Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό pilotos » Σάβ 18 Ιαν 2020, 18:12

Τέλος ο Ρευ από το Μεξικό

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό icue » Σάβ 18 Ιαν 2020, 19:53

Αυτος ο Ραφα παντως επαιξε σημερα, μπηκε αλλαγη. Αρα μαλλον δεν ειναι με το στυλο στο χερι οπως γραφαν καποια σαιτ.
icue
 
Δημοσιεύσεις: 6336
Εγγραφή: Δευτ 24 Ιουν 2019, 11:45

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 18 Ιαν 2020, 21:37

Αν κινηθούμε για φορ τελικά, υπάρχουν αρκετές ενδιαφέρουσες περιπτώσεις. Από τον Chupo Moting(Rogon),Kokorin(ειδική περίπτωση),Poloz(παλιά καψούρα Σαββίδη),ο παραγκωνισμενος Abubakar από την Porto του φίλου μας του Sergio(ότι καλύτερο από τα "σκουπίδια " των μεγάλων της Πορτογαλίας),οι ποιοτικοί "ξεπεσμένοι" Adrian Lopez,Alberto Bueno,Jelle Vossen,οι "γερολυκοι" Keseru και Gignac(σε ρόλο Vukic),οι "έξυπνες βόμβες " Borja Baston και Fran Sol( με εξαιρετικό βαθμό δυσκολίας βέβαια)και ο προσφάτως ελεύθερος "bomber" Nemanja Nicolics!Αυτοί είναι για εμένα τον αδαή, οι πιο ενδιαφέρουσες περιπτώσεις. Εξαρτάται τι θέλουμε και τι ζητάμε.Υγ: Έμεινε ελεύθερος ο παικταράς Gaitan!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5001
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό pagotatzis » Σάβ 18 Ιαν 2020, 21:42

Μάλλον έχασα επεισόδιο

Αυτός ο Λένς ποιος είναι ;
Άβαταρ μέλους
pagotatzis
 
Δημοσιεύσεις: 3418
Εγγραφή: Σάβ 21 Ιουν 2008, 12:38
Τοποθεσία: Oberderdingen

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό PAOKevolution » Σάβ 18 Ιαν 2020, 21:46

boogey εδωσες φοβερο υλικο να ψαξουμε παντως. Μαρεσουν κατι τετοια :D
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΙΖΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ Π.Α.Ο.Κ. ΝΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ 1926
Άβαταρ μέλους
PAOKevolution
 
Δημοσιεύσεις: 2675
Εγγραφή: Τετ 01 Φεβ 2017, 17:41

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 18 Ιαν 2020, 21:49

Αυτός που είχε γραφτεί το καλοκαίρι από Τουρκία τι κάνει;
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24575
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό theodorosstefan » Σάβ 18 Ιαν 2020, 21:56

Nikolic καψούρα!!!!
Άβαταρ μέλους
theodorosstefan
 
Δημοσιεύσεις: 255
Εγγραφή: Δευτ 29 Δεκ 2014, 00:21

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 18 Ιαν 2020, 22:04

PAOKevolution έγραψε:boogey εδωσες φοβερο υλικο να ψαξουμε παντως. Μαρεσουν κατι τετοια :D

Είναι από αυτούς που λήγουν τα συμβόλαιά τους το 2020 και το 2021.Κορυφαία περίπτωση για εμένα είναι ο Abubakar.Τελειως διαφορετικό φορ από αυτά που έχουμε. Οδοστρωτήρας
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 5001
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Obdulio » Σάβ 18 Ιαν 2020, 22:40

Εγώ για φορ θα πρότεινα τον Despotovic της ρωσικής Orenburg. Tον Ιούνιο λήγει το συμβόλαιό του.
Άβαταρ μέλους
Obdulio
 
Δημοσιεύσεις: 1269
Εγγραφή: Τετ 24 Οκτ 2018, 13:11

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Κυρ 19 Ιαν 2020, 10:46

Τι γίνεται με τον Σοάρες;
Υποτίθεται σήμερα θα ερχόταν Θεσσαλονίκη..
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10858
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Κυρ 19 Ιαν 2020, 11:44

Ερχεται με τον μουτζουρη τσαφ τσουφ , ιβαν 19 πιασαμε και ακομη ουτε ενας ,ντροπη σου

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 19 Ιαν 2020, 12:06

«Εκπληκτικός παίκτης ο Ράφα Σοάρες»

ινπαοκ

Εικόνα

Ο πρώην συμπαίκτης του Πορτογάλου αμυντικού, Κιζίτο Λουβάγκα, μιλά στο INPAOK για τον μεταγραφικό στόχο του Δικεφάλου

Σε προχωρημένες επαφές με τον Ράφα Σοάρες βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, που είναι κοντά στο να πραγματοποιήσει την πρώτη του μεταγραφική κίνηση στην περίοδο του χειμώνα.

Ο πρώην συμπαίκτης του Πορτογάλου αμυντικού στη Ρίο Άβε, Κιζίτο Λουβάγκα, μιλά στο INPAOK για τον αριστερό οπισθοφύλακα που ετοιμάζεται να ντυθεί στα «ασπρόμαυρα», εκθειάζοντάς τόσο για τις ποδοσφαιρικές του ικανότητες, αλλά και τον εξαιρετικό χαρακτήρα του.

Ο εν λόγω ποδοσφαιριστής μάλιστα, βρισκόταν στο ρόστερ της Μπάτε Μπορίσοφ, όταν ο Δικέφαλος αναμετρήθηκε απέναντί της για την φάση των ομίλων του Europa League, με τον παίκτη να γνωρίζει καλά τι εστί ΠΑΟΚ και Τούμπα.

Όσα είπε:

Για την αγωνιστική του ταυτότητα: «Είναι ένας εξαιρετικός ποδοσφαιριστής, ο οποίος έχει προσαρμοστεί άψογα στο σύγχρονο ποδόσφαιρο, και μπορεί να πάρει όλη την αριστερή πλευρά, καθώς εκτός από καλός αμυντικός, έχει και επιθετικές αρετές, γεγονός που αποτυπώνεται και στα στατιστικά που έχει, με τα γκολ αλλά και τις ασίστ».

Για την επικείμενη μεταγραφή του στον ΠΑΟΚ: «Είμαι πολύ χαρούμενος για τον Ράφα, καθώς είναι ένα μεγάλο βήμα στην καριέρα του ο ΠΑΟΚ, και νομίζω ότι το αξίζει καθώς έχει τρομερά σημάδια βελτίωσης».

Για τον χαρακτήρα του: «Πρόκειται για έναν συμπαίκτη όπου θα ήθελε να είχε ο καθένας. Είναι εξαιρετικά ήρεμος αλλά και ευδιάθετος, ενώ εμένα με είχε βοηθήσει πολύ στην Ρίο Άβε ώστε να προσαρμοστώ στις ανάγκες της ομάδας».
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90052
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό spiridoula » Κυρ 19 Ιαν 2020, 12:10

obanebane έγραψε:Αυτός που είχε γραφτεί το καλοκαίρι από Τουρκία τι κάνει;

Mbaye Diagne δανεικος απο Γαλατα σε Μπρυζ 180 λεπτα στο πρωταθλημα 4 γκολ.Βεβαια η Μρυζ εχει αλλα 4-5 φορ.Παιδομαζωμα κανει.
https://www.transfermarkt.com/mbaye-dia ... ler/271966
spiridoula
 
Δημοσιεύσεις: 1165
Εγγραφή: Τρί 04 Ιουν 2019, 20:26

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό invincible » Κυρ 19 Ιαν 2020, 14:12

Τα καλύτερα αριστερά μπακ που πέρασαν από το Ελληνικό πρωτάθλημα τα τελευταία 30 χρόνια και πήραν τίτλους, μεταγραφές έξω μετά γύρισαν και τα σάρωσαν όλα γενικά είναι δύο , Ο Βιερινία και ο Γεωργάτος. Τώρα θα μου πεις μα αφού είναι ο Βιερινια γιατί να μην συνεχίσει? Για τον ίδιο λόγο που και ο Γεωργάτος δεν συνέχισε και τον βάζανε κατι αριστερα χαφ που και που και δεξί χαφ (ο Αλέφαντος) κτλ. Ο Βιερινια σίγουρα ήταν και είναι πολύ πιο πλήρες σαν παίχτης στα άκρα. Σωστό ή λάθος το ξέρει ο ίδιος ο παιχτης και αφού δεν το ζητάει ο ίδιος ο παίχτης να παίζει αριστερό μπακ πλέον πάει να πει ότι δεν μπορεί άλλο εκεί να αποδώσει σε υψηλό επίπεδο? Ή είναι απόφαση μονο ου προπονητή? Οπότε ναι πρέπει να πάρουμε έναν αριστερό μπακ ΟΚ.

Τι αριστερό μπακ χρειάζεται ο ΠΑΟΚ? Θέλει μπακ με νουμερα ασιτς γκολ… Γιατί στατιστικά τα ματς που θα χρειαστεί καλό αμυντικό αριστερό μπακ (στυλ Σταφυλιδή) είναι λίγα. Οπότε θέλει wing full left back επιθετικό αριστερό μπακ και λόγο συστήματος και τακτικής επίσης να μην ξεχνάμε. Θέλει Λινο λοιπον περισσότερο από Σταφυλίδη.

Αμπέλ Φερέιρα :’’ στα μπακ υπάρχει ο Γιαννούλης, ένας παίκτης που κατά τη γνώμη μου είναι παγκοσμίου κλάσης ‘’

Πράγματι δεν έχω δει στο ελληνικό πρωτάθλημα αριστερό μπακ τόσο ισορροπημένο παίχτη σε άμυνα και επίθεση με μυαλό να εκμεταλλεύεται τους κενούς χώρους και να περνάει με μπαλιές σέντρες μέσα την κλωστή από την βελόνα. Δεν έχω δει παίχτη να δουλεύει τόσο πολύ συνέχεια και να βελτιώνετε τόσο πολύ. Δεν το έχουμε προσέξει μόνο εμείς αυτό.

Ο Σοαρες και κάθε σοαρες όποιος τελικά έρθει μην περιμένετε ότι θα μας κάνει να ξεχάσουμε τον Βιερινια και τον Γιανουλη εύκολα…. Θέλει πολύ τύχη αυτό γιατί πραγματικοί real legend players δεν βγαίνουν κάθε χρόνο. :pano:

"Ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς θα μπορούσε να επιστρέψει από τώρα στον ΠΑΟΚ, γράφουν τα ΜΜΕ της Σαουδικής Αραβίας, αν η Αλ Ιτιχάντ συμφωνήσει με την πρόταση του ΠΑΟΚ. Σίγουρα οι Έλληνες δεν θα του πληρώσει όλες τις ετήσιες απολαβές του, οπότε η Αλ Ιτιχάντ θα πρέπει να... συμβιβαστεί, όπως και ο ίδιος ο Πρίγιοβιτς"
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Κυρ 19 Ιαν 2020, 14:46

Φερτε τον Κιλλερ εγω τον θελω ας γυρισει
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 10 επισκέπτες