Τηλεοπτικά δικαιώματα

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό JohnAba99 » Τρί 20 Αύγ 2019, 17:53

Εγώ μάγκες προσωπικά ναι μεν συμφωνώ με την κίνηση της ΠΑΕ τουλάχιστον σε πειραματικό στάδιο, από την άλλη αμφιβάλλω ότι θα είναι τόσο μεγάλη η κινητοποίηση από τον λαό μέσω του PAOK TV. Είναι στη φύση του Έλληνα να προτιμάει το τζάμπα και τις πειρατικές λύσεις, που θεωρώ χλωμή μια ενδεχόμενη εντυπωσιακή ανταπόκριση. Μακάρι να αποδειχθεί σωστή η επιλογή της ΠΑΕ και να αποκομίσουμε κάποια σεβαστά έσοδα.

Όπως και να 'χει ήταν καιρός να μπει τέλος στο νταβατζηλίκι της NOVA και στις λαμογιές της ΕΡΤ που δεν έκλεισε το συμβόλαιο ενώ μπορούσε στις αρχές του Ιούλη.

Αν δεν αποδώσει τα αναμενόμενα το εν λόγω εγχείρημα ίσως καταλήξουμε στο OPEN, που είναι η πλέον ρεαλιστική επιλογή με τα σημερινά δεδομένα.

ΠΑΟΚ ΕΜΠΡΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΛΟΓΟ ΜΗΝ ΤΡΩΣ :opaokara:
Άβαταρ μέλους
JohnAba99
 
Δημοσιεύσεις: 187
Εγγραφή: Παρ 19 Απρ 2019, 21:06

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό renegade » Τρί 20 Αύγ 2019, 17:53

Το θέμα είναι όταν θα έρθει ο φίλος σου ο Γαύρος, ο βάζελος, ο χάρτινος η το σκουλήκι και σου πουν να έρθουμε σπίτι σου να δουν το ματς, να τους πεις όχι...αν θέλουν μπορούν να πληρώσουν στο ΠΑΟΚ TV και να δουν την ομάδα τους
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14342
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Τρί 20 Αύγ 2019, 17:57

Ερώτηση
Μπορώ ν το αγοράσω την Πέμπτη κ να το δω δλδ την Κυριακή ε;
Σου δίνει κωδικό που τον περνάς;
Πώς δουλεύει;
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό apple64 » Τρί 20 Αύγ 2019, 17:59

Nova δεν είχα ποτέ.

Από αύριο δεν θα έχω και Forthnet.
apple64
 
Δημοσιεύσεις: 1311
Εγγραφή: Πέμ 14 Αύγ 2008, 11:23

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Banksy » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:02

3-4 πραγματάκια. Καραγούσταρω που τους λες στα μούτρα ΕΙΜΑΙ Ο ΠΑΟΚ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΤΑΝΕΣΠΟΥ! Μεγάλη γκάβλα.
Να φροντίσουν όπως είπαν και άλλοι να μην επιτραπούν πειρατικά λινκ.
Να είναι άρτιες μεταδόσεις χωρίς καθυστερήσεις, κολλλήματα κλπ
Να βγουν πακέτα αγώνων για τους οπαδούς του ΠΑΟΚ που θα κατεβάζουν την θέαση του αγώνα σε μέσο όρο 3 ευρώ.. Οι υπόλοιποι 5ευρω.
Άβαταρ μέλους
Banksy
 
Δημοσιεύσεις: 1277
Εγγραφή: Τρί 08 Ιαν 2008, 20:34

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό skalon » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:05

Την cosmoteTV την έκοψα 2 χρόνια πριν, μετά τον τελικό με την αεχ στο Βόλο.
Όταν από την cosmote με ρωτούσαν και ξαναρωτούσαν "γιατί?" τους απαντούσα ότι "ήταν απαράδεκτος ο τρόπος που αντιμετώπιζαν τον ΠΑΟΚ".

Αυτά για τότε.... Τώρα, έχουμε και λέμε...

13 αγώνες πρωταθλήματος
5 αγώνες πλέι-οφ
18 αγώνες σύνολο χ 5€ = 90€.

Με 90€, βλέπεις ΟΛΟΥΣ τους αγώνες στην Τούμπα.
Δεν είναι το ποσό, δεν είναι οι αγώνες.
Με 90€ συμπαραστέκεσαι στην ομάδα. Δείχνεις την αγάπη σου και αισθάνεσαι ότι συμβάλλεις στη γιγάντωσή της.
Δεν περιμένει ο Σαββίδης τα 90€ μου, ούτε καν τα 5εκ. της νόβα.
Ο άνθρωπος αυτός ήρθε και έδωσε μέχρι τώρα 100+εκ σε 7 χρόνια... ετοιμάζεται να δώσει άλλα τόσα για το γήπεδο.
Αυτά τα 90€ πρέπει να τα δώσουμε όλοι μας για να δείξουμε τη δύναμη και τη δυναμική μας.

ΥΓ: Αν και κάτοικος Ελλάδας (όχι όμως Θεσσαλονίκης), ξεκίνησα από πέρσι και πλήρωνα τα 1,99 και 2,99€ για να βλέπω τον ΠΑΟΚ μέσω VPN. Μερικές φορές πλήρωνα, ακόμα και αν δεν τον έβλεπα, ακόμα και ας πήγαινα στην καφετέρια με φίλους. Δεν είχε όμως καμία σημασία. Αισθανόμουν μέρος της ομάδας. Αισθανόμουν ότι προσέφερα ότι μπορούσα από τη μεριά μου. Αισθανόμουν ότι έπρεπε να δείξω στο Σαββίδη ότι δεν ήταν μόνος του...
ΠΑΟΚ είσαι αφού !!!! :nairepaok: :nairepaok: :nairepaok:
Τελευταία επεξεργασία από skalon και Τρί 20 Αύγ 2019, 18:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:05

milhouse777 έγραψε:Με 100.000 συνδέσεις μέσο όρο ανά αγώνα βγαίνει το τηλεοπτικό που θέλει η ομάδα.
Το μόνο που πρέπει να προσέξουν είναι οι σέρβερς να μην πέφτουν.
Προφανώς θα πληρώσουν εταιρεία που παρέχει σχετική πλατφόρμα που θα εγγυάται quality of service, δεν είναι λογικό να το κάνει ο ΠΑΟΚ αυτό.
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:06

Κάτι πολύ σημαντικό, που δεν ειπώθηκε ακόμα...

Την ίδια μέρα και ώρα που γινόταν το ΔΣ της Σουπερλιγδας με κύριο θέμα τα τηλεοπτικά, την ίδια μέρα και ώρα βγήκε η ανακοίνωση της ΠΑΕ για το PAOK TV!

Ασχολίαστο πιστευω... :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:09

Το αγοράζεις ακόμα και λίγα λεπτά πριν αρχίσει το ματς. Όταν έχεις λογαριασμό μπαίνεις από οποιαδήποτε συσκευή και οπουδήποτε, κάνεις login και βλέπεις. Δεν μπορείς με ένα λογαριασμό να μπεις ταυτόχρονα σε περισσότερες από μια συσκευές. Μπλοκάρει αυτόματα και πρέπει να επικοινωνήσεις για να στο ξεμπλοκαρουν.
Παραδειγμα: Είμαι στο δρόμο μπαίνω από το κινητό και βλέπω, φτάνοντας σπίτι κάνω πρώτα έξοδο από το κινητό και μετά μπαίνω κανονικά από το τάμπλετ η τον υπολογιστή. Μια συσκευή πάντα συνδεδεμένη στον λογαριασμό του PAOK TV.
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό SunAce16 » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:11

Το έγγραφα στο sdna το γράφω και δω. Νιώθω πραγματικά πολύ αισιόδοξος!

ΠΑΟΚ - ΟΣΦΠ
300.000views*5€=1,5εκ.*2αγών.=3εκ. €
ΠΑΟΚ - ΠΑΟ
250.000views*5€=1,25εκ.*2αγών.=2,5εκ. €
ΠΑΟΚ - ΑΕΚ
200.000views*5€=1εκ.*2αγών.=2εκ. €
ΠΑΟΚ - ΑΡΗΣ
150.000views*5€=750χιλ.*2αγών.=1,5εκ. €
ΠΑΟΚ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
100.000views*5€=500χιλ.*2αγών.=1εκ. €
ΠΑΟΚ - ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ 8 ΟΜΑΔΕΣ
100.000views*5€=500χιλ.*8αγών.=4εκ. €

Σύνολο 14 εκ. €

Το πλήθος των views το έχω υπολογίσει βάση της δυναμικότητας (πάντα σύμφωνα με την nova και τους λοιπούς αριθμογνώστες)

Ο ΠΑΟΚ με δυναμική περίπου 100.000 θεάσεων ανά παιχνίδι θα εισπράξει 9εκ. € από τους οπαδούς μας.
Περίπου 2 εκ. € από τους οπαδούς του ΟΣΦΠ.
Περίπου 1,5 εκ. € από αυτούς του ΠΑΟ.
Περίπου 1 εκ. € από αυτούς της ΑΕΚ.
Περίπου 500 χιλ. € από αυτούς του ΑΡΗ.

Και επειδή αυτά τα νούμερα είναι εφικτά σίγουρα θα βρει μιμητές, ποιους; Αυτούς που σήμερα (με το μυαλό τους) τον κοροϊδεύουν (ΟΣΦΠ, ΠΑΟ, ΑΕΚ,ΑΡΗΣ).

Αποτέλεσμα αυτής της κίνησης του ΠΑΟΚ;
- Πολλαπλάσια έσοδα για την ΠΑΕ.
- Χρεοκοπία της nova στα επόμενα 2 χρόνια.
- Τέλος τα παραμάγαζα που πόνταραν στα παραφουσκομένα τηλεοπτικά συμβόλαια για την επιβίωσή τους.

Sorry για το μακροσκελές ποστάρισμά μου. Ήθελα να γράψω κι άλλα, αλλά θα έχουμε πολύ χρόνο μπροστά μας να τα συζητάμε από δω και πέρα.

Ο ΚΥΒΟΣ ΕΡΡΙΦΘΗ
SunAce16
 
Δημοσιεύσεις: 505
Εγγραφή: Κυρ 08 Ιαν 2017, 02:10

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:14

Αυτό το πράγμα που ενώ υπάρχει ΠΑΟΚ τιβι δύο χρόνια και εσείς ρωτάτε σήμερα πως δουλεύει, με ξεπερνα.

Δηλαδή άντε και δεν είχατε λόγο ή ανάγκη ή δυνατότητα να δείτε αγώνα μέχρι τώρα.

Ε μια φορά από περιέργεια δε το ψαξατε ρε μάγκες;

Τι σκατα δηλαδή τόσο περίεργος είμαι εγώ;
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13124
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό kostasAthens » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:17

teod1980 έγραψε:Ερώτηση
Μπορώ ν το αγοράσω την Πέμπτη κ να το δω δλδ την Κυριακή ε;
Σου δίνει κωδικό που τον περνάς;
Πώς δουλεύει;
Η χρέωση πάει στον λογαριασμό σου οπότε από όπου μπεις το βλέπεις

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
kostasAthens
 
Δημοσιεύσεις: 162
Εγγραφή: Κυρ 21 Οκτ 2018, 17:31

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:20

Maximus έγραψε:Κάτι πολύ σημαντικό, που δεν ειπώθηκε ακόμα...

Την ίδια μέρα και ώρα που γινόταν το ΔΣ της Σουπερλιγδας με κύριο θέμα τα τηλεοπτικά, την ίδια μέρα και ώρα βγήκε η ανακοίνωση της ΠΑΕ για το PAOK TV!

Ασχολίαστο πιστευω... :opaokara:


Και λίγο αργότερα οι ινσταγκραμικές "φάπες" του Τζώρτζη. :lol:
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17960
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:21

Κανετε πλακα μερικοι οταν αναφερετε οτι τα 5€ ειναι πολλα.......ημαρτον ρε, δες το ματς με ενα φιλο με ενα γειτονα αν σου ειναι ακριβο ΕΣΕΝΑ, γιατι αλλιως ειναι ΤΖΑΜΠΑ. Αν υπολογισεις βενζινες μπυρα μεζε και ωρα για το πηγαινε ελα τα 5€ ειναι ΤΖΑΜΠΑ.
Το οτι δεν θελεις να βοηθησεις με αυτο τον τροπο την ομαδα δεν θελω να το σχολιασω.
Εξαιρω ολους οσους πραγματικα δεν εχουν ουτε χρηματα για το γαλα του παιδιου τους.
Καπνιστε 10 τσιγαρα λιγοτερα ολη την εβδομαδα ρε
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Τηλεοπτικά δικαιώματα

Δημοσίευσηαπό DOUBLE » Τρί 20 Αύγ 2019, 18:24

Για σιγά ,ρε παιδιά, ο ΠΑΟΚτσής θα πληρώσει το πούλημα του Τσίπρα στον Ιβάν όταν έκανε πίσω στην υπογραφή του συμβολαίου και την κόντρα του Ιβάν με τον Κούλη.Τσακώνονται τα βουβάλια και θα την πληρώσουν τα βατράχια πάλι....

Να το βάλει στο ΟPEN και να πάρει διαφημισεις. Ή να πάει στον Άρειο Πάγο όπως πήγαν οι άλλοι. Ή να ζητήσει να μην ξεκινήσει το πρωτάθλημα αν δεν ισχύσουν οι συμφωνίες με την προηγούμενη κυβέρνηση. Ή να κόψει το λαιμό του να βρει τη λύση. Αυτό είναι αντρίκειο. Όχι να πετάει το μπαλάκι στον ΠΑΟΚτσή.Αυτός έπαιξε πολιτικά παιχνίδια, όχι ο ΠΑΟΚ και ο λαός του. Σε λίγο θα μας ζητήσει και τον οβολό μας υπέρ Πούτιν!

Έτσι το βλέπω εγώ που είμαι ΠΑΟΚτσής και όχι Ιβαντσής όπως πάμε να καταντήσουμε. Δεν μπορεί ο ΠΑΟΚτσής με 10 ευρώ να βλέπει δύο ματς με τα λιμά εντός έδρας και οι άλλοι να έχουν ολόκληρο πακέτο αγώνων και τους εκτός έδρας του ΠΑΟΚ που είναι και οι πιο ενδιαφέροντες.
DOUBLE
 
Δημοσιεύσεις: 236
Εγγραφή: Πέμ 24 Μάιος 2018, 10:13

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες