Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό skalon » Παρ 06 Δεκ 2019, 15:53

Ξαναζεσταμένο φαγητό σπάνια είναι νόστιμο!
Πιστεύω ότι θα κάνουμε μεγάλη πατάτα αν ξαναφέρουμε τον Πρίγιοβιτς.
Από την άλλη, το ρόστερ είναι υπερ-πλήρες (αριθμητικά). 22 παίκτες + 3 τερματοφύλακες + 3 πιτσιρικάδες.
Άντε -1, ο Βέρνμπλουμ.
Ακόμα και αυτοί είναι περισσότεροι από όσους διαχειρίζεται ο Φερέιρα.
Άρα δεν έρχεται κανένας αν πρώτα δεν φύγουν κάποιοι. Και αυτοί οι κάποιοι δεν θα φύγουν απλά γιατί δεν μας αρέσουν (πχ Πέλκας, Στοχ), ή πληρώνονται ακριβά (πχ Μαουρίσιο), ή είναι συνεχώς τραυματισμένοι (πχ Βέρνμπλουμ). Η μοναδική περίπτωση να φύγει κάποιος είναι να βρεθεί ομάδα που να τον θέλει και να του δίνει τα λεφτά που του δίνουμε εμείς.
Ποιοι είναι αυτοί? Λημνιός, Γιαννούλης, Σβιντέρσκι, ίσως και Άκπομ. ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ.
Και επειδή θεωρώ ότι ο ΠΑΟΚ δεν θέλει να πουλήσει στο μέσο της χρονιάς (ειδικά τώρα με τη μείωση της φορολογίας), δεν βλέπω μεταγραφές, εκτός κάποιας πιθανής "τρελλής" περίπτωσης που θα κάτσει στο δρόμο μας.
Άβαταρ μέλους
skalon
 
Δημοσιεύσεις: 2233
Εγγραφή: Κυρ 12 Φεβ 2017, 22:10

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 06 Δεκ 2019, 18:31

Ειναι δυνατον να λεμε πως δεν θα γινει μεταγραφη με την εικονα και την διαχειριση που βλεπουμε στη μεσοεπιθετικη γραμμη? Ειναι δυνατον να μην αποκτηθει παικτης να ντουμπλαρει τον Μπισεσβαρ? Να μην αποκτηθει καποιος μπαλαντερ επιθετικος οταν Λαμπρου και Στοχ δεν υπολογιζονται και ο Ζαμπα εκτος απο προβληματικος φετος ειναι και τραυματιας? Μιλαμε για παικτες που ψαχναμε απο το καλοκαιρι...Μακαρι να μπορουσαμε να ξεφορτοθουμε με καποιο τροπο και τον Εσιτι και να παρουμε ενα κανονικο αμυντικο χαφ αλλα αυτο ειναι ονειρο απατηλο...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Παρ 06 Δεκ 2019, 18:43

Παντως αν δεν ενισχυθουμε τωρα θα εχουμε προβλημα. Περσυ πηραμε Ολιβαρες σφιντερσκι και παρουσιασαμε Ακμπομ και το κλειδωσαμε. Ολοι προσεφεραν. Φετος στο κεντρο εχουμε θεμα. Και στα εξτρεμ.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Παρ 06 Δεκ 2019, 19:01

Totem_pk έγραψε:Περσυ πηραμε Ολιβαρες



Oliveira φίλε... Μόνο που διαβάζω τη λέξη "Olivares", έχω ένα μικρό σφίξιμο στη καρδιά...
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46403
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό makispaspartou » Παρ 06 Δεκ 2019, 19:16

Με βάση την παράδοση σίγουρα θα υπάρξει πώληση ποδοσφαιριστή.. τουλάχιστον μία. Επίσης θα υπάρξουν κανά δύο δανεισμοί σε παίκτες που δεν υπολογίζονται ώστε να πάρουν παιχνίδια. (Λάμπρου, Μιχάι, Στοχ?) Από κει και πέρα οι ανάγκες μας είναι λίγο πολύ γνωστές.. αρ μπακ , εξτρεμ, μέσος και δεκάρι/δεύτερος επιθετικός.
Υπεράριθμος στο ρόστερ είναι σίγουρα ο Καντουρί που ούτε κι ο ίδιος ξέρει σε ποια θέση λογίζεται ή μπορεί.
ΠΑΟΚ εγώ γεννήθηκα
Το φως του ονείρου ντύθηκα
Κι αν με αστραπές χτυπήθηκα
Στο πέταγμα του αετού κρατήθηκα
ΠΑΟΚ είμαι γι'αυτό αναπνέω............
makispaspartou
 
Δημοσιεύσεις: 4051
Εγγραφή: Παρ 17 Ιαν 2014, 20:15

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Mauricio-8- » Παρ 06 Δεκ 2019, 20:05

Εγω ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω για μια συγκεκριμένη θέση.Είμαστε στην εποχή που ο ΠΑΟΚ δεν έχει οικονομικά προβλήματα και είναι πολύ δυνατός έναν Αριστερό ΕΞΤΡΕΜ σε ολόκληρη την γη δεν μπορούμε να βρούμε?? Και παίζουμε με πειράματα στυλ Ζάμπα θα βγει δε θα βγει πιστρικας 20χρονος Βραζιλίανος και στυλ Στοχ που δεν το έχει το παλικάρι στη γραμμή! Έχω να δω πολλά χρόνια έναν πλαγιο εξτρεμ στην ομάδα που να προβληματίζει τις αντίπαλες άμυνες και να είναι σφεντόνα να έχει το ένας με έναν και να πατάει περιοχή να βάζει γκολ εναν τέτοιον θέλει η ομάδα γιατί δεν έχει εδώ και πολλά χρόνια.Καλος ο Λημνιος αλλά μπροστά στο ένας με έναν είναι ακίνδυνος τριπλά δεν έχει,Ζαμπα δεν το χει μόνο τρέχει.Π.χ Γεωργιάδης. Χ, Λούκας Πέρεθ, Μακ στα καλά του,Γκαρυ Ροντριγκεζ,Ακόμη ακόμη και ο Τζαλμα ήτανε εξτρεμ που τώρα δεν υπάρχουνε στο ροστερ.Δλδ επί Σάντος με Ζαγορακη φέραμε τον Βιερηνια στα 20 και βγήκε απτους καλύτερους παίκτες τις ιστορίας μας τώρα με τόσους scouter τόσα χρήματα τι γίνετε?ΡΕ πάρτε ένα κανονικό εξτρεμ και αφήστε τα πήραματα με Καντουρι στα πλάγια Μπισε κτλ έναν κανονικό εξτρεμ παικταρα θέλουμε!
Άβαταρ μέλους
Mauricio-8-
 
Δημοσιεύσεις: 1533
Εγγραφή: Δευτ 24 Δεκ 2018, 13:16

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό tzo_1926 » Παρ 06 Δεκ 2019, 20:25

joshua έγραψε:Ειναι δυνατον να λεμε πως δεν θα γινει μεταγραφη με την εικονα και την διαχειριση που βλεπουμε στη μεσοεπιθετικη γραμμη? Ειναι δυνατον να μην αποκτηθει παικτης να ντουμπλαρει τον Μπισεσβαρ? Να μην αποκτηθει καποιος μπαλαντερ επιθετικος οταν Λαμπρου και Στοχ δεν υπολογιζονται και ο Ζαμπα εκτος απο προβληματικος φετος ειναι και τραυματιας? Μιλαμε για παικτες που ψαχναμε απο το καλοκαιρι...Μακαρι να μπορουσαμε να ξεφορτοθουμε με καποιο τροπο και τον Εσιτι και να παρουμε ενα κανονικο αμυντικο χαφ αλλα αυτο ειναι ονειρο απατηλο...


Εννοείται ότι πρέπει να πάρουμε.. Αλλά εννοείται ότι όσοι δεν υπολογίζονται πρέπει να πάνε έστω δανεικοί. Πχ Στοχ δανεικός, (Λάμπρου πιστεύω ότι θα τα καταφέρει) και στη θέση του ένας παίκτης έστω δανεικός με option στη θέση του, ο οποίος να αφήσει τον μπισεσβαρ στον πάγκο.. Είναι μιας πρώτης τάξης ευκαιρία για ξεσκαρτσρισμα.. Πχ ο Πελκας με μια προσφορά γύρω στα 2,5 αξίζει να δωθει;;;
Αδιαφορώ για ότι κι αν λένε γιατί δεν ξέρουνε το πως νοιώθουμε για ΣΕΝΑ
Άβαταρ μέλους
tzo_1926
 
Δημοσιεύσεις: 843
Εγγραφή: Σάβ 12 Ιαν 2019, 19:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 06 Δεκ 2019, 20:35

laska4 έγραψε:η sfina στο χαμο προχθες εγραφε οτι κλεισαμε εξτρεμ που παιζει πισω και απο τον φορ απο Πορτογαλια μερια .... :lol: :lol: :lol: :lol:
ξεκιναμε δυναμικα λεμε
Άμα το λεει η sfina
...
Xaxaxaxa

Στάλθηκε από το MAR-LX1A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 06 Δεκ 2019, 21:18

Με την ελάφρυνση 40% των συμβολαίων περιμένω να έρθει παίκτες όπου θα αφήσει στον πάγκο κατευθείαν τον μπίσεσβαρ
Οι υπόλοιπες προσθαφαιρέσεις πιστεύω ότι θα γίνουνε το καλοκαίρι.

Υγ νομίζω ότι οποιαδήποτε ελάφρυνση στα ήδη υπάρχοντα συμβόλαια προϋποθέτει βέβαια ότι οι ποδοσφαιριστές θα συναινέσουν στο να κατατεθούν νέα συμβόλαια και να ακυρωθούν τα παλιά
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Totem_pk » Παρ 06 Δεκ 2019, 21:37

Μπαρκαρούτσος έγραψε:
Totem_pk έγραψε:Περσυ πηραμε Ολιβαρες



Oliveira φίλε... Μόνο που διαβάζω τη λέξη "Olivares", έχω ένα μικρό σφίξιμο στη καρδιά...



Ναι ρε φιλε συγνωμη. Μπορει να γραφω για λιγο καιρο αλλα ειμαι εδω σχεδον απο την αρχη του σαιτ. Ξερω τι εννοεις και το απεκτησα και εγω το σφιξιμο. Καμια φορα η «γλωσσα» τρεχει και κανει λαθη.
Totem_pk
 
Δημοσιεύσεις: 7567
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 10:59

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Σάβ 07 Δεκ 2019, 00:32

Ποσοτικά είμαστε κομπλέ, ποιοτικά όμως έχουμε θέμα.. το καλοκαίρι δεν έγιναν οι μεταγραφές που έπρεπε να γίνουν και έχει ο Μπράνκο τώρα μια δεύτερη ευκαιρία να καλύψει τα θέλω του Φερέιρα.. θα τα καταφέρει;;
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10712
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Τρόμος » Σάβ 07 Δεκ 2019, 01:12

Η ομάδα έζησε μεγάλες αλλαγές όχι μόνο γιατί από τον ΠΑΟΚ του Λουτσεσκου πήγαμε στην ομάδα του Φερέιρα αλλά και γιατί η ομάδα είχε φτιαχτεί με βάση βετεράνους. Τώρα που έχει αξιολογηθεί το ρόστερ πρέπει να φύγουν κάποιοι παίκτες σαν τον Καντουρι τον Πασχαλάκη και τον Πέλκα για να μειωθεί το μπάτζετ και να έρθουν κάποια χρήματα. Ίσως και ο Ακπομ.Να αποκτηθούν παίκτες δανεικοί με όποιον. Ιδανικά θέλουμε δεύτερο επιθετικό που να κουμπώνει με Σιντερφσκι ,αριστερό μέσο/εξτρέμ .Ο Πριγιοβιτς μπορεί να... περιμένει.
Τρόμος
 
Δημοσιεύσεις: 3778
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:57
Τοποθεσία: Παγουριστάν

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 07 Δεκ 2019, 01:52

marley 4 έγραψε:
Nikos 74 έγραψε:Διάβαζα πριν λίγο για έναν Βαγιαννίδη που έπαιξε χθες στο Παναθηναϊκός - Παναχαικη και έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση. Αυτός είναι δεξί μπακ 18 ετών και το συμβόλαιο του λήγει το καλοκαίρι. Ο Παναθηναϊκός του προτείνει ανανέωση και ο παίκτης δεν ανανεώνει, και το ενδιαφέρον είναι πως γράφουν πως ο ΠΑΟΚ παρακολουθεί τον παίκτη. Μάλιστα είχε μάνατζερ εκείνον τον απαράδεκτο τον Αποστολοπουλο και τον άλλαξε πρόσφατα.



εχει κλεισει στην μονακο
λενε πως ειναι μεγαλο ταλεντο

Έχω Λυρατζη λέμε!Ας πάψουμε να μας γλυκαίνει συνεχώς το ξένο και να υποτιμούμε το δικό μας!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Σάβ 07 Δεκ 2019, 01:57

stanilas14 έγραψε:με το νεο φορολογικο εχουμε καβαντζα 9 εκ ευρο ... με αυτα τα λεφτα φερνουμε 2-3 παιχταραδες και ειμαστε κομπλε , εννοείτε δεν φευγει κανεις εκτος αμα θελει ο μπισεσβαρ να φυγει τον παω εγω αεροδρομιο

Με αυτά τα λεφτά φέρνεις Lucas Silva,Oliveira και Ben Arfa και με απεμπλοκή από Stoch,El Kaddouri τώρα και Wernbloom,Mauricio,Biseswar το καλοκαίρι, είσαι σούπερ!Αν δε,πάρουμε και κάποιον φέρελπι τερματοφύλακα όπως ο Στεργιακης είμαστε παραπάνω από σούπερ!
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4949
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2020

Δημοσίευσηαπό Jack_riper » Σάβ 07 Δεκ 2019, 05:40

boogeyman77 έγραψε:
marley 4 έγραψε:
Nikos 74 έγραψε:Διάβαζα πριν λίγο για έναν Βαγιαννίδη που έπαιξε χθες στο Παναθηναϊκός - Παναχαικη και έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση. Αυτός είναι δεξί μπακ 18 ετών και το συμβόλαιο του λήγει το καλοκαίρι. Ο Παναθηναϊκός του προτείνει ανανέωση και ο παίκτης δεν ανανεώνει, και το ενδιαφέρον είναι πως γράφουν πως ο ΠΑΟΚ παρακολουθεί τον παίκτη. Μάλιστα είχε μάνατζερ εκείνον τον απαράδεκτο τον Αποστολοπουλο και τον άλλαξε πρόσφατα.



εχει κλεισει στην μονακο
λενε πως ειναι μεγαλο ταλεντο

Έχω Λυρατζη λέμε!Ας πάψουμε να μας γλυκαίνει συνεχώς το ξένο και να υποτιμούμε το δικό μας!

Αν δεν μπορει να παιξει στον βολο μπορει στον ΠΑΟΚ??
Jack_riper
 
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: Πέμ 10 Ιαν 2019, 22:02

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες