Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό mariotsaggal91 » Τετ 27 Αύγ 2014, 22:14

Buffo σταμάτα να σκέφτεσαι με βάση το τι κάνουν οι άλλοι. Η αεκ διάλεξε αυτόν το δρόμο, εμείς κάνουμε κάτι άλλο. Η ομάδα είδαμε ότι και 16 εκατ μπατζετ να έχεις δεν θα το παρεις το πρωτάθλημα. Είναι σαν να μένεις σε παράγκα και να επιμένεις η τηλεόραση να είναι πλάσμα και home cinema με dolby surround ήχο. Δεν γίνεται, αγόρασε εσύ πρώτα το σπίτι και μετά το εξοπλίζεις και όπως θέλεις. Στην πρώτη περίπτωση αν χαλάσει η tv ή στην κλεψουν μένεις με την παράγκα, στη δεύτερη έχεις σπιταρόνα. Συμπέρασμα, προτεραιότητα στην ακίνητη περιουσία που θα σου μείνει, τα άλλα μπορούν να περιμένουν.
Θα το φωνάζω και θα το λέω Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολεο......

Ανώνυμος
Άβαταρ μέλους
mariotsaggal91
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 21:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη- Πτολεμαΐδα

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffos » Τετ 27 Αύγ 2014, 22:26

Δεν θα μου υποδείξεις πως θα σκέφτομαι. Να σκέφτεσαι και εσύ όπως θέλεις και όπως μπορείς

Απάντησε μου όμως. Ή σπιταρονα μας στο μπάσκετ Γιατί είναι συνέχεια άδεια εεεεεεεε;

Περιμένω απάντηση και άσε της θεωρίες
buffos
 
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό mariotsaggal91 » Τετ 27 Αύγ 2014, 22:34

Το ίδιο ισχύει και για τη σπιταρόνα μας στο βόλει και στο χαντμπολ (που σου έχει φέρει και τίτλους). Γιατί η πλειοψηφία του λαού είναι ποδοσφαιράκηδες πλέον (ελεω revolution) αλλά πλέον πιστεύω οτι συμβαίνει και λόγω κρίσης. Ένα εισιτήριο θα πάρεις το σκ, δεν το σηκώνει η τσέπη σου το δεύτερο. Και αφού έχω τη δυνατότητα μόνο για ένα θα πάω Τούμπα γιατί γουστάρω τη φάση και μένω και κοντά και δεν έχω μέσον. Για τους άλλους ρώτα συγκεκριμένα τους άλλους.
Θα το φωνάζω και θα το λέω Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολεο......

Ανώνυμος
Άβαταρ μέλους
mariotsaggal91
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 21:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη- Πτολεμαΐδα

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffos » Τετ 27 Αύγ 2014, 22:39

Το μπάσκετ είναι άδειο προ κρίσης. Δεν θέλω να ακούω δικαιολογίες.
Χωρίς ομάδα και φιλοδοξίες Δεν πάει ο κόσμος.

Το χάντμπολ Δεν έχει καμία σπιταρονα.Από τότε συκιές πήγε στην Μικρά.
Το βολλευ άφησε το Παλατάκι Γιατί δεν πατούσε κανείς .

Ο ΠΑΟΚ Χωρίς την μεγάλη ομάδα του 70 δεν θα ήταν αυτός που είναι.

Χωρίς ομάδα το οπαδικό ενδιαφέρον ατονει
Τελευταία επεξεργασία από buffos και Τετ 27 Αύγ 2014, 22:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
buffos
 
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 27 Αύγ 2014, 22:41

Στο μπάσκετ είναι φθηνότερο το εισιτήριο. Πολύ.
Και έχει λιγότερες πίκρες και δεν έχει πρώην βάζελους..
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47100
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό pgetsos » Τετ 27 Αύγ 2014, 22:41

Που ήταν όμως το μπάσκετ προ κρίσης;
Όταν μια μαύρη γάτα περάσει από μπροστά σου, σημαίνει ότι το ζώο πάει κάπου.
Κανόνες λειτουργίας του φόρουμ!
Άβαταρ μέλους
pgetsos
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 11456
Εγγραφή: Τετ 27 Απρ 2011, 15:50

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό mariotsaggal91 » Τετ 27 Αύγ 2014, 22:49

Το βόλει δεν παράτησε το παλατάκι. Το χαντμπολ όντως παίζει στη Μίκρα αλλα δεν εννοώ μόνο για το παλατάκι, μιλάω γενικά για τη στήριξη στα τμήματα. Στο χωρίς φιλοδοξίες θα συμφωνήσω μαζί σου, το μπάσκετ έχει ταβάνι 3η θέση και Eurocup, το ποδόσφαιρο κάτι παραπάνω. Προ κρίσης το μπάσκετ βρισκόταν μεταξύ φθοράς και αφθαρσίας με Δρόσους κτλ, τον κόσμο ξενερωμένο και την ομάδα για υποβιβασμό, ο Μπάνε ήρθε μέσα στον πυρετό για το ποδόσφαιρο με τα 21100 διαρκείας (Ιούνιο του 2009 αν θυμάμαι καλά).
Θα το φωνάζω και θα το λέω Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολεο......

Ανώνυμος
Άβαταρ μέλους
mariotsaggal91
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 21:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη- Πτολεμαΐδα

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό mariotsaggal91 » Τετ 27 Αύγ 2014, 22:56

Το χωρίς ομάδα όμως διαφωνώ γιατί με 3 προσθήκες (όχι άλλα αριστερά μπακ όμως έ?) μια χαρά ρόστερ έχουμεγι αυτό που θέλουμε να κάνουμε φέτος. Και οικονομικότατο , πάνω στο οποίο μπορείς να χτίσεις. Τί σημαίνει χτίζω? Σημαίνει ότι ανεβάζοντας το μπατζετ χρόνο με το χρόνο ανεβαίνει και η ποιότητα της ομάδας χωρίς αλλαγές πολλές κάθε καλοκαίρι. Ε αυτο το σταδιακό ανέβασμα σε εμάς μπορεί να ξεκινήσει από τα 6 εκατ, πέρσι είχαμε 12-13 και ένα σωρο δανεικούς. Σύγκρινε καταστάσεις και πες μου. 3 προσθήκες μόνο. Στόπερ(προαιρετικά) 8άρι και αριστ εξτρεμ.
Θα το φωνάζω και θα το λέω Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολε Π.Α.Ο.Κ. ολεο......

Ανώνυμος
Άβαταρ μέλους
mariotsaggal91
 
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 21:15
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη- Πτολεμαΐδα

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Πέμ 28 Αύγ 2014, 01:22

Να αναφέρω κι εγώ την εμπειρία μου από Ελβετία.
Η ομάδα που μονοπωλεί τα τελευταία χρονια τους τίτλους είναι η Βασιλεια.
Είναι μια ομάδα η οποια φυσικά είχε και παλιότερα επιτυχίες και τίτλους και πολύ φανατικούς οπαδούς - τους φανατικότερους της Ελβετίας, κάτι σαν την ΠΑΟΚάρα δηλαδή, λέμε τώρα.....
Αλλα η απογείωση των τελευταίων ετών συνδέεται ξεκάθαρα με την κατασκευή του νέου σταδίου.
Η κατασκευή πάλι του νέου σταδίου συνδέεται άμεσα με την ανάληψη της προεδρίας της FCB από μια μεγιστάνα κληρονόμο της Roche (φαρμακευτική εταιρία). Η οποια μεγιστάνας πρόεδρος φυσικά και έβαλε λεφτά για το roster....
Αλλα ποιος βάζει λεφτά στο αγωνιστικό αν δεν αναμένει την επιστροφή κάποιων χρημάτων από άλλες πηγες....; (μιλάω πάντα για έσοδα της Παε ως εταιρείας)
Πιστεύω ότι ακόμη και ανιδιοτελής να είναι ένας επιχειρηματίας - που η μεγιστάνας της Roche ήταν, δεν θα έριχνε τα χρήματα του σε πηγάδι....γιατί αυτό είναι μια ποδοσφαιρική ομάδα δίχως εμπορική αξια (λεγε με σύγχρονο γήπεδο για απαιτητικούς πελάτες, με ενοικιαζόμενους εμπορικούς χώρους, με χώρους για εκδηλώσεις, τμήμα marketing της Παε που να αποδίδει και τα λοιπά και τα λοιπά)
Roster και οι αναμενόμενες εισπράξεις μιας ΠΑΕ πάνε λοιπόν μαζί. Tώρα τι χρειάζεται πρώτο...;; Είναι σαν να ρωτάμε: Eκανε η κότα το αυγό ή το αυγό την κότα....

Με τη νίκη αύριο :pano:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3499
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Πέμ 28 Αύγ 2014, 02:31

elvetos giatros έγραψε:Να αναφέρω κι εγώ την εμπειρία μου από Ελβετία.
Η ομάδα που μονοπωλεί τα τελευταία χρονια τους τίτλους είναι η Βασιλεια.
Είναι μια ομάδα η οποια φυσικά είχε και παλιότερα επιτυχίες και τίτλους και πολύ φανατικούς οπαδούς - τους φανατικότερους της Ελβετίας, κάτι σαν την ΠΑΟΚάρα δηλαδή, λέμε τώρα.....
Αλλα η απογείωση των τελευταίων ετών συνδέεται ξεκάθαρα με την κατασκευή του νέου σταδίου.
Η κατασκευή πάλι του νέου σταδίου συνδέεται άμεσα με την ανάληψη της προεδρίας της FCB από μια μεγιστάνα κληρονόμο της Roche (φαρμακευτική εταιρία). Η οποια μεγιστάνας πρόεδρος φυσικά και έβαλε λεφτά για το roster....
Αλλα ποιος βάζει λεφτά στο αγωνιστικό αν δεν αναμένει την επιστροφή κάποιων χρημάτων από άλλες πηγες....; (μιλάω πάντα για έσοδα της Παε ως εταιρείας)
Πιστεύω ότι ακόμη και ανιδιοτελής να είναι ένας επιχειρηματίας - που η μεγιστάνας της Roche ήταν, δεν θα έριχνε τα χρήματα του σε πηγάδι....γιατί αυτό είναι μια ποδοσφαιρική ομάδα δίχως εμπορική αξια (λεγε με σύγχρονο γήπεδο για απαιτητικούς πελάτες, με ενοικιαζόμενους εμπορικούς χώρους, με χώρους για εκδηλώσεις, τμήμα marketing της Παε που να αποδίδει και τα λοιπά και τα λοιπά)
Roster και οι αναμενόμενες εισπράξεις μιας ΠΑΕ πάνε λοιπόν μαζί. Tώρα τι χρειάζεται πρώτο...;; Είναι σαν να ρωτάμε: Eκανε η κότα το αυγό ή το αυγό την κότα....

Με τη νίκη αύριο :pano:



Πραγματι.. η πραξη δειχνει εν πολλοις οτι η κατασκευη γηπεδου μεγαλωνει μια ομαδα... ομως εγω ακομα δεν μπορω να το πολυκαταλαβω... εκφραζω τις αποριες μου με βαση οσα λες:

Συγχρονο γηπεδο για απαιτητικους πελατες... Ωστε δηλαδη να ειναι πιο ελκυστικο και να γεμιζει σε καθε ματς..
Εχω την αισθηση ομως οτι αν εχουμε ομαδαρα που πεταει την Τουμπα θα την εχουμε τιγκα και αχουρι να ειναι... ενω αν η ομαδα σερνεται δεν θα γεμιζει για τις δερματινες καρεκλες (λεμε τωρα).

Ενοικιαζομενοι εμπορικοι χωροι κλπ δεν καταλαβαινω πια ποσα εσοδα μπορουν να φερουν.. Μου φαινονται ψιχουλα σε σχεση με τα μεγεθη μιας ΠΑΕ τα εσοδα που μπορει να αποφερουν οι ενοικιασεις χωρων εκδηλωσεων κλπ... Οκ.. ειναι μια ψιλοενισχυση, οχι οτι σε αλλαζει μεγεθος ομως..

Το τμημα marketing που αναφερεις ειναι σημειο-κλειδι... Εκει ειναι που ο ΠΑΟΚ δεν εκμεταλλευεται την τεραστια δυναμικη του... αλλα και να στελεχωθει σωστα το τμημα marketing, θα εχει πολυ περισσοτερα οπλα στην φαρετρα του αν απο πισω εχει μια ομαδαρα παρα αν εχει μια γηπεδαρα.. Φανελα Ροναλντινιο θα παρουν ολοι.. Φανελα Κατσικας για να την φορανε σε χλιδατο γηπεδο δεν ξερω ποσοι...

Φυσικα αν εχεις και ομαδαρα και γηπεδαρα εισαι μια χαρα... Αλλα νομιζω οτι το πρωτο μπορει πιο αμεσα να φερει εσοδα και με λιγοτερη επενδυση ετσι ωστε να στηριχθει η προσπαθεια για το δευτερο σε καλυτερες βασεις..
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Πέμ 28 Αύγ 2014, 02:43

mariotsaggal91 έγραψε: Η ομάδα είδαμε ότι και 16 εκατ μπατζετ να έχεις δεν θα το παρεις το πρωτάθλημα.


Με 16 δεν το παιρνεις το πρωταθλημα.. Με 25 η 30 ομως μπορει και να το παρεις...
Ξεκινα με 16.. πρωταθλημα δεν παιρνεις αλλα κανεις καλη ομαδα που παιζει καλο ποδοσφαιρο και γεμιζει την Τουμπα.. Τα 16 του μπατζετ υπο τετοιες συνθηκες τα βγαζεις... αντε δεν τα εβγαλες ολα, να χρειαστει να βαλεις και 1-2...
Του χρονου πανε στα 20... θα βγαλεις τα 17-18 απο εσοδα πχ.. θα βαλεις και 2-3.. Ετσι ανεβαινοντας σταδιακα σε μια 5ετια χτυπας πρωταθλημα.. εν τω μεταξυ ομως η 5ετια αυτη δεν ειναι 5ετια πικρας, τυπου περιμενουμε τα πιτσιρικια να γινουν αντρες και να "κανουμε κορμο". Ειναι 5ετια που ξεκινα με αξιοπρεπες μπατζετ που σε κανει ομαδα να βγαζεις γουστα οσο περιμενεις να ανεβαινεις ολο και πιο πολυ... Και στην τελικη σε αυτην την 5ετια απο την τσεπη σου θα εχεις βαλει λιγοτερα απο 10μυρια.

Για το γηπεδο ποσα πρεπει να βαλεις και ποσα και πως θα σου τα φερει αν δεν εχεις παραλληλα και ομαδαρα;
Φτιαξε γηπεδαρα 50.000 με καρεκλες που σε κανουν μασαζ ξερω γω.. με Κατσικα δεν το γεμιζεις...

Δεν λεω οτι ειναι σωστο το σκεπτικο μου ντε και καλα.. Κουβεντα να γινεται
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό mpouJr » Πέμ 28 Αύγ 2014, 05:33

Μπουφε
Ψαξε λιγο παραπανω το θεμα δεν θα χασεις τιποτα κ θα ανακαλυψεις οτι οι πιθανοτητες ειναι υπερ της ΠΑΕ.
Η συμφωνια μεταξυ ΠΑΕ κ ΑΣ θα ειναι ηδη υπογεγραμενη πριν ακομα βρεθει ποιος θα το χτισει,ασε λοιπον τα zero κ τα μηδεν κ ρωτα πριν εμφανιστεις τοσο σιγουραντζα,εφοσον ομως εισαι τοσο σιγουρος το στοιχηματακι ισχυει ενα διαρκειας σε οποια ζωνη θελεις εκτος επισημων.
Υπογραφες για το σπιτι σου φυσικα κ θα βαλεις εσυ το θεμα ειναι ποιος θα εχει την "επικαρπια" απο την χρηση του γηπεδου κ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αυτα θα πανε αυτουσια στην ΠΑΕ (ο ΑΣ θα παρει φυσικα ενα στανταρ ποσο η ενα μικρο ποσοστο επι των εσοδων).
Δεν ενδιαφερει τον ιβαν που θα ανηκει στα χαρτια το γηπεδο (οπως δεν την ενδιαφερει κ τωρα) αλλα ειμαι σιγουρος οτι στο γηπεδο που ΑΥΤΟΣ θα χωσει τα λεφτα για να χτισει ειμαι σιγουρος οτι ΑΥΤΟΣ θα κανει κ τις οποιες διαπραγματευσεις/συμφωνιες με την οποιαδηποτε εταιρεια θα το κτισει κ οχι ο οποιοσδηποτε ανθρωπος του ΑΣ....
Αλλωστε (αν κ ειναι πιο πολυπλοκο) δες ποιος κανει τις διαπραγματευσεις για το γηπεδο της κουλας...
Δεν εχει καμμια σχεση το γηπεδο στα υπολοιπα τμηματα που δεν παει ο κοσμος μικρο μου πονυ ουτε καν η κριση με 210 ευρω αγοραζεις διαρκειας για ΟΛΑ τα τμηματα της ομαδας μας κ ειναι τρομερα μικρο το κοστος για αυτα που σου προσφερει....
Sarcasm:the ability to insult idiots without them realizing it.
Άβαταρ μέλους
mpouJr
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 05:27

Re: Απ: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό buffos » Πέμ 28 Αύγ 2014, 13:39

mpouJr έγραψε:Μπουφε
Ψαξε λιγο παραπανω το θεμα δεν θα χασεις τιποτα κ θα ανακαλυψεις οτι οι πιθανοτητες ειναι υπερ της ΠΑΕ.
Η συμφωνια μεταξυ ΠΑΕ κ ΑΣ θα ειναι ηδη υπογεγραμενη πριν ακομα βρεθει ποιος θα το χτισει,ασε λοιπον τα zero κ τα μηδεν κ ρωτα πριν εμφανιστεις τοσο σιγουραντζα,εφοσον ομως εισαι τοσο σιγουρος το στοιχηματακι ισχυει ενα διαρκειας σε οποια ζωνη θελεις εκτος επισημων.
Υπογραφες για το σπιτι σου φυσικα κ θα βαλεις εσυ το θεμα ειναι ποιος θα εχει την "επικαρπια" απο την χρηση του γηπεδου κ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αυτα θα πανε αυτουσια στην ΠΑΕ (ο ΑΣ θα παρει φυσικα ενα στανταρ ποσο η ενα μικρο ποσοστο επι των εσοδων).
Δεν ενδιαφερει τον ιβαν που θα ανηκει στα χαρτια το γηπεδο (οπως δεν την ενδιαφερει κ τωρα) αλλα ειμαι σιγουρος οτι στο γηπεδο που ΑΥΤΟΣ θα χωσει τα λεφτα για να χτισει ειμαι σιγουρος οτι ΑΥΤΟΣ θα κανει κ τις οποιες διαπραγματευσεις/συμφωνιες με την οποιαδηποτε εταιρεια θα το κτισει κ οχι ο οποιοσδηποτε ανθρωπος του ΑΣ....
Αλλωστε (αν κ ειναι πιο πολυπλοκο) δες ποιος κανει τις διαπραγματευσεις για το γηπεδο της κουλας...
Δεν εχει καμμια σχεση το γηπεδο στα υπολοιπα τμηματα που δεν παει ο κοσμος μικρο μου πονυ ουτε καν η κριση με 210 ευρω αγοραζεις διαρκειας για ΟΛΑ τα τμηματα της ομαδας μας κ ειναι τρομερα μικρο το κοστος για αυτα που σου προσφερει....


Θα επαναλάβω ότι κάτι τέτοιο δεν γίνετε. Το να μας λες ότι υπάρχει ήδη τέτοια συμφωνία είναι λίγο off Δεν νομίζεις; σε λίγο θα μας πεις ότι έχεις στην κατοχή σου και τα έγγραφα. Λίγη σοβαρότητα.

Δεν είναι δυνατόν ο ΑΣ να απεμπολήσει τα δικαιώματα του έτσι. Θα έχει κάνει έγκλημα κατά του συλλόγου. Και δεν το έχει κάνει
buffos
 
Δημοσιεύσεις: 539
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:36

Re: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Taseos » Πέμ 28 Αύγ 2014, 14:21

Ο ας ειμαστε τα μελη του. Για το γηπεδο θα ψηφισουμε και θα αποφασισουμε. Με παροντα τα 2/3 παιρνεται αποφαση για το γηπεδο. Οι υπολοιποι τι ακριβως συζητατε;
Άβαταρ μέλους
Taseos
 
Δημοσιεύσεις: 3862
Εγγραφή: Κυρ 30 Δεκ 2007, 14:25

Re: Απ: Νέος Ιδιοκτήτης της ΠΑΕ ΠΑΟΚ ο Ιβάν Σαββίδης ΙΙ

Δημοσίευσηαπό psykoman » Πέμ 28 Αύγ 2014, 15:04

buffos έγραψε:
mpouJr έγραψε:Μπουφε
Ψαξε λιγο παραπανω το θεμα δεν θα χασεις τιποτα κ θα ανακαλυψεις οτι οι πιθανοτητες ειναι υπερ της ΠΑΕ.
Η συμφωνια μεταξυ ΠΑΕ κ ΑΣ θα ειναι ηδη υπογεγραμενη πριν ακομα βρεθει ποιος θα το χτισει,ασε λοιπον τα zero κ τα μηδεν κ ρωτα πριν εμφανιστεις τοσο σιγουραντζα,εφοσον ομως εισαι τοσο σιγουρος το στοιχηματακι ισχυει ενα διαρκειας σε οποια ζωνη θελεις εκτος επισημων.
Υπογραφες για το σπιτι σου φυσικα κ θα βαλεις εσυ το θεμα ειναι ποιος θα εχει την "επικαρπια" απο την χρηση του γηπεδου κ ειμαι σχεδον σιγουρος οτι αυτα θα πανε αυτουσια στην ΠΑΕ (ο ΑΣ θα παρει φυσικα ενα στανταρ ποσο η ενα μικρο ποσοστο επι των εσοδων).
Δεν ενδιαφερει τον ιβαν που θα ανηκει στα χαρτια το γηπεδο (οπως δεν την ενδιαφερει κ τωρα) αλλα ειμαι σιγουρος οτι στο γηπεδο που ΑΥΤΟΣ θα χωσει τα λεφτα για να χτισει ειμαι σιγουρος οτι ΑΥΤΟΣ θα κανει κ τις οποιες διαπραγματευσεις/συμφωνιες με την οποιαδηποτε εταιρεια θα το κτισει κ οχι ο οποιοσδηποτε ανθρωπος του ΑΣ....
Αλλωστε (αν κ ειναι πιο πολυπλοκο) δες ποιος κανει τις διαπραγματευσεις για το γηπεδο της κουλας...
Δεν εχει καμμια σχεση το γηπεδο στα υπολοιπα τμηματα που δεν παει ο κοσμος μικρο μου πονυ ουτε καν η κριση με 210 ευρω αγοραζεις διαρκειας για ΟΛΑ τα τμηματα της ομαδας μας κ ειναι τρομερα μικρο το κοστος για αυτα που σου προσφερει....


Θα επαναλάβω ότι κάτι τέτοιο δεν γίνετε. Το να μας λες ότι υπάρχει ήδη τέτοια συμφωνία είναι λίγο off Δεν νομίζεις; σε λίγο θα μας πεις ότι έχεις στην κατοχή σου και τα έγγραφα. Λίγη σοβαρότητα.

Δεν είναι δυνατόν ο ΑΣ να απεμπολήσει τα δικαιώματα του έτσι. Θα έχει κάνει έγκλημα κατά του συλλόγου. Και δεν το έχει κάνει


ρε μπουφε τι δεν καταλαβαινεις;;;;; τι;;;;;
δεν σου λεει το παλικαρι οτι ειναι....σου λεει οτι ΘΑ ειναι υπογεγραμενη πριν παει να διαπραγματευτει....
αλλα γραφουμε αλλα καταλαβαινουμε μου φαινετε....η μαλλον οτι θελει να καταλαβει ο καθενας καταλαβαινει
Ο πολεμος ξεκινησε:
Αν προχωρησω, ακολουθηστε με
Αν υποχωρησω, σκοτωστε με
Αν σκοτωθω, εκδικηθειτε με


υ.γ.Ολα στον βωμο της εξελιξης:Μετα τα γενοσημα φαρμακα αποκτησαμε και γενοσημους οπαδους.
Άβαταρ μέλους
psykoman
 
Δημοσιεύσεις: 2632
Εγγραφή: Τρί 05 Φεβ 2008, 22:39
Τοποθεσία: Σερρες

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 19 επισκέπτες