ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
3
3%
Vieirinha
1
1%
Ingason
23
23%
Varela
3
3%
Γιαννούλης
3
3%
Misic
54
55%
Mauricio
1
1%
Λημνιός
1
1%
Biseswar
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
4
4%
Swiderski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
1
1%
Λάμπρου
4
4%
 
Σύνολο ψήφων : 98

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:16

renegade έγραψε:
Gospi έγραψε:Για μενα δεν υπαρχει πεναλντι.
Πέφτει κοροιδιστικα ο Λημνιος.
Ο οποιος σε πολλες φάσεις αντι να περασει τον προσωπικο του αντιπαλο επεφτε ευκολα.
Περιμενω να δω τα highlight για να επιβεβαιωσω την πρωτη εικονα π αποκομισα αναφορικα με το πεναλντι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έλα να τρέξουμε και να σε σπρώξω να δούμε που θα πας.
Οι κανόνες στο ποδόσφαιρο είναι συγκεκριμένοι. Δείτε που είναι εξαρχής ο ωμος του τσιμικα, είναι στον εσωτερικό κορμό του λημνιου. Μετα και με την έκταση του χεριού παίρνει καθαρό πλεονέκτημα. Ηλίθιο πέναλτι ? Ναι... αλλά πέναλτι.
Είναι μέγα σφάλμα στην προσπάθεια να αποφύγουμε να γίνουμε σαν τα σιχαματα να αδικούμε από μόνοι μας τον εαυτό μας και την ομάδα μας
Συνεχιζω να διαφωνω. Το ματς το εβλεπα με εν ενεργεια διαιτητη ΠΑΟΚτση και την ιδια αποψη ειχε κι αυτος.
Ρο γκολ μας ορθα ακυρωνεται, και δεν υπαρχει πεναλντι στον Λημνιο...
Οσο για το γκολ του γαυρου, χωρις ριπλει απο καμερα στην γραμμη, ακρη δεν βγαινει, και κρινεται αποκλειστικα απο την υπόδειξη του εποπτη...
Αυτο ηταν διπλο αυτογκολ λοιπον γτ την καλυψη την κανουμε μονοι μας και θα πρεπε να το προβλεψουμε
Και στη τελικη ακομη κι αν δεχθω ότι υπαρχει πεναλντι, και παλι τπτ δεν θα αλλαζε...
κατσε δες τα στιγμιότυπα και πες μ αν θα δεις καθαρη φαση απο μας μεχρι το γκολ του γαυρου...
Τραγικη εμφανιση

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:17

renegade έγραψε:...
Είναι μια φάση που με βάρ δεν θα έπρεπε να έχει αυτή την κατάληξη


Αδερφέ, το ΒΑΡ την είδε την φάση και ΔΕΝ θεώρησε πως ήταν παράβαση γι' αυτό και δεν τον κάλεσε.
Αν θες την δική μου γνώμη, ήταν και δεν ήταν πέναλτι. Ίσως έπεσε κάπως εντυπωσιακά ο Λημνιός, ίσως κάπως εύκολα, δεν ξέρω. Αν γινόταν πάντως το αντίστροφο και κέρδιζε το ίδιο ο γαύρος θα είχα κράξει διαιτητές και βαρ για την μαλακία.
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9540
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:19

Aureliano Buendia έγραψε:Η σημερινή εικόνα πιστοποίησε ό,τι γνωρίζαμε και βλέπαμε όλη τη χρονιά.
Τυφλοί δεν είμαστε. Κι όσο κι αν η σύγχρονη και λίγο μπιζμπιζέ αντίληψη περί ποδοσφαίρου συνεχώς κάνει λόγο για λεπτομέρειες που δεν φαίνονται στο αγύμναστο μάτι και τις οποίες μας τις κάνουν λιανά διάφορα 3d γραφικά που δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα, το επιμύθιο παραμένει απλό: το αν παίζεις καλά ή όχι και το αν παίζεις άνευρα ή όχι, το καταλαβαίνει ο καθείς, ασχέτως αν δεν μπορεί να αναλύσει το πώς και το γιατί συμβαίνει.
Η ομάδα σε κανένα σημείο του πρωταθλήματος δεν έχει πείσει τον βασικό της αντίπαλο, τον δικό της κόσμο, αλλά και τον ίδιο της τον εαυτό ότι είναι η καλύτερη και πιο διψασμένη ομάδα. Αμφότερα ίσχυαν τόσο στο κλεμμένο πρωτάθλημα του 2018 όσο και στο κερδισμένο του 2019.
Ούτε παίζουμε καλύτερα από τον ΟΣΦΠ ούτε τρώμε σίδερα, αυτή είναι η πικρή αλήθεια.

Έχουμε παίξει 8 ντέρμπι στο πρωτάθλημα, στα οποία έχουμε μία και μόνο νίκη, κι αυτή με πέναλτι, με ΜΗΔΕΝ κλασικές ευκαιρίες και με χίλια ζόρια.
Συνολικά, έχουμε παίξει 65 λεπτά ποιοτικού ποδοσφαίρου στα ματς που μετράνε, ένα ημίχρονο στο ΟΑΚΑ με ΑΕΚ και το πρώτο 20λεπτο στο Βικελίδης.
Τι φταίει για όλα αυτά; Πολλά και διάφορα.
Όσον αφορά τον προπονητή, δεν είμαι σε θέση να ξέρω αν μπορούσε να κάνει την ομάδα να παίξει καλύτερα. Αυτό που σίγουρα ξέρω είναι ότι το πάθος που της έχει εμφυσήσει είναι μηδενικό. Και η σύγκριση με το μάτι που γυάλιζε επί Λουτσέσκου κάνει μπαμ. Ο Ρουμάνος δεν ξέρω αν ήταν κάτι ιδιαίτερο ως προπονητής, υποψιάζομαι πως ίσως και όχι, αλλά αυτό το "κλέφτες, σας κλέψανε, σας στερήσαν το πρωτάθλημα που αξίζατε" με το οποίο πιπιλούσε το μυαλό των παικτών ασταμάτητα σίγουρα είχε πιάσει τόπο.
Επιπλέον, η ομάδα φέτος δεν διαθέτει κανένα σημείο αναφοράς, καμία ταυτότητα. Δεν είναι μπετόν αρμέ πίσω, δεν παίζει μπάλα μπροστά, δεν έχει το μαχαίρι στα δόντια. Έτσι, κύριε Άμπελ, δεν πας πουθενά.

Το έμψυχο υλικό, από την άλλη, είναι πλήρως αποψιλωμένο σε σχέση με πέρσι.
Σε σχέση με την ομάδα που πήρε το πρωτάθλημα, δεν έχουμε -για διάφορους λόγους- Ολιβέιρα, Ζαμπά από πρωταγωνιστές, Σάκχοφ από αθέατους πρωταγωνιστές και Κάνιας από supporting cast, ενώ οι Αντελίνο και Μαουρίτσιο δεν είναι οι ίδιοι παίκτες. Σε αυτά αν προσθέσεις τις ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΕΣ μεταγραφές Εσίτι και Στοχ, τον Μπίσεσβαρ που τον απήγαγαν εξωγήινοι μετά τον Άγιαξ και τον αντικατέστησαν με ένα κουφάρι, το ότι στην αρχή της χρονιάς ο Πασχαλάκης ήταν αλλού γι' αλλού, αλλά και τον Βαρέλα που μας τα έκανε τσουρέκια με την ανανέωση και μετά μην τον είδατε τον Παναή, βλέπει κανείς ότι μιλάμε για τελείως άλλη ομάδα.

Το πρωτάθλημα εγώ το θεωρώ 99% τελειωμένο, μακάρι φυσικά να διαψευστώ. Εικάζω μάλιστα ότι θα μεγαλώσει με αποκαρδιωτικό τρόπο η διαφορά. Επαναλαμβάνω, μακάρι να μην συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά ειλικρινά δεν βλέπω το πώς. Είναι αδύνατο να βελτιωθείς ραγδαία Μάρτη μήνα, ενώ η εικόνα μας στα ντέρμπι είναι μάλλον αποκαρδιωτική για να ελπίζει κανείς.

Η απώλεια ενός τίτλου από μόνη της εμένα προσωπικά δεν μου λέει τίποτα. Ειλικρινά. Δεν είμαι γαύρος, δεν πάσχω από φαταουλισμό και λαιμαργία, δεν είμαι σαν τα μούτρα τους. Δυστυχώς, όμως, αυτή η χρονιά κινδυνεύει να αφήσει μια τρομερά άσχημη γεύση. Αποκλεισμός από την Ευρώπη, κλαρίνα στα ντέρμπι, επικοινωνιακή κηλίδα (ΓΕΛΟΙΟΙ χειρισμοί από την ΠΑΕ που το 'δε να έρχεται και δεν έκανε τίποτα) και ψυχολογική κούραση με την υπόθεση της Ξάνθης (που σε συνδυασμό με τα κλαρίνα στα ντέρμπι δίνει πάτημα στον κάθε μαλάκα να λέει ότι παίζουμε φιλικά), αν υπάρξει και αποκλεισμός από το Κύπελλο, θα δέσει το γλυκό.

Εγώ θέλω να ξαναδώ κάψα και καύλα για τίτλο, μαζί με οργάνωση και σωστή στελέχωση.
Τον ενθουσιασμό ρε παιδί μου, μαζί με το μυαλό. Και μια Τούμπα να την πίνεις στο ποτήρι. Δεν θέλω κάτι άλλο.

Επίσης, να σας πω, ΟΚ, είμαι 95% σίγουρος ότι νομικά μιλώντας η υπόθεση της πολυϊδιοκτησίας είναι αβάσιμη.
Αλλά θα το πω και ουκ αμαρτία έχω. Δεν θέλω ούτε υπερκοστολογημένους Μελιόπουλους ούτε δανεικούς στον σιχαμένο τον Μπέο. Δεν θέλω να με πιάνει κανένα από τα σιχάματα στο στόμα τους. Ακόμη και αν η χρονιά τελειώσει με αυτή την άσχημη γεύση, είναι ευκαιρία για ένα πλήρες και ωραίο restart. Και ας μην πάρουμε πρωτάθλημα το 2021, είπαμε γαύροι δεν είμαστε, να γίνουν λίγο σωστά και όμορφα τα πράγματα. Αυτό και τίποτα άλλο.


Μπραβο ρε μαγκα πραγματικη οαση το καθε γραπτο σου εδω μεσα
Συνυπογραφω ειναι αυτα που εχω σαν εικονες στο μυαλο και το αποτυπωνεις ακριβως!!!
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό prax » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:23

Καλύτερο ρόστερ έχουμε
Τι δλδ ότι ο ρατζελοβιτς ο κάμαρα ο γκιγιερμε ο μπουκαλάκης είναι καλύτεροι από Λημνιό μισιτς μαουρισιο κτλ;

Μπουρδελο την έκανε την ομάδα ο προπονητής

Έχω ξενερώσει απίστευτα
Να κοιμηθώ δε ξέρω πως
Και έχουμε κ δουκεια αύριο

Ξανά λέω
Είναι ντροπή τον ψόφιο γκευ να μην τον πατάς
Ξεφτίλα και μόνο
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:23

"Μεγάλη ομάδα γίνεσαι, όταν κατακτάς αντρίκειους τίτλους.
Μεγάλη οντότητα γίνεσαι, όταν ξέρεις να χάνεις.
Αυτό που δε μπορούν να καταφέρουν οι αντίπαλοι του ΠΑΟΚ δηλαδή, που επί δυο και πλέον χρόνια, προσπαθούν απεγνωσμένα να κατασκευάσουν άλλοθι.
Θα ήταν πολύ εύκολο σήμερα να κάνουμε κι εμείς το ίδιο, αλλά ευτυχώς -για εμάς-, δεν είμαστε το ίδιο.
Με την ευκαιρία, το PAOKTV δεν έδειξε πλάνο από διαστημόπλοιο στον VAR, αλλά τη φάση που έπρεπε, όπως έπρεπε, ώστε ο διαιτητής να πάρει τη σωστή απόφαση.
Στο ποδόσφαιρο τα πάντα είναι στο πρόγραμμα, όλα τα υπόλοιπα αποτυπώνουν την ποιότητα και τον χαρακτήρα του καθενός..."
Λευτερης Δουκας στο φμπ.
Υπευθυνος τυπου ΠΑΕ ΠΑΟΚ.
Τα σχολια δικα σας.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:25

Gospi έγραψε:
renegade έγραψε:
Gospi έγραψε:Για μενα δεν υπαρχει πεναλντι.
Πέφτει κοροιδιστικα ο Λημνιος.
Ο οποιος σε πολλες φάσεις αντι να περασει τον προσωπικο του αντιπαλο επεφτε ευκολα.
Περιμενω να δω τα highlight για να επιβεβαιωσω την πρωτη εικονα π αποκομισα αναφορικα με το πεναλντι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έλα να τρέξουμε και να σε σπρώξω να δούμε που θα πας.
Οι κανόνες στο ποδόσφαιρο είναι συγκεκριμένοι. Δείτε που είναι εξαρχής ο ωμος του τσιμικα, είναι στον εσωτερικό κορμό του λημνιου. Μετα και με την έκταση του χεριού παίρνει καθαρό πλεονέκτημα. Ηλίθιο πέναλτι ? Ναι... αλλά πέναλτι.
Είναι μέγα σφάλμα στην προσπάθεια να αποφύγουμε να γίνουμε σαν τα σιχαματα να αδικούμε από μόνοι μας τον εαυτό μας και την ομάδα μας
Συνεχιζω να διαφωνω. Το ματς το εβλεπα με εν ενεργεια διαιτητη ΠΑΟΚτση και την ιδια αποψη ειχε κι αυτος.
Ρο γκολ μας ορθα ακυρωνεται, και δεν υπαρχει πεναλντι στον Λημνιο...
Οσο για το γκολ του γαυρου, χωρις ριπλει απο καμερα στην γραμμη, ακρη δεν βγαινει, και κρινεται αποκλειστικα απο την υπόδειξη του εποπτη...
Αυτο ηταν διπλο αυτογκολ λοιπον γτ την καλυψη την κανουμε μονοι μας και θα πρεπε να το προβλεψουμε
Και στη τελικη ακομη κι αν δεχθω ότι υπαρχει πεναλντι, και παλι τπτ δεν θα αλλαζε...
κατσε δες τα στιγμιότυπα και πες μ αν θα δεις καθαρη φαση απο μας μεχρι το γκολ του γαυρου...
Τραγικη εμφανιση

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είχατε στην παρέα και τον μάνατζερ που έφερε τον εσιτι???? :lol:

Το ότι ήμουν τραγικός σε όλο το 90λεπτο δεν αναιρεί το γεγονός ότι ήταν καθαρό πέναλτι
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14475
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:31

Μπα ηταν ολλανδια για δουλεια.
Σε ειχα για πιο σοβαρο παντως.
Καθαρο πεναλντι ειναι στην οπτικη σου.
Παντως η ΠΑΕ δια στοματος Δουκα μιλαει για σωστες αποφασεις διαιτητη χαρη στα πλανα του ΠΑΟΚ TV
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:38

Δεν υπάρχει οπτική σ αυτή τη φάση
Το χέρι του τσιμικα ακόμη και αν δεν εκτείνεται με δύναμη είναι σε σημείο του σώματος του λημνιου που κ το παραμικρό σπρώξιμο είναι παράβαση
Βέβαια είναι πολύ πιθανό να είπε Έλληνας διαιτητής ότι δεν είναι καθώς οι περισσότεροι είναι αστοιχείωτοι.

Υγ ασοβαρος είμαι γιατί λέω ότι είναι πέναλτι ή γιατί την λέω στον μάνατζερ που πρότεινε παίκτη που ο ΠΑΟΚ παρακολουθεί με συγκεκριμένους σκαουτερ από το φιλικό με την Γάνδη και μετά? Και σε έναν τεχνικό διευθυντή που τον είχε παίκτη στο παρελθόν :lol:
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:43, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14475
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:39

Ακουστηκες λοιπον...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10928
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS1972 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:39

Μου αρεσει που τους περιμεναμε ,τους ρωτουσαμε αν θα ερθουνε να παιξουνε,αν θα μεινουν η θα φυγουν,οτι θα γυρνουσαν τον κοσμο αναποδα να μη γινει το παιχνιδι γιατι ειχαν Αρσεναλ!
Μονο ο κοσμος τους περιμενε τελικα!
Η συνοχη μας φετος δεν υπαρχει και κατα βαθος το ξερουμε ολοι αλλα το παθος να τα δωσουμε ολα ,να φτυσουμε αιμα μεσα στο γηπεδο απεναντι σε αυτη την πουστρ@ μαδα που στα σκ@ τα πηγε?
Να δακρυζεις οταν βλεπεις στο γηπεδο το στρατηγο και να λες στο τελος κριμα αξιζε να παρει τη χαρα της νικης
NIKOS1972
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τετ 07 Νοέμ 2018, 11:44

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Mattias_g4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:50

Ρε και να κέρδιζα με αυτή την μπάλα δεν είμαι ευχαριστημένος. Θέλω να χάνω αλλά να βλέπω πάθος! Ο τσιμικας είχε πιο πολύ πάθος από όλο τον ΠΑΟΚ μαζί χθες. Φιλικό παίζαμε δεν ξέρω.

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Π.Α.Ο.Κ. ΠΑΝΑΞΙΟΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ 2018
Άβαταρ μέλους
Mattias_g4
 
Δημοσιεύσεις: 1007
Εγγραφή: Σάβ 07 Δεκ 2013, 23:07
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Γέρος » Δευτ 24 Φεβ 2020, 02:24

Αδελφάκια μου

Ένα ποτήρι δηλητήριο ακόμη στα τόσα που ήπια από το 1957.
Τα χειρότερα ήταν της δεκαετίας του 1970, με το καντάρι το φαρμάκι, και να έρχεσαι και σαπισμένος στο ξύλο από κάτω.
Η ομάδα να πετάει και να σφάζεται στο γόνατο, και αν φώναζες, ήσουν ο κομπλεξικός επαρχιώτης, η μόνιμη παραμύθα κομπλεξικός, και πάντα γελασμένος και πάντα πουλημένος.
Και άντε ξανά τα καραβάνια κάτω, και άντε πάλι φαρμάκι. Και ξανά και ξανά.
Να χεις τον απίστευτης μόρφωσης παικταρά βαμβακούλα να λέει στην γαμημένη αθλητική κυριακή "έλα μωρέ ποιός ΠΑΟΚ μέχρι την τέταρτη θέση και πολύ του είναι" . Και να σε πιάνουν τα κλάματα απο τα νεύρα ολόκληρο άντρα.
ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΦΟΒΟΤΑΝ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΖΑΝ. Ένας Λίτσας πάντα στο τέλος θα καθάριζε γι'αυτούς.
ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ, ΤΡΕΜΟΥΝ, ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΓΙΑ 3 ΒΑΘΜΟΥΣ.

Δεν θα δικαιολογηθώ σαν πουτάνα στην Τρούμπα για τον πόλεμο που δέχεται η ομάδα. Καριόλης πρωθυπουργός, καριόλης υπουργός (γαμώ τα υπουργεία τους), λαμόγια βουλευτές, εεα, δικαστές, ιστορίες, πουστροδικηγόροι, προσκηνημένοι όλων των ειδών ξέρω γω, όλοι πάνω σε μιά ομάδα. Σίγουρα επηρεάζουν.

Φταίει ο Γιώργης, φταίει γιατί είναι λίγο φλύαρο αυτό το παιδί. Φταίει ο προπονητής, φυσικά φταίει αφού αλλού βαρούν τα όργανα και αλλού χορεύει η νύφη, φταίνε οι παίκτες βεβαίως και φταίνε, αυτοί είναι στο χορτάρι, φταίει ο πορτογάλος που φέρνει και πουλάει παίκτες, φυσικά και φταίει.

Έχασα. Στην παπάρα μου στο κόλπο είναι και αυτό.

ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΛΥΓΙΖΩ ΠΙΑ, ΤΩΡΑ ΜΕ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ, ΓΥΡΝΑΝ ΤΑ ΜΠΑΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΣΤΗΝ ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΔΑΓΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΑΒΛΙ ΤΟΥΣ, ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΧΙ ΠΑΟΚ, ΟΧΙ ΠΑΟΚ

ΘΑ ΠΑΛΕΨΩ ΜΕ ΤΑ ΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΩ ΟΣΟΥΣ ΜΠΟΡΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΙΝΕΙ

ΜΕ ΔΥΝΑΤΗ ΚΕΦΑΛΗ (ΠΑΡΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΣΜΟ ΕΝΩΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣ ΓΚΡΙΝΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΙΑ ΤΗΣ ΜΙΑΣ ΧΡΟΝΙΑΣ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕ Ο ΕΦΙΑΛΤΗΣ ΤΟΥΣ.

ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ. ΦΥΣΙΚΑ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΕ ΝΕΩΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟΙ.

ΤΕΛΕΙΩΝΩ. Ο ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ ΑΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΠΕΘΑΙΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ ΑΠΟ ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΑ, ΡΩΤΗΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ.

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΚΥΜΗΣΩ ΚΟΥΦΑΛΕΣ.
_________________________________________________________
Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών
Αγάπη δίχως όρους και δίχως όρια
Άβαταρ μέλους
Γέρος
 
Δημοσιεύσεις: 1319
Εγγραφή: Παρ 14 Φεβ 2020, 22:40

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Bono. » Δευτ 24 Φεβ 2020, 02:27

Όσο πέναλτυ ήταν αυτό που έκανε ο Καντουρι στον α' γύρο, με το σκορ και εκεί στο 0-1 για τον φιλοξενούμενο (που τότε ειμασταν εμείς), άλλο τόσο ήταν και του Λημνιου σήμερα.
Για μένα ήταν και τα δύο.
Η διαφορά ήταν ότι ο γάβρος τότε, μας πίεσε, έπαιξε με νεύρο και πάθος και τελικά ισοφάρισε. Πράγμα που εμείς σήμερα δεν κάναμε ούτε κατά διάνοια. Πιο ξενερωτη εμφάνιση σε ματς με τον πουστη, δυσκολεύομαι να θυμηθώ, για αυτό και σιχαίνομαι, απαξιω πλήρως να σταθώ στην διαιτησία.
Γαύροι δεν ειμασταν ποτέ και ούτε θα γίνουμε.
Άβαταρ μέλους
Bono.
 
Δημοσιεύσεις: 917
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 00:16

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό AntreasG4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 02:50

Κι εγώ είμαι πολύ απογοητευμένος από την εμφάνιση και το αποτέλεσμα σήμερα. Αλλά περιμέναμε. Η ομάδα σαν να μην ήταν έτοιμη ούτε αγωνιστικα αλλά κι ούτε ψυχολογικά προφανώς για ένα τέτοιο ματς. Έλειψε ο Ματος επισης. Μου είναι δύσκολο να πιστέψω ότι χάσαμε το ματς από κάποιον τσιμικα που έχει ένα κεφάλι σαν του αλιεν. Θα χρεώσω τη μεγαλύτερη ευθύνη στον φερειρα. Εδώ και πολύ καιρό είναι εμφανής η αγωνιστική κάμψη και μόνο με τον βαζελο στο κύπελλο δείξαμε κάτι διαφορετικό. Ε όταν η ομάδα προοδευτικά έχει μια συνεχή κάμψη έχει ευθύνη και ο προπονητής. Δεν βλέπουμε μια αλλαγή τακτικής, συστήματος ή μια κίνηση κατά τη διάρκεια του ματς. Κι αυτή η επιμονή συνέχεια στο ίδιο σύστημα με τους ίδιους παίκτες κάθε φορά.. Έχουμε γίνει προβλεψιμοι.

Τωρα για τους παίκτες από που ναρχισουμε.
Βαρέλα ασταθής στην αμυνα
Μαουριτσιο πολύ πεσμένος μετά τον τραυματισμο
Λημνιός φαίνεται αν δεν βρει χώρους έχει προβλημα
Μπίσεσβαρ δεν έχει δυνάμεις για τέτοια έντασης ματς για 90 λεπτα και καλύτερα να παίζει πίσω από τον επιθετικό πάρα στα ακρα
Πέλκας, περιμένουμε περισσότερα στα μεγάλα ματς

Δυστυχώς λείπουν πολύ και ο κρεσπο στην άμυνα και ο ζαμπα στα εξτρεμ
AntreasG4
 
Δημοσιεύσεις: 764
Εγγραφή: Δευτ 03 Φεβ 2020, 02:52

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό icue » Δευτ 24 Φεβ 2020, 02:51

Το ματς ηταν καρμπον με του πρωτου γυρου. Απλα εκει δωθηκε το πεναλτι στον νανο (που ηταν) ενω εδω δεν δωθηκε το πεναλτι στον Λημνιο (που ηταν). Και σε εκεινο το ματς δεκα ωρες να παιζαμε γκολ αλλιως δεν θα βαζαν, το ιδιο και εμεις σημερα.

Οσο για τον Φερειρα που καποιοι λετε να περιμενουμε στα πλειοφ, διαφωνω. Ή τον στελνεις αυριο το πρωι ή τον κρατας οτι και να γινει και το καλοκαιρι του φερνεις τους παικτες που θελει. Στα πλειοφ τι διαφορετικο να δουμε; Αντε να αλλαξει 2-3 προσωπα. Θα βγαλει ξαφνικα αριστερο ποδι ο Βαρελα; Θα καταφερει να δωσει πασα στα δυο μετρα ο Μπισεσβαρ; Θα αποκτησει την σωματοδομη του Πριγιοβιτς ο Σφιντερσκι σε ενα βραδυ; Θα μαθει να κανει κοντρολ ο Πελκας στα γεραματα; Ή μηπως θα γινουν νεότεροι με καποιο μαγικο τροπο ολοι οι υπολοιποι;

Το μονο που μπορουν να κανουν, ειναι να βγαλουν εγωισμο οι παικτες. Αν και δεν τους βλεπω να εχουν κανα ιδιαιτερο νταλκα. Μερα μπαινει, μερα βγαινει ο μισθος να πεφτει και ποιος νοιαζεται για τον κοσμο που του εχουν γαμησει τη ζωη εδω και τρεις μηνες ολοι οι πουστηδες.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6353
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες

cron