Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό mitsotakis » Κυρ 03 Μάιος 2015, 22:11

Αν χάσει θα έχει 3 βαθμούς και ο βάζελος εφόσον κερδίσει. Με ισοπαλία θα είμαστε εμείς στο +13 και ο ΠΑΟ στο +12.

Δηλαδή εμείς 3 βαθμούς και ο βάζελος 2.
Άβαταρ μέλους
mitsotakis
 
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Κυρ 29 Δεκ 2013, 19:15

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Κυρ 03 Μάιος 2015, 22:11

Πρεπει να φερει Χ η Χαλκηδονα και ο ΠΑΣ να μην κερδισει... Βεβαια. το πιο σημαντικο ειναι να κερδισουμε τον Νιονιο
ωστε.να ειμαστε σιγουρα 2οι στο πρωταθλημα, και εν συνεχεια να βγουμε 1οι στα πευ οφ. Ετσι αν τιμωρηθει ο γκευ να ειμαστε σιγουρα στους ομιλους του Τσ. Λιγκ και πρωταθλητες!
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό Asimos » Κυρ 03 Μάιος 2015, 22:39

Αφιερωμένο....

[youtube]watch?v=zjyfykIAhM8[/youtube]
Asimos
 

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό kazampoukou » Κυρ 03 Μάιος 2015, 22:40

kataramenos5 έγραψε::shock: :shock:
Φερνεις ι Σερτζιο και μετα την προετοιμασια τον ακους στη συνέντευξη τύπου να λεει (αφου ξεφυσήξει πολυυυύ βαθια) "Τωρα τ αφήνω στην Παναγια ,το Μαη θα μαστε καλά..." .Απανωτά εγκεφαλικά ο Κλόκας. :opaokara:

:lol: :lol: :lol: :lol: Ωχ Παναγια μου!!!!...Να εισαι καλα Κατ, με εκανες και γελασα με το σχολιο σου...και το χρειαζομαι τον τελευταιο καιρο!...
Άβαταρ μέλους
kazampoukou
 
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Παρ 19 Δεκ 2014, 16:42

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Κυρ 03 Μάιος 2015, 22:42

Ακούγοντας τις δηλώσεις του κυρ Σάββα και βλέποντας την προσπάθεια των ανθρώπων του γαύρου να προβάλλουν ένα sold out - που ποτέ δεν έγινε - καταλαβαίνεις ξεκάθαρα ότι πλέον εμπαίζουν και τους εαυτούς τους.
Ο Βαγγέλας βραβεύτηκε (!) από τη UNICEF, βράβευσε με τη σειρά του παιδιά και αποπαίδια και περιμένουμε τον μητροπολίτη τους εκεί πέρα να τον ανακηρύξει και σε άγιο.
Ειλικρινά, είναι σαν να παρακολουθούμε μια ταινία που κρατάει 5 χρόνια τώρα, ο κακός πρωταγωνιστής έχει μαμήσει τα πάντα, γίνεται όλο και πιο αποκρουστικός, και ως θεατές περιμένουμε τη λεγόμενη κάθαρση, τη θεία δίκη. Τις προάλλες έβλεπα το Frenzy του Χίτσκοκ, κι ενώ η κοπέλα μου είχε λυσσάξει στο 2ωρο, να πιάσουν τον κακό και να πιάσουν τον κακό, εγώ δεν ένιωσα Χριστό. Έχω Βαγγέλα κύριοι.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6282
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό astronaut » Δευτ 04 Μάιος 2015, 00:20

Το μπεεεναλτυ που έδωσε ο Μάνταλος στον Πάνθραξ το παίρνει μόνο ο γάβρος και μόνο σε μεγάλη ανάγκη.
Έχει και τα τυχερά του να'σαι αντιπρόεδρος του συνεταιρισμού τής λίγδας...
Δηλώνω ρητά & κατηγορηματικά ότι δεν έχω καμία άκρη & πηγή

Β.Μ.: Ιδανικό σενάριο να κατέβει ο Σαρρής κι ο Βασίλης (Κορέας, σελ.17)

Το πρόβλημα του ΠΑΟΚ είναι ο ίδιος ο ΠΑΟΚ (Άγγελος 1997)

https://www.youtube.com/watch?v=oCK6nRkS4SU
Άβαταρ μέλους
astronaut
 
Δημοσιεύσεις: 2163
Εγγραφή: Δευτ 09 Δεκ 2013, 03:24
Τοποθεσία: On Tour

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό obanebane » Δευτ 04 Μάιος 2015, 00:32

Και τελικα ποιος θα πεσει για πειτε;
Αν κερδισουμε τον πανιωνιο κατα 99% τον ριχνουμε κατηγορια,πολυ δυσκολο μου φαινεται παντως.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό stephanos » Δευτ 04 Μάιος 2015, 01:39

Αυτός ο Τσαμπούρης της Καλλονής, μεγάλος γκαντέμης.
Στο προηγούμενο ματς, βάζει αυτογκόλ.
Χθες, στο 4ο γκολ καλύπτει τον Μήτρογλου να μήν βγει οφσάιντ, πάει προς την εστία και απλώς παρακολουθεί την πορεία του πλασέ προς τα δίχτυα, χωρίς καν να κινηθεί. Και μετά κάνει και ένα χαζό πέναλτι. Θα τον παρακάλεσε ο Μήτρογλου, για να βγει πρώτος σκόρερ.

Και ένα ενδιαφέρον στατιστικό της Καλλονής. Εντός έδρας έχει δύο ήττες. Η μία με 0-5 από τον γάβρο (τότε που έφαγαν το δεύτερο και «το παράτησαν») και η άλλη από τον ΠΑΟΚ, το 1-2 (τότε που παραιτήθηκε ο Άγγελος). Λογικά θα το πάρει το Χ από τον Ατρόμητο.

Ας γράψω και ένα για τον γάβρο. Τρεις ομάδες δεν κατάφερε να κερδίσει φέτος: Τον ΠΑΣ Γιάννινα, τον ΠΑΟΚ και την Ντνίπρο.
Άβαταρ μέλους
stephanos
 
Δημοσιεύσεις: 3256
Εγγραφή: Κυρ 10 Αύγ 2008, 01:47

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό rouki » Δευτ 04 Μάιος 2015, 07:49

obanebane έγραψε:Και τελικα ποιος θα πεσει για πειτε;
Αν κερδισουμε τον πανιωνιο κατα 99% τον ριχνουμε κατηγορια,πολυ δυσκολο μου φαινεται παντως.

Ακριβώς.
Αλλά ο Πανιώνιος θα σκιστεί και θα μας κερδίσει και κατά την ταπεινή μου άποψη και άνετα κιόλας, μετά την αγωνιστική εικόνα που δείχνουμε στα παιχνίδια.
:cry:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1450
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 04 Μάιος 2015, 08:55

Η ομάδα με την εικόνα του δεύτερου ημιχρόνου δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει κάτι θετικό στη Νέα Σμύρνη. Η ομάδα δεν παλεύει, αντίθετα από τις άλλες ομάδες που τουλάχιστον προσπαθούν. Δεν θα παίξουν οι Costa, Mak και Αθανασιάδης, ενώ επανέρχεται ο Vitor. Η διαιτησία θα παίξει τον Πανιώνιο, οπότε δεν περιμένω τίποτε παρά ήττα. Η μόνη μας ελπίδα είναι να μην χάσει ο Ατρόμητος στην Καλλονή, ώστε να η βαθμολογία να πάει:
ΠΑΟ 66
ΠΑΟΚ 64
Αστέρας 59
Ατρόμητος 54
Έτσι μπαίνουμε με +2, όσους και ο ΠΑΟ, ο Αστέρας με +1 και ο Ατρόμητος με μηδέν. Αν χάσει ο Ατρόμητος τότε ο ΠΑΟ μπαίνει με +3, ενώ οι υπόλοιποι ως άνω.
Η περίπτωση να νικήσουμε στη Νέα Σμύρνη είναι 1 στο εκατομμύριο.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό Karelias » Δευτ 04 Μάιος 2015, 09:30

Έκκληση να το γράφετε παντού αυτό με το +1 στα PO γιατί έχει αποδειχθεί ότι (και) σ αυτό το ζήτημα η ΠΑΕ κοιμόταν όρθια (βλέπε Μπόλονι-Λειβαδιά).
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 04 Μάιος 2015, 09:35

Είναι αλήθεια ότι πέρυσι στην τελευταία αγωνιστική ο ΓΧ είχε κατεβάσει αναπληρωματική ομάδα και χάσαμε εύκολα 3-1 στη Λιβαδειά.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό GiorgosAtha » Δευτ 04 Μάιος 2015, 10:01

Κατά 90% ο Ατρόμητος δεν χάνει στην Μυτιλήνη.

Η Καλλονή θέλει 1 βαθμό για να σωθεί και μαθηματικά... ο Ατρόμητος θέλει 1 βαθμό για να μην πάει η ζέλα στο +3...
Οπότε το Χ τους βολεύει αμφότερους.

Αλλά τέτοια πράγματα δεν γίνονται στην σούπερ-ντούπερ καθαρή Λίγκα μας...
Γίνονται? :twisted: :twisted: :twisted:

ΥΣ. Στην περίπτωση που ο Ατρόμητος έρθει Χ και κερδίσει ο ΠΑΟΚ παίρνουμε βαθμό και ξεκινάμε το PO με +3? Γιατί αν δεν παίρνουμε... η πιθανότητα του Χ στην Μυτιλήνη ανεβαίνει στο 99,9%...
Όπως και αυξάνετε η πιθανότητα του άσου στην Ν. Σμύρνη γιατί δεν νομίζω ότι θα ρίξουμε τον Πανιώνιο, ελέω Πανθήρων...
Εκτός και αν εμείς με νίκη παίρνουμε +1 βαθμό -ασχέτως το τι θα κάνει ο Ατρόμητος- και τα άλλα αποτελέσματα βολεύουν τον Πανιώνιο. Αν ναι...
Το Χ πάλι είναι "άχαστο" :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από GiorgosAtha και Δευτ 04 Μάιος 2015, 10:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΑΘΗΝΑ... ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΟΥ!
Άβαταρ μέλους
GiorgosAtha
 
Δημοσιεύσεις: 3688
Εγγραφή: Δευτ 23 Δεκ 2013, 14:44
Τοποθεσία: Βύρωνας, Αθήνα

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό K_geo » Δευτ 04 Μάιος 2015, 10:13

σολντ αουτ. τι δεν καταλαβαίνεις;;; :lol: :lol: :lol:

Εικόνα
"να παραμερίσουμε όλοι τα πάθη και τις διαφορές μας.Συσπειρωμένοι όλοι θα τα καταφέρουμε."Θ4
"Μην κοιτάς τι μπορεί να κάνει ο ΠΑΟΚ για σένα αλλά τι μπορείς να κάνεις εσύ για τον ΠΑΟΚ."ΠΑΟΚ N.Y Club
"Της πατρίδος μου η σημαία έχει χρώμα ασπρόμαυρο"
Άβαταρ μέλους
K_geo
 
Δημοσιεύσεις: 17889
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 15:36
Τοποθεσία: 74χλμ απο Τουμπα.

Re: Νέα-Άρθρα-Σχόλια για άλλες ομάδες ΙV

Δημοσίευσηαπό Karelias » Δευτ 04 Μάιος 2015, 11:24

ΑποστόληςΑ έγραψε:Είναι αλήθεια ότι πέρυσι στην τελευταία αγωνιστική ο ΓΧ είχε κατεβάσει αναπληρωματική ομάδα και χάσαμε εύκολα 3-1 στη Λιβαδειά.


αυτό το χα ξεχάσει!
Δεν τελείωσε τίποτα ακόμα.

Ιβάν Σαββίδης 12/5/2015: Θέλω να φέρω τον ΠΑΟΚ στις πρώτες 20 ομάδες στην Ευρώπη.
Άβαταρ μέλους
Karelias
 
Δημοσιεύσεις: 3601
Εγγραφή: Πέμ 23 Δεκ 2010, 19:14

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 26 επισκέπτες