Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:22

5 ευρώ είναι πολύ ακριβό, όπως είπα και χτες . Απορώ γιατί οι υπεύθυνοι το έβαλαν τόσο , η πρόβλεψη μου είναι ότι δε θα πετύχει εξαιτίας της τιμής. Επιπλέον ο ΠΑΟΚ έτσι απομακρύνεται από όσους δεν έχουν ιντερνετ/δε γνωρίζουν/δε θέλουν να το χρησιμοποιήσουν. Μου φαίνεται απίθανο η πλειοψηφία των +50 να ενώνουν κινητά και λαπτοπια με τηλεόραση για να δούνε ΠΑΟΚ με 5 ευρώ. Επίσης ο κόσμος του ΠΑΟΚ , όπως και των ελληνικών ομάδων έχει υπερτιμηθεί διαχρονικά. Σέβομαι τις απόψεις για 80-100κ ανά παιχνίδι , αλλά δε τις συμμερίζομαι. Και 50αρικα να μοιράζει ο Σαββίδης στην Αριστοτέλους δε γίνεται να μαζευτεί 100κ κόσμου να πάει να τα πάρει ( πέρα από τους 20κ που θα είναι ήδη γήπεδο). Δεν έχει καμία λογική να πληρώσει κάποιος 5 ευρώ για να δει ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός , πέρα από την οπαδική καύλα τις πρώτες 2-3 φορές. Από αυτούς που δε θα πηγαίνουν γήπεδο , μιλάμε για 250 ευρώ το χρόνο για να βλέπεις ένα ματς. Μακάρι , τι να πω.

Καταλαβαίνω ότι χαλάω λίγο το κλίμα συσπείρωσης αλλά δε το βλέπω με τίποτα.

ΥΓ : Το ξεκάθαρα θετικό που κακώς δε το είπα ως τώρα είναι τα παιδιά του εξωτερικού , όπου φαίνεται να είναι μια πολύ καλή λύση.

ΥΓ : 250 μόνο στο μυαλό μου :? :?
Τελευταία επεξεργασία από giapas και Τετ 21 Αύγ 2019, 08:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:24

Προς το παρόν, λόγω του ότι θα είμαστε την Κυριακή ο ένας εδώ ο άλλος εκεί κι ο άλλος εξωτερικό μόνο για την οικογένεια θα αγοράσω 3...
Σε όσα ματς δεν πηγαίνω, το κόστος για να πάω Τούμπα βγαίνει κάνα 40αρι με βενζίνες σουξου μουξου, τώρα θα είναι 5ευρω.

Για τη δική μου περίπτωση είναι μια χαρά.

Για όσους είναι πολλά τα 5, ή τα 7 ή τα 10 για αγώνα, υπάρχει η λύση που έχετε πει. Μαζεύεται μια παρέα και τα μοιράζεται.


Σε ότι αφορά το ότι το κόστος φαίνεται μεγάλο, σε σχέση με άλλα πακέτα κλπ, ναι είναι λογικό να φαίνεται μεγάλο. Αλλά πόσο να το έβαζε; 0.20 ευρώ το ματς;

Εκτιμώ ότι αν τελικά όλα πάνε σε ΠΑΟΚ TV, θα υπάρξει πακέτο όλων των αγώνων μέσα στην επόμενη βδομάδα που θα έχει και πλευ οφ.

Η "πλατφόρμα" ΠΑΟΚ TV, δεν ήταν έτοιμη για συνδρομές τέτοιου είδους, γίνεται αγώνας δρόμου για να ετοιμαστεί.

Υγ μην ξεχνάτε τα παοκτσακια του εξωτερικού... Εκεί ποντάρει η κίνηση αυτή


SM-G965F
Τελευταία επεξεργασία από pilotos και Τετ 21 Αύγ 2019, 08:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Stathis71 » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:25

Καλημερα κι απο μενα! Μολις εκανα την εγγραφη για τον αγωνα με Παναιτωλικο, και μετα απο χρονια παρουσιας στο φορουμ σαν αναγνωστης , γραφτηκα και μελος !
Stathis71
 
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 08:19

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:25

(13 + 5) x 5 = 90

Πως έβγαλες 250;
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15516
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:31

pilotos έγραψε:Σε ότι αφορά το ότι το κόστος φαίνεται μεγάλο, σε σχέση με άλλα πακέτα κλπ, ναι είναι λογικό να φαίνεται μεγάλο. Αλλά πόσο να το έβαζε; 0.20 ευρώ το ματς;

Εκτιμώ ότι αν τελικά όλα πάνε σε ΠΑΟΚ TV, θα υπάρξει πακέτο όλων των αγώνων μέσα στην επόμενη βδομάδα που θα έχει και πλευ οφ.

Η "πλατφόρμα" ΠΑΟΚ TV, δεν ήταν έτοιμη για συνδρομές τέτοιου είδους, γίνεται αγώνας δρόμου για να ετοιμαστεί.

Υγ μην ξεχνάτε τα παοκτσακια του εξωτερικού... Εκεί ποντάρει η κίνηση αυτή

SM-G965F


Μπορούσε να είναι 2 ευρώ , 4 τα ντέρμπυ.
Αν υπάρξουν πακετάκια όπως λες ( πχ πλει οφ ) τότε σαφώς αλλάζει το θέμα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:31

giapas έγραψε:5 ευρώ είναι πολύ ακριβό, όπως είπα και χτες . Απορώ γιατί οι υπεύθυνοι το έβαλαν τόσο , η πρόβλεψη μου είναι ότι δε θα πετύχει εξαιτίας της τιμής. Επιπλέον ο ΠΑΟΚ έτσι απομακρύνεται από όσους δεν έχουν ιντερνετ/δε γνωρίζουν/δε θέλουν να το χρησιμοποιήσουν. Μου φαίνεται απίθανο η πλειοψηφία των +50 να ενώνουν κινητά και λαπτοπια με τηλεόραση για να δούνε ΠΑΟΚ με 5 ευρώ. Επίσης ο κόσμος του ΠΑΟΚ , όπως και των ελληνικών ομάδων έχει υπερτιμηθεί διαχρονικά. Σέβομαι τις απόψεις για 80-100κ ανά παιχνίδι , αλλά δε τις συμμερίζομαι. Και 50αρικα να μοιράζει ο Σαββίδης στην Αριστοτέλους δε γίνεται να μαζευτεί 100κ κόσμου να πάει να τα πάρει ( πέρα από τους 20κ που θα είναι ήδη γήπεδο). Δεν έχει καμία λογική να πληρώσει κάποιος 5 ευρώ για να δει ΠΑΟΚ - Παναιτωλικός , πέρα από την οπαδική καύλα τις πρώτες 2-3 φορές. Από αυτούς που δε θα πηγαίνουν γήπεδο , μιλάμε για 250 ευρώ το χρόνο για να βλέπεις ένα ματς. Μακάρι , τι να πω.

Καταλαβαίνω ότι χαλάω λίγο το κλίμα συσπείρωσης αλλά δε το βλέπω με τίποτα.

ΥΓ : Το ξεκάθαρα θετικό που κακώς δε το είπα ως τώρα είναι τα παιδιά του εξωτερικού , όπου φαίνεται να είναι μια πολύ καλή λύση.

Κάνεις λάθος στον υπολογισμό, δε βγαίνει 250 που λες αλλά πολύ μικρότερο ποσό.

Το πρώτο ματς πρέπει να λειτουργήσει ως ένα μήνυμα που θα ακουστεί παντού. Αν πετύχει και μαζευτούν ένας μεγάλος αριθμός ατόμων που θα πληρώσουν το 5ευρω, η διαπραγματευτική ισχύς της ομάδας θα πολλαπλασιαστεί όπως επίσης και εκτίμηση της ζημιάς που θα υποστεί η πο@τανοNova. Αν πετύχει και τελικά επιλεγεί ως μόνιμο μέτρο, τότε μπορεί να μειωθεί η τιμή ανά ματς με πώληση ως πακέτο όλων των αγώνων
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:32

PAOK_Antarctica έγραψε:(13 + 5) x 5 = 90

Πως έβγαλες 250;


έχεις δίκιο , είναι μόνο τα εντός έδρας.
Η Ευρώπη έξω ; Άρα μόνο πρωτάθλημα - π.ο ;

Έχεις δίκιο .

ΥΓ : Obdulio , το διόρθωσα . Σωστό αυτό που λες ότι στέλνεις μήνυμα ιδίως στην αρχή. Αλλά σε βάθος χρόνου δε το βλέπω να προχωράει.
Τελευταία επεξεργασία από giapas και Τετ 21 Αύγ 2019, 08:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Odi » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:34

Προσωπικά βρίσκω την κίνηση της ΠΑΕ εξαιρετική. Δεν μας θέλετε κύριοι; Οκ, θα κάνουμε επίδειξη της δυναμικής μας.

Όσον αφορά τις υποδομές, θεωρώ πως είναι έτοιμοι στην ΠΑΕ να κάνουν ασύγκριτα καλύτερες παραγωγές από τη νόβα που δεν έδειχνε τίποτα ή έδειχνε επιλεκτικά πλάνα.

Μιλώντας για νόβα, μιλάμε για ίσως το μοναδικό συνδρομητικό κανάλι παγκοσμίως στο οποίο δεν σχολιαζονταν οι διαιτητικές αποφάσεις. Ώρα να μπει τέλος σε αυτό τον βόθρο.

Επίσης, αν ξαναδιαβασω ότι είναι ακριβό το πενταευρω για να δεις ένα ματς του ΠΑΟΚ, θα τρελαθώ. Πέραν του ότι είναι ακραία υπερβολικό ακόμη για αυτές τις εποχές να γκρινιάζουμε για πέντε ευρώ, τη στιγμή που οι περισσότεροι δίνουν τουλάχιστον τρία ευρώ για ένα καφέ όταν παίζει ο ΠΑΟΚ. Μιλάμε για δύο ευρώ. Ντροπή για δύο ευρώ να κράζουμε τον άνθρωπο που έχει βάλει στην ομαδα εκατοντάδες εκατομμύρια ευρώ.

Στα του τεχνικού θέματος, εγώ αυτά τα ακούω βερεσέ. Οι άνθρωποι ηλικίας 50+ μια χαρά μπαίνουν στις στοιχηματικες και παίζουν online, μια χαρά μπαίνουν και θερίζουν τα τσόντοσαιτ, αλλά δεν μπορούν να μάθουν το pay per view. Γελάω.

ΠΑΟΚ εμπρός και πρόλογο μην τρως.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11058
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό giapas » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:37

Odi έγραψε:Επίσης, αν ξαναδιαβασω ότι είναι ακριβό το πενταευρω για να δεις ένα ματς του ΠΑΟΚ, θα τρελαθώ. Πέραν του ότι είναι ακραία υπερβολικό ακόμη για αυτές τις εποχές να γκρινιάζουμε για πέντε ευρώ, τη στιγμή που οι περισσότεροι δίνουν τουλάχιστον τρία ευρώ για ένα καφέ όταν παίζει ο ΠΑΟΚ. Μιλάμε για δύο ευρώ. Ντροπή για δύο ευρώ να κράζουμε τον άνθρωπο που έχει βάλει στην ομαδα εκατοντάδες εκατομμύρια ευρώ.

Στα του τεχνικού θέματος, εγώ αυτά τα ακούω βερεσέ. Οι άνθρωποι ηλικίας 50+ μια χαρά μπαίνουν στις στοιχηματικες και παίζουν online, μια μπαίνουν και θερίζουν τα τσόντοσαιτ, αλλά δεν μπορούν να μάθουν το pay per view. Γελάω.

ΠΑΟΚ εμπρός και πρόλογο μην τρως.


Σορυ αλλά αυτή είναι η άποψή μου. Λυπάμαι αν εκλαμβάνεις τη γνώμη μου ως γκρίνια , κάνεις λάθος .
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9449
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:38

Ο ρόλος μας είναι να στηρίξουμε την προσπάθεια.. Εγώ το αγόρασα ήδη. Η κίνηση αυτή πάει καθαρά κόντρα στον πόλεμο που δέχτηκε από τις συνδρομητικές πλατφόρμες. Η πρώτη επιλογή ήταν η ΕΡΤ όμως κι εκεί υπήρξαν πολιτικές μεθοδεύσεις. Θα κάνουμε τη δική μας συνδρομητική πλατφόρμα για τους αγώνες της ΠΑΟΚΑΡΑΣ... Το μόνο δυσάρεστο είναι ότι το κανάλι του Ιβάν , το ΟPEN , δυστυχώς ακόμη δεν μπορεί να υποστηρίξει το εγχείρημα τηλεοπτικά ποδοσφαίρου. Για μένα η καλύτερη επιλογή θα ήταν αυτή. Ιδανικά δηλ με ναυαρχίδα τον ΠΑΟΚ να είχε και τις υπόλοιπες ομάδες. Αλλά ακόμη δεν μπορεί. Οπότε το PAOK TV είναι μονόδρομος. Όσοι κράζουν για τα 5 ευρώ θα ήθελα να τους δω τι θα λέγανε αν δεχόμασταν εν τέλει την εξευτελιστική προσφορά της πορνονοβα.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4067
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό zoomgr » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:45

ο Ιβάν όλο μας εκπλήσσει.... ήρθε η ώρα να τον εκπλήξουμε και εμεις....
να πεσουν οι σερβερς και ας μην δούμε τον αγώνα... ΑΠΛΑ!
πιο πολύ είναι ηθικό.. και ένεση ψυχολογίας στη διοίκηση μας... ας καταλάβουν ότι απο πίσω υπάρχει
αγάπη τρέλα και σεβασμός στον άνθρωπο-σωτήρα. εγώ είμαι πολύ αισιόδοξος ότι θα γίνει χαμός..
Υ.Γ μην περιμένετε τελευταία ώρα να πάρετε κουπόνι ppv.... κάντε τα κουμάντα σας νωρίς.

* μόλις ολοκήρωσα και γω την εγγραφή και τσίμπησα το πακέτο..
Άβαταρ μέλους
zoomgr
 
Δημοσιεύσεις: 2192
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 09:50

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:58

Τι ειναι αυτο το ppv?
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό zoomgr » Τετ 21 Αύγ 2019, 08:59

TheCursed έγραψε:Τι ειναι αυτο το ppv?

pay per view
Άβαταρ μέλους
zoomgr
 
Δημοσιεύσεις: 2192
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιουν 2008, 09:50

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό edgecrusher » Τετ 21 Αύγ 2019, 09:02

καλημέρα, η εγγραφή γίνεται στο https://tv.paokfc.gr/register?
Γιατί εμένα μου πετάει server error
Άβαταρ μέλους
edgecrusher
 
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2016, 17:11
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 21 Αύγ 2019, 09:07

Η διαδικασία να αγοράσεις ματς είναι εντελώς απλή και εύκολη.

Δύο χρόνια τώρα έχω αγοράσει σχεδόν όλα τα ματς, ποτέ δεν είχα θέμα.

Ακόμα και το ματς με το γαύρο και την κορδέλα που πέτυχε το μπουφάν του ετοιμοθάνατου , το έβλεπα εν κινήσει, ταξιδεύοντας με το αμάξι, από κινητό τηλ και δεν κόλλησε καθόλου.


Προσωπικά βρίσκω τις ενστάσεις περί τιμής εντελώς λάθος.

Είναι αδιανόητο να μιλάμε για ονλαιν προβολή ζωντανού αγώνα και να θέλουμε να κοστίζει 1 και 2 ευρώ.




Τελος, θεωρώ δεδομενο ότι η ΠΑΕ μπορεί να πουλήσει πακέτα προβολής σε τρίτους παρόχους για τα μεγάλα ματς ώστε να τα βλέπουν και άλλοι οπαδοί.

Μια χαρά κέρδος θα βγει από μια τέτοια κίνηση.





Υγ. Δεν έχω καμία ελπίδα ότι η κίνηση αυτή θα στηριχθεί από τους Θεσσαλονικείς ΠΑΟΚτσηδες οι οποίοι διαχρονικά έρχονται τελευταίοι και καταιδρωμενοι σε ο,τι αφορά τη στήριξη της ομάδας και τη συμμετοχή τους στα κοινά του ΠΑΟΚ.

Τα ΠΑΟΚτσακια της επαρχιας και βεβαίως του εξωτερικού θα βγουν μπροστά.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 30 επισκέπτες