5.Răzvan Dincă Raţ

Συζήτηση για το εμψυχο υλικό της ομάδας

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό stelyk » Κυρ 29 Μαρ 2015, 18:30

Παντως αν μου γυρησει με καμμια υποτροπη σημερα ή συνεχησει να σερνεται και στα play-offs τοτε οι φωστηρες της παε, που βιαστηκαν να τον ανανεωσουν, να βρουνε τροπο να τον στειλουν σπιτι του.
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Κυρ 29 Μαρ 2015, 18:37

αν οχι μηπως να παρουμε το γιατρό της εθν.ρουμανίας;; :D :D :D
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 30 Μαρ 2015, 07:52

Να πάρουμε τον Σταφυλίδη για την επόμενη σεζόν.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό Ακάλυπτος » Δευτ 30 Μαρ 2015, 11:31

τον Σταφυλίδη τον ρωτήσαμε; :lol:
Άβαταρ μέλους
Ακάλυπτος
 
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: Σάβ 03 Ιαν 2015, 01:23

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό Ale » Δευτ 30 Μαρ 2015, 19:13

Απαγωγή, ρε συ Ακάλυπτε.
Όπως έκαναν στα χρόνια του Αποστόλη, που έβαζαν την νύφη μέσα στο χαλί και την έκλεβαν.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Δευτ 30 Μαρ 2015, 20:27

Ale έγραψε:Απαγωγή, ρε συ Ακάλυπτε.
Όπως έκαναν στα χρόνια του Αποστόλη, που έβαζαν την νύφη μέσα στο χαλί και την έκλεβαν.


Ατυχης αναφορα. Δεν ειχε εφευρεθει ακομα ο αργαλιος.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό spyretto » Δευτ 06 Απρ 2015, 10:55

Μάλλον του έκανε καλό η εθνική του και ήταν καλός χθες γιατί στον ΠΑΟΚ πάει να ξεχάσει κι αυτά που ξέρει.
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό K_geo » Τρί 14 Απρ 2015, 13:45

Ο Ράζβαν Ρατς μιλάει και εξηγεί για ποιο λόγο ο ΠΑΟΚ τέθηκε νωρίς νοκ άουτ από τη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, ενώ παράλληλα αναλύει τον τρόπο με τον οποίο ο Δικέφαλος μπορεί τη νέα σεζόν να παρουσιαστεί περισσότερο ανταγωνιστικός σε Ελλάδα και Ευρώπη.

-Στην αρχή της σεζόν εσύ και οι συμπαίκτες σου δείχνατε να απολαμβάνετε το κάθε παιχνίδι. Τι συνέβη και η συνέχεια δεν ήταν η ανάλογη;

«Καθένας έχει και μια διαφορετική οπτική γωνία. Γεγονός είναι ότι είχαμε μια καλή αρχή, που διήρκεσε μέχρι και το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Σ΄ αυτό ίσως να συνετέλεσε και το ότι οι αντίπαλες ομάδες δεν μας περίμεναν τόσο φρέσκους και δυνατούς. Μετά το παιχνίδι της Ξάνθης φάνηκε ότι υστερούσαμε σε φυσική κατάσταση. Δεν θα πέσω στην παγίδα για να κατηγορήσω κάποιον για αυτό, είμαι αρκετά έμπειρος για να το αποφύγω. Θα πω μόνο ότι η ευθύνη βαραίνει όλους όσοι ήταν στην ομάδα».

-Πώς αντιμετωπίζεις το φινάλε της χρονιάς;

«Είναι ρεαλιστικός για εμάς ο στόχος της πρωτιάς στα πλέι οφ. Αυτή την περίοδο προσπαθούμε να αξιοποιήσουμε την ευκαιρία της διακοπής, να καταλάβουμε τα θέλω του προπονητή. Είναι χρήσιμη για εμάς η διακοπή για τη βελτίωση της φυσικής μας κατάστασης, και όχι μόνο».

-Τι πρέπει να συμβεί στη νέα σεζόν προκειμένου ο ΠΑΟΚ να έχει καλύτερη πορεία;

«Αυτό είναι ένα θέμα που δεν θα το συζητήσω με τους δημοσιογράφους, αλλά με όσους εμπλέκονται στην ομάδα. Σ΄ αυτούς θα πω την άποψή μου, αν βέβαια κρίνουν ότι θα είναι χρήσιμη η βοήθειά μου.

-Προ ολίγων ημερών ο Κριστιάν Νομπόα είχε υποστηρίξει ότι χρειάζονται προσθήκες ποιοτικών παικτών στο ρόστερ, προκειμένου τη νέα σεζόν ο ΠΑΟΚ να κατακτήσει κάποιον τίτλο. Συμφωνείς με την άποψη του συμπαίκτη σου;

«Δεν είναι μόνο οι μεταγραφές. Χρειάζονται και άλλα στοιχεία για να συμπληρώσουν σε μια ομάδα την εικόνα μιας πρωταθλήτριας. Η αλήθεια είναι ότι στην Ελλάδα ο Ολυμπιακός έχει το ρεκόρ τίτλων, όπως συνέβαινε κατά το παρελθόν στην Ουκρανία με την Ντιναμό Κιέβου. Ηρθε όμως η Σαχτάρ και άλλαξε το σκηνικό, κερδίζοντας μαζί της έξι τίτλους σε δέκα χρόνια. Και ο ΠΑΟΚ μπορεί υπό προϋποθέσεις να ακολουθήσει στην Ελλάδα ανάλογη πορεία επιτυχιών. Ο ιδιοκτήτης της Σαχτάρ Αχμέτοφ πήρε την ομάδα στα χέρια του το 1996 και την ‘έχτισε’ με αργούς ρυθμούς. Το 2001 έφερε στο Ντόνετσκ τον Σκάλα, ο οποίος, αν και πήρε το πρωτάθλημα Ουκρανίας, δεν ανανέωσε τη συνεργασία του. Το 2003 ήρθε ο Μπερντ Σούστερ, κατέκτησε το κύπελλο, αλλά κι αυτός δεν έμεινε στον πάγκο για μεγάλο χρονικό διάστημα. Ουσιαστικά επί θητείας Λουτσέσκου μπήκαν οι βάσεις για τη συγκρότηση μιας ισχυρής ομάδας. Συνεπώς, χρειάζονται μεγάλοι προπονητές και παίκτες, αλλά και οργάνωση εντός και γύρω από μια ομάδα, προκειμένου να πετύχει σπουδαία πράγματα. Μπορεί να συμβεί κάτι αντίστοιχο και εδώ στον ΠΑΟΚ».

-Ανανέωσες ήδη το συμβόλαιό σου με τον ΠΑΟΚ. Επόμενος στόχος σου μπορεί να είναι το περιβραχιόνιο του αρχηγού; Αισθάνεσαι τον εαυτό σου ως ένας από τους ηγέτες της ομάδας;


«Δεν θα μιλήσω για τον εαυτό μου. Πιο αρμόδιοι για να απαντήσουν σ’ αυτή την ερώτηση είναι οι συμπαίκτες μου. Το να είμαι αρχηγός στον ΠΑΟΚ, πάντως, δεν αποτελεί για μένα στόχο. Είμαι αρχηγός στην εθνική μου ομάδα κι αυτό μου φθάνει. Η μεγαλύτερη ατομική ικανοποίηση θα είναι να βοηθώ την ομάδα μου στο γήπεδο και στα αποδυτήρια».

-Θεωρείς ότι είναι ‘σκληρή τιμωρία’ για την ομάδα να αγωνίζεται μπροστά σε άδειες κερκίδες στην Τούμπα;


«Φυσικά και είναι δική μας ευθύνη για την πορεία της ομάδας. Είναι φυσιολογική αντίδραση κόσμου, που είχε ενθουσιαστεί στην αρχή της σεζόν και μετά τον κυρίευσε η απογοήτευση. Πάντως, θα πρέπει να είμαστε μαζί και στις καλές, και στις κακές στιγμές. Θέλω να πω ότι τους χρειαζόμαστε. Να μας υποστηρίξουν και να είμαστε μαζί τους ένα».

-Μετά το παιχνίδι με την Ξάνθη εξέφρασες κάποια δυσφορία για την αντιμετώπιση μερίδας του Τύπου προς το πρόσωπό σου. Τι ισχύει ακριβώς;


«Δεν με απασχολούν τα γραφόμενα, παρά μόνο να κάνω τη δουλειά μου. Ορισμένοι άφησαν αιχμές ότι απέφυγα να παίξω σε ένα ματς του ΠΑΟΚ, προκειμένου να προφυλάξω τον εαυτό μου και να παίξω με την εθνική Ρουμανίας. Εκεί ήταν η αντίδρασή μου, γιατί ήταν κάτι που έκανε κακό στην εικόνα μου αλλά, κυρίως, γιατί ήταν ψέμα. Δεν ήρθα στον ΠΑΟΚ για να πάρω χρήματα και να ξεκουραστώ. Αλλιώς θα πήγαινα σε κάποια αραβική χώρα. Εχω κερδίσει πολλά χρήματα τα προηγούμενα χρόνια και δεν είναι το οικονομικό το κίνητρο που ήρθα στον ΠΑΟΚ».

-Θα ήθελες να στείλεις κάποιο μήνυμα στον φίλαθλο κόσμο της ομάδας;


«Δεν είναι σημαντικό να τους πω κάτι, όσο είναι σημαντικό να τους ευχαριστήσω με την απόδοσή μου μέσα στο γήπεδο».

-Διαιτητές, που έχουν σφυρίξει και σε αγώνες του ΠΑΟΚ, κατηγορούνται για συμμετοχή σε εγκληματική οργάνωση ποδοσφαίρου. Ποιο το σχόλιό σου;


«Θεωρώ ότι είναι το πρώτο βήμα για να μπουν τα πράγματα στη θέση τους και στο εξής να μην έχουν κρούσματα δυσφήμησης του αθλήματος».

ωραίος ο Ρουμάνος.
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 04 Μάιος 2015, 09:32

Σε συνέντευξή του, που δημοσιεύει το ινπαοκ, λέει κάποια στιγμή:

Για το τι έχει αλλάξει ο Γεωργιάδης:
«Χωρίς να θέλω να πω οτιδήποτε για τον προηγούμενο προπονητή αυτή τη στιγμή η ομάδα είναι σε καλό δρόμο. Με καλό τρόπο το λέω μην παρερμηνευτεί γιατί ότι θα πως σίγουρα θα παρερμηνευτεί».
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 04 Μάιος 2015, 20:32

Hello everyone,

We are moving towards the Play Offs and the team is showing signs of improvement in its style of play. The good thing is that we are becoming better in our defensive mentality.

We don't allow the opponent to create many chances and we don't receive goals easily. This is something we achieved all together through the hard work at the training.

It's important to keep a clean sheet as we have the quality to score some goals and win games. We may face some difficulties in finishing our chances but we are on a good way and we'll improve in order to win the Play Offs.

We need you on our side. Oloi mazi.


https://m.facebook.com/razvanrat.official?refid=28&_ft_=qid.6145085534547695458%3Amf_story_key.6052726930410700136&__tn__=C
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47071
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 01 Ιουν 2015, 20:28

Έχει συμπληρώσει εννέα κίτρινες κάρτες, όπως και ο Kace. Aν πάρουν μία ακόμη, στους 2 επόμενους αγώνες, θα τιμωρηθούν με 2 αγωνιστικές.
Αν την πάρουν με Ατρόμητο δεν θα παίξουν με Τρίπολη και την πρώτη αγωνιστική του νέου πρωταθλήματος.
Αν την πάρουν με Αστέρα θα χάσουν τις πρώτες δύο αγωνιστικές.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Δευτ 01 Ιουν 2015, 22:08

Μπορουν να παρουν δευτερη κιτρινη στο τελος του ματς και να χασουν μονο μια αγωνιστικη.
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό slidar » Πέμ 04 Ιουν 2015, 13:27

Αυτος που στο πρωτο μισο εβγαζε τις ασσιστ για πλακα.. σημερα που μιλαμε δεν μπορει να κανει σωστη πασα στο μισο μετρο.

Η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα.
Άβαταρ μέλους
slidar
 
Δημοσιεύσεις: 3994
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιαν 2008, 22:53

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Πέμ 04 Ιουν 2015, 13:29

Αυτο τι "θαυμα" ειναι παλι?
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26765
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: 5.Răzvan Dincă Raţ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 04 Ιουν 2015, 13:52

Θλάση στον δεξί προσαγωγό. Τέλος για φέτος.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90088
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες