Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό xlebouras » Κυρ 19 Οκτ 2014, 21:49

Η απάντηση ειναι πολυ απλη.Σαν επιχειρηματιας δε θελει να φορτωθει και με αλλα χρεη
ΚΑΤΩ Η ΧΟΥΝΤΑ ΤΗΣ ΕΠΟ,ΤΟΥ ΠΟΚ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΡΑΚΡΑΤΟΥΣ ΤΗΣ ΧΑΒΟΥΖΑΣ
Άβαταρ μέλους
xlebouras
 
Δημοσιεύσεις: 2078
Εγγραφή: Παρ 12 Μαρ 2010, 16:32
Τοποθεσία: Καππαδοκία/Αϊβαλί/Σμύρνη

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Κυρ 19 Οκτ 2014, 21:57

prist64 έγραψε:Ιβαν,αν ξοφλησεις τον Μαρκοπουλο και τον κανεις γλαστρα,μεχρι να ληξει το συμβολαιο του,
σβηνεις μονομιας οτι μ@λ@κια σου χρεωνουν μεχρι τωρα ;)

Φαντάζομαι οτι εσύ δεν του χρεώνεις κάτι τέτοιο.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό apaikto$ » Κυρ 19 Οκτ 2014, 22:02

xlebouras έγραψε:Η απάντηση ειναι πολυ απλη.Σαν επιχειρηματιας δε θελει να φορτωθει και με αλλα χρεη

Δεν διαφωνώ. Απλά πιστεύω ότι ως επιχειρηματίας και έξυπνος άνθρωπος είναι σε θέση να βρει μία λύση που και τον ίδιο να συμφέρει οιονομικά. Δε λέει κανείς να πετάξει λεφτά στο πηγάδι.
Άβαταρ μέλους
apaikto$
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 04:28

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό nikolasf » Κυρ 19 Οκτ 2014, 22:02

150 χήνες είναι το ετήσιο σέρβις του ελικοπτέρου!!! Τί το σκέφτεσαι;;;; :? :? :?
ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΠΕΣΕΙΣ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΝΑ ΣΗΚΩΘΕΙΣ (Pablo Gabriel García Pérez)
Όταν η αδικία γίνεται νόμος, η παρανομία γίνεται καθήκον
"Πάρτε το χαμπάρι, οι εφιάλτες σας μόλις ξεκίνησαν...» (ΘΥΡΑ 4)
Ανεξάρτητη Μακεδονία και Κρήτη λοιμοκτονία στο "κράτος" της χαβούζας
Άβαταρ μέλους
nikolasf
 
Δημοσιεύσεις: 8504
Εγγραφή: Παρ 12 Νοέμ 2010, 19:48

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό apaikto$ » Κυρ 19 Οκτ 2014, 22:18

Ορίστε, έχει δώσει τόσα ευρώ για ένα ελικόπτερο. Δε νομίζω ότι είναι θέμα το οικονομικό αλλά ο τρόπος και το περιεχόμενο που θα του προτείνει κάποιος για να συμμετάσχει οικονομικά/επιχειρηματικά/κοινωνικά σε κάτι.

Μήπως τα στελέχη του ΑΣ ΠΑΟΚ, όχι απλά της ΠΑΕ, θα πρέπει να προσέξουν περισσότερο τον κ.Σαββίδη;
Διότι, μόνο στα δύσκολα να θυμάσαι κάποιον δεν είναι και ότι καλύτερο.
Άβαταρ μέλους
apaikto$
 
Δημοσιεύσεις: 745
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 04:28

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Κυρ 19 Οκτ 2014, 23:46

nikolasf έγραψε:150 χήνες είναι το ετήσιο σέρβις του ελικοπτέρου!!! Τί το σκέφτεσαι;;;; :? :? :?

Άσε ρε νικόλα να πετάει με ασφάλεια γιατί εσύ και εγώ θα πληρώνουμε τα συμβόλαια μετά! :D
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 20 Οκτ 2014, 05:44

:lol: :lol: :lol: :lol:

:shock:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47076
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Δευτ 20 Οκτ 2014, 06:41

Να πάρει το μπάσκετ για να έχουμε νεα θεματα να τον κράζουμε!
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Δευτ 20 Οκτ 2014, 07:08

μα ηδη βοηθαει εστω και με μικρα ποσα το λεει και ο μπανε και τον κραζουμε που να παρει την ομαδα
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Δευτ 20 Οκτ 2014, 12:11

<<<<<<<<<<<<<<<Ερώτηση από μέτοχο για το αν αρκούν τα 7 εκατομμύρια ευρώ της αύξησης, εφόσον αυτή καλυφθεί εξ ολοκλήρου, για τα χρέη της ΠΑΕ ΠΑΟΚ προς το Δημόσιο.

Την απάντηση δίνει η Μαρία Γκοντσάρεβα, εξηγώντας πως το ποσό αυτό αφορά τα τρέχοντα έξοδα της ΠΑΕ μέχρι το τέλος της χρονιάς και πως εφόσον υπάρξει νομοθετική ρύθμιση για τα χρέη, θα γίνει νέα αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου.>>>>>>>>>>

Τελικά έβαλε-βάζει λεφτά ο "Ρώσος η κοντολεμονιά" ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό prist64 » Δευτ 20 Οκτ 2014, 13:55

KOSTAS54 έγραψε:<<<<<<<<<<<<<<<Ερώτηση από μέτοχο για το αν αρκούν τα 7 εκατομμύρια ευρώ της αύξησης, εφόσον αυτή καλυφθεί εξ ολοκλήρου, για τα χρέη της ΠΑΕ ΠΑΟΚ προς το Δημόσιο.

Την απάντηση δίνει η Μαρία Γκοντσάρεβα, εξηγώντας πως το ποσό αυτό αφορά τα τρέχοντα έξοδα της ΠΑΕ μέχρι το τέλος της χρονιάς και πως εφόσον υπάρξει νομοθετική ρύθμιση για τα χρέη, θα γίνει νέα αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου.>>>>>>>>>>

Τελικά έβαλε-βάζει λεφτά ο "Ρώσος η κοντολεμονιά" ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????
KOSTAS54 έγραψε:
prist64 έγραψε:Ιβαν,αν ξοφλησεις τον Μαρκοπουλο και τον κανεις γλαστρα,μεχρι να ληξει το συμβολαιο του,
σβηνεις μονομιας οτι μ@λ@κια σου χρεωνουν μεχρι τωρα ;)

Φαντάζομαι οτι εσύ δεν του χρεώνεις κάτι τέτοιο.


Οχι φιλε και συνοπαδε Κωστα,δεν του χρεωνω τιποτε,ισως μονο,οτι δεν ηταν καλα πληροφορημενος για την κατασταση που επικρατει στην Ελλαδα,που και γι αυτο φταινε οι συνεργατες του που δεν τον προφυλαξαν.
Το οτι εβαλε,βαζει και θα βαζει λεφτα στον Π.Α.Ο.Κ.το καταλαβαινει κι ενα παιδακι,εκτος κι αν δεν βολευει, το οπαδικο ΕΓΩ του.
Το θεμα μας ομως ειναι αλλο.
Ανθρωποι του βεληνεκους του Σαββιδη,μου προκαλουν φοβο.
Που θελω να καταληξω?
Την εποχη που γιγαντωθηκε οικονομικα και πολιτικα,δεν μπορουσες να πας πουθενα με το σταυρο στο χερι,
η αν δεν ειχες δυναμη και διασυνδεσεις απο το συστημα.Εμεις γνωρισαμε ενα Σαββιδη ηδη βουλευτη,
που εχει στενες(?)σχεσεις με τον ισως ισχυροτερο ανθρωπο στον κοσμο,ακολουθουμενο απο απροσδιοριστο αριθμο κεφαλαιων,που ηρθε να κανει επενδυσεις στην χωρα μας.
Ο Π.Α.Ο.Κ. σιγουρα τουπροσφερει λαικο ερεισμα και μεγαλυτερες δυνατοτητες για τις επιδιωξεις του.
Οπως και να το κανουμε ειμαστε πολλοι.Και θα γινουμε περισσοτεροι και θα ερθουμε πιο κοντα στην ομαδα,
και κατα συνεπεια και σ΄αυτον,εφοσον καταφερει και μας ανεβασει εκει που θελουμε, πραγμα το οποιο πιστευω ακραδαντα.
Για μενα ειναι τιμη και χαιρομαι,που ανελαβε τον Π.Α.Ο.Κ. μας.Σιγουρα εχει κανει λαθη,αλλα εγω περιμενω να δω μεγαλα πραγματα στον Π.Α.Ο.Κ.
Αν μη τι αλλο εχει δειξει πιο ανθρωπινο προσωπο απο τους περισοτερους οικονομικους παραγοντες του τοπου.
Οι επενδυσεις που εκανε και θα κανει στο μελλον,θα προσφερουν θεσεις εργασιας στην Βορειο Ελλαδα,που τοσο αναγκη εχει ,λογω της παρατεταμενης ανεργιας.Επειδη βιωνω την ανεργια πολυ καιρο τωρα,χαιρομαι που ενας τετοιος ανθρωπος ηρθε στη χωρα μας,και φυσικα στην ομαδα μας.Εγω που δεν εχανα φιλικο προετοιμασιας,εχει αγωνα στην ΤΟΥΜΠΑ
και σκεφτομαι,10 ευρω εισητηριο,15 ευρω βενζινη,ενα καφε,ενα σαντουτς,βαλε και τα τσιγαρα,γιατι με ενα
αναμα αρχιζει και τελειωνει το ματς,δεν μπορω να παω γιατι ειναι εις βαρος της οικογενειας μου.
Αυτο τον ανθρωπο που προσφερε και πιστευω οτι θα προσφερει στον Π.Α.Ο.Κ. και στην χωρα
τον σεβομαι αλλα και τον φοβαμαι.
Γιατι αυτα που εχει αποκτησει,σε εποχες που δυσκολα επιβιωνες,δεν του τα χαρισε κανεις αλλα τα πηρε επειδη
ειχε τη ΔΥΝΑΜΗ να τα ΠΑΡΕΙ.

Εκτος κι αν νομιζει κανεις οτι τον Πουτιν τον γνωρισε,στον υπογειο σταθμο της Μοσχας,
περιμενοντας και οι δυο το μετρο για να πανε στη δουλεια τους.

Και μονο που ειναι ΠΟΝΤΙΟΣ και προβαλει την καταγωγη του,εμενα μου φτανει.

Και καλο θα ηταν καποιοι να τον παρουν στα σοβαρα και να αφησουν τις στραβοστομιές,
γιατι οταν ηρθε δεν ειχαμε βρακι να βαλουμε στον κωλο μας,και τωρα γιναμε λογιστες με τα λεφτα του,και λεμε αν ειναι καλυτερα να δωσουμε τα χρεη με δοσεις η εφαπαξ,12-15 εκατομμυρια ευρω(ΟΧΙ ΣΤΡΑΓΑΛΙΑ).
ΚΙ ΟΜΩΣ.....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ
prist64
 
Δημοσιεύσεις: 7027
Εγγραφή: Σάβ 09 Αύγ 2014, 11:36

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Δευτ 20 Οκτ 2014, 19:41

Φίλε 54+10, συμερίζομαι εν πολλοίς τους προβληματισμούς σου, αλλά εύχομαι να είναι αληθινός ο ποντιακός συναισθηματισμός του και η ποντιακή του τρέλα.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό georgedoulk2008 » Δευτ 20 Οκτ 2014, 20:24

Prist
Η λέξη που ψαχνεις ειναι ΔΕΟΣ. Οχι φόβος.
Δυστυχως δεν εχουμε μαθει να σεβόμαστε. Τοσο τον ανθρωπο οσο και το αξίωμα του.

Ο Σαββίδης είχε απο την αρχη καλές προθέσεις. Ηθελε και τον συνεφερε να πάρει τον κόσμο με το μέρος του.
Δεν ηξερε και δεν ειχε πληροφορηθεί οτι αυτός ο κόσμος πάσχει απο διπολική διαταραχή.
Ο ίδιος Λαος που προσφέρει την μεγαλύτερη στηριξη στον κοσμο, μπορεί να προκαλεσει και 2ετη αποκλεισμό...
Αλλα δειχνει πως μαθαινει γρηγορα.

Δεν ξερω αν η δυναμη του μπορει να μεταφραστει και στην Ελλάδα. Η πρωην Σοβιετική Ενωση είχε αλλους κανονες και οσο και αν φαινεται παράδοξο, ειχε λιγοτερη διαπλοκη απο την "Γκρης". Εδω οι "προστάτες της Εθνικης περηφανιας" (οι Τουρκοι τους λενε νταβατζιδες) εχουν βαθιες ριζες και γερες πλάτες. Ειναι δε πιο πονηροι, πιο αδιστακτοι και πιο ξεδιαντροποι. Στη σημερινη συγκυρια επειδη καταλαβαίνουν οτι κρινεται ακομα και η συνεχιση της υπαρξης τους, είναι ετοιμοι να τα παίξουν ολα για όλα. (Αναφερομαι ξεκαθαρα στο ποδοσφαιρο. Καθε ομοιοτητα με την πολιτικη και επιχειρηματική πραγματικότητα είναι συμπτωματική...)

Επειδη εν τεμετερον παιδας κι φογουμαι ξαϊ. Ο μουχταρτς εν αχουλους. Αργως ερθεν και αγληγορα εμαθεν.
Κιαλλον αγληγορα πα 'α εφτάει μας τρανους. Αδάκες πα θα εμνες και 'α τερουμαι 'τα.
En Mayo estaramos bien
Άβαταρ μέλους
georgedoulk2008
 
Δημοσιεύσεις: 1871
Εγγραφή: Σάβ 01 Φεβ 2014, 14:37
Τοποθεσία: Leytonstone, East London baby!

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Ekatnetworkltd » Κυρ 02 Νοέμ 2014, 22:53

Είμαι σίγουρος ότι τον γενάρη θα βοηθήσης την ομάδα!Αφού η κάψα σου είναι το πρωτάθλημα αποδειξέ το!
Ωωωω ΠΑΟΚάρα
Έχω τρέλα μες στο μυαλό
Όπου και να παίζεις πάντα θα σ’ ακολουθώ
Για σένα θα πεθάνω και για σένα μόνο ζω.
Άβαταρ μέλους
Ekatnetworkltd
 
Δημοσιεύσεις: 4505
Εγγραφή: Τρί 03 Δεκ 2013, 22:21
Τοποθεσία: Ιλίσια

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 03 Νοέμ 2014, 00:54

ο πιο πρακτικός τρόπος να βοηθηθεί η ομάδα, είναι να πείσει τον αντίπαλο να ξοδέψει πολλά περισσότερα χρήματα για να πετύχει την ίδια απόδοση. Αν για παράδειγμα το Γενάρη ο Φαταούλ ξοδέψει 15μυρια περισσότερα για μεταγραφές, κάνουμε κάτι.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: markos4 και 80 επισκέπτες