όλο το ζουμί. Όσο γίνεται αυτό, θα έχουμε νίκες με over και από 0 έως 1 γκολ παθητικό.
Αλλά δεν θα γίνεται σε κάθε αγώνα αυτό!!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τρί 30 Σεπ 2014, 10:18

ΑποστόληςΑ έγραψε:
john4serres έγραψε:Μακ Βιειρινια να εναλλάσσονται στα άκρα. Εκεί να δεις χαμο !!!

Δεν υπάρχει περίπτωση. Αν έρθει ο Βιερι θα παίζει αριστερά με τον Σαλπι δεξιά και τον Μακ αλλαγή (του Βιερι).



θα ερθει ο βιερι το καλοκαιρι του 17 κρατησε το αυτο θα φας ενα σας τα λεγα ολο δικο σου :D


πριν το 17 και μεσι ροναλντο η μπειλ να φερουμε στα δεξια θα παιζει ο σαλπι
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό chriskirmo » Τρί 30 Σεπ 2014, 17:31

Βιειρινιοφερνει :lol: Ακομα και σε πανηγυρισμο.Παντως πρωτη σεζον κανει καλυτερη απο τον Πορτογαλο.Αλλα ΒΙΕΙΡΙΝΙΑ ενας και μοναδικος στις ασπρομαυρες καρδιες μας. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
chriskirmo
 
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Δευτ 29 Σεπ 2014, 14:02

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό astronaut » Τρί 30 Σεπ 2014, 17:46

"Αυτό που μπορώ να σας πω είναι ότι στην Ολλανδία μου έκανε μεγάλη εντύπωση ο προπονητής. Συναντηθήκαμε πριν υπογράψω και άρχισε να με ρωτά ένα σωρό πράγματα. Παραξενεύτηκα, αλλά ήθελε και θέλει να τα έχει οργανωμένα όλα. Είναι πολύ καλός άνθρωπος, του αρέσει να αστειεύεται, απλώς όταν τον γνωρίζεις σου φαίνεται κάπως περίεργος και μπορείς να το παρεξηγήσεις."

Εικόνα
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό sotiris1960 » Τρί 30 Σεπ 2014, 18:16

ΑποστόληςΑ έγραψε:
john4serres έγραψε:Μακ Βιειρινια να εναλλάσσονται στα άκρα. Εκεί να δεις χαμο !!!

Δεν υπάρχει περίπτωση. Αν έρθει ο Βιερι θα παίζει αριστερά με τον Σαλπι δεξιά και τον Μακ αλλαγή (του Βιερι).

Εσυ πας φιρι φιρι....... :D :D :D
Άβαταρ μέλους
sotiris1960
 
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: Πέμ 30 Δεκ 2010, 15:09
Τοποθεσία: Αγιος Δημητριος-Αθηνα.

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 30 Σεπ 2014, 20:20

Με ενοχλούν δηλώσεις ασύμβατες με το χαμηλά τη μπάλα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 30 Σεπ 2014, 20:48

Την ξέρει σχεδόν 3 χρόνια, είναι 23 χρονών και την παντρεύτηκε και έκαναν ένα παιδί...
Μάλιστα.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46920
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 11.Róbert Mak

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Τρί 30 Σεπ 2014, 21:35

10 φορες για τα εστιατορια και το φαγητο ειπε...
πηξανε στο σνιτσελ στη Νυρεμβεργη... ηρθαν εδω και λιγδωσε το αντερακι τους :)
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες