Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Ζίφκοβιτς
1
1%
Μάτος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ίνγκανσον
4
4%
Κρέσπο
1
1%
Γιαννούλης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μίσιτς
21
23%
Μαουρίσιο
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βιειρίνια
1
1%
Λημνιός
4
4%
Πέλκας
15
16%
Σφιντέρσκι
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Άκπομ
45
49%
Ελ Καντουρί
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Βαρέλα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 92

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Δευτ 16 Δεκ 2019, 07:04

1.Ζιφκοβιτς - Πασχαλάκης
2. Ιγκασον - Βαρέλα
3. Βιερίνια - Ελ Καντουρί
4. Πέλκας - Μπισεσβαρ
5. Σβιντερσκι - Ακπομ
6. Μαουρίσιο - Ντοουγκλας
7. Μισιτς - Εσιτι
Δεν έχεις κάτι να φοβάσαι όταν μπορείς να αλλάξεις 7 άτομα με παίκτες το ίδιο καλούς και ίσως καλύτερους από αυτούς που ξεκινάνε όποιοι και εάν ξεκινάνε και με απόδειξη τα τελευταία 2 ματς που οι παίκτες που ήρθαν από τον πάγκο πήραν-κλείδωσαν το ματς και μάλιστα ο ένας(Μπισεσβαρ) στο επόμενο ματς δεν πήρε λεπτό συμμετοχής.
Αν ο ΠΑΟΚ παίξει με λίγο μεγαλύτερη ένταση από αυτήν που είδαμε στο πρώτο εχθές δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα με οποιονδήποτε αντίπαλο στην Ελλάδα.
Δυστυχώς για τον ΠΑΟΚ φέτος με το για μένα πληρέστερο ράστερ στην ιστορία του να μην έχει Ευρώπη και να έχει περισσότερους παίκτες ενεργούς.
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Grigorios_PAOK » Δευτ 16 Δεκ 2019, 08:24

Φανατικός οπαδός του δόγματος μισό μηδέν και η μπάλα στην εξέδρα αφού δεν μπορώ να είμαι Μπαρτσελόνα, εκ των αποτελεσμάτων είμαι πολύ ευχαριστημένος!
Στα αγωνιστικά θα έλεγα ότι με ανησυχεί πως όταν πιέζεται η άμυνα δείχνει να πελαγοδρομει, πράγμα που στην πραγματικότητα είναι ευθύνη των χαφ που δεν είναι ελεύθεροι για την πρώτη εύκολη πάσα, αυτό όμως είναι το τίμημα που δεν παίζουμε με καθαρό αμυντικό χαφ που θα μπαίνει μέσα στα στόπερ.
Το σημαντικό είναι, πως ακόμη και έτσι, η ομάδα όταν παίρνει μπρος παράγει πολλές ευκαιρίες.

Σήμερα μου άρεσε πολύ ο Πελκας, στο πρώτο ημίχρονο ήταν ουσιαστικά η μόνη πηγή κινδύνου, για τους αντιπάλους. Προσωπικά πιστεύω πως με τον Άκπομ δένει πολύ καλύτερα από ότι με τον Σβαροφσκι.

Ο Καντουρι συνεχίζει να δείχνει για πιο λόγο οι προπονητές μας τον έχουν τόση εκτίμηση, όταν μπαίνει και ο Μαου γίνεται άλλος παίχτης, κρίμα που είναι αλουμινιενος και όχι ατσάλινος αλλά δε πειράζει...

Νομίζω πως σε μια διάταξη ρόμβου με Εσιτι ή Αουγκούστο στη βάση Μισιτς και Μαου 8αρια και κορυφή στο ρόμβο Πέλκα για πίεση, μπροστά Άκπομ και Σβαροφσκι είναι ο εύκολος τρόπος για να δούμε καθαρό 442, στο 60 βάζεις Καντουρι Μπισε Αρχηγό και κάνεις πλάκα
ΠΑΟΚ πάνω από όλα!!!
Grigorios_PAOK
 
Δημοσιεύσεις: 1401
Εγγραφή: Τρί 27 Αύγ 2019, 02:01

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό dikomou01 » Δευτ 16 Δεκ 2019, 09:48

Πολύ το χάλι ο Παναιτωλικός. Δεν βλέπω πως θα σωθεί με αυτούς τους παίκτες. Η ομάδα σήμερα ηταν καλή, δεν απειλήθηκε καθόλου, μου αρεσε η συνεργασία του Αντελίνο με Γιαννούλη. Σε άλλα νέα ξέρει κανείς καμία στοιχηματική εταιρία να παίζουμε τις αλλαγές του Φερέιρα?
Τα μυαλά μας πονάνε.
Άβαταρ μέλους
dikomou01
 
Δημοσιεύσεις: 300
Εγγραφή: Κυρ 08 Νοέμ 2015, 13:24
Τοποθεσία: καστοριά

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 16 Δεκ 2019, 13:15

Μέτριο έως κακό το πρώτο ημίχρονο.
Καμία πρωτοβουλία και άφαντος ο Αντρέ
Δεν μου άρεσε ο Σφιντερσκι.
Ο Πελκας έπαιξε καλά τον ρόλο του all around επιθετικού. Λίγο μακριά και ασύνδετα βέβαια από τα δύο κεντρικά χαφ.

Στο δεύτερο παιξαμε καλύτερα, κομβικες οι δύο κάθετες των Ομάρ και Μισιτς.
Τις οποίες δέχθηκε τέλεια και αξιοποίησε ο Ακπομ.

Μέτα το 0-3 μπορούσε να πάρει κάποια λεπτά συμμετοχής και ο Λάμπρου αλλά ήταν εκτός αποστολής και έτσι είδαμε Φερνάντο Βαρελα στα "γεράματα" ως δεξί μπακ.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29796
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 16 Δεκ 2019, 14:29

What is this Lamprou?
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tzelas » Δευτ 16 Δεκ 2019, 15:18

dikomou01 έγραψε: Σε άλλα νέα ξέρει κανείς καμία στοιχηματική εταιρία να παίζουμε τις αλλαγές του Φερέιρα?


Know-it-all bet : viewtopic.php?f=17&t=7809&p=1643116#p1643116

:opaokara:
Άβαταρ μέλους
tzelas
 
Δημοσιεύσεις: 9803
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 23:27
Τοποθεσία: Καστοριά

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Δευτ 16 Δεκ 2019, 15:49

dikomou01 έγραψε:...
Σε άλλα νέα ξέρει κανείς καμία στοιχηματική εταιρία να παίζουμε τις αλλαγές του Φερέιρα?


Νά΄σαι καλά ξάδερφε! :lol: :lol: :lol:
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6096
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό mpafos4 » Δευτ 16 Δεκ 2019, 16:17

Ο ΠΑΟΚ μεγαλωσε τοσο πολυ,που με πεντε λεπτα καλου ποδσφαιρου,περναει χωρις να κινδυνευσει από εδρες όπως το Αγρινιο....

Συνεχιζουμε!....
ΙΒΑΝ ΣΑΒΒΙΔΗ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
mpafos4
 
Δημοσιεύσεις: 5023
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2009, 13:13

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Evangelos Apostolidis » Δευτ 16 Δεκ 2019, 18:37

Ανετη επικρατηση στο Αγρινιο σε ενα ματς οπου δεν ειχαμε τοσο κατοχη οπως περιμενε κανεις (περιπου 55% βαση του bet365.com) αλλα ειχαμε πιο πολλες τελικες και πιο καθαρες ευκαιριες απο τον Παναιτωλικο και φτασαμε στην 6η συνεχομενη νικη στο γηπεδο τους.

Μου αρεσε παρα πολυ ο τροπος με τον οποιο πετυχαμε και τα τρια τερματα, μεσα απο την ροη του αγωνα και οχι απο στημενες φασεις.

Στο 0-1 πολυ ωραια αλλαγη του Λημνιου απο το δεξι ακρο στον Γιαννουλη στο αριστερο ακρο και καλη σεντρα στο κεντρο της αμυνας του Παναιτωλικου, εαν ο τερματοφυλακας δεν την εβρισκε την μπαλα θα πετυχαινε μαλλον ο Σβιντερσκι το γκολ.

Στο 0-2 ωραια ασσιστ απο τον Ακπομ (νομιζω οτι ο Ελ Καντουρι του εδωσε την μπαλα στα αριστερα), εαν προσεξε κανεις ο Λημνιος σηκωνει το χερι και κατευθηνεται προς το κεντρο της επιθεσης, παρα πολυ καλο ταιμινγκ απο Ακπομ και Λημνιο.

Στο 0-3 καθετη μπαλια απο τον Μισιτς (μαεστρος σε τετοια), ο Ακπομ δεν ακουμπαει το τοπι αλλα με την πρωτη επαφη πετυχαινει το γκολ.

Τερματα για ευχαριστηση!
Evangelos Apostolidis
 
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: Δευτ 23 Σεπ 2019, 15:52

Re: Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-3, MVP, Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Τρί 17 Δεκ 2019, 18:42

Τέλος από εδώ
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10120
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες