Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό cellophan » Τετ 19 Φεβ 2020, 14:08

Ταξινομημένη εμπειρία από δύο χρόνια μηντιακού οχετού (2018-2020). Έχω και τα όρια μου - συνήθως αργά το βράδυ τα ξεπερνάω. Σχωρνάτε με..... :D
Άβαταρ μέλους
cellophan
 
Δημοσιεύσεις: 3106
Εγγραφή: Δευτ 03 Αύγ 2009, 03:24

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Stathis71 » Τετ 19 Φεβ 2020, 14:27

Απο τη στιγμη που η δεσμευτικοτητα της αποφασης ειναι σημαντικη και κρισιμη, εγω ενα πραγμα δεν καταλαβαινω: Πως ειναι δυνατον μια κρατικα διορισμενη επιτροπη να μπορει να δινει πιστοποιητικα και αδειες που να δεσμευουν την ΕΠΟ; Δεν ειναι πολιτικη παρεμβαση στο αυτοδιοικητο, αν η ΕΕΑ μπορουσε να εκδοσει δεσμευτικη αποφαση, δε θα ηταν αιτια GREXIT ;
Stathis71
 
Δημοσιεύσεις: 312
Εγγραφή: Τετ 21 Αύγ 2019, 08:19

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό invincible » Τετ 19 Φεβ 2020, 15:15

Ανάλογή με την ΕΕΑ υπάρχει και στην Αγγλία και σε όλα τα προηγμένα πρωταθλήματα, αλλά αποτελείτε από οικονομολόγους, λογιστές και πιο ειδικευμένο προσωπικό και όχι μόνο άσχετους δικηγόρους διορισμένους όπως γίνεται στην Ελλάδα. Ο σκοπός της ΕΕΑ υποτίθεται είναι να ελέγχει ποιοι επενδυτές μπαίνουν στον επαγγελματικό αθλητισμό και αν τηρούν τις νόμιμες προϋποθέσεις και τηρούν τους κανόνες δεν δημιουργούν χρέη κτλ.

Στην Ελλάδα την ΕΕΑ την βγάλανε ώστε να σταματάνε όποιον έχει λεφτά να μπει στο ποδόσφαιρο ώστε να μην έχει ανταγωνισμό ο γαύρος._ Δεν υπάρχει άλλος λόγος. Τον Σαββίδη τον βγάλανε την ψυχή για να τον δώσουν άδεια να έρθει στον ΠΑΟΚ και πέσαμε σε μια περίεργη εποχή και είμασταν τυχεροί που τον άφησαν σήμερα με Κούλη δεν υπήρχε περίπτωση να τον άφηναν και δεν υπάρχει περίπτωση να αφήσουν κανέναν με χρήμα άλλον να μπει στο ποδόσφαιρο και να κάνει ακόμα πιο δύσκολη την ζωή του χοντρού. ;)
Άβαταρ μέλους
invincible
 
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Δευτ 03 Ιουν 2019, 15:12

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 19 Φεβ 2020, 17:05

Ρε μάγκες ποια δεσμευση? Αυτό το πόρισμα όνειδος καταρρίπτεται σε 10'.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10602
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gika » Τετ 19 Φεβ 2020, 18:01

Καλά εδώ πηρε 3 ώρες για να πάρουμε αναβολή 7 ημερών.
Σε 10 λεπτά το πόρισμα, δεν καταρίπτεται.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17132
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Τετ 19 Φεβ 2020, 18:49

cellophan έγραψε:Ταξινομημένη εμπειρία από δύο χρόνια μηντιακού οχετού (2018-2020). Έχω και τα όρια μου - συνήθως αργά το βράδυ τα ξεπερνάω. Σχωρνάτε με..... :D

Τι έγραψες ρε κερατά πιο πάνω..
Ο Πορτοσαλτε σε ποια κατηγορία ταξινομείται?
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Τετ 19 Φεβ 2020, 19:15

Σε όλες.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 19 Φεβ 2020, 19:25

αυτα που ειπε ο Μπαλτακος σημερα και κατα βαση επαναλαμβανει το τελευταιο διαστημα εμενα μου φαινονται λιγακι επικινδυνα - ειναι βεβαια και οι αριστες νομικες μου γνωσεις τετοιες που δε μ αφηνουν να ησυχασω :lol:

μοιαζει λοιπον α) να αποδεχεται το οτι δε θα παρουμε προσωρινη διαταγη (ΟΚ, εκει φαινεται πως παει το πραγμα) και β) να εστιαζει στο οτι δεν μπορει ο ιδιοκτήτης των βοηθητικών γηπέδων να ασκει κυριαρχικη επιρροη στην ΠΑΕ. Αυτο καποιος μπορει να το ερμηνευσει ως αποδοχη της συνδεσης ΠΑΟΚ <-> Vialand.

πολυς κοσμος εδω μεσα βεβαια τον εκθειαζει για τις ικανοτητες του οποτε θελω να πιστευω οτι ολα αυτα ειναι μερος της στρατηγικης του.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Τετ 19 Φεβ 2020, 20:16

invincible έγραψε:Μπαλτάκος:


Νομίζω ότι ο Μπαλτάκος μπερδεύει τα πράγματα και δε θα μας βγει σε καλό. Μια χαρά το πηγαινε η νομική ομάδα της ΠΑΕ. Το μόνο που χρειαζόταν ήταν δύο καθηγητές του δημοσίου δικαίου να παλέψει δυνατά την προσωρινή διαταγή, μια διαδικασία στην οποία θα "έπαιζε" χωρίς αντίπαλο.( Ολυμπιακό). Νομικά διαφωνώ με την διαφαινόμενη αλλαγή στη στρατηγική. Επειδή όμως δε γνωρίζω και όλες τις πτυχές των δικογραφιών θα κρατήσω μια επιφύλαξη με την ελπίδα να διαψευσθούν οι ανησυχίες μου.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 589
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τετ 19 Φεβ 2020, 20:24

μια λεμε δεν ειμαστε ικανοποιημενοι απο τον νομικο μας τμημα μια θελουμε μπαλτακο και τωρα δεν θελουμε μπαλτακο γιατι τα πηγαινε καλα το νομικο μας τμημα....
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 19 Φεβ 2020, 20:29

Εγω παλι συμφωνω με Μπαλτακο πως για μια τετοια υποθεση ειναι απο δυσκολο εως απιθανο δικαστης να δεχτει διαδικασια που θα οδηγησει σε αποφαση μετα απο καποια χρονια.Σαθρη ξεσαθρη η κατηγορια αφορα μια υποθεση για ενα πρωταθλημα που τρεχει,δεν μπορει να σερνεται στα δικαστηρια επο σειρα ετων.Δεν ειναι ποινικη υποθεση.Ο ΠΑΟΚ πρεπει να αθωωθει χτες,οχι να ψαχνει τροπους να αναβαλει και να σερνεται η υποθεση.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24065
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Τετ 19 Φεβ 2020, 20:36

laska4 έγραψε:μια λεμε δεν ειμαστε ικανοποιημενοι απο τον νομικο μας τμημα μια θελουμε μπαλτακο και τωρα δεν θελουμε μπαλτακο γιατι τα πηγαινε καλα το νομικο μας τμημα....


Η κρίση αυτή φαντάζομαι δεν πήγαινε σε μένα. Εχω εκφράσει ξεκάθαρα τη νομική μου θέση, ως δικηγόρος, και συμφωνούσα με την τακτική της νομικής ομάδας της ΠΑΕ, που τόσο έχει λοιδωρηθεί κυρίως από παντελώς άσχετους. Κι επειδή κάποιοι εδώ διάβασαν και γνωρίζουν τη νομική μου άποψη, γι αυτό θεώρησα ότι πρέπει να επισημάνω μια διαφαινόμενη αλλαγή και να την κρίνω, με τα στοιχεία που μου είναι γνωστά.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 589
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Τετ 19 Φεβ 2020, 20:53

joshua έγραψε:Εγω παλι συμφωνω με Μπαλτακο πως για μια τετοια υποθεση ειναι απο δυσκολο εως απιθανο δικαστης να δεχτει διαδικασια που θα οδηγησει σε αποφαση μετα απο καποια χρονια.Σαθρη ξεσαθρη η κατηγορια αφορα μια υποθεση για ενα πρωταθλημα που τρεχει,δεν μπορει να σερνεται στα δικαστηρια επο σειρα ετων.Δεν ειναι ποινικη υποθεση.Ο ΠΑΟΚ πρεπει να αθωωθει χτες,οχι να ψαχνει τροπους να αναβαλει και να σερνεται η υποθεση.


Ποινική δεν ειναι η υπόθεση, δεν ειναι όμως και αμιγώς αθλητική, σε ότι αφορά τη δικαιοδοσία των οργάνων των αθλητικών ομοσπονδιών και συνεταιρισμών. Είναι διοικητική. Και κατ' εξοχήν αρμόδια για την προσβολή των αποφάσεων της ΕΕΑ είναι τα διοικητικά δικαστήρια. Αλλωστε το cas, πόσο γρήγορα θα αποφασίσει, σε περίπτωση που το αποτέλεσμα δεν ειναι για μας θετικό στις εγχώριες αθλητικές πειθαρχικές επιτροπές; Αναρωτήθηκε και η δικαστής προχθές. "Και τι θα γίνει αν μετά απο δύο χρόνια δικαιωθεί η ομάδα; Θα δώσουμε πισω τους βαθμούς; Ειναι διαφορετικός ο πραγματικός χειρισμός μιας νομικής υπόθεσης από τη δικηγορία του google. Tόσο πολύ όσο μια ιατρική γνωμάτευση από μια google-αυτοδιάγνωση για τον πόνο που νιώθουμε στην πλάτη. Να έχετε στο νου σας, ότι από την άλλη βδομάδα μπορεί στη βαθμολογία να εμφανίζεται εντελώς διαφορετική κατάσταση από αυτήν που θα δούμε την Κυριακή το βράδυ. Καλές κι οι βιασύνες αλλά ας είμαστε κι έτοιμοι για όλα.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 589
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 19 Φεβ 2020, 21:18

gika έγραψε:Καλά εδώ πηρε 3 ώρες για να πάρουμε αναβολή 7 ημερών.
Σε 10 λεπτά το πόρισμα, δεν καταρίπτεται.


μιλάω πιο γρήγορα απ όσο γράφω αλλά ας το προσπαθήσω:

ο ΠΑΟΚ κατηγορείται είτε για ΕΠΙΡΡΟΗ της vialand στην ΠΑΕ Ξανθη είτε για απευθειας αγορά της ΠΑΕ Ξάνθη (μέσω εικονικής αγοράς της vialand).

πάμε στην πρωτη περίπτωση: η vialand συσταθηκε το 04 από τη μητρικη ΠΑΕ Ξανθη (και βιαμαρ). Συνεπώς είναι η ΕΛΕΓΧΟΜΕΝΗ εταιρεία και όχι η ελέγχουσα, συνεπώς δεν μπορεί να ασκεί επιρροή στην ΠΑΕ Ξάνθη.

παρένθετα προσωπα στην ΠΑΕ Ξανθη από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν υπάρχουν
παρένθετα προσωπα οι πιαλογλου-χαλαζανης στην ΠΑΕ Ξανθη μπορεί να είναι αλλά γιατί να είναι αφού έχεις αγοράσει τους ίδιους τους ιδιοκτήτες της ΠΑΕ?

το μονο που απομένει λοιπον ειναι να δεχτουμε για κάποιον απροσδιοριστο νομικο λογο οτι, απο το κατασταστικο της βιαλαντ και την μη ακυρωτική συμβαση με την ΠΑΕ ΞΑνθη, υπάρχει κυριαρχικη επιρροη της βιαλαντ στην ΠΑΕ Ξανθη. ΑΥτό πόσο ΠΡΟΦΑΝΕΣ νομικά είναι? Ο δερδεμέζης (νομικός) δεν συμφωνεί. ο μπαλτάκος δεν συμφωνεί ,εγώ δεν συμφωνώ. Συνεπώς ΝΑΙ μπορεί να ισχύει, αλλά επουδενί αυτό δεν είναι κάτι σίγουρο. Συνεπώς η αγορα΄έγινε, εσείς αποδείξατε οτι υπάρχει επιρροη (δεν είναι ΚΟΙΝΟΣ τοπος αυτό το συμπερασμα. προφανώς). Συνεπώς επουδενί δεν κάναμε ό,τι κάναμε με δόλο οπότε βάλτε μας ακριβώς την ΙΔΙΑ τιμωρία με την εικονική μεταβίβαση της ΚΑΕ Παναθηναικός.

πάμε στη δευτερη περίπτωση που είναι και η πιο εύκολη: πηραμε με 3.3 παε ξάνθη και λεσαλέ. Αν το σαλέ κάνει ΜΗΔΕΝ, πόσο κάνει η ΠΑΕ Ξάνθη? Η λάρισα με 12.8 μύρια αγωνιστική αξία παικτών κάνει 8.85 σύμφωνα με τον ΚΟύγια. Η ΠΑΕ Ξάνθη με 10.6 πόσο να κάνει? Δεν υπάρχει καμία μαθηματική σχέση που να λέει ΠΑΕ Ξάθη+Λεσαλέ=3.3Μ συνεπώς ΔΕΝ Πήραμε την ΠΑΕ Ξάνθη.

10'.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10602
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Τετ 19 Φεβ 2020, 21:25

Μ αρεσει που προσπαθειτε να εξηγησετε καταστασεις με τη λογικη. Σ αυτη τη χωρα. Που οι δικαστες δεχτηκαν οτι ο αλλος επαθε διασειση απο χαρτι.
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26715
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: alexgarcia6 και 2 επισκέπτες