ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Πασχαλάκης
3
3%
Vieirinha
1
1%
Ingason
23
23%
Varela
3
3%
Γιαννούλης
3
3%
Misic
54
55%
Mauricio
1
1%
Λημνιός
1
1%
Biseswar
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Πέλκας
4
4%
Swiderski
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Akpom
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
1
1%
Λάμπρου
4
4%
 
Σύνολο ψήφων : 98

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Δευτ 24 Φεβ 2020, 00:15

giapas έγραψε:Όσο και να τσούζει , κέρδισε η καλύτερη ομάδα έως τώρα φέτος. Η πιο δουλεμένη και αυτή που το θέλει πιο πολύ.
Ο γιαπας νιώθει τσούξιμο στην τοποθεσία πέναλτυ.... που αν γινόταν στον τσιμικα αυτό που έκανε στο Λήμνιο, θα έλεγε ότι είναι πέναλτυ και αισθάνεται ντροπή που δεν το έδωσε για τον Ολυμπιακό του που είναι η καλύτερη ομάδα.

Κούρασες καληνύχτα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό BlackFriday » Δευτ 24 Φεβ 2020, 00:19

Aureliano Buendia έγραψε:Η σημερινή εικόνα πιστοποίησε ό,τι γνωρίζαμε και βλέπαμε όλη τη χρονιά.
Τυφλοί δεν είμαστε. Κι όσο κι αν η σύγχρονη και λίγο μπιζμπιζέ αντίληψη περί ποδοσφαίρου συνεχώς κάνει λόγο για λεπτομέρειες που δεν φαίνονται στο αγύμναστο μάτι και τις οποίες μας τις κάνουν λιανά διάφορα 3d γραφικά που δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα, το επιμύθιο παραμένει απλό: το αν παίζεις καλά ή όχι και το αν παίζεις άνευρα ή όχι, το καταλαβαίνει ο καθείς, ασχέτως αν δεν μπορεί να αναλύσει το πώς και το γιατί συμβαίνει.
Η ομάδα σε κανένα σημείο του πρωταθλήματος δεν έχει πείσει τον βασικό της αντίπαλο, τον δικό της κόσμο, αλλά και τον ίδιο της τον εαυτό ότι είναι η καλύτερη και πιο διψασμένη ομάδα. Αμφότερα ίσχυαν τόσο στο κλεμμένο πρωτάθλημα του 2018 όσο και στο κερδισμένο του 2019.
Ούτε παίζουμε καλύτερα από τον ΟΣΦΠ ούτε τρώμε σίδερα, αυτή είναι η πικρή αλήθεια.

Έχουμε παίξει 8 ντέρμπι στο πρωτάθλημα, στα οποία έχουμε μία και μόνο νίκη, κι αυτή με πέναλτι, με ΜΗΔΕΝ κλασικές ευκαιρίες και με χίλια ζόρια.
Συνολικά, έχουμε παίξει 65 λεπτά ποιοτικού ποδοσφαίρου στα ματς που μετράνε, ένα ημίχρονο στο ΟΑΚΑ με ΑΕΚ και το πρώτο 20λεπτο στο Βικελίδης.
Τι φταίει για όλα αυτά; Πολλά και διάφορα.
Όσον αφορά τον προπονητή, δεν είμαι σε θέση να ξέρω αν μπορούσε να κάνει την ομάδα να παίξει καλύτερα. Αυτό που σίγουρα ξέρω είναι ότι το πάθος που της έχει εμφυσήσει είναι μηδενικό. Και η σύγκριση με το μάτι που γυάλιζε επί Λουτσέσκου κάνει μπαμ. Ο Ρουμάνος δεν ξέρω αν ήταν κάτι ιδιαίτερο ως προπονητής, υποψιάζομαι πως ίσως και όχι, αλλά αυτό το "κλέφτες, σας κλέψανε, σας στερήσαν το πρωτάθλημα που αξίζατε" με το οποίο πιπιλούσε το μυαλό των παικτών ασταμάτητα σίγουρα είχε πιάσει τόπο.
Επιπλέον, η ομάδα φέτος δεν διαθέτει κανένα σημείο αναφοράς, καμία ταυτότητα. Δεν είναι μπετόν αρμέ πίσω, δεν παίζει μπάλα μπροστά, δεν έχει το μαχαίρι στα δόντια. Έτσι, κύριε Άμπελ, δεν πας πουθενά.

Το έμψυχο υλικό, από την άλλη, είναι πλήρως αποψιλωμένο σε σχέση με πέρσι.
Σε σχέση με την ομάδα που πήρε το πρωτάθλημα, δεν έχουμε -για διάφορους λόγους- Ολιβέιρα, Ζαμπά από πρωταγωνιστές, Σάκχοφ από αθέατους πρωταγωνιστές και Κάνιας από supporting cast, ενώ οι Αντελίνο και Μαουρίτσιο δεν είναι οι ίδιοι παίκτες. Σε αυτά αν προσθέσεις τις ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΕΣ μεταγραφές Εσίτι και Στοχ, τον Μπίσεσβαρ που τον απήγαγαν εξωγήινοι μετά τον Άγιαξ και τον αντικατέστησαν με ένα κουφάρι, το ότι στην αρχή της χρονιάς ο Πασχαλάκης ήταν αλλού γι' αλλού, αλλά και τον Βαρέλα που μας τα έκανε τσουρέκια με την ανανέωση και μετά μην τον είδατε τον Παναή, βλέπει κανείς ότι μιλάμε για τελείως άλλη ομάδα.

Το πρωτάθλημα εγώ το θεωρώ 99% τελειωμένο, μακάρι φυσικά να διαψευστώ. Εικάζω μάλιστα ότι θα μεγαλώσει με αποκαρδιωτικό τρόπο η διαφορά. Επαναλαμβάνω, μακάρι να μην συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά ειλικρινά δεν βλέπω το πώς. Είναι αδύνατο να βελτιωθείς ραγδαία Μάρτη μήνα, ενώ η εικόνα μας στα ντέρμπι είναι μάλλον αποκαρδιωτική για να ελπίζει κανείς.

Η απώλεια ενός τίτλου από μόνη της εμένα προσωπικά δεν μου λέει τίποτα. Ειλικρινά. Δεν είμαι γαύρος, δεν πάσχω από φαταουλισμό και λαιμαργία, δεν είμαι σαν τα μούτρα τους. Δυστυχώς, όμως, αυτή η χρονιά κινδυνεύει να αφήσει μια τρομερά άσχημη γεύση. Αποκλεισμός από την Ευρώπη, κλαρίνα στα ντέρμπι, επικοινωνιακή κηλίδα (ΓΕΛΟΙΟΙ χειρισμοί από την ΠΑΕ που το 'δε να έρχεται και δεν έκανε τίποτα) και ψυχολογική κούραση με την υπόθεση της Ξάνθης (που σε συνδυασμό με τα κλαρίνα στα ντέρμπι δίνει πάτημα στον κάθε μαλάκα να λέει ότι παίζουμε φιλικά), αν υπάρξει και αποκλεισμός από το Κύπελλο, θα δέσει το γλυκό.

Εγώ θέλω να ξαναδώ κάψα και καύλα για τίτλο, μαζί με οργάνωση και σωστή στελέχωση.
Τον ενθουσιασμό ρε παιδί μου, μαζί με το μυαλό. Και μια Τούμπα να την πίνεις στο ποτήρι. Δεν θέλω κάτι άλλο.

Επίσης, να σας πω, ΟΚ, είμαι 95% σίγουρος ότι νομικά μιλώντας η υπόθεση της πολυϊδιοκτησίας είναι αβάσιμη.
Αλλά θα το πω και ουκ αμαρτία έχω. Δεν θέλω ούτε υπερκοστολογημένους Μελιόπουλους ούτε δανεικούς στον σιχαμένο τον Μπέο. Δεν θέλω να με πιάνει κανένα από τα σιχάματα στο στόμα τους. Ακόμη και αν η χρονιά τελειώσει με αυτή την άσχημη γεύση, είναι ευκαιρία για ένα πλήρες και ωραίο restart. Και ας μην πάρουμε πρωτάθλημα το 2021, είπαμε γαύροι δεν είμαστε, να γίνουν λίγο σωστά και όμορφα τα πράγματα. Αυτό και τίποτα άλλο.

++++
BlackFriday
 
Δημοσιεύσεις: 2953
Εγγραφή: Τετ 01 Μαρ 2017, 17:48

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 24 Φεβ 2020, 00:25

See you soon on play off!!

Να έρθετε πλυμμενοι!!

Όλα θα παιχτούν εκεί!!

Ότι 3 χρόνια στα ντέρμπι γίνονται κάτι φάσεις που συνομοτει το σύμπαν, μου φαίνεται πολύ κουλό!!



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό paoki19 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 00:31

Αυτά μόνο σε εμάς γινονται...
Να κερδίζεις στο τηγάνι με αυτογκόλ την μια χρονιά και την επόμενη να κερδίζει ο γαυρος με παρόμοιο τρόπο εδώ μέσα.
Πουτανα τύχη ή καταραμένη ομάδα;;;
Άβαταρ μέλους
paoki19
 
Δημοσιεύσεις: 2318
Εγγραφή: Τρί 22 Ιαν 2008, 17:29

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό gergeo4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 00:40

μετρια προς κακη η ομαδα..υστερησαν σχεδον ολοι.o κοουτς σωστες αλλαγες εκτος ισως του λημνιου που επρεπε να μεινει.ο κοραξ τα κουκουτσια σε μας αλλα τα σταγαλια τα μεγαλα στο γαυρο.ειδικα το ΚΑΘΑΡΟ ΠΕΝΑΛΝΤΙ στον λημνιο!συνεχιζουμε 5 βαθμοι ενω ακολουθουν 8-10 ντερμπι δεν συνιστουν μια ομαδα πρωταθλητρια απο τωρα!
Άβαταρ μέλους
gergeo4
 
Δημοσιεύσεις: 7321
Εγγραφή: Τρί 15 Ιούλ 2008, 12:42
Τοποθεσία: kozani

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό flash4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 00:42

Aureliano Buendia έγραψε:Η σημερινή εικόνα πιστοποίησε ό,τι γνωρίζαμε και βλέπαμε όλη τη χρονιά.
Τυφλοί δεν είμαστε. Κι όσο κι αν η σύγχρονη και λίγο μπιζμπιζέ αντίληψη περί ποδοσφαίρου συνεχώς κάνει λόγο για λεπτομέρειες που δεν φαίνονται στο αγύμναστο μάτι και τις οποίες μας τις κάνουν λιανά διάφορα 3d γραφικά που δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα, το επιμύθιο παραμένει απλό: το αν παίζεις καλά ή όχι και το αν παίζεις άνευρα ή όχι, το καταλαβαίνει ο καθείς, ασχέτως αν δεν μπορεί να αναλύσει το πώς και το γιατί συμβαίνει.
Η ομάδα σε κανένα σημείο του πρωταθλήματος δεν έχει πείσει τον βασικό της αντίπαλο, τον δικό της κόσμο, αλλά και τον ίδιο της τον εαυτό ότι είναι η καλύτερη και πιο διψασμένη ομάδα. Αμφότερα ίσχυαν τόσο στο κλεμμένο πρωτάθλημα του 2018 όσο και στο κερδισμένο του 2019.
Ούτε παίζουμε καλύτερα από τον ΟΣΦΠ ούτε τρώμε σίδερα, αυτή είναι η πικρή αλήθεια.

Έχουμε παίξει 8 ντέρμπι στο πρωτάθλημα, στα οποία έχουμε μία και μόνο νίκη, κι αυτή με πέναλτι, με ΜΗΔΕΝ κλασικές ευκαιρίες και με χίλια ζόρια.
Συνολικά, έχουμε παίξει 65 λεπτά ποιοτικού ποδοσφαίρου στα ματς που μετράνε, ένα ημίχρονο στο ΟΑΚΑ με ΑΕΚ και το πρώτο 20λεπτο στο Βικελίδης.
Τι φταίει για όλα αυτά; Πολλά και διάφορα.
Όσον αφορά τον προπονητή, δεν είμαι σε θέση να ξέρω αν μπορούσε να κάνει την ομάδα να παίξει καλύτερα. Αυτό που σίγουρα ξέρω είναι ότι το πάθος που της έχει εμφυσήσει είναι μηδενικό. Και η σύγκριση με το μάτι που γυάλιζε επί Λουτσέσκου κάνει μπαμ. Ο Ρουμάνος δεν ξέρω αν ήταν κάτι ιδιαίτερο ως προπονητής, υποψιάζομαι πως ίσως και όχι, αλλά αυτό το "κλέφτες, σας κλέψανε, σας στερήσαν το πρωτάθλημα που αξίζατε" με το οποίο πιπιλούσε το μυαλό των παικτών ασταμάτητα σίγουρα είχε πιάσει τόπο.
Επιπλέον, η ομάδα φέτος δεν διαθέτει κανένα σημείο αναφοράς, καμία ταυτότητα. Δεν είναι μπετόν αρμέ πίσω, δεν παίζει μπάλα μπροστά, δεν έχει το μαχαίρι στα δόντια. Έτσι, κύριε Άμπελ, δεν πας πουθενά.

Το έμψυχο υλικό, από την άλλη, είναι πλήρως αποψιλωμένο σε σχέση με πέρσι.
Σε σχέση με την ομάδα που πήρε το πρωτάθλημα, δεν έχουμε -για διάφορους λόγους- Ολιβέιρα, Ζαμπά από πρωταγωνιστές, Σάκχοφ από αθέατους πρωταγωνιστές και Κάνιας από supporting cast, ενώ οι Αντελίνο και Μαουρίτσιο δεν είναι οι ίδιοι παίκτες. Σε αυτά αν προσθέσεις τις ΦΡΙΚΙΑΣΤΙΚΕΣ μεταγραφές Εσίτι και Στοχ, τον Μπίσεσβαρ που τον απήγαγαν εξωγήινοι μετά τον Άγιαξ και τον αντικατέστησαν με ένα κουφάρι, το ότι στην αρχή της χρονιάς ο Πασχαλάκης ήταν αλλού γι' αλλού, αλλά και τον Βαρέλα που μας τα έκανε τσουρέκια με την ανανέωση και μετά μην τον είδατε τον Παναή, βλέπει κανείς ότι μιλάμε για τελείως άλλη ομάδα.

Το πρωτάθλημα εγώ το θεωρώ 99% τελειωμένο, μακάρι φυσικά να διαψευστώ. Εικάζω μάλιστα ότι θα μεγαλώσει με αποκαρδιωτικό τρόπο η διαφορά. Επαναλαμβάνω, μακάρι να μην συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά ειλικρινά δεν βλέπω το πώς. Είναι αδύνατο να βελτιωθείς ραγδαία Μάρτη μήνα, ενώ η εικόνα μας στα ντέρμπι είναι μάλλον αποκαρδιωτική για να ελπίζει κανείς.

Η απώλεια ενός τίτλου από μόνη της εμένα προσωπικά δεν μου λέει τίποτα. Ειλικρινά. Δεν είμαι γαύρος, δεν πάσχω από φαταουλισμό και λαιμαργία, δεν είμαι σαν τα μούτρα τους. Δυστυχώς, όμως, αυτή η χρονιά κινδυνεύει να αφήσει μια τρομερά άσχημη γεύση. Αποκλεισμός από την Ευρώπη, κλαρίνα στα ντέρμπι, επικοινωνιακή κηλίδα (ΓΕΛΟΙΟΙ χειρισμοί από την ΠΑΕ που το 'δε να έρχεται και δεν έκανε τίποτα) και ψυχολογική κούραση με την υπόθεση της Ξάνθης (που σε συνδυασμό με τα κλαρίνα στα ντέρμπι δίνει πάτημα στον κάθε μαλάκα να λέει ότι παίζουμε φιλικά), αν υπάρξει και αποκλεισμός από το Κύπελλο, θα δέσει το γλυκό.

Εγώ θέλω να ξαναδώ κάψα και καύλα για τίτλο, μαζί με οργάνωση και σωστή στελέχωση.
Τον ενθουσιασμό ρε παιδί μου, μαζί με το μυαλό. Και μια Τούμπα να την πίνεις στο ποτήρι. Δεν θέλω κάτι άλλο.

Επίσης, να σας πω, ΟΚ, είμαι 95% σίγουρος ότι νομικά μιλώντας η υπόθεση της πολυϊδιοκτησίας είναι αβάσιμη.
Αλλά θα το πω και ουκ αμαρτία έχω. Δεν θέλω ούτε υπερκοστολογημένους Μελιόπουλους ούτε δανεικούς στον σιχαμένο τον Μπέο. Δεν θέλω να με πιάνει κανένα από τα σιχάματα στο στόμα τους. Ακόμη και αν η χρονιά τελειώσει με αυτή την άσχημη γεύση, είναι ευκαιρία για ένα πλήρες και ωραίο restart. Και ας μην πάρουμε πρωτάθλημα το 2021, είπαμε γαύροι δεν είμαστε, να γίνουν λίγο σωστά και όμορφα τα πράγματα. Αυτό και τίποτα άλλο.
Όαση τα ποστ σου αδερφέ! Αυτός (πρέπει να) είναι ο ΠΑΟΚ μας...
flash4
 
Δημοσιεύσεις: 1366
Εγγραφή: Κυρ 10 Ιαν 2016, 17:13

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 24 Φεβ 2020, 00:49

pilotos έγραψε:
giapas έγραψε:Όσο και να τσούζει , κέρδισε η καλύτερη ομάδα έως τώρα φέτος. Η πιο δουλεμένη και αυτή που το θέλει πιο πολύ.
Ο γιαπας νιώθει τσούξιμο στην τοποθεσία πέναλτυ.... που αν γινόταν στον τσιμικα αυτό που έκανε στο Λήμνιο, θα έλεγε ότι είναι πέναλτυ και αισθάνεται ντροπή που δεν το έδωσε για τον Ολυμπιακό του που είναι η καλύτερη ομάδα.

Κούρασες καληνύχτα

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Σάββας Θεοδωρίδης του παοκμανια.
Αυτή η νοοτροπία είναι ότι πιο σιχαμένο μπορεί να συμβεί στον ΠΑΟΚτση. Φταίει η διαιτησία , όλα πάνε καλά , ο Σαββίδης ξέρει , σεβασμός στο θεσμό του προπονητή , μη μιλάτε , μην αντιμιλάτε , μη κλάνετε .
Γιες μεν και άγιος ο Θεος.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 24 Φεβ 2020, 00:53

Γιαπας οκ ήμασταν τραγικοί.
Το πέναλτι δηλαδή δεν ήταν?
Και αν όχι γιατί?
Είναι μια φάση που με βάρ δεν θα έπρεπε να έχει αυτή την κατάληξη
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:02

Για μενα δεν υπαρχει πεναλντι.
Πέφτει κοροιδιστικα ο Λημνιος.
Ο οποιος σε πολλες φάσεις αντι να περασει τον προσωπικο του αντιπαλο επεφτε ευκολα.
Περιμενω να δω τα highlight για να επιβεβαιωσω την πρωτη εικονα π αποκομισα αναφορικα με το πεναλντι.

υγ. ειδα τα στιγμιότυπα π εδωσε το ΠΑΟΚ TV και δεν εχουν καν ριπλει στο γκολ του γαυρου. Απαραδεκτο! ουτε ενα πλανο π να δειχνει στο περιπου που ηταν η μπαλα οταν εκανε το γυρισμα ο ραντζελοβιτς...
Οσο για το πεναλντι συνεχιζω να το θεωρω κοροιδιστικο πέσιμο Λημνιου.
Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Τελευταία επεξεργασία από Gospi και Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό prax » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:03

Εμφάνιση ντροπή

ΝΤΡΟΠΗ
ΝΤΡΟΠΗ

με ψόφιο γαύρο δεν μπόρεσαν να τον πατήσουν
Κρίμα για τον κόσμο
Κρίμα για εμάς που δεν θα κοιμηθούμε σήμερα

Δε ξέρω τι στον πουτσο φταίει αλλά την πιο μεγάλη ευθύνη την έχει ο αμπελ
Νιώθω απογοήτευση γιατί έχουμε το καλύτερο ρόστερ κ παρόλο ότι ο γκευ ήταν ψόφιος εμείς δεν παίξαμε καθόλου

Ξεφτίλα
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:10

Τόση ευτυχία πάντως που προσφέραμε σε όλη την Ελλάδα, έχω να δω από τότε που έγινε πρωθυπουργός ο Παπανδρέας. Πραγματικά γελάνε οι πάντες σαν μικρά παιδάκια όπου και αν βάλεις τηλεόραση ή ράδιο ή ακόμα και web. Μπράβο στον Αμπελ που μοιράζει έτσι απλόχερα χαρά στους πάντες, Αη Βασίλης κάτι!
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9444
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:11

Gospi έγραψε:Για μενα δεν υπαρχει πεναλντι.
Πέφτει κοροιδιστικα ο Λημνιος.
Ο οποιος σε πολλες φάσεις αντι να περασει τον προσωπικο του αντιπαλο επεφτε ευκολα.
Περιμενω να δω τα highlight για να επιβεβαιωσω την πρωτη εικονα π αποκομισα αναφορικα με το πεναλντι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δες το.

Καθαρό σπρώξιμο ειναι!!

Εχουμε καταντησει γραφικοί με τις φασεις μας. Σε. Κάθε ματς που παίρνουμε πεναλτυ ψάχνουμε 80 ριπλςυ για να δούμε. Μήπως και δεν είναι και σήμερα είναι ο ορισμός του πεναλτυ και λέμε δεν ήταν.


Επειδή κάποιοι το παίρνετε διαφορετικά και δυστυχώς δεν καταλαβαίνω το λόγο. Δεν έχει σχέση η εμφάνιση με τις αμφισβητουμενες φάσεις.

Ναι δεν ήμασταν καλοί.

Αυτό δεν αναιρεί ότι μάλλον η μπάλα. Βγήκε και ότι δε δίνεται καθαρό πεναλτυ.

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:12

Gospi έγραψε:Για μενα δεν υπαρχει πεναλντι.
Πέφτει κοροιδιστικα ο Λημνιος.
Ο οποιος σε πολλες φάσεις αντι να περασει τον προσωπικο του αντιπαλο επεφτε ευκολα.
Περιμενω να δω τα highlight για να επιβεβαιωσω την πρωτη εικονα π αποκομισα αναφορικα με το πεναλντι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έλα να τρέξουμε και να σε σπρώξω να δούμε που θα πας.
Οι κανόνες στο ποδόσφαιρο είναι συγκεκριμένοι. Δείτε που είναι εξαρχής ο ωμος του τσιμικα, είναι στον εσωτερικό κορμό του λημνιου. Μετα και με την έκταση του χεριού παίρνει καθαρό πλεονέκτημα. Ηλίθιο πέναλτι ? Ναι... αλλά πέναλτι.
Είναι μέγα σφάλμα στην προσπάθεια να αποφύγουμε να γίνουμε σαν τα σιχαματα να αδικούμε από μόνοι μας τον εαυτό μας και την ομάδα μας
Τελευταία επεξεργασία από renegade και Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14126
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:12

hasio_john έγραψε:Τόση ευτυχία πάντως που προσφέραμε σε όλη την Ελλάδα, έχω να δω από τότε που έγινε πρωθυπουργός ο Παπανδρέας. Πραγματικά γελάνε οι πάντες σαν μικρά παιδάκια όπου και αν βάλεις τηλεόραση ή ράδιο ή ακόμα και web. Μπράβο στον Αμπελ που μοιράζει έτσι απλόχερα χαρά στους πάντες, Αη Βασίλης κάτι!
Γελάει καλύτερα οποίος γελάει τελευταίος....



Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ - πουστόγαυρος 0-1 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό markos4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:12

prax έγραψε:Νιώθω απογοήτευση γιατί έχουμε το καλύτερο ρόστερ κ παρόλο ότι ο γκευ ήταν ψόφιος εμείς δεν παίξαμε καθόλου

Ξεφτίλα

Μήπως τελικά δεν έχουμε καλύτερο ρόστερ ούτε και καλύτερο προπονητη και γι αυτό δεν κερδίσαμε τον ψοφιο γαύρο;
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες