Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό VictorAK47 » Παρ 23 Ιαν 2015, 15:54

Ρε παιδιά, ο Νέτο πότε έκλεισε στον γκέυ; Γιατί τον θεωρούν όλοι τόσο δεδομένο;
Πᾶς γὰρ ὃς ἂν ἐπικαλέσηται τὸ ὄνομα Κυρίου σωθήσεται. (Προς Ρωμαίους 10:13)
Άβαταρ μέλους
VictorAK47
 
Δημοσιεύσεις: 624
Εγγραφή: Σάβ 07 Δεκ 2013, 23:42
Τοποθεσία: Κιλκίς

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό pavelc1971 » Παρ 23 Ιαν 2015, 16:11

Alastor έγραψε:Απλα δειτε αρθρο στη κεντρικη του contra.gr με τιτλο "Ενα ραφι ψηλοτερα οι κοκκινες επιλογες".Αυτο που γινεται φετος με την διαιτησια και τα ΜΜΕ εχει ξεπερασει καθε προηγουμενο

http://www.contra.gr/Columns/Comment/st ... 63170.html


Καλά,στα σχόλια απο κάτω τον κράζουν ακόμα και Ολυμπιακοί

Μέγας καραγκιόζης!!!!!!
pavelc1971
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιούλ 2014, 17:00

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό spyretto » Παρ 23 Ιαν 2015, 19:32

Ο τύπος βγήκε να κάνει σύγκριση των μεταγραφών των δύο ομάδων πριν αυτές γίνουν και έβγαλε και το συμπέρασμα ότι ο Ολυμπιακός είναι πιο κοντά στο νταμπλ και στους 4 του Γιουρόπα γιατί οι παίκτες που θα πάρει είναι πιο νέοι.
Αυτή είναι δυστηχώς η διαφορά των δικών μας ΑΡΔ με τους δικούς τους, οι δικοί μας κάνουν αντιπολίτευση για μας τους γκρινιάρηδες ενώ οι δικοί τους προπαγάνδα σε προβατοποιημένο κοινό.
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Παρ 23 Ιαν 2015, 22:20

Το εκνευριστικό ειναι που το παίζει αντικειμενικός γαβρος ..

Γενικά το καλό ειναι φετος οτι έπαψαν ολοι να λένε αυτο που μου τη δινει όταν το ακούω θελουμε δυνατή Θεσσαλονίκη
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Παρ 23 Ιαν 2015, 22:47

Πολλά ράφια ρε παιδί μου και μάλιστα ψηλά ράφια. Και πιάνουν και σκόνη πανάθεμα τα και αντε να τα καθαρίσεις. Ή μιλάει για τα ράφια του σούπερ μάρκετ; Μπερδεύτηκα λίγο γιατί τα ψηλά ράφια έχουν προϊόντα που δεν πουλάνε ενώ τα χαμηλά έχουν τα φτηνά πράγματα. Άρα αυτοί που γράφει ή είναι μπακατέλες με μια λέξη ή δεν έχει ψωνίσει ποτέ από το μάρκετ το συγκεκριμένο ΆΡΔ.
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9917
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό spyretto » Σάβ 24 Ιαν 2015, 03:46

Χθες κάποια ΑΡΔ περίμεναν να παίξει στο φιλικό ο Τζαβέλλας για να εκτεθεί λέει ο Αναστασιάδης γι' αυτά που είπε τις προάλλες. Τελικά αγωνίστηκαν οι Κουτογλίδης, Πούγγουρας, Κούστα, Τσολακίδης αλλά όχι ο Τζαβέλλας. Απλή φήμη ήταν τελικά :lol:
Άβαταρ μέλους
spyretto
 
Δημοσιεύσεις: 4144
Εγγραφή: Πέμ 07 Αύγ 2014, 03:21

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Πέμ 29 Ιαν 2015, 09:48

Ενταξει το βαζω εδω, αλλα προειδοποιω. Αν ειστε ανθρωποι που νευριαζετε ευκολα ή ανεβαζετε πιεση ευκολα μην το διαβαζετε. Αν εχετε χιουμορ και θελετε να γελασετε διαβαστε το! Καθως το διαβαζετε να θυμαστε οτι ο συγκεκριμενος δημοσιογραφος θεωρειται αντικειμενικος και για μια μεγαλη μεριδα του φιλαθλου κοσμου (ολων των ομαδων) που ασχολουνται πιο επιφανειακα με το ποδοσφαιρο ειναι και opinion maker. Δηλαδη αυτοι που ασχολουνται λιγο με το ποδοσφαιρο τον διαβαζουν και νομιζουν οτι διαβαζουν καποιον ψαγμενο. Ετσι εχει καταφερει και επιβιωνει τοσα χρονια. Ειναι ασχετος και παπαγαλακι του χοντρου, αλλα το παιζει αντικειμενικος στους ακομα πιο ασχετους και επιβιωνει.

Αντωνης Καρπετοπουλος λοιπον στην χθεσινη sportday

Σίγουρα τα ξέρει;

Τετάρτη 28/01/2015

Διακρίνω μια πολύ μεγάλη ανησυχία μεταξύ των οπαδών του ΠΑΟΚ για το ποιες θα είναι οι μεταγραφές του «Δικεφάλου», πότε θα γίνουν, πόσες θα γίνουν κτλ.


Εγώ λέω ότι ανησυχία δεν πρέπει να υπάρχει όσο υπάρχει ο Σαββίδης. Κι ότι ο σκοπός θα πρέπει να είναι μην τα πάρει με την γκρίνια και πει «χαίρετε»...


Kανείς λογικός άνθρωπος δεν πίστεψε ποτέ ότι θα 'ρθει στον ΠΑΟΚ ο Ντέβιτς. Ο τύπος έπαιρνε στη Ρούμπιν Καζάν 2 εκατ. ευρώ καθαρά. Τον ενδιέφεραν πάντα και πολύ τα χρήματα κι αυτά έψαχνε: για χρήματα άλλαξε υπηκοότητα κι έγινε Ουκρανός από Σέρβος.

Δύσκολο
Να έκανε σκόντο ο Ντέβιτς και να υπέγραφε για λιγότερο από 1, ήταν δύσκολο. Στη Ρούμπιν Καζάν δεν έπαιζε για μήνες, αφού, ύστερα από έναν καβγά, είχε παροπλιστεί. Να τον αγοράσει ο ΠΑΟΚ έμοιαζε εξαρχής απίθανο: να αγοράσεις ένα παίκτη 32 χρόνων είναι εκτός λογικής. Να καλύψει μέρος του συμβολαίου του η Ρούμπιν και να τον δώσει δανεικό πάλι απίθανο ήταν, αφού οι Ρώσοι ήθελαν να τον ξεφορτωθούν. Ποτέ δεν το έκρυψαν κι αυτό πέτυχαν.

Διακίνηση
Μου 'κανε πραγματικά εντύπωση η διακίνηση της ιστορίας αυτής ακριβώς γιατί αν ήξερες ελάχιστα από τα δεδομένα, καταλάβαινες ότι δεν έχει λογική. Το γεγονός ότι την είδηση την έγραψαν όλοι δεν επιτρέπει να πέσει το φταίξιμο στους δημοσιογράφους: τους διαβεβαίωναν ότι υπήρχαν πιθανότητες και καλά έκαναν οι άνθρωποι και τα έγραφαν. Οπως καλά έκαναν κι έγραφαν για τον Ουσέρο, παρ' όλο που είναι δεδομένο ότι ο Αστέρας θα ζητήσει πολλά. Καλά έκαναν κι έγραφαν για τον Μπλάνκο (που ήταν πιο ακριβός από τον Ντέβιτς), για τον Κόστα, τον Βιεϊρίνια κτλ. Εκπληξη θα είναι να γίνει και η μεταγραφή αυτών των δύο, αλλά εδώ κάποιες υπαρκτές ελπίδες υπάρχουν.

Πτώση
Ο Κόστα παίζει στο Κατάρ και μετά την ιλιγγιώδη πτώση των τιμών του πετρελαίου οι Καταριανοί προσπαθούν να διώξουν αρκετούς ξένους παίκτες για τους οποίους πληρώνουν πολλά: ο Πορτογάλος παίρνει πάνω από 1 εκατ. ευρώ τον χρόνο -ίσως συμβιβαστεί με λιγότερα. Ο Βιεϊρίνια έχει Ελληνίδα γυναίκα, αγαπάει τον ΠΑΟΚ, αν γύριζε δεν θα το έκανε για τα χρήματα. Οπου τα χρήματα δεν είναι ο πρώτος λόγος για να γίνει μια μεταγραφή, κάθε ελληνικός σύλλογος έχει μεγαλύτερες πιθανότητες να τα καταφέρει. Ωστόσο δεν είναι το θέμα μου ποιες μεταγραφές θα κάνει τελικά ο ΠΑΟΚ: το θέμα μου είναι ότι παρατηρώ πως τελευταία από τον ΠΑΟΚ διακινούνται πολλά απίθανα. Και δεν καταλαβαίνω το γιατί.

Δύσκολη
Η Θεσσαλονίκη είναι μια δύσκολη πόλη γιατί κάθε φήμη πολλαπλασιάζεται σε χρόνο-ρεκόρ: ο κόσμος βομβαρδίζεται συχνά από πληροφορίες που μπορεί να τον ενθουσιάσουν ή να τον στενοχωρήσουν. Ο ΠΑΟΚ έχει ανάγκη από μεταγραφική ενίσχυση, καθώς έχει βάσιμες πιθανότητες να κερδίσει ένα πρωτάθλημα ύστερα από τριάντα χρόνια. Ο κόσμος καταλαβαίνει πως για να μπορεί να το καταφέρει, πρέπει να ενισχυθεί κι ανησυχεί όταν βλέπει πως για την ώρα φεύγουν πιο πολλοί από αυτούς που έρχονται. Αλλά η διακίνηση ειδήσεων για μεταγραφές, που δεν υπάρχει περίπτωση να γίνουν, δεν καθησυχάζει τον κόσμο: είναι πολύ πιο εύκολο να τον βγάλει από τα ρούχα του.

Ρωσία
Ο Ιβάν Σαββίδης δεν δραστηριοποιείται μόνο στην Ελλάδα (όπου οι επιχειρήσεις του είναι μάλλον μικρές), αλλά κυρίως στη Ρωσία, η οικονομία της οποίας ζει δραματικές ώρες. Το ρούβλι έχει υποτιμηθεί πάνω από 30% τους τελευταίους μήνες, η πτώση της τιμής του πετρελαίου δημιουργεί στη χώρα τεράστιες δυσκολίες, οι ποινές της Ε.Ε. στον Πούτιν για την πολιτική του στην Ουκρανία έχουν κάνει ζημιά κι ο Σαββίδης είναι λογικό, όταν κινείται σε ένα τέτοιο περιβάλλον, να ζητεί περιορισμό του μπάτζετ και οικονομικό συμμάζεμα του ΠΑΟΚ. Δήλωσή του που να λέει ότι άλλαξε η οικονομική πολιτική του ΠΑΟΚ σε σχέση με το περασμένο καλοκαίρι εγώ δεν έχω ακούσει. Ή o Σαββίδης έχει τρελαθεί και τους λέει «βρείτε παίκτες ακριβούς γιατί ξαφνικά θέλω να βάλω λεφτά κι ας είναι ακόμα τα χρέη αρρύθμιστα» ή γίνονται πολλά που αμφιβάλλω αν τα ξέρει.

Εύκολα
Να γίνεται απλά μια μεγάλη διακίνηση σότου; Δεν αποκλείεται. Μοιάζει σαν κάποιοι να θέλουν να κυκλοφορεί ότι αυτοί έχουν λύσεις έτοιμες, αλλά δεν τους καλύπτει ο Σαββίδης, γιατί αλλάζει γνώμη και χαλάει τα deals. Το παιχνιδάκι είναι ωραίο, αλλά προσοχή μην πάρει ανάποδες ο Ιβάν. Γιατί αν αρχίσει η γκρίνια προς το πρόσωπό του, δεν θα διώξει κανένα. Θα κάνει ό,τι εύκολα κάνουν οι μεγαλομέτοχοι των ελληνικών ΠΑΕ: δηλαδή θα σηκωθεί και θα φύγει...


Δεν υπαρχουν αυτα που γραφει. Ουτε ο Νικολακοπουλος δεν γραφει τετοιες μαλακιες απο το μυαλο του για τον ΠΑΟΚ. Πραγματικα απιστευτος ο παλιομαλακας.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Πέμ 29 Ιαν 2015, 09:53

Εγώ χαίρομαι που έχουν σκάσει οι αντίπαλοί μας και συνέχεια γράφουν πράγματα για παιδιά προσχολικής ηλικίας.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Trilofiotis » Πέμ 29 Ιαν 2015, 10:29

Τόση μπαρούφα μαζεμένη είχα να διαβάσω απο εποχές Τσάκα.
Άβαταρ μέλους
Trilofiotis
 
Δημοσιεύσεις: 1223
Εγγραφή: Πέμ 08 Ιαν 2015, 13:55

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό eorptol » Πέμ 29 Ιαν 2015, 13:04

Ρε τι γραφει ο ερπετοπουλος πραγματικά απίστευτος ......φαντασια μου πλανευτρα
ΠΟΝΤΙΟΙ ΚΑΙ ΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΕΓΕΝΕΘΑΜΕ ΕΜΕΙΣ
Άβαταρ μέλους
eorptol
 
Δημοσιεύσεις: 16927
Εγγραφή: Παρ 07 Δεκ 2007, 13:40
Τοποθεσία: ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑ

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό The_Stalker » Πέμ 29 Ιαν 2015, 14:01

Γ@μημένε κεφτέ με ποδαράκια,
αν σ' έβρισκα ποτέ μπροστά μου,
δεν θα σε βαρούσα γιατί δεν κλέβω εκκλησίες,
ούτε καν θα σ' έφτυνα,
όμως θα σε κατουρούσα γιατί έχεις το κατάλληλο ύψος: κάτω απ' τα @@ μου.
Άβαταρ μέλους
The_Stalker
 
Δημοσιεύσεις: 2242
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:20

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 29 Ιαν 2015, 16:36

Τα γραφει ομως οπως βλεπετε για να πλασαρει αυτο που θελει, δηλαδη βαζοντας πραγματικα γεγονοτα που τα ξερουμε ολοι μαζι με το δηλητηριο, ωστε να διαμορφωσει αποψη...
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Kostomanolis » Πέμ 29 Ιαν 2015, 16:39

Παντως απο Αθηναιους δημοσιογραφους περα απο τα μπουμπουκια της Θεσσαλονικης, μην περιμενετε καλο λογο. Πολυ σπανιο βλεπω καλα λογια για εμας. Ο Σαμπρακος πιο συχνα. ο Τσωχος αραια και που, ακομα πιο σπανια ο Χελακης και ο αντικειμενικος και ειμαι μονο Λιβερπουλ Σωτηρικοπουλος σχεδον ποτε...
Ἐν ὰρχή ὴν ὸ ΠΑΟΚ...
Άβαταρ μέλους
Kostomanolis
 
Δημοσιεύσεις: 3805
Εγγραφή: Δευτ 24 Μαρ 2008, 12:40
Τοποθεσία: Ιλίσσια

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 29 Ιαν 2015, 17:09

ΚΑΡΠΕΤΟΠΟΥΛΕΕΕ, Μ@Λ@ΚΑ ΚΑΡΑΓΚΙΟΟΟΖΗ!!!
Εξ Αθηνών, μια σχετική συμπάθεια μόνο προς Σαμπράκο και Σπυρόπουλο (όχι τον 21) έχω. Τους υπόλοιπους σχεδόν όλους τους θεωρώ σκουπιδαριά.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ με στόχο τον ΠΑΟΚ

Δημοσίευσηαπό Ale » Πέμ 29 Ιαν 2015, 17:43

Kostomanolis έγραψε:Παντως απο Αθηναιους δημοσιογραφους περα απο τα μπουμπουκια της Θεσσαλονικης, μην περιμενετε καλο λογο. Πολυ σπανιο βλεπω καλα λογια για εμας. Ο Σαμπρακος πιο συχνα. ο Τσωχος αραια και που, ακομα πιο σπανια ο Χελακης και ο αντικειμενικος και ειμαι μονο Λιβερπουλ Σωτηρικοπουλος σχεδον ποτε...

Χαχαχα!!! Σωστός!
Θυμάμαι λίγο παλιότερα κάποιον, ο οποίος ήταν μόνο Τσέλσι!... :twisted:
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες