Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Παρ 27 Φεβ 2015, 23:57

Σκεφτείτε μόνο ότι τον Παναθηναϊκό των χιλίων προβλημάτων, από τον οποίο απουσιάζει ο μεγαλοεπενδυτής, προσπάθησε να μιμηθεί ο δικός μας ο μεγιστάνας.
Παράνοια...
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6282
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό desperando » Σάβ 28 Φεβ 2015, 00:46

astronaut έγραψε:- Έστω ότι εγώ κι ο κολητός μου διαχειριζόμαστε μια ΠΑΕ.
- Δημιουργούμε ένα (μη διαχειρίσημο) άνοιγμα μερικών εκατομυρίων ευρώ.το οποιο βεβαια μη διαχειρισημο ανοιγμα προ υπηρχε πριν εμφανιστεις εσυ με τον κολλητο σου
- Το κράτος λαμβάνει μέτρα εναντίων μας, πχ με δέσμευση των τραπεζικών λογαριασμών μας.
- Τί κάνουμε?παιρνετε το διαστημοπλοιο σου και βουρ για αλλους γαλαξιες?
- Βρίσκουμε κάποιον να καλύψει με τα ωραία του λεφτάκια τα χρέη μας.ε ναι... μιας και ειναι το σο ευκολο να βρεις χαζοχαζουληδες εκατομμυριουχους
- Τί του είμαστε?ελα ντε
- Για τον κόσμο είμαστε σύμβουλοί του & στενοί συνεργάτες. Μεταξύ μας όμως (ανα)γνωρίζουμε ότι και τον πάτο μας να ζητήσει θα του τον δώσουμε.αρα με λιγα λογια ειστε τα πουτ@ν@κια του

** Σύντομο ανέκδοτο: Ο Ιβάν, που έχει εμπειρία από διαχείριση ποδοσφαιρικής ομάδας, συμβουλεύεται τον Ζησάο και τον Θοδωράκη.

** Σύντομο ανέκδοτο 2: Ο Βρύζας ενημερώνει τον Ιβάν για το τί παίζει με τις Ενώσεις. Το διαβάσαμε ΚΑΙ αυτό...

δηλαδη με ολα αυτα τα ποστ που τοσο καιρο γραφεις θελεις να μας πεις οτι ο ζησης και ο τεο ειναι τα πουτ@ν@κια τυ ιβαν?
ε ενταξει τοτε αστον να βγαζει γουστα με τα παιδια εσενα τι σε κοφτει
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό Mapogo » Σάβ 28 Φεβ 2015, 01:16

Βασικά ο Τζιόλης φταίει ...
ΠΑΟΚ : Η ομάδα που ξέχασε ο ... Χρόνος

Ποιοί είστε εσείς ? Ποιοί είμαστε εμείς ? Κ Ποιοί στον π@υτσο είναι οι "άλλοι" ?
Άβαταρ μέλους
Mapogo
 
Δημοσιεύσεις: 2445
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 19:16
Τοποθεσία: Αθήνα - Θεσσαλονίκη

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό astronaut » Σάβ 28 Φεβ 2015, 14:05

desperando έγραψε:
astronaut έγραψε:- Έστω ότι εγώ κι ο κολητός μου διαχειριζόμαστε μια ΠΑΕ.
- Δημιουργούμε ένα (μη διαχειρίσημο) άνοιγμα μερικών εκατομυρίων ευρώ.το οποιο βεβαια μη διαχειρισημο ανοιγμα προ υπηρχε πριν εμφανιστεις εσυ με τον κολλητο σου άλλο το άνοιγμα της διοίκησης πρωτοδικείου και άλλο τα (παγωμένα) χρέη των ΜπατατοΓούμενων.
- Το κράτος λαμβάνει μέτρα εναντίων μας, πχ με δέσμευση των τραπεζικών λογαριασμών μας.
- Τί κάνουμε?παιρνετε το διαστημοπλοιο σου και βουρ για αλλους γαλαξιες? σε πάμε και μια βόλτα άμα λάχει
- Βρίσκουμε κάποιον να καλύψει με τα ωραία του λεφτάκια τα χρέη μας.ε ναι... μιας και ειναι το σο ευκολο να βρεις χαζοχαζουληδες εκατομμυριουχους Καμπάνης & Σάχπα είναι δύο, αλλά αυτοί δεν θα πλήρωναν το άνοιγμα της διοίκησης πρωτοδικείου...
- Τί του είμαστε?ελα ντε μη με κοιτάς με τις γουρλοματάρες σου γιατί ματιάζομαι
- Για τον κόσμο είμαστε σύμβουλοί του & στενοί συνεργάτες. Μεταξύ μας όμως (ανα)γνωρίζουμε ότι και τον πάτο μας να ζητήσει θα του τον δώσουμε.αρα με λιγα λογια ειστε τα πουτ@ν@κια του τσακάλι είσαι

** Σύντομο ανέκδοτο: Ο Ιβάν, που έχει εμπειρία από διαχείριση ποδοσφαιρικής ομάδας, συμβουλεύεται τον Ζησάο και τον Θοδωράκη.

** Σύντομο ανέκδοτο 2: Ο Βρύζας ενημερώνει τον Ιβάν για το τί παίζει με τις Ενώσεις. Το διαβάσαμε ΚΑΙ αυτό...

δηλαδη με ολα αυτα τα ποστ που τοσο καιρο γραφεις θελεις να μας πεις οτι ο ζησης και ο τεο ειναι τα πουτ@ν@κια τυ ιβαν? νόμιζα ήταν δεδομένο αλλά βλέπω πολλούς να αναρωτιούνται γιατί κρατάει στο περιβάλλον του τόσο το Θοδωράκι όσο και το Μίζα
ε ενταξει τοτε αστον να βγαζει γουστα με τα παιδια εσενα τι σε κοφτει σσσσωραίος, τώρα που θα γίνουνε οι λέσχες ετοιμάσου για διοικητικό πόστο -ιδανικό παρατσούκλι το Ουρίδης (απ'το Σαουρίδης)
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 28 Φεβ 2015, 14:44

Mapogo έγραψε:Βασικά ο Τζιόλης φταίει ...


Εγω νομίζω οτι φταιει ο Μπαλάφας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό danirifle » Σάβ 28 Φεβ 2015, 14:46

"Η βια γεννιέται από την αδικία που αισθάνεται ο κόσμος. Οπαδοί του Παναθηναϊκού και άλλων ομάδων νιώθουν οργή για τον Ολυμπιακό."

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΑΦΟΥΖ
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10187
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό eorptol » Σάβ 28 Φεβ 2015, 19:14

Από τον μπαλαφα ξεκίνησαν όλα :):)
Dani δυστυχώς ο Αλαφούζ πέρσι μας φέρθηκε πουστηκα και τώρα ακόμη και τον τρυαματισμο του γλυκού χρησιμοποιεί για να παρει βαθμούς πάλι σε βάρος μας ....αν εμείς φάγαμε μείον τρεις ο βάζελος έπρεπε να φάει μείον εξη
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Σάβ 28 Φεβ 2015, 20:41

Θα κάνεις κάτι; θα μας δώσεις όραμα; ;;;
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Σάβ 28 Φεβ 2015, 21:05

danirifle έγραψε:"Η βια γεννιέται από την αδικία που αισθάνεται ο κόσμος. Οπαδοί του Παναθηναϊκού και άλλων ομάδων νιώθουν οργή για τον Ολυμπιακό."

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ ΕΙΠΕ, ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΛΑΦΟΥΖ

Τις ανακοινώσεις της ΠΑΕ ΠΑΟΚ τις έχεις διαβάσει?
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό danirifle » Σάβ 28 Φεβ 2015, 21:13

ναι τις έχω διαβάσει και δυστυχώς σε καμία δεν αναφέρεται ανοιχτά το ότι ο γαύρος προκαλεί τη βία
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10187
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό mpouJr » Κυρ 01 Μαρ 2015, 05:27

Μαλλον θα πρεπει να τις ξαναδιαβασεις η μαλλον βαλε καποιον αλλον να στις διαβασει μπορει να βγαλεις πιο πολυ νοημα....
Sarcasm:the ability to insult idiots without them realizing it.
Άβαταρ μέλους
mpouJr
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 05:27

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Κυρ 01 Μαρ 2015, 14:57

astronaut έγραψε:Επιτήρηση που θα επανεξεταστεί τον Δεκέμβρη και όχι το καλοκαίρι...
Αν πάρουν το εισιτήριο για το Τσου Λου, θα αρχίσουμε τα βουντού.
Γιατί αν καταφέρουν και μπουν στους ομίλους, έχουν ήδη κορμό & καλούτσικη ομάδα οπότε θα χρειαστούν το πολύ 2 ποιοτικές μεταγραφές -που μπορεί να είναι και δανεικοί, κλάφτα Χαράλαμπε...


Σήμερα έχει γραφτεί και για καποιο προβληματάκι στην αδειοδότηση!
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 01 Μαρ 2015, 15:19

http://www.seleo.gr/athlitika/167663-savvidis-oi-proponites-einai-san-tin-anoiksi

Σαββίδης : «Οι προπονητές είναι σαν την… Άνοιξη»

O Ιβάν Σαββίδης περίμενε νίκες και χαρές με τον ΠΑΟΚ, αλλά αυτά που περίμενε εδώ, τα βρήκε στο Ροστόφ. Όντας χορηγός της γυναικείας ομάδας χάντμπολ της πόλης του, ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ απολαμβάνει τη δημοσιότητα που του δίνει στο Ροστόφ, μια ομάδα χάντμπολ, στην οποία ο όμιλος των εταιριών του, AGROKOM, επενδύει ελάχιστα χρήματα, σε σχέση μ΄ αυτά που ο ίδιος επενδύει στο ελληνικό ποδόσφαιρο...

Με αφορμή τις επιτυχίες της Ροστόφ – Ντόνα, ο Ιβάν Σαββίδης έδωσε μία μεγάλη συνέντευξη στην εφημερίδα «Komsomolskaya Pravda», στην οποία μίλησε και για... γενικά θέματα...

Έχει ενδιαφέρον η άποψη που έχει ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ για τον ρόλο του προπονητή!

«Αν ένας προπονητής είναι δυνατός, δεν τίθεται θέμα συναισθημάτων και πίεσης στις επιλογές του. Προσδίδει εμπιστοσύνη στην ομάδα και σε όλους όσοι την περιβάλλουν. Νομίζω, όμως, ότι πρέπει να δίνουμε χρόνο σε έναν προπονητή και να περιμένουμε να οδηγεί την ομάδα ψηλά.

Ένας προπονητής που σέβεται τον εαυτό του, πρέπει να ξυπνάει το πρωί, να πηγαίνει στην δουλειά και να ξέρει ότι το βράδυ μπορεί να έχει πει "αντίο" σε αυτή. Στον επαγγελματικό αθλητισμό, σε έναν κόσμο που κυριαρχούν τα έντονα συναισθήματα, σήμερα σε χειροκροτούν και αύριο σε αποδοκιμάζουν! Έτσι είναι τα πράγματα. Οι προπονητές είναι σαν τον ανοιξιάτικο καιρό. Κάτι ασταθές», είπε.

Ο Σαββίδης αναφέρθηκε και στο δικό του ρόλο και στις επενδύσεις που κάνει στον αθλητισμό.

«Ο ήλιος βγαίνει την ημέρα και τα αστέρια τη νύχτα. Γιατί συμβαίνει αυτό; Για να μην εκνευρίσουν τον ήλιο! Είναι στιγμές που όλοι πρέπει να δουλεύουν, αλλά ένας εισπράττει το χειροκρότημα. Οι φίλαθλοι, δεν ξέρω ευτυχώς ή δυστυχώς, χειροκροτούν την πραγματικότητα που πηγάζει από αυτό που βλέπουν. Και συνήθως δεν συμπαθούν αυτόν που παίρνει τις αποφάσεις. Είμαι από τους ανθρώπους που ξοδεύουν τα λεφτά τους με βάση το συναίσθημα. Αυτό το διάστημα διαμορφώνω μία οικογένεια για το χάντμπολ στο Ροστόφ. Και θα συνεχίζω να βάζω λεφτά στην ομάδα όσο αυτή τα χρειάζεται. Όχι, δεν σκοπεύω να κάτσω στην κερκίδα και να παρακολουθώ τα ματς της ομάδας ως φίλος της», εξήγησε...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47049
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Κυρ 01 Μαρ 2015, 15:38

Αρχίζω να αμφιβάλω για το πόσο κατέχει το άθλημα, αλλά κυρίως για το πόσο κατέχει τον μέσο ΠΑΟΚτσή :? :? :? :?
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8503
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Ιβάν Σαββίδης (ΙΙ)

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 01 Μαρ 2015, 23:08

nikolasf έγραψε:Αρχίζω να αμφιβάλω για το πόσο κατέχει το άθλημα, αλλά κυρίως για το πόσο κατέχει τον μέσο ΠΑΟΚτσή :? :? :? :?


Για το αν το κατέχει το άθλημα έπαψα να αμφιβάλλω απ' όταν άρχισε να λέει εδώ θα βάλουμε το Τσάμπιονς λιγκ και τα γνωστά. Και δυστυχώς συνέχεια με επιβεβαιώνει ότι από μπάλα είναι μυρωδιάς.
Για να είμαι ειλικρινής, εύχομαι και αυτός να είναι ο λόγος που κάνει όσα κάνει. Αυτό διορθώνεται με την πρόσληψη των κατάλληλων ανθρώπων.
Αν εντέλει έχω άδικο και το κατέχει το άθλημα ο Ιβάν, ε τότε μπλέξαμε, γιατί όσα κάνει τα κάνει για κάποιο λόγο. Πες το αδιαφορία, πες το όπως θες.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6282
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες