Άγγελος Αναστασιάδης

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό stelyk » Δευτ 15 Σεπ 2014, 13:53

Μακαρι rain να ενισχηθουμε τοτε και να μη μεινουμε παλι με το γιατι....
... ΘΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ ΣΕ 'ΝΑ ΠΕΤΑΛΟ
ΠΟΥ ΘΑ ΦΩΝΑΖΕΙ ΠΑΟΚΑΡΑ Σ' ΑΓΑΠΩ!!!


«Να μην ξεχάσετε ποτέ ότι ο ΠΑΟΚ είναι μάχη και θυσία. Πάντοτε στη ζωή, θα είμαι ΠΑΟΚ. Και στο θάνατο και στη ζωή».
PABLO GABRIEL GARCIA PEREZ 20/03/2013
Άβαταρ μέλους
stelyk
 
Δημοσιεύσεις: 5033
Εγγραφή: Τετ 23 Ιαν 2008, 20:42
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 15 Σεπ 2014, 16:40

sourmenetes έγραψε:navi εχεις mail

Διαβάστηκε, Γιώργο. Υπό σκέψη είναι. ;)
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Δευτ 15 Σεπ 2014, 16:44

sic-4 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Μακάρι να συνεχίσουμε τόσο και ακόμα περισσότερο καλά. Εξακολουθώ να θεωρώ πως χρειαζόμαστε προπονητή άλλου κύρους αλλά αφού ολοκληρώσει ο ΑΑ τη χρονιά!! Ας συμβεί κι αυτό μια σεζόν, έτσι για ... αλλαγή.



Ε τοτε να παρουμε εναν με "κυρος" σαν το Στεφενς που παρακολουθουσε ησυχα ησυχα με το κυρος του την ομαδα μπλαζε και αδιαφορη οπως ειπε και ο φιλος πριν, να τον εχουμε για τη μοστρα αλλα ας κρατησουμε τον Αγγελο για κοουτς


Υπάρχουν ενδιάμεσες καταστάσεις, πιστεύω. Αυτό δεν πάει να πει πως υποτιμώ τον Άγγελο. Προτιμώ κάτι άλλο απλά.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Δευτ 15 Σεπ 2014, 17:05

Το πιο σημαντικό είναι να κάτσει στον πάγκο ένας άνθρωπος με σχέδιο στο μυαλό του, στον οποίο θα δωθεί ο απαραίτητος χρόνος να το υλοποιήσει. Είναι δεδομένο ότι τα πολυετή προγράμματα προσφέρουν περισσότερα από τα μονοετή.

Στο μυαλό του Άγγελου δεν είμαι, αλλά έχω σχηματίσει την εντύπωση ότι το σχέδιο στο μυαλό του δεν πάει πέρα από τη φετινή χρονιά. Αυτό δε νομίζω ότι είναι τόσο δική του αδυναμία, αλλά προέρχεται από τη βαθιά γνώση του ΠΑΟΚ που έχει. Ξέρει ότι τα μακρόπνοα σχέδια δεν περπατάνε σε αυτόν το σύλλογο, οπότε γιατί να παραμυθιάζει τον εαυτό του για κάτι που δεν έχει πιθανότητες να γίνει;

Το καλύτερο, για να απαντήσω στον navi, είναι να βρεθεί ένας προπονητής
1. με άγνοια της ιστορίας (ώστε να μη νιώσει ανώφελο κάποιο μακροχρόνιο σχέδιο)
2. που θα κάνει για κάποιο λόγο γκελ στον κόσμο (ώστε να ξεκινήσει με μέτρια αμφισβήτηση)
3. που θα τον πάνε τα αποτελέσματα (τουλάχιστον στην αρχή, άσχετα με τον τελικό στόχο του προγράμματος)
4. που θα υπάρχει κάποιος με αρκετό κύρος στη διοίκηση να τον στηρίξει στις στραβές

ανάθεμά με, να υπάρχει κάτι τέτοιο.
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8382
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Δευτ 15 Σεπ 2014, 17:34

navigator11 έγραψε:
sic-4 έγραψε:
navigator11 έγραψε:Μακάρι να συνεχίσουμε τόσο και ακόμα περισσότερο καλά. Εξακολουθώ να θεωρώ πως χρειαζόμαστε προπονητή άλλου κύρους αλλά αφού ολοκληρώσει ο ΑΑ τη χρονιά!! Ας συμβεί κι αυτό μια σεζόν, έτσι για ... αλλαγή.



Ε τοτε να παρουμε εναν με "κυρος" σαν το Στεφενς που παρακολουθουσε ησυχα ησυχα με το κυρος του την ομαδα μπλαζε και αδιαφορη οπως ειπε και ο φιλος πριν, να τον εχουμε για τη μοστρα αλλα ας κρατησουμε τον Αγγελο για κοουτς


Υπάρχουν ενδιάμεσες καταστάσεις, πιστεύω. Αυτό δεν πάει να πει πως υποτιμώ τον Άγγελο. Προτιμώ κάτι άλλο απλά.



Καταλαβαινω πως το λες... κι εγω οταν πηραμε Στεφενς γουσταρα τρελλα.. εκ του αποτελεσματος ομως...
Ισως στο Ελλαδισταν χρειαζεται ενας Αγγελος να γαβγιζει για να παιξουν μπαλα..
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Τρί 16 Σεπ 2014, 12:20

(Το παρακάτω δείχνει ΠΟΣΟ ΠΟΝΑΕΙ ο Αναστασιάδης τους αρδ! Σκίσε τους Άγγελε, μην σταματάς!!!!) :mrgreen:

Γίνε Άγγελος Αναστασιάδης: 5 απλά βήματα

Με πρότυπο τον Αγγελο Αναστασιάδη, ο Paparazzi σας παρουσιάζει τον σωστό τρόπο παρουσίας ενός προπονητή στη συνέντευξη Τύπου (να τα βλέπεις εσύ, γατάκι Μουρίνιο).

1. Μπαίνεις στην αίθουσα με φάτσα Καζαντζίδη που έχει τσακωθεί με τον Νικολόπουλο.

2. Πλησιάζεις την καρέκλα σαν τον Νίκο Κούρκουλο που ετοιμάζεται να κάψει τα έπιπλα υπό τους ήχους του "Βρέχει φωτιά στη στράτα μου".

3. Ρίχνεις ένα βλέμμα σαν τον Φαίδωνα Γεωργίτση όταν ετοιμάζεται να χαστουκίσει τη Ζωή Λάσκαρη.

4. Κάθεσαι στην καρέκλα σαν τον Μουρίνιο όταν έχει πάρει το έκτο συνεχόμενο Champions League (δηλαδή κάνεις χάρη που μιλάς).

5. Και εκστομίζεις την ατάκα σαν τον Γιώργο Φούντα που έχει μαχαιρώσει τη Μελίνα Μερκούρη και ξέρει ότι τον περιμένει πολύωρη ανάκριση...

Οταν ακολουθήσεις πιστά τα παραπάνω βήματα, θα έχεις αυτό το αποτέλεσμα...

Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9521
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Τρί 16 Σεπ 2014, 23:22

Προπονητικα ο άγγελος σε απόλυτη τιμή είναι π καλός coach ασχέτως που θα φτάσουμε το Μάη..

Δυστυχώς κπς ιδιοτροπίες του και κπς παρεξηγήσεις δίνουν λαβή σε κπς να τον χλευαζουν..εγώ τον πάω ασχέτως που θελα σαντος..είναι καλός στη δουλειά του και τίμιος

Δυστυχώς δεν έχει 3 λύσεις ποιοτικές ακόμα και θα δυσκολευτουμε..εκτός και αν ο παγκος κάνει θαυματα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 16 Σεπ 2014, 23:28

hasio_john έγραψε:1. Μπαίνεις στην αίθουσα με φάτσα Καζαντζίδη που έχει τσακωθεί με τον Νικολόπουλο.


:lol: :lol: :lol: :lol:
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46914
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Παρ 19 Σεπ 2014, 01:52

"Παιχνίδι χωρίς αύριο, αλλά η Παναγιά θα γυρίσει το κουμπί" 27-8-2014.
Έκτοτε ο ΠΑΟΚ μετραει 17 γκόλ σε 4 παιχνίδια ;)
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26725
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό tad » Παρ 19 Σεπ 2014, 09:56

Τελικά ΕΣΥ έχεις πολύ μεγάλη πλάκα ... όχι ο δημοσιογράφος ...

έχεις ήδη ανεβάσει επίπεδο την ομάδα με τα ψέματα και με εσένα δεν ασχολείται κανείς ...
έχεις ήδη ανεβάσει την αξία των παιχτών σε 4-5 αγωνιστικές και εσύ έχεις σκυμμένο το κεφάλι και μιλάς για δουλειά ...
Η ομάδα κάνει μπαμ ότι ακολουθεί πλάνο προπονητή και χωρίς μεγάλη ποιότητα παιχτών παίζει όμορφα ... η αλήθεια είναι ότι έχουμε να δούμε τέτοια μπάλα από τον καιρό του νώε ... και εσύ είσαι χαμηλά την μπάλα μιλώντας πάλι για ακαδημίες και Μπιλμπάο κλπ

εντελώς αντιτουριστικός είσαι αδερφάκι μου .... ήδη μανατζεράκια εντός και εκτός ΠΑΕ ακονίζουν καρέκλες και μαχαίρια για το καλοκαίρι ... σιγά μην κάτσεις 2ο χρόνο εσύ στον ΠΑΟΚ ... ποιος είσαι ρε μεγάλε που τους την είπες εχθές για 20 μεταγραφές τον χρόνο ... ποιος είσαι που μίλησες εχθές για καραβιές που έρχονται και φεύγουν παίρνοντας τρελά λεφτά ...

ευτυχώς που σε έκοψε την τελευταία στιγμή εχθές και δεν είπες περισσότερα ... εγώ το μήνυμα πάντως το πήρα εχθές ότι το καλοκαίρι θα έχουμε σόου ...

υποσ. 1
για Πάμπλο ακόμα δεν μίλησες ... ούτε εκείνος μίλησε ... εμείς στο σκοτάδι ... ρε τον φουκαρά τον ΠΑΟΚ

υποσ. 2
εάν έκανες εχθές κλαρίνο πόσες σελίδες θα είχαν γραφτεί ήδη εδώ μέσα ? τώρα όλοι ασχολούντε με τους παίχτες που εσύ πλέον αναδεικνύεις να παίξουν αυτό που τουλάχιστον μπορούν ... ακόμα και ο Κατσικάς κάτι κάνει ...

υποσ. 3
εάν είχες ένα χαφ κανονικό με ποιότητα και όχι σλόυ μόσιον και ένα κανονικό εξτρέμ με προσωπική ενέργεια, ασίστ και ένα κανονικό σέντερ μπακ που να ξέρει μπάλα τι ομάδα θα παρουσίαζες ???? 50% επάνω θα είσουν λέω εγώ από αυτό που βλέπουμε με 1-2 παίχτες ... δεν πειράζει ... αν καταφέρεις να ξεφορτωθείς τον Ιανουάριο 1 μύριο και πάρεις στην θέση τους δύο κανονικούς τον Μάιο θα είμαστε πολύ καλά
Άβαταρ μέλους
tad
 
Δημοσιεύσεις: 2356
Εγγραφή: Δευτ 05 Μάιος 2008, 11:13

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό Dinos_Liverpool » Παρ 19 Σεπ 2014, 10:13

+ + 1926 + +
ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚ, ΠΑΟΚάρα μου,
ζω μόνο για σένα ομαδάρα μου!
Άβαταρ μέλους
Dinos_Liverpool
 
Δημοσιεύσεις: 5196
Εγγραφή: Κυρ 16 Μάιος 2010, 00:28

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό Armagedonas » Παρ 19 Σεπ 2014, 10:18

tad έγραψε:ποιος είσαι ρε μεγάλε που τους την είπες εχθές για 20 μεταγραφές τον χρόνο ... ποιος είσαι που μίλησες εχθές για καραβιές που έρχονται και φεύγουν παίρνοντας τρελά λεφτά ...




εδώ υπάρχει μια "παρεξήγηση",ένα ψευτοδίλημμα

Κανένας φυσικά δεν θέλει 20 αποτυχημένες μεταγραφές

Αλλά επειδή κάποιοι στο παρελθόν έκαναν τραγικές μεταγραφές,δεν σημαίνει ότι πρέπει να πάμε στο άλλο άκρο και να μην κάνουμε καθόλου μεταγραφές,ιδίως σε θέσεις που είναι φως φανάρι ότι πονάμε

Σωστές και μελετημένες μεταγραφές θέλουμε,τίποτα παραπάνω
Μπορεί να είναι 2 μεταγραφές,μπορεί να είναι πάλι 20,αρκεί να είναι σωστές
Armagedonas
 
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 20:04

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Παρ 19 Σεπ 2014, 11:19

Χαμηλά τη μπάλα! Η ομάδα αποδίδει περισσότερο απ' όσο σχεδιάστηκε. Δουλεύουμε με over-boosting.
Θα κρατήσει ή θα αποδειχθεί φούσκα;
Θα το δούμε στις επόμενες αγωνιστικές. Δεσμεύομαι όμως - από τώρα - να σε στηρίξω, ακόμη και εάν είμαστε εκτός πρώτης 5άδας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89929
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 19 Σεπ 2014, 11:33

tad έγραψε:
υποσ. 3
εάν είχες ένα χαφ κανονικό με ποιότητα και όχι σλόυ μόσιον και ένα κανονικό εξτρέμ με προσωπική ενέργεια, ασίστ και ένα κανονικό σέντερ μπακ που να ξέρει μπάλα τι ομάδα θα παρουσίαζες ???? 50% επάνω θα είσουν λέω εγώ από αυτό που βλέπουμε με 1-2 παίχτες ... δεν πειράζει ... αν καταφέρεις να ξεφορτωθείς τον Ιανουάριο 1 μύριο και πάρεις στην θέση τους δύο κανονικούς τον Μάιο θα είμαστε πολύ καλά


Αυτό είναι που με τςατιζει περισσότερο μιας και όντως είμαστε 3 κινήσεις μακριά από πολλή δυνατή ομάδα..και δεν έγινε κίνηση ..κριμα

Για μένα όσον αφορά το θέμα παμπλο και μετεγγραφών σωστά δε μιλάει ,εφόσον είναι θέματα διοικητικά..οι ρολόι πρέπει να ναι διακριτοι..
Για τις μετεγγραφές εσωτερικά πρέπει να τα βρούνε αλλά το έγκλημα όσον αφορά τον γκαρσια δε θα το ξεχάσω είναι ντροπή και αισχος

Ένα άλλο είναι ότι με Άγγελο όντως δύσκολα θα επαναληφθούν οι τόσες μανατζεροδουλεις που ναι μεν είναι απαραίτητες αλλά να ζει οφέλη και η ομαδα
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Άγγελος Αναστασιάδης

Δημοσίευσηαπό KOSTAS54 » Παρ 19 Σεπ 2014, 12:01

Για μένα όσον αφορά το θέμα παμπλο και μετεγγραφών σωστά δε μιλάει ,εφόσον είναι θέματα διοικητικά..οι ρολόι πρέπει να ναι διακριτοι.


Μάλλον δεν θυμάσαι καλά, έχει μιλήσει ήδη και είπε ότι "έθεσε εαυτόν εκτός ομάδας" γιατί μάλλον το θεμα αφορούσε και τον ίδιο.
KOSTAS54
 
Δημοσιεύσεις: 3763
Εγγραφή: Σάβ 02 Μάιος 2009, 00:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Προπονητικό team

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες