Άγγελος Αναστασιάδης

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τρί 30 Σεπ 2014, 20:11

Sekeris4 έγραψε:
Thracian έγραψε:Ο «παλιομοδίτης» Άγγελος και το ιδιότυπο DNA του ΠΑΟΚ!..
Χ. Σωτηρακόπουλος

Ο Αναστασιάδης έχει κάτι που δύσκολα θα καταλάβει κάποιος εκτός της κοινωνίας του ΠΑΟΚ. Την επικοινωνία με το περιβάλλον που διέπει τον σύλλογο, μία ομάδα με πολλές ιδιαιτερότητες από την οποία ο κόσμος της έχει απαιτήσεις, μερικές φορές παράλογες σε σχέση με την αγωνιστική της ετοιμότητα.Όμως ταυτόχρονα αυτή η πίεση που ασκεί ο κόσμος σε οποιαδήποτε διοίκηση και τον εκάστοτε προπονητή για να είναι ανταγωνιστικός, είναι κάτι που πηγάζει από το ένστικτο αυτοσυντήρησης του ΠΑΟΚ. Ενός συλλόγου που αν και έχει 30 χρόνια να πάρει το πρωτάθλημα και 12 χρόνια το Κύπελλο, δεν παύει να λογίζεται ως μόνιμος πρωταγωνιστής! Και αυτό ακριβώς το ιδιότυπο DNA είναι το μεγαλύτερο περιουσιακό στοιχείο που έχει το σωματείο και απαιτείται να το διατηρήσει!

Αφιερωμενο σ ολους τους 'αχαριστους' που δεν καταλαβαινουν οτι χωρις Σαββιδη δεν θα υπηρχε ΠΑΟΚ [...] εχοντας ως μετρο σύγκρισης τον ΠΑΟΚ των ονειρων τους και όχι τον Αρη Θεσσαλονικης :mrgreen:


Καταρχάς, για να είμαι δίκαιος, οφείλω να ρωτήσω; κάνεις κάποιο ιδιότυπο χιούμορ;

Από εκεί και έπειτα, το φοβερό "χωρίς Σαββίδη δεν θα υπήρχε ΠΑΟΚ" έχω μάθει πλέον να το αγνοώ.
Δεν έχω τα κουράγια να εκνευριστώ.
Αυτό που συναρπάζει όμως σε αυτό το ποστ είναι το πώς το κείμενο αυτό του Σωτηρακόπουλου δίνει λαβή για να ειπωθεί κάτι τέτοιο;

Εν συνεχεία, για να καταλάβω, εννοείς πως το μέτρο σύγκρισης που θα έπρεπε να έχουμε είναι ο Άρης Νέας Ελβετίας και περιχώρων;
Αν ναι, είμαστε καλυμμένοι για μια ζωή :D

υγ: επικό νικ νέιμ και επική φώτο πάντως ;)
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 30 Σεπ 2014, 20:52

sotiris1960 έγραψε:Διαβαζα τη συνεντευξη του ΝΑΓΚΜΠΕ.Μα ολοι να λενε ασχημα λογια για τον ξεπερασμενο.Τς τς τς....... ;)


Κι ο Nagbe old school είναι, γι'αυτό τον γουστάρει. Δεν μετράει.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 47071
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 30 Σεπ 2014, 21:12

Εκείνη ψυχή ο παρασκευας ο Αμπονσα τι να γίνεται αραγες; Να μας πει και αυτος :D
Τελευταία επεξεργασία από MANIAKOS και Τετ 01 Οκτ 2014, 13:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό efthimis_paok » Τρί 30 Σεπ 2014, 21:58

Ηταν σε κανένα κοινό σεμινάριο ο Άγγελος με τον L. Blanc?!
Άβαταρ μέλους
efthimis_paok
 
Δημοσιεύσεις: 2491
Εγγραφή: Παρ 22 Απρ 2011, 21:50

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό obanebane79 » Τρί 30 Σεπ 2014, 22:34

Aureliano Buendia έγραψε:Καταρχάς, για να είμαι δίκαιος, οφείλω να ρωτήσω; κάνεις κάποιο ιδιότυπο χιούμορ;


αν δεν κανω λαθος ο φιλος sekeris συμφωνει με τον σωτηρακοπουλο και πιστευει οτι καλως απαιτει ο κοσμος πραγματα που μπορει να ειναι και παραλογα γιατι ειναι το στοιχειο που κανει τον ΠΑΟΚ αυτο που ειναι. οποτε συμφωνει και με το κραξιμο σε σαββιδη και με τα λαικα δικαστηρια και με το οτι πρεπει να κρινουμε τον ΠΑΟΚ παντα σε σχεση με τον ΠΑΟΚ των ονείρων μας (που δε θα αφηνει το γκαζι μεσα στο καμπ νου) ακομα και οταν η πραγματικοτητα απεχει παρα πολυ και οχι να επαναπαυομαστε γτ ειμαστε καλυτεροι απο το ερπετο.

εγω προσωπικα διαφωνω . Μπορει αυτη η προταση :

Ενός συλλόγου που αν και έχει 30 χρόνια να πάρει το πρωτάθλημα και 12 χρόνια το Κύπελλο, δεν παύει να λογίζεται ως μόνιμος πρωταγωνιστής! Και αυτό ακριβώς το ιδιότυπο DNA είναι το μεγαλύτερο περιουσιακό στοιχείο που έχει το σωματείο και απαιτείται να το διατηρήσει!


να ακουγεται πολυ ομορφα στα περισσοτερα αυτια αλλα αυτο γινεται γιατι ο φιλτατος σωτηρακοπουλος τα χαιδευει (θελω να πιστευω οχι σκοπιμως και χωρις δολο) και ξεχναει εντεχνως να αναφερει οτι ταυτοχρονα το ιδιοτυπο αυτο DNA ειναι ενας βασικος λογος που δεν εχει παρει το πρωταθλημα εδω και 30 χρονια ο ΠΑΟΚ και που απλως λογιζεται πρωταγωνιστης , αλλα στην ουσια ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι χρονιες που πραγματικα ηταν πρωταγωνιστης.
Η αληθεια ειναι καπου στη μεση, ως συνηθως. Η αγαπη το παθος και η θεληση να δουμε τον ΠΑΟΚ των ονειρων μας πρεπει παντα να φιλτραρεται και να εχει μετρο. αλλιως με μπουκες που κοστιζουν ευρωπαικους αποκλισμους πεσιματα σε παικτες προπονητες ,κραξιμο και μηδενισμο στην πρωτη στραβη αλλα και θεοποιηση με το παραμικρο μας βλεπω μετα απο αλλα 30 χρονια να "λογιζομαστε" πρωταγωνιστες και πρωταθλημα να μην εχουμε παρει.
obanebane79
 
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν 2011, 12:56

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό Περιπτερος » Τρί 30 Σεπ 2014, 23:08

Πολλα αγγελοσκυλα μαζευτηκαν.
Θυμαμαι που το παλευαν κατι φιλοι να ελθει και τους εγραφαν μπινελικια.
Δεν θα αναλυσω αυτο που παιζει η ομαδα για να μην ανοιξω κερκοπορτες.
Θελω μονο να σας πω οτι προκειται για ολοκληρωτικο ποδοσφαιρο και μαλιστα ενα συστημα που ειναι σε πολλα σημεια πρωτοτυπο.
Να συνεχισουν τα παιδια μας να παιζουν το συςτημα με θρησκευτικη προσηλωση.
Τωρα, φτιαχνομαι οταν βλεπω τον Κατσε δεξι εξτρεμ, τον Κλαους και τον Παπ 6αρια και 8αρια κλπ.
Χαμηλα τους τονους. Παιζουμε και βλεπουμε.
Και να ακουνε τα παιδια τον Αγγελο γιατι τους εχει κανει τουςπερισσοτερους αλλους παικτες και τους εχει ανεβασει πολλα επιπεδα.
Άβαταρ μέλους
Περιπτερος
 
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: Παρ 13 Ιουν 2014, 07:04

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό Aureliano Buendia » Τρί 30 Σεπ 2014, 23:09

obanebane79 έγραψε:
Aureliano Buendia έγραψε:Καταρχάς, για να είμαι δίκαιος, οφείλω να ρωτήσω; κάνεις κάποιο ιδιότυπο χιούμορ;


αν δεν κανω λαθος ο φιλος sekeris συμφωνει με τον σωτηρακοπουλο και πιστευει οτι καλως απαιτει ο κοσμος πραγματα που μπορει να ειναι και παραλογα γιατι ειναι το στοιχειο που κανει τον ΠΑΟΚ αυτο που ειναι. οποτε συμφωνει και με το κραξιμο σε σαββιδη και με τα λαικα δικαστηρια και με το οτι πρεπει να κρινουμε τον ΠΑΟΚ παντα σε σχεση με τον ΠΑΟΚ των ονείρων μας (που δε θα αφηνει το γκαζι μεσα στο καμπ νου) ακομα και οταν η πραγματικοτητα απεχει παρα πολυ και οχι να επαναπαυομαστε γτ ειμαστε καλυτεροι απο το ερπετο.

εγω προσωπικα διαφωνω . Μπορει αυτη η προταση :

Ενός συλλόγου που αν και έχει 30 χρόνια να πάρει το πρωτάθλημα και 12 χρόνια το Κύπελλο, δεν παύει να λογίζεται ως μόνιμος πρωταγωνιστής! Και αυτό ακριβώς το ιδιότυπο DNA είναι το μεγαλύτερο περιουσιακό στοιχείο που έχει το σωματείο και απαιτείται να το διατηρήσει!


να ακουγεται πολυ ομορφα στα περισσοτερα αυτια αλλα αυτο γινεται γιατι ο φιλτατος σωτηρακοπουλος τα χαιδευει (θελω να πιστευω οχι σκοπιμως και χωρις δολο) και ξεχναει εντεχνως να αναφερει οτι ταυτοχρονα το ιδιοτυπο αυτο DNA ειναι ενας βασικος λογος που δεν εχει παρει το πρωταθλημα εδω και 30 χρονια ο ΠΑΟΚ και που απλως λογιζεται πρωταγωνιστης , αλλα στην ουσια ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι χρονιες που πραγματικα ηταν πρωταγωνιστης.
Η αληθεια ειναι καπου στη μεση, ως συνηθως. Η αγαπη το παθος και η θεληση να δουμε τον ΠΑΟΚ των ονειρων μας πρεπει παντα να φιλτραρεται και να εχει μετρο. αλλιως με μπουκες που κοστιζουν ευρωπαικους αποκλισμους πεσιματα σε παικτες προπονητες ,κραξιμο και μηδενισμο στην πρωτη στραβη αλλα και θεοποιηση με το παραμικρο μας βλεπω μετα απο αλλα 30 χρονια να "λογιζομαστε" πρωταγωνιστες και πρωταθλημα να μην εχουμε παρει.



Γενικά, το σχόλιο του φίλου με το φοβερό νικ νέιμ με μπέρδεψε τα μάλα, οφείλω να πω.
Όταν το δει, θα μας πει και ο ίδιος. Πιθανώς, να το εξέλαβα τελείως λάνθασμένα πάντως.

Από εκεί έπειτα, συνονόματε του φίλου μου του Κορινθιου :D , ο Σωτηρακόπουλος νομίζω το λέει όντως άδολα και κολακευτικά. Στο κάτω κάτω της γραφής, δεν είναι οπαδός του ΠΑΟΚ, ώστε να κάνει μνεία σε αδικίες.
Αυτό που γράφει θεωρώ πως ισχύει και ανέκαθεν με γοήτευε στον ΠΑΟΚ.
Η αύρα που αποπνέουμε είναι κατά πολύ πιο ισχυρή απ' ότι θα αναλογούσε στον αριθμό και στη συχνότητα των τίτλων μας.

ΥΓ: έχω και μαρτυρία ανθρώπου που εκτιμώ και εμπιστεύομαι (πάλαι ποτέ έγραφε κι εδώ) πως σε συνομιλία που είχε με τον Σωτηρακόπουλο, σε διπλανές θέσεις στο αεροπλάνο, ο Σωτηρακόπουλος του υμνούσε την ομάδα του '70, λέγοντας πως υπήρξαν και αδιαφανείς παράγοντες που δεν της επέτρεψαν να έχει περισσότερους τίτλους.
ΝΙΚΟ ΓΑΜΑ ΤΗΝ ΕΦΗ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ


www.cinedogs.gr
Άβαταρ μέλους
Aureliano Buendia
 
Δημοσιεύσεις: 3827
Εγγραφή: Τρί 21 Απρ 2009, 04:37
Τοποθεσία: Ντεπώ

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 30 Σεπ 2014, 23:12

obanebane79 έγραψε:
Aureliano Buendia έγραψε:Καταρχάς, για να είμαι δίκαιος, οφείλω να ρωτήσω; κάνεις κάποιο ιδιότυπο χιούμορ;


αν δεν κανω λαθος ο φιλος sekeris συμφωνει με τον σωτηρακοπουλο και πιστευει οτι καλως απαιτει ο κοσμος πραγματα που μπορει να ειναι και παραλογα γιατι ειναι το στοιχειο που κανει τον ΠΑΟΚ αυτο που ειναι. οποτε συμφωνει και με το κραξιμο σε σαββιδη και με τα λαικα δικαστηρια και με το οτι πρεπει να κρινουμε τον ΠΑΟΚ παντα σε σχεση με τον ΠΑΟΚ των ονείρων μας (που δε θα αφηνει το γκαζι μεσα στο καμπ νου) ακομα και οταν η πραγματικοτητα απεχει παρα πολυ και οχι να επαναπαυομαστε γτ ειμαστε καλυτεροι απο το ερπετο.

εγω προσωπικα διαφωνω . Μπορει αυτη η προταση :

Ενός συλλόγου που αν και έχει 30 χρόνια να πάρει το πρωτάθλημα και 12 χρόνια το Κύπελλο, δεν παύει να λογίζεται ως μόνιμος πρωταγωνιστής! Και αυτό ακριβώς το ιδιότυπο DNA είναι το μεγαλύτερο περιουσιακό στοιχείο που έχει το σωματείο και απαιτείται να το διατηρήσει!


να ακουγεται πολυ ομορφα στα περισσοτερα αυτια αλλα αυτο γινεται γιατι ο φιλτατος σωτηρακοπουλος τα χαιδευει (θελω να πιστευω οχι σκοπιμως και χωρις δολο) και ξεχναει εντεχνως να αναφερει οτι ταυτοχρονα το ιδιοτυπο αυτο DNA ειναι ενας βασικος λογος που δεν εχει παρει το πρωταθλημα εδω και 30 χρονια ο ΠΑΟΚ και που απλως λογιζεται πρωταγωνιστης , αλλα στην ουσια ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου οι χρονιες που πραγματικα ηταν πρωταγωνιστης.
Η αληθεια ειναι καπου στη μεση, ως συνηθως. Η αγαπη το παθος και η θεληση να δουμε τον ΠΑΟΚ των ονειρων μας πρεπει παντα να φιλτραρεται και να εχει μετρο. αλλιως με μπουκες που κοστιζουν ευρωπαικους αποκλισμους πεσιματα σε παικτες προπονητες ,κραξιμο και μηδενισμο στην πρωτη στραβη αλλα και θεοποιηση με το παραμικρο μας βλεπω μετα απο αλλα 30 χρονια να "λογιζομαστε" πρωταγωνιστες και πρωταθλημα να μην εχουμε παρει.


Εξαιρετικά το θέτεις το πράγμα. Προσωπικά, ουδόλως αποκλείω η ... τοποθέτηση - χάϊδεμα του σωτηρακόπουλου να εμπεριέχει και δόλο. Πρόκειται εν πάση για επιχειρηματολογία του πρωκτού. Δεν είναι δυνατό να πάμε μπροστά αγωνιστικά και οπαδικά χωρίς επίγνωση της πραγματικής διάστασης της ομάδας την εκάστοτε χρονική στιγμή. Αυτή ακριβώς η ... "άγνοιά" μας γίνεται το μέσο στα πλήκτρα και μικρόφωνα του κάθε απαίδευτου, πέρα από άσχετου με το άθλημα, να κάνει πολλούς συνυποστηρικτές της ομάδας μας να στρέφονται με μένος κατά αυτής.
DNA και ριαπαπα μάντολες! Κάτι τέτοιες λαλακίες μου θυμίζουν πόσο σημαντική υπήρξε η θητεία του Σάντος στον ΠΑΟΚ. Δευτερευόντως σε προπονητικό επίπεδο!!!
Και ο ΑΑ διέπεται από σοβαρότητα, ευτυχώς. Δεν μπορώ να πω.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό gia panta paok... » Τρί 30 Σεπ 2014, 23:30

Διάβασα και εγώ το άρθρο του σωτηρακόπουλου, τον οποίο τις περισσότερες φορές βαριέμαι, γιατί επαναλαμβάνει εύκολα και αυτονόητα πράγματα, φροντίζοντας να μην εκτεθεί από καμία πλευρά, κοινώς "χαϊδεύει" αυτάκια. Πλην όμως αυτό το άρθρο μου άρεσε, μάλλον επειδή είμαι "αγγελόσκυλο", και επειδή αναγνωρίζει την ιδιαίτερη ισχύ ομάδων σαν εμάς, ομάδων που "η ισχύς τους είναι οι οπαδοί τους", ισχύς και κατάρα, φυσικά (βλ. ΑΑ "το πρόβλημα του ΠΑΟΚ, είναι ο ΠΑΟΚ").
Χαίρομαι όμως διότι τα καλά αποτελέσματα, και κυρίως το παιχνίδι που παίζει τελευταία η ομάδα μας και γουστάρουμε, μας βοηθαει γενικά σε πιο νηφάλιες κρίσεις, σε παραδοχές για τα ελαττώματά μας, και μας κρατάει μακρυά από αφορισμούς και βιαστικές κρίσεις που τόσο κακό κάνουν στην οικογένειά μας.

Διπλάρα στη γαλλία, και αφήστε τους να διακόπτουν το πρωτάθλημα. Όσο η ομάδα δουλεύει απερίσπαστη, θα βελτιώνεται, και όσο βελτιώνεται, τα προβλήματα θα μεγαλώνουν για τους άλλους. Όσο νυχτώνει κλπ, κλπ.
gia panta paok...
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Κυρ 02 Μαρ 2014, 21:08

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό obanebane79 » Τρί 30 Σεπ 2014, 23:49

Aureliano Buendia έγραψε:Από εκεί έπειτα, συνονόματε του φίλου μου του Κορινθιου :D , ο Σωτηρακόπουλος νομίζω το λέει όντως άδολα και κολακευτικά.


μα και εγω αυτο λεω . οτι θελω να πιστευω οτι δεν το κανει σκοπιμα και οτι δεν εχει δολο.
αλλωστε και ολο το υπολοιπο αρθρο του μου δινει την αισθηση οτι πραγματικα γουσταρει αυτο που βλεπει απο την ΠΑΟΚαρα μας
obanebane79
 
Δημοσιεύσεις: 553
Εγγραφή: Παρ 14 Ιαν 2011, 12:56

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό desperando » Τετ 01 Οκτ 2014, 00:30

kataramenos5 έγραψε:Όταν αρχίσουν οι σφαλιάρες να σας δω.Δε πιστεύω να χετε την πεποίθηση οτι θα συνεχίσουμε έτσι όλη τη χρονιά.
Μαγική εικόνα είναι αυτό.Δεν υπάρχει ομάδα που να ξεκίνησε ετσι και να συνέχισε στον ίδιο ρυθμό.Απλά δε γίνεται.
Η ομάδα τρέχει παρα πολύ και επιασε ρυθμό πολύ νωρίς.Συνήθως αυτό δεν εχει διάρκεια.Εκτος κι αν όντως ο Αγγελος μπορεί να κανει θαύματα.

δεν καταλαβαινω γιατι θεωρεις δεδομενο οτι δεν θα συνεχισουμε σε αυτον τον ρυθμο? γιατι ειναι μαγικη εικονα?
σιγουρα γκελες θα γινουν και αυτο γιατι τετοια ειναι η φυση του αθληματος, αλλα η ποδοσφαιρικη λογικη λεει οτι σε καθε παιχνιδι η ομαδα θα γινεται ολο και καλυτερη γιατι αυτη ειναι η σωστη εξελιξη μιας ομαδας.
σιγα σιγα στην ομαδα θα μπουν σε πιο ενεργο ρολο και παικτες οπως ο γκολασα και ο παπ που ακομα δεν εχουν παιξει. θα επιστρεψουν απο τραυματισμο παικτες οπως ο τζαβελλας,ο μαντουρο,ο περειρα,ο κιτσιου και ο κων/δης οπου καποιοι απ αυτους ειναι βασικα στελεχοι της ομαδας,ενω καποιοι αλλοι ειναι σημαντικοι για δεινουν ανασες στους βασικους. και αν βοηθησει ο Θεος και ο προεδρος μπορει να δουμε και καμια ανασταση μαρτενς και κανα δυο σοβαρες προσθηκες τον ιανουαριο και ετσι να εχουμε ενα πολυ πληρες ροστερ, οπου αν συνεχισει να γινετε σωστη δουλεια οπως μεχρι τωρα η ομαδα τον μαιο να παιζει πολυ πιο καλα απο οτι σημερα
PAOK against modern football

ΖΩΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΑΙ ΞΥΠΝΗΤΟΣ ΟΤΑΝ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ
Άβαταρ μέλους
desperando
 
Δημοσιεύσεις: 11904
Εγγραφή: Τρί 12 Μάιος 2009, 13:20
Τοποθεσία: κάπου εκεί έξω

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό astronaut » Τετ 01 Οκτ 2014, 01:55

gia panta paok... έγραψε: ομάδων που "η ισχύς τους είναι οι οπαδοί τους", ισχύς και κατάρα, φυσικά (βλ. ΑΑ "το πρόβλημα του ΠΑΟΚ, είναι ο ΠΑΟΚ").


Είναι αφελές να πιστεύεις ότι ο Άγγελος στοχοποιούσε/στοχοποιεί τον ΛΑΟ του ΠΑΟΚ...
Αρκεί να θυμηθείς τη διοικητική κατάσταση όταν έκανε αυτή τη δήλωση...

** Αν πιστεύεις ότι και με την Ραπίντ ο ΛΑΟΣ τρύπησε την ομάδα, πάω πάσο...
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 01 Οκτ 2014, 08:03

desperando έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Όταν αρχίσουν οι σφαλιάρες να σας δω.Δε πιστεύω να χετε την πεποίθηση οτι θα συνεχίσουμε έτσι όλη τη χρονιά.
Μαγική εικόνα είναι αυτό.Δεν υπάρχει ομάδα που να ξεκίνησε ετσι και να συνέχισε στον ίδιο ρυθμό.Απλά δε γίνεται.
Η ομάδα τρέχει παρα πολύ και επιασε ρυθμό πολύ νωρίς.Συνήθως αυτό δεν εχει διάρκεια.Εκτος κι αν όντως ο Αγγελος μπορεί να κανει θαύματα.

δεν καταλαβαινω γιατι θεωρεις δεδομενο οτι δεν θα συνεχισουμε σε αυτον τον ρυθμο? γιατι ειναι μαγικη εικονα?
σιγουρα γκελες θα γινουν και αυτο γιατι τετοια ειναι η φυση του αθληματος, αλλα η ποδοσφαιρικη λογικη λεει οτι σε καθε παιχνιδι η ομαδα θα γινεται ολο και καλυτερη γιατι αυτη ειναι η σωστη εξελιξη μιας ομαδας.
σιγα σιγα στην ομαδα θα μπουν σε πιο ενεργο ρολο και παικτες οπως ο γκολασα και ο παπ που ακομα δεν εχουν παιξει. θα επιστρεψουν απο τραυματισμο παικτες οπως ο τζαβελλας,ο μαντουρο,ο περειρα,ο κιτσιου και ο κων/δης οπου καποιοι απ αυτους ειναι βασικα στελεχοι της ομαδας,ενω καποιοι αλλοι ειναι σημαντικοι για δεινουν ανασες στους βασικους. και αν βοηθησει ο Θεος και ο προεδρος μπορει να δουμε και καμια ανασταση μαρτενς και κανα δυο σοβαρες προσθηκες τον ιανουαριο και ετσι να εχουμε ενα πολυ πληρες ροστερ, οπου αν συνεχισει να γινετε σωστη δουλεια οπως μεχρι τωρα η ομαδα τον μαιο να παιζει πολυ πιο καλα απο οτι σημερα



despe ψιλοσυμφωνώ με το καταραμένο ... Βέβαια δε μπορούμε να προβλέψουμε το μέλλον αλλά δε ξέρω από άποψη δυνάμεων πόσο μπορείς να κρατήσεις τέτοιο ρυθμό..αυτά τα ξέρουν οι γυμναστές και οι ειδικοί.

Νομίζω προς το παρόν βασιζόμαστε πολύ στην ενέργεια που βγάζουμε μέσα στο γήπεδο και όχι στη διαφορά ποιότητας ή σε κάποια πολύ δουλεμένη τακτική. Μακάρι να ενισχυθούμε το χειμώνα όπως λες , γιατί μου φαίνεται δύσκολο να κρατήσουμε τέτοιο ρυθμό ως το τέλος.

Είμαι σίγουρος ότι αυτό είναι θέμα που δε το κατέχω , αλλά οι μέχρι τώρα εμπειρίες μου λένε ότι τέτοιο υψηλό ρυθμό δύσκολα κρατάς Σεπτέμβρη-Μάϊο. Μακάρι να κάνω λάθος.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9441
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό Thracian » Τετ 01 Οκτ 2014, 08:32

giapas έγραψε:
desperando έγραψε:
kataramenos5 έγραψε:Όταν αρχίσουν οι σφαλιάρες να σας δω.Δε πιστεύω να χετε την πεποίθηση οτι θα συνεχίσουμε έτσι όλη τη χρονιά.
Μαγική εικόνα είναι αυτό.Δεν υπάρχει ομάδα που να ξεκίνησε ετσι και να συνέχισε στον ίδιο ρυθμό.Απλά δε γίνεται.
Η ομάδα τρέχει παρα πολύ και επιασε ρυθμό πολύ νωρίς.Συνήθως αυτό δεν εχει διάρκεια.Εκτος κι αν όντως ο Αγγελος μπορεί να κανει θαύματα.

δεν καταλαβαινω γιατι θεωρεις δεδομενο οτι δεν θα συνεχισουμε σε αυτον τον ρυθμο? γιατι ειναι μαγικη εικονα?
σιγουρα γκελες θα γινουν και αυτο γιατι τετοια ειναι η φυση του αθληματος, αλλα η ποδοσφαιρικη λογικη λεει οτι σε καθε παιχνιδι η ομαδα θα γινεται ολο και καλυτερη γιατι αυτη ειναι η σωστη εξελιξη μιας ομαδας.
σιγα σιγα στην ομαδα θα μπουν σε πιο ενεργο ρολο και παικτες οπως ο γκολασα και ο παπ που ακομα δεν εχουν παιξει. θα επιστρεψουν απο τραυματισμο παικτες οπως ο τζαβελλας,ο μαντουρο,ο περειρα,ο κιτσιου και ο κων/δης οπου καποιοι απ αυτους ειναι βασικα στελεχοι της ομαδας,ενω καποιοι αλλοι ειναι σημαντικοι για δεινουν ανασες στους βασικους. και αν βοηθησει ο Θεος και ο προεδρος μπορει να δουμε και καμια ανασταση μαρτενς και κανα δυο σοβαρες προσθηκες τον ιανουαριο και ετσι να εχουμε ενα πολυ πληρες ροστερ, οπου αν συνεχισει να γινετε σωστη δουλεια οπως μεχρι τωρα η ομαδα τον μαιο να παιζει πολυ πιο καλα απο οτι σημερα



despe ψιλοσυμφωνώ με το καταραμένο ... Βέβαια δε μπορούμε να προβλέψουμε το μέλλον αλλά δε ξέρω από άποψη δυνάμεων πόσο μπορείς να κρατήσεις τέτοιο ρυθμό..αυτά τα ξέρουν οι γυμναστές και οι ειδικοί.

Νομίζω προς το παρόν βασιζόμαστε πολύ στην ενέργεια που βγάζουμε μέσα στο γήπεδο και όχι στη διαφορά ποιότητας ή σε κάποια πολύ δουλεμένη τακτική. Μακάρι να ενισχυθούμε το χειμώνα όπως λες , γιατί μου φαίνεται δύσκολο να κρατήσουμε τέτοιο ρυθμό ως το τέλος.

Είμαι σίγουρος ότι αυτό είναι θέμα που δε το κατέχω , αλλά οι μέχρι τώρα εμπειρίες μου λένε ότι τέτοιο υψηλό ρυθμό δύσκολα κρατάς Σεπτέμβρη-Μάϊο. Μακάρι να κάνω λάθος.


κυριοι για τον ρυθμό δεν ξερω και ναι νομίζω οτι ειναι αν οχι αδύνατο, πολύ δυσκολο να μεινει ετσι ψηλα
διαφωνω ομως για το συστημα
η ομαδα για μενα στηρίζεται σε συστήματα πιεσης και παγίδων ψηλά και στα πλάγια της άμυνας μαζί με ταυτοχρονη υπερφορτωση κεντροεπιθετικά ωστε να τριβουμε τα ματια μας βλεποντας τα μπακ συνεχεια στην επιθεση σε συνδυασμό με την συνεχή (πραγματική συνεχή) και προδιαγεγραμένη σε προπονήσεις κίνηση των παιχτων
το θαυμα για μενα ειναι το οτι ολοι παίζουν ευλαβικά για την τακτική της ομάδας μεχρι τωρα
-=Η ΧΑΙΡΩΝΕΙΑ ΠΟΝΕΙ ΑΙΩΝΙΑ!=-
Άβαταρ μέλους
Thracian
 
Δημοσιεύσεις: 706
Εγγραφή: Δευτ 16 Ιουν 2014, 14:04

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό Karelias » Τετ 01 Οκτ 2014, 08:40

Aureliano Buendia έγραψε:
ΥΓ: έχω και μαρτυρία ανθρώπου που εκτιμώ και εμπιστεύομαι (πάλαι ποτέ έγραφε κι εδώ) πως σε συνομιλία που είχε με τον Σωτηρακόπουλο, σε διπλανές θέσεις στο αεροπλάνο, ο Σωτηρακόπουλος του υμνούσε την ομάδα του '70, λέγοντας πως υπήρξαν και αδιαφανείς παράγοντες που δεν της επέτρεψαν να έχει περισσότερους τίτλους.


Ισχύει αυτό για τον Σωτηρακόπουλο έχει μιλήσει πολλάκις off και on the record για εκείνη την καταπληκτική ομάδα.

Navi, DNA υπάρχει, (είναι αυτό που απαιτεί και ξέρει ότι θα πάρει ''διπλό μεσ το Λονδίνο), απλά μόνο με το DNA δεν γάμησε κανείς.

Οντόπικ, κύριε Αναστασιάδη λίγο πάγο στους Μακ και Παπ, που μιλάνε για πρωτάθλημα συνέχεια. Είπαμε χαμηλά τη μπάλα.
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προπονητικό team

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες