Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό astronaut » Πέμ 28 Αύγ 2014, 15:07

astronaut έγραψε:Τροπολογία – βοήθημα για ΠΑΣ Γιάννινα, Πανιώνιο και ΟΦΗ
Τρίτη, 26 Αυγούστου 2014 11:07 μέγεθος γραμματοσειράς Εκτύπωση E-mail Σχολιάστε

Την Πέμπτη 28/8 συζητείται στη Βουλή προσθήκη- τροπολογία η οποία προβλέπει παράταση ενός μήνα στις ομάδες που δεν έχουν καταθέσει φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα στην Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού και συμμετέχουν στα επαγγελματικά πρωταθλήματα.
Αυτή η τροπολογία κατατέθηκε μια ημέρα μετά τη μη χορήγηση πιστοποιητικού της ΕΕΑ σε τέσσερις ΠΑΕ της Super League.
Πρόκειται για τις ΠΑΕ:
1) ΟΦΗ-λόγω έλλειψης φορολογικής ενημερότητας, ασφαλιστικής ενημερότητας και άρνησης παροχής εγγυητικής επιστολής.
2) Πανιώνιος-λόγω έλλειψης ασφαλιστικής ενημερότητας και άρνησης παροχής εγγυητικής επιστολής
3)ΠΑΣ Γιάννινα-λόγω έλλειψης φορολογικής ενημερότητας
4) Κασσιόπη -λόγω άρνησης παροχής εγγυητικής επιστολής.
Συγκριμένα στην προθήκη τροπολογία που βρίσκεται σε νομοσχέδιου του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων και φαίνεται να είναι φωτογραφική για τους ΠΑΣ Γιάννινα, ΟΦΗ και Πανιώνιο αναφέρεται στην αιτιολογική της έκθεση αναφέρεται ότι: «Με δεδομένη την αδήριτη ανάγκη ομαλής έναρξης και εύρυθμης λειτουργίας των επαγγελματικών πρωταθλημάτων και ενόψει της επικείμενης νέας νομοθετικής ρύθμιση του υπουργείου οικονομικών για την εξόφληση ληξιπρόθεσμων οφειλών προς το δημόσιο, κρίνεται απαραίτητο να διευκολυνθούν οι ομάδες που συμμετέχουν στα επαγγελματικά πρωταθλήματα παρέχοντας τους παράταση ενός μηνός από τη έναρξη του οικείου πρωταθλήματος στην προθεσμία προσκόμισης φορολογικής και ασφαλιστικής ενημερότητας».
Στην προθήκη-τροπολογία τονίζονται τα εξής:
1) Οι Αθλητικές Ανώνυμες Εταιρίες και τα Τμήματα Αμειβομένων Αθλητών που δικαιούνται συμμετοχής στα επαγγελματικά πρωτάθλημα, αποκλειστικά για την αγωνιστική περίοδο 2014-2015, μπορούν να προσκομίζουν φορολογική και ασφαλιστική ενημερότητα στην ΕΕΑ κατά τα προβλεπόμενα στην παράγραφο 3 του άρθρου 77Α του Ν 2725/1999 (ΦΕΚ Α΄ 121) όπως ισχύει εντός προθεσμία ενός μηνός από την έναρξη του οικείου πρωταθλήματος.
2) Η ισχύς της διάταξης της προηγούμενης παραγράφου αρχίζει από τις 18 Αυγούστου 2014.
Όπως προκύπτει από το παραπάνω ρεπορτάζ η πολιτεία κάνει ακόμη μια διευκόλυνση στις ΠΑΕ που δεν έχουν ενημερότητες όπως είχε κάνει και το 2012.
Τα πορίσματα στη Super League
Στις 25/8 έφτασαν στα γραφεία της Super League μέσω ΕΠΟ τα πορίσματα από την ΕΕΑ που αναφέρονται στις ΠΑΕ που δεν πήραν πιστοποιητικό συμμετοχής. Εκτός της Κασσιόπης που κινδυνεύει με απλό πρόστιμο οι άλλες τρεις ΠΑΕ κινδυνεύουν βάσει του πειθαρχικού κώδικα της ΕΠΟ και ανάλογα με το ύψος των ληξιπρόθεσμων οφειλών στο δημόσιο με ποινές που αρχίζουν από αφαίρεση βαθμού και φτάνουν στον υποβιβασμό, εφόσον μέσα σε δέκα μέρες από την έκδοση πορίσματος τα παραπτώματα δεν έχουν επανορθωθεί.
Σύμφωνα με όσα προβλέπονται οι τέσσερις ΠΑΕ πρέπει να κληθούν από την πειθαρχική επιτροπή της Super League.


Την τροπολογία που ήταν σε νομοσχέδιου του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων ψήφησαν ΝΔ και ΠΑΣΟΚ, ενω κατά ψήφισαν ΚΚΕ, ΔΗΜΑΡ, ΣΥΡΙΖΑ, παρών ψήφισε η Χ.Α.
Στην ομιλία του ο Υπουργός Πολιτισμού και Αθλητισμού, Αθανάσιος Τασούλας ξεκαθάρισε ότι η συγκεκριμένη τροπολογία αποτελεί "μία προσωρινή υποβοήθηση σε περιφερειακές ομάδες μέχρι και τις 18/9".

"Στις 24/7 η Super League υπέβαλε αίτημα για προσωρινή έκδοση δελτίων μεταγραφών χωρίς ενημερότητα. Το πρόβλημα με τις φορολογικές ενημερότητες παρατηρείται αρκετά συχνά στο πρωτάθλημα.

Αρχικά τέσσερις ομάδες φέρονταν να αντιμετωπίζουν πρόβλημα, αλλά ο αριθμός τους μειώθηκε, γιατί βρήκαν τρόπο να τα ρυθμίσουν.

Μέχρι τις 18/9 επιτρέπεται η συμμετοχή στο πρωτάθλημα χωρίς προσκόμιση δικαιολογητικών. Είναι μία προσωρινή υποβοήθηση σε περιφερειακές ομάδες. Τα θέματα εξυγίανσης του ποδοσφαίρου θα λυθούν με τον νέο αθλητικό νόμο που θα τεθεί σε διαβούλευση.

Δεν έχω την ψευδαίσθηση ότι θα γίνει ένας αγγελικός κόσμος, αλλά θα βελτιωθεί" είπε ο κ. Τασούλας.

Αμέσως μετά τα λεγόμενα του Υπουργού, η βουλευτής του ΚΚΕ, Δ. Μανωλάκου, τον ρώτησε το εξής: "Αυτές οι ομάδες έδωσαν εκατ. για μεταγραφές. Θα μπορούσαν να δώσουν χρήματα για να είναι ενήμερες. Το εξετάσατε;".

Από την πλευρά του ο κ. Τασούλας απάντησε: "Οι ομάδες για τις οποίες μιλάμε δεν έχουν την ευχέρεια να κάνουν μεταγραφές εκατομμυρίων. Νωρίτερα από τις 18/9 θα έχουν τακτοποιήσει το θέμα των οφειλών των ΠΑΕ στο Δημόσιο, κάτι που πρέπει να λυθεί δια παντός και να μην υπάρχουν παρατάσεις".

πηγή: soccerplus.gr
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Απ: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffos » Πέμ 28 Αύγ 2014, 22:22

.
buffos
 
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό danirifle » Παρ 29 Αύγ 2014, 00:30

ΑΝ τυχόν ήσουν έτοιμος να διώξεις τον Άγγελο σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος, αυτό πάει να πει ότι δεν έχεις τη στοιχειώδη υπομονή να χτίσεις ομάδα, κάτι που σε καθιστά καταδικασμένο να ρίχνεις σε βαρέλι χωρίς πάτο
ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΦΤΙΑΓΜΕΝΟΙ...
Άβαταρ μέλους
danirifle
 
Δημοσιεύσεις: 10194
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 14:03

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gabriello » Παρ 29 Αύγ 2014, 01:26

danirifle έγραψε:ΑΝ τυχόν ήσουν έτοιμος να διώξεις τον Άγγελο σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος, αυτό πάει να πει ότι δεν έχεις τη στοιχειώδη υπομονή να χτίσεις ομάδα, κάτι που σε καθιστά καταδικασμένο να ρίχνεις σε βαρέλι χωρίς πάτο


να διωξουμε τον αγγελο τη δευτερη αγωνιστικη να φερουμε ποιον? τον παρασχο? :D
ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΡΟΥΣΙ
Άβαταρ μέλους
gabriello
 
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: Παρ 06 Δεκ 2013, 22:20

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό astronaut » Παρ 29 Αύγ 2014, 02:48

gabriello έγραψε:
danirifle έγραψε:ΑΝ τυχόν ήσουν έτοιμος να διώξεις τον Άγγελο σε περίπτωση αρνητικού αποτελέσματος, αυτό πάει να πει ότι δεν έχεις τη στοιχειώδη υπομονή να χτίσεις ομάδα, κάτι που σε καθιστά καταδικασμένο να ρίχνεις σε βαρέλι χωρίς πάτο


να διωξουμε τον αγγελο τη δευτερη αγωνιστικη να φερουμε ποιον? τον παρασχο? :D

Τον έχει φάει το άγχος...

Εικόνα
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό mariotsaggal91 » Κυρ 31 Αύγ 2014, 02:34

Δεν ξερω, εγω τις τελευταίες μέρες ταλανιστηκα λιγο τι θες απο τον ΠΑΟΚ και τι φκιανς εδώ πέρα να πουμε.


Λίγα συμπεράσματα για φέτος και για γενικά.
1) μπηκες για να βάλεις αλλα και για να βγάλεις (πάνω απο ολα)
2) δηλώσες για ροναλντινιους και μπερμπαντηδες χωρίς να ξες τι παίζει. Κλασική νοοτροπία πολιτικού αλλα τα εκοψες πλέον αυτά και μόνο καλό εκανες που τα εκοψες γιατι σε καθιστούσαν λιγο γραφικουλη.
3)ήρθες βρήκες έτοιμη κατάσταση με ζβ και θζ δεσμιους των υπογραφών τους ολα αυτά τα χρόνια τους λυπήθηκες και τους κράτησες γιατι πιστεύες οτι θα σε βοηθούσαν να κυβερνήσεις ενα καράβι που δεν ήξερες καθόλου, βέβαια χωρίς να ξερεις οτι μεταξύ τους η κατάσταση ήταν κ@λ@ς και οτι πλέον αφεντικό ήταν ο Ζησης που έκοβε και έραβε το τελευταίο διάστημα με μπολονιδες, σαχπες δωνιδες, πώληση Βιεϊρίνια οποτε τον φορτώθηκες πιστεύοντας οτι ο λαός θα στηρίξει κάποιον που το προηγούμενο καλοκαιρι "απειλούσε" (sic) να μην παει στον ΠΑΟ. Έπεσες στο Δωνη και τους 12 αυτοματισμόυς του.(εδώ γελάμε)
4) αφού ακουσες Βρύζα και λοιπούς ανεβάσες το μπάτζετ της εταιρείας πιστεύες οτι θα αγορασεις ενα τίτλο και μετα χτίζουμε. Κακαλη μαλλια λένε στο χωριό μου. Τιποτα, μια τρύπα στο νερο. Τον προπονητη στον φάγανε οι αρδ και αυτοι που ενώ ξέρουν οτι του ΠΑΟΚ του κάνουνε κακό συνεχίζουν και ακούνε ραδιόφωνο ( ρε μάγκες εχει και σταθμούς που παίζουν μόνο μουσική, έλεος με τον καθε π@παρα που πιάνει ενα μικρόφωνο και σας κουμανταρει!). Απέτυχες.
5) φέτος το πήρες αλλιως το τροπάρι. Σου ζητήσανε τρέλα λεφτά κάποιοι, σου είπανε και κάποιοι "μην τα ξοδεύεις άσκοπα" είπες θα κανω οτι εκανε ο τουιτι αλλα με λεφτά. Δλδ θα την ενίσχυςω την ομαδα. Του χρόνου.

Αν το πας όπως φαντάζομαι (και ελπίζω) καλα το πας. Σου ζητούσε ο καθε τζουτζες απο 500 Χίλιαρικα και άνω (δεν εννοώ λινό βουκιτς) και είπες θα σφίξω τα λουριά. Θα φάω και χυλοπίτα αλλα θα τα σφίξω. Και τα έσφιξες. Μπράβο, παίζει να εισαι ο μόνος ρώσος ιδιοκτήτης εκτός Ρωσίας που ξεφεύγει απο τη λουμπα του "αφού εχω πολλά θα δώσω 200 για κατι που αξίζει 100. Είπες θα παρω τον Άγγελο, όντας εντελώς άμπαλος ακουσες τις φωνές τριγύρω. No real problem ο Αγγελος εχει τα (πολυ) στραβά του αλλα εχει και τα (πολυ) καλα του. Τουλάχιστον θα μάθει ΠΑΟΚ στα πιτσιρίκια.. Έφτασες καλα ως εδώ. Προπονητικό θα κανεις, για τα χρέη συζητάς, μην τα χαλας στα μικρα μικρα. Ο ΠΑΟΚ δεν εχει ανάγκη απο κριστιανους ροναλντους. Αλλα πραγματα μας κάνανε ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ όμως εχει ανάγκη απο την ταυτότητα του. Στον ΠΑΟΚ δεν χωράνε καραγκουνηδες, στον ΠΑΟΚ δεν χωράνε σπυροπουλοι, στον ΠΑΟΚ δεν χωράνε τζορβες (με τριφύλλια στα πόδια), ούτε αγκαλιές και φιλια με τους τουιτιδες. Δεν ειπε κανένας βγαλτου φαλτσετα αλλα οχι και αγκαλίτσες. Αυτο ειναι το λάθος σου ιβαν. Οχι ο καραγκουνης ( δεν εισαι εσυ υπεύθυνος για τις μεταγγραφες) αλλα το γεγονός οτι επιτρέπεις να γινονται τέτοια παιχνίδια στην πλάτη σου και οτι δεν προσπαθείς Α να μπεις στην ταυτότητα της ομάδας που στο κατω κατω προϋπήρχε εσου. Οτι αντί να βγεις να πεις τι θελω εγω απο την εταιρεία μου; Αυτο. Τι θελει ο κόσμος απο την ομαδα του που τη διοικεί η εταιρεία μου; Αυτο. Μάγκες αυτο αυτο και αυτο θα κανουμε για να παρω και εγω αυτο που θελω και εσείς αυτο που θελετε. Με αυτόν τον τροπο. Αυτο ειναι κοντά στη νοοτροπία του ΠΑΟΚΤΣΗ. Σταράτα λόγια. Ούτε φανφάρες, ούτε καθίσματα bucket ούτε tunnel cam. Αλήθεια και θα σε στηρίξουμε. Αλήθεια όμως, δεν είναι η διοίκηση η έξυπνη και ο λαός "παιδια που αγαπάνε τον ΠΑΟΚ αλλα και κάνουν κανά επεισόδιο άμα λαχει". Ο λαός κρίνει και συχνά κρίνει σωστά (οταν δεν ακούει ραδιόφωνο). Μην προσπαθήσεις ποτε να αλλάξεις ταυτότητα στον ΠΑΟΚ. Θα εξαφανιστείς πιο γρήγορα και απο λεκέ στο πλυντήριο.
Αυτά απο εμενα σορυ για το τοστ.
Τελευταία επεξεργασία από mariotsaggal91 και Κυρ 31 Αύγ 2014, 14:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Θα το φωνάζω και θα το λέω Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολεο......

Ανώνυμος
Άβαταρ μέλους
mariotsaggal91
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 21:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη- Πτολεμαΐδα

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό john4serres » Κυρ 31 Αύγ 2014, 13:52

Σκάσε ρε ιβαν 2 μύρια για τις τρεις θέσεις που πονάμε. Αφού περάσαμε στους ομίλους
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29931
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 31 Αύγ 2014, 22:58

Γεια σου μαριε. Αν και καθημενος ορθως ομιλησες.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8383
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό teratios14 » Δευτ 01 Σεπ 2014, 17:24

aisiodoksos έγραψε:«Ας μη περάσουμε και θα δείτε»

Πολλές φορές στο παρελθόν ο Ιβάν Σαββίδης εκνευρίστηκε με διάφορα, αντίδραση που είχε συνήθως ως βασικό συστατικό την υπερβολή, όμως αυτή τη φορά και αν είναι αλήθεια αυτά που μετέφερε στα στελέχη του ΠΑΟΚ, η κατάσταση είναι κρίσιμη και με πολύ σοβαρό λόγο.

Τα ξημερώματα της Δευτέρας, στη μάζωξη που έγινε στο Μακεδονία Παλάς μετά το ατυχές αποτέλεσμα της ομάδας στον αγώνα με την Καλλονή και το επεισόδιο που έλαβε χώρα έξω από την Τούμπα με πρωταγωνιστή τον Ιβάν Σαββίδη και οπαδό του ΠΑΟΚ, ο μεγαλομέτοχος της ΠΑΕ ζήτησε εξηγήσεις για τους λόγους που υπάρχει αυτό το κλίμα γύρω από την ομάδα. Κάτι είχε μεταφερθεί στον Σαββίδη όμως είναι σαφές πως δεν είχε γνώση της κατάστασης στη πλήρη μορφή της.

Μέσα από την κουβέντα, το συμπέρασμα που έβγαλε ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ είναι πως για το κλίμα ευθύνεται η εικόνα της ομάδας, η έλλειψη μεταγραφικών κινήσεων που μάλιστα τις χρεώνεται ο ίδιος. Αυτό τον έκανε ακόμη πιο έξαλλο αφού άρχισε να φωνάζει πως «σας είπα εγώ να μη κάνουμε μεταγραφές; Είπα εγώ ποτέ πως αν η ομάδα χρειαστεί κάτι δεν θα το πάρουμε; Τόσα λεφτά ξόδεψα και θα κολλήσω τώρα;» φέρεται να είπε ο μεγαλομέτοχος του ΠΑΟΚ ο οποίος ζήτησε ουσιαστικά να πάρουν την ευθύνη όσο επέλεξαν αυτή την στρατηγική. «Να βγείτε να μιλήσετε στον κόσμο, δεν είναι δυνατόν να χρεώνομαι εγώ αυτό το πράγμα».

Ο Σαββίδης επιτέθηκε προσωπικά σε όλους τους παραβρισκόμενους ζητώντας να συνέλθουν άμεσα και σύντομα αναμένεται να λυθεί και η παρεξήγηση με τους οργανωμένους. Το επεισόδιο με τον οπαδό του ΠΑΟΚ θεωρείται λήξαν μετά από παρέμβαση του υπευθύνου της ΠΑΕ στο κομμάτι αυτό Γιάννη Αθανασιάδη και σήμερα δεν αποκλείεται να γίνει ραντεβού του μεγαλομετόχου της ΠΑΕ με αντιπροσωπεία των οργανωμένων για να τους ακούσει.

Είναι σαφές πως ο Σαββίδης θέλει να ακούσει ανθρώπους που δεν πληρώνει για να πάρει κλίμα για το τι συμβαίνει εκτός ομάδας και πως μπορεί να ελεγχθεί καλύτερα η κατάσταση.

Όσο για τους οργανωμένους, είναι ξεκάθαρο πως είναι έξω φρενών με την εικόνα της ομάδας αλλά και με τα όσα συμβαίνουν όσον αφορά στην εταιρική δομή της ΠΑΕ.

Αυτό βέβαια που είναι αδιανόητο για μία σοβαρή ΠΑΕ, είναι πως ο μεγαλομέτοχος και οικονομικός σωτήρας της, ισχυρίζεται πως ο ίδιος δεν βάζει φρένο στις μεταγραφές, την στιγμή που όλες οι δημόσιες τοποθετήσεις των στελεχών της ισχυρίζονται πως θέλουν και προσπαθούν να ενισχύσουν την ομάδα.

Με λίγα λόγια, ο μεγαλομέτοχος εισπράττει ένα κάκιστο κλίμα προς το πρόσωπό του γιατί στελέχη της ΠΑΕ και του προπονητικού τιμ, επιθυμούν να κάνουν προσωπική πολιτική κόντρα στον άνθρωπο που εξαρτάται οικονομικά ο ΠΑΟΚ.

Αυτό που διαφαίνεται σε πρώτη φάση είναι μία διάθεση του μεγαλομετόχου να μην χρεωθεί ο ίδιος πράγματα που δεν ευθύνεται και θα πιέσει προς πάσα κατεύθυνση για να απονεμηθεί δικαιοσύνη.

Και βέβαια έχει δώσει εντολή για να υπάρξει ενίσχυση της ομάδας γιατί βλέπει τον κίνδυνο που έρχεται και μάλιστα από πολύ νωρίς.

Πηγη: Metrosport


άρθρο μνημείο

ο άπλας μεγαλομέτοχος που δεν ήξερε πως οι συνεργάτες του δεν κάνουν μεταγραφές, παρά την θέληση του

ωραία, δεν ήξερε

μετά έμαθε

ποια η διαφορά;

μπορεί κάποιος να μου την εξηγήσει γιατί εγώ μάλλον είμαι χαζός και δεν διέκρινα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ αλλαγή

Υ.Γ.
και το χειρότερο είναι η κοροιδία...να προσπαθούν να σε πείσουν πως "το πάλεψαν αλλά δεν το κατάφεραν"...τι κακό κι αυτό, να θέλουν να φέρουν παίχτες αλλά να μην βρίσκουν...μας κοροιδεύουν μπροστά στα μούτρα μας...

Υ.Γ.2
Ιβάν αν τα εννοοούσες αυτά που έλεγες, απολύσεις χθες...αλλιώς, δεν είσαι απλά υπεύθυνος, είσαι ο αρχηγός των υπευθύνων
teratios14
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Σάβ 26 Απρ 2014, 20:24

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Parolos » Δευτ 01 Σεπ 2014, 17:59

Θεωρώ αυτονόητο λοιπόν πλέον, οτι πιστεύεις πως η ομάδα είναι πλήρης για να κάνει πρωταθλητισμό και να είναι μέσα στους στόχους της μέχρι τα Χριστούγεννα.
Δικαιολογίες τέλος για να έμεινε η ομάδα με αυτό το ρόστερ σημαίνει οτι ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΕΣ και πλέον είσαι
υπεύθυνος/συνυπεύθυνος για την όποια πορεία της ομάδας.
Ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή...
Pablo Garcia
Άβαταρ μέλους
Parolos
 
Δημοσιεύσεις: 6024
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 17:33

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό paok4rizwmata » Δευτ 01 Σεπ 2014, 18:20

βγες και πες οτι δε θες να δωσεις φραγκο για μεταγραφες η αν δεν ειναι ετσι σουταρε το Βρυζα γιατι δεν κανει...
ΠΑΟΚ ΡΙΖΩΜΑΤΑ...
paok4rizwmata
 
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ 21 Δεκ 2013, 19:02

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό τσιριγώτης » Δευτ 01 Σεπ 2014, 18:21

mariotsaggal91 έγραψε:Δεν ξερω, εγω τις τελευταίες μέρες ταλανιστηκα λιγο τι θες απο τον ΠΑΟΚ και τι φκιανς εδώ πέρα να πουμε.


Λίγα συμπεράσματα για φέτος και για γενικά.
1) μπηκες για να βάλεις αλλα και για να βγάλεις (πάνω απο ολα)
2) δηλώσες για ροναλντινιους και μπερμπαντηδες χωρίς να ξες τι παίζει. Κλασική νοοτροπία πολιτικού αλλα τα εκοψες πλέον αυτά και μόνο καλό εκανες που τα εκοψες γιατι σε καθιστούσαν λιγο γραφικουλη.
3)ήρθες βρήκες έτοιμη κατάσταση με ζβ και θζ δεσμιους των υπογραφών τους ολα αυτά τα χρόνια τους λυπήθηκες και τους κράτησες γιατι πιστεύες οτι θα σε βοηθούσαν να κυβερνήσεις ενα καράβι που δεν ήξερες καθόλου, βέβαια χωρίς να ξερεις οτι μεταξύ τους η κατάσταση ήταν κ@λ@ς και οτι πλέον αφεντικό ήταν ο Ζησης που έκοβε και έραβε το τελευταίο διάστημα με μπολονιδες, σαχπες δωνιδες, πώληση Βιεϊρίνια οποτε τον φορτώθηκες πιστεύοντας οτι ο λαός θα στηρίξει κάποιον που το προηγούμενο καλοκαιρι "απειλούσε" (sic) να μην παει στον ΠΑΟ. Έπεσες στο Δωνη και τους 12 αυτοματισμόυς του.(εδώ γελάμε)
4) αφού ακουσες Βρύζα και λοιπούς ανεβάσες το μπάτζετ της εταιρείας πιστεύες οτι θα αγορασεις ενα τίτλο και μετα χτίζουμε. Κακαλη μαλλια λένε στο χωριό μου. Τιποτα, μια τρύπα στο νερο. Τον προπονητη στον φάγανε οι αρδ και αυτοι που ενώ ξέρουν οτι του ΠΑΟΚ του κάνουνε κακό συνεχίζουν και ακούνε ραδιόφωνο ( ρε μάγκες εχει και σταθμούς που παίζουν μόνο μουσική, έλεος με τον καθε π@παρα που πιάνει ενα μικρόφωνο και σας κουμανταρει!). Απέτυχες.
5) φέτος το πήρες αλλιως το τροπάρι. Σου ζητήσανε τρέλα λεφτά κάποιοι, σου είπανε και κάποιοι "μην τα ξοδεύεις άσκοπα" είπες θα κανω οτι εκανε ο τουιτι αλλα με λεφτά. Δλδ θα την ενίσχυςω την ομαδα. Του χρόνου.

Αν το πας όπως φαντάζομαι (και ελπίζω) καλα το πας. Σου ζητούσε ο καθε τζουτζες απο 500 Χίλιαρικα και άνω (δεν εννοώ λινό βουκιτς) και είπες θα σφίξω τα λουριά. Θα φάω και χυλοπίτα αλλα θα τα σφίξω. Και τα έσφιξες. Μπράβο, παίζει να εισαι ο μόνος ρώσος ιδιοκτήτης εκτός Ρωσίας που ξεφεύγει απο τη λουμπα του "αφού εχω πολλά θα δώσω 200 για κατι που αξίζει 100. Είπες θα παρω τον Άγγελο, όντας εντελώς άμπαλος ακουσες τις φωνές τριγύρω. No real problem ο Αγγελος εχει τα (πολυ) στραβά του αλλα εχει και τα (πολυ) καλα του. Τουλάχιστον θα μάθει ΠΑΟΚ στα πιτσιρίκια.. Έφτασες καλα ως εδώ. Προπονητικό θα κανεις, για τα χρέη συζητάς, μην τα χαλας στα μικρα μικρα. Ο ΠΑΟΚ δεν εχει ανάγκη απο κριστιανους ροναλντους. Αλλα πραγματα μας κάνανε ΠΑΟΚ. Ο ΠΑΟΚ όμως εχει ανάγκη απο την ταυτότητα του. Στον ΠΑΟΚ δεν χωράνε καραγκουνηδες, στον ΠΑΟΚ δεν χωράνε σπυροπουλοι, στον ΠΑΟΚ δεν χωράνε τζορβες (με τριφύλλια στα πόδια), ούτε αγκαλιές και φιλια με τους τουιτιδες. Δεν ειπε κανένας βγαλτου φαλτσετα αλλα οχι και αγκαλίτσες. Αυτο ειναι το λάθος σου ιβαν. Οχι ο καραγκουνης ( δεν εισαι εσυ υπεύθυνος για τις μεταγγραφες) αλλα το γεγονός οτι επιτρέπεις να γινονται τέτοια παιχνίδια στην πλάτη σου και οτι δεν προσπαθείς Α να μπεις στην ταυτότητα της ομάδας που στο κατω κατω προϋπήρχε εσου. Οτι αντί να βγεις να πεις τι θελω εγω απο την εταιρεία μου; Αυτο. Τι θελει ο κόσμος απο την ομαδα του που τη διοικεί η εταιρεία μου; Αυτο. Μάγκες αυτο αυτο και αυτο θα κανουμε για να παρω και εγω αυτο που θελω και εσείς αυτο που θελετε. Με αυτόν τον τροπο. Αυτο ειναι κοντά στη νοοτροπία του ΠΑΟΚΤΣΗ. Σταράτα λόγια. Ούτε φανφάρες, ούτε καθίσματα bucket ούτε tunnel cam. Αλήθεια και θα σε στηρίξουμε. Αλήθεια όμως, δεν είναι η διοίκηση η έξυπνη και ο λαός "παιδια που αγαπάνε τον ΠΑΟΚ αλλα και κάνουν κανά επεισόδιο άμα λαχει". Ο λαός κρίνει και συχνά κρίνει σωστά (οταν δεν ακούει ραδιόφωνο). Μην προσπαθήσεις ποτε να αλλάξεις ταυτότητα στον ΠΑΟΚ. Θα εξαφανιστείς πιο γρήγορα και απο λεκέ στο πλυντήριο.
Αυτά απο εμενα σορυ για το τοστ.
Δεν θέλω να θυμάμαι,δεν θέλω να ξεχνάω
τσιριγώτης
 
Δημοσιεύσεις: 2768
Εγγραφή: Τρί 11 Φεβ 2014, 19:54
Τοποθεσία: Κύθηρα

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό koylispontios » Δευτ 01 Σεπ 2014, 19:31

paok4rizwmata έγραψε:βγες και πες οτι δε θες να δωσεις φραγκο για μεταγραφες η αν δεν ειναι ετσι σουταρε το Βρυζα γιατι δεν κανει...

........βάλε που κοστίζει και πολλή ακριβά ->7.000 ευρώ :shock:
Οι Ελληνες θα επαναστατίσουν όταν τους κόψουν το νερό και δεν θα μπορούν να κάνουν φραπέ.
Άβαταρ μέλους
koylispontios
 
Δημοσιεύσεις: 585
Εγγραφή: Δευτ 03 Μαρ 2014, 11:01

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό avenger_4 » Δευτ 01 Σεπ 2014, 20:52

Συνυπεύθυνος για το χάλι. Οι δικαιολογίες τελείωσαν, ήρθε η ώρα να κάνει πράξη τις υποσχέσεις του. Δηλαδή να φτιάξει ομάδα και να πληρώσει τα χρέη
Άβαταρ μέλους
avenger_4
 
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Δευτ 16 Δεκ 2013, 07:07

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό markos4 » Δευτ 01 Σεπ 2014, 20:56

Σαββιδη τι λεει;Τα real estate καλα;καναμε καμμια αγορα σημερα;
Ελπιζω αυριο στην συνεντευξη τυπου του Αγγελιδη να μαθουμε το διαθεσιμο μπατζετ των μεταγραφων...

Απο μενα πλεον στην εταιρια σου δεν θα δεις ουτε ενα ευρω...
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2947
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 23 επισκέπτες