Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Gospi » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:41

keep_paokizein έγραψε:Καλημέρα. Δεν γράφω συχνά στο φόρουμ, επειδή όμως διαβάζω και διαπιστώνω ότι υπάρχει μια σύγχυση με τα νομικά ζητήματα της υπόθεσης και εξαιτίας αυτής παρανοήσεις σε ότι αφορά σε συμπεριφορές, αξιολογήσεις και συμπεράσματα, θα μου επιτρέψετε και με την ιδιότητά μου ως νομικού να γράψω δυο τρεις αράδες.
1. Η ΕΕΑ συνέταξε την επίμαχη εκθεση.
2. Εκρινε ότι υπάρχει πολυμετοχικότητα.
3. Μόλις η έκθεση καθαρογραφεί θα αποσταλεί στο πειθαρχικό όργανο της σούπερλιγκ.
4. Το πειθαρχικό όργανο της σούπερλιγκ που απαρτίζεται από έναν πρωτοδίκη, τακτικό δικαστή θα δικάσει την υπόθεση στην ουσία της και αν κρινει ότι υπάρχει πολυμετοχικότητα θα επιβάλει την προβλεπόμενη ποινή.
5. Η μόνη προβλεπόμενη ποινή σήμερα είναι ο υποβιβασμός. Αν ψηφιστεί η τροπολογία θα είναι η αφαίρεση 5-10 βαθμών.
*** Επομένως δεν υπάρχει καμία περίπτωση συνδιαλλαγής ώστε να μην δικαστεί η υπόθεση και να τιμωρηθούμε με αφαίρεση βαθμών αντι για υποβιβασμό και να κλείσει η υπόθεση. Η υπόθεση θα δικαστεί στην ουσία της έτσι κι αλλιώς. Κι ο διακαστής θα κρίνει αρχικά αν η ΠΑΕ είναι αθώα ή ένοχη (το απλουστεύω για να γίνει κατανοητό.) Η επιβολή της ποινής, όποια κι αν προβλέπεται, έπεται της κρίσης περί ενοχής.
6. Κατά της απόφασης του πειθαρχικού οργανου της σούπερλιγκ υπάρχει η δυνατότητα άσκησης έφεσης στην τριμελή επιτροπή της ΕΠΟ που αποτελείται από τρεις εφέτες, τακτικούς, δικαστές.
7. Η επιτροπή της ΕΠΟ θα λάβει την τελεσίδικη απόφαση για την ουσία της υπόθεσης και αν είναι καταδικαστική θα επιβάλει την ανάλογη ποινή.
8. Κατά αυτής της απόφασης ίσως υπάρχει δυνατότητα προσφυγής στο CAS. Δεν έχω ακόμα ξεκάθαρη νομική αποψη επ' αυτού.
*** Ολα τα παραπάνω είναι η διαδικασία για την εξέταση της υπόθεσης στην ουσία της και θα ακολουθηθεί ανεξάρτητα από την τροπολογία.
Στην υπόθεση υπάρχει και ένα τυπικό ζήτημα που αφορά τη σύνθεση της ΕΕΑ. Ο Αυγενακης διόρισε τα δύο μέλη της επιτροπής, χωρίς όμως να το γνωστοποιήσει και να λάβει την έγκριση της αρμόδιας επιτροπής της Βουλής. Αυτό καθιστά παράνομη τη σύνθεση και ανυπόστατη την απόφαση-έκθεση.
9. Για το ζήτημα αυτό αρμόδια είναι τα διοικητικά δικαστήρια στα οποία μπορεί να προσφύγει η ΠΑΕ.
Η ΠΑΕ μπορεί να προσφύγει στην τακτική διοικητική δικαιοσύνη για το τυπικό ζήτημα της παρανομης σύνθεσης. Δεν μπορεί όμως να προσφύγει εκεί για την ουσία της υπόθεσης, διότι απαγορεύεται από το αυτοδιοίκητο του ποδοσφαίρου κι αν συμβεί προβλέπεται τιμωρία. Η ουσία όμως εξετάζεται από τα πειθαρχικα όργανα σουπερλιγκ και ΕΠΟ, όπως αναλυτικά περιέγραψα παραπάνω.

Ψυχραιμία χρειάζεται και υπομονή, την οποία η οικογένεια Σαββίδη φαίνεται να διαθέτει και να ειναι γαιδουρινή.
Απο χθες κυκλοφορει η αποψη στον χωρο των αρδ πως μετα την τροπολογία δεν θα ελεγχεται σε κανενα επιπεδο η γνωμοδοτηση και απλα τα δικαιοδοτικα οργανα θα επιβαλουν τις ποινες.
Αυτο δεν μπορεσα να καταλαβω απο που απορρέει, αλλα αν επιβεβαιωθει θα εχουμε σοβαρο προβλημα.
Εσυ πως εισαι τοσο σιγουρος οτι και μετά την τροπολογια η διαδικασια θα παραμεινει ιδια?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10931
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Sekeris » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:42

Βρε, τους αφελεις παριστανετε;
Και τον Γραμμένο να βάλουν να δικασει, την ποινή ΔΕΝ ΤΗΝ ΓΛΥΤΩΝΟΥΜΕ.
Επικοινωνιακα μάς έχουν τελειώσει. Ποιος δικαστής θα πάει κόντρα σ αυτή την προπαγάνδα; Μόνο κάποιος που θέλει να αυτοκτονήσει επαγγελματικά και κυριολεκτικά.
ΠΑΟΚ ο ενας,στον κοσμο αλλος κανενας
ΤΟΥΜΠΑ 41.926 θέσεων
Άβαταρ μέλους
Sekeris
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Παρ 25 Μάιος 2018, 14:07

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:44

klainmein έγραψε:ΩΡΑΙΑ ρε teod ΔΕΝ ΦΤΑΙΜΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΑΨΟΥΝ ΣΤΟΝ ΙΒΑΝ, ΑΛΛΑ ΈΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΜΕ ΤΡΕΛΑΙΝΕΙ:

Ο Αυγενακης διόρισε τα δύο μέλη της επιτροπής, χωρίς όμως να το γνωστοποιήσει και να λάβει την έγκριση της αρμόδιας επιτροπής της Βουλής. Αυτό καθιστά παράνομη τη σύνθεση και ανυπόστατη την απόφαση-έκθεση.

ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ SDNA ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΤΟΥΣ!!!!
23/12/2019 !!!!!!
ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΧΑΖΟΔΙΚΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΡΕ ΙΒΑΝ, ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΑΝ ΝΑ ΑΡΝΗΘΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΑΠΟ ΤΗ ΒΟΥΛΗ;;; Π Α Ν Τ Α ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΟΡΤΗΣ;;; ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟΦΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΙΣ ΑΚΥΡΩΣΟΥΜΕ

ΣΤΑ ΔΙΑΛΑ ΤΟ ΓΕΛΟΙΟ ΝΟΜΙΚΟ ΜΑΣ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ ΔΗΛΑΔΗ :redcard: :redcard: :redcard: :redcard: :redcard:
ΕΙΝΑΙ Η' ΣΤΗΜΕΝΟΙ Η' ΒΛΑΚΕΣ ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΙΩΣ


Προς teod και σένα...

Επειδή όντως πιστεύω ότι δεν είναι τόσο ανίκανοι εκεί στην ΠΑΕ, θεωρώ ότι επίτηδες αφέθηκε όλο αυτό, για να γίνει μπαχαλο η κατάσταση...

Όχι για να μας τιμωρήσουν, διότι νομικά (βοηθήστε όσοι ξέρετε),:είτε τότε έκανες ένσταση, είτε τώρα, μπορεί να δικαιωθείς ..

Τώρα όμως ΟΛΗ η Ελλάδα βρίζει Μητσοτάκη, ΝΔ και Αυγενακη...

Μπερδεμένη υπόθεση, αλλά είμαι τόσο σίγουρος, ότι πιο ζημιωμενη, βγηκε η ΝΔ, παρά εμείς...

Έχω μπερδευτεί. Δεν ξέρω αν βλέπω ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακου, Σαββιδη-Μαρινακη ή Συριζα-ΝΔ...!
Έχει καταλάβει κανείς πόσο παρασκήνιο παίζει στην όλη ιστορία?
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Maximus » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:49

Καλά όλα αυτά του Ψυχρά, αλλά ο γαυρος δεν θα τιμωρηθεί με αφαίρεση βαθμών, αφού άλλαξε ο νόμος?
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό george188 » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:50

Χωρίς να έχω νομικές γνώσεις (οικονομολόγος γαρ), οπότε αν λέω κάτι λάθος ας με διορθώσουν τα παιδιά που έχουν, εγώ καταλαβαίνω ότι πολύ πιθανό όντως να είχαμε γνώση και να το αφήσαμε να εξελιχθεί.Σε περίπτωση που πρίν την εκδίκαση της υπόθεσης κάναμε ένσταση για τη σύσταση της επιτροπής, φαντάζομαι ο αυγενάκης θα δημοσίευε στο φεκ της κυβέρνησης τις αλλαγές και όλα καλά..Πλέον έχουν εκδώσει την απόφαση και συ κάνεις ένσταση για τη σύσταση της επιτροπής, οπότε εάν γίνει δεκτή φαντάζομαι ότι ακυρώνεται η απόφαση και πάμε ξανά απο την αρχή και λογικά με νέα μέλη (από τη στιγμή που έχει γίνει τόσος ντόρος ότι ήταν άτομα του αυγενάκη).
Από την άλλη μεριά, και γω αρχίζω να πιστεύω ότι δεν θέλουν να μπουν στην ουσία της απόφασης. Τον γαύρο θέλουν να σώσουν καθώς πλησιάζει η δίκη για τα στημένα και θέλουν να είναι σε θέση να πουν ότι οκ αφού έσωσα τον ΠΑΟΚ, ας σώσω και το γαύρο...
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2730
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bersekeros » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:51

Πιθανή τιμωρία της ΕΟ για τα στημένα που επισύρει υποβιβασμό του γάβρου είναι στα ίδια άρθρα με πολυιδιοκτησία;

Δηλαδή ο γάβρος δεν θα πέσει αλλά και ούτε μείον , θα φάει για τα στημένα;

Τα έχουν ξεφτιλήσει όλα
Άβαταρ μέλους
bersekeros
 
Δημοσιεύσεις: 11363
Εγγραφή: Σάβ 15 Δεκ 2007, 20:56

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό mbison » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:51

Maximus έγραψε:Καλά όλα αυτά του Ψυχρά, αλλά ο γαυρος δεν θα τιμωρηθεί με αφαίρεση βαθμών, αφού άλλαξε ο νόμος?

Mπορει να τιμωρηθεί ο Μαριδακης, όχι ομως ο Ολυμπιακός, αφού δεν είναι πρόεδρος (μου είπε σημερα ενας γαυρος στη δουλειά).
Άβαταρ μέλους
mbison
 
Δημοσιεύσεις: 5180
Εγγραφή: Παρ 07 Μαρ 2014, 09:22

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:51

ο αλαιμος καρπετογαυρος αναφερει οτι επειδη η ανακληση του πιστοποιητικου της Ξανθης εχει αναδρομικη ισχυ ανοιγει ο δρομος για επιστροφη βαθμων στον γαυρο..περαν του οτι αυτο ειναι σε αντιθεση με τον ΚΑΠ, ειναι θλιβερο το ποσο ψαχνουν να παρουν οτι μπορουν στα χαρτια. παντελονια μιλαμε οχι αστεια..
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:54

renegade έγραψε:Λέγε λέγε λέγε οι άπλυτοι κατάφεραν να κάνουν κάποιους να μπαίνουν εδώ μέσα και να γράφουν ότι την έκανε τη μ****** του και με περίσσια σιγουριά κιόλας.

Επειδή έχουν γίνει συστάσεις να μην αναφέρονται εδώ sites εχθρικά προς τον ΠΑΟΚ και επειδή κάποιοι όχι μόνο τα αναφέρουν αλλά τα πιστεύουν και τα παραθέτουν για να τα πιστέψουμε κι εμείς, εν μέσω πολέμου, Θα πρέπει οι mods να συστήσουν ΕΕΑ που θα εισηγηθεί ποινές.
ΕΛΕΟΣ με αυτά που διαβάζουμε!
Έχουμε τον πόνο μας και διαβάζουμε τα ψέμματα των άλλων σαν σοβαρά κείμενα.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό biriba427 » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:55

Εγώ αν ημουν στην Διοίκηση της ομάδας μας θα έκανα μήνυση στην Uefa ότι το υπουργείο παρεμβαίνει στο αυτοδιοικητο του ελλ. Ποδοσφαίρου και αλλοιώνει την βαθμολογία... Να τους πάρουμε όλους στον γκρεμό μαζί μας. :mrgreen:
biriba427
 
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: Πέμ 20 Αύγ 2009, 21:01

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 29 Ιαν 2020, 10:57

Maximus έγραψε:
lamosas έγραψε:Ναι ναι καλά το παοκτσακι ο Τσακαλώτος που μας σφύριξε ότι η σύνθεση της επιτροπής είναι εκτός νομιμότητας και θα κερδίσουμε χρόνο για ανασυγκρότηση και ανασύνταξη.


Ο Τσακαλώτος και ο ΣΥΡΙΖΑ δεν το κάνουν για τον ΠΑΟΚ, αλλά επειδή τους βολεύει πολιτικά όλη αυτή η αναμπουμπουλα.

Εγώ όπως και πολλοί άλλοι φαντάζομαι, δεν είχα καμιά αμφιβολία για τις λαμογιες και την ηθική :lol: της ΝΔ, αλλά το λέω ευθαρσώς ότι προτιμώ και θα ψηφίσω την αριστερά του ΣΥΡΙΖΑ την επόμενη φορά. Οχι ότι δεν έχουν κάνει λάθη και αυτοι, αλλά τουλάχιστον κρατούν τα προσχήματα...


Κι εγώ τους έκραζα και τους κράζω του συριζα για το κλεμμένο πρωτάθλημα πρόπερσι. Δεν θα το ξεχάσω των ποτών ποτέ, εννοείται. Και για αρκετές ακόμα επιλογές τους σε διάφορα ζητήματα, όπως λχ και για το από μεριάς τους ΧΑΪΔΕΜΑ επί της ουσίας στο μπούλη ναρκέμπορα, μεταξύ άλλων. Τους ψήφισα όμως στις προηγούμενες εκλογές και δεν το μετανιώνω ούτε κατ' ελάχιστο. Όχι μόνο για όσα αντιμετωπίζουμε σαν ΠΑΟΚ τώρα. Για ένα βουνό λόγους ακόμα.

Επί του θέματος τώρα, για την ΠΑΕ ΠΑΟΚ δεν αλλάζει απολύτως τίποτα λόγω της ... καλοσύνης του πουτ@ν@σγι@υ κούλη. Στα δικαιοδοτικά όργανα θα επιχειρούσε να αποδείξει τα κατά αυτήν αυταπόδεικτα και πριν, το ίδιο θα χρειαστεί να κάνει και τώρα. Το ότι οι παπαγάλοι και τα κοράκια, μην πω και κάποιοι συνοπαδοί, θεωρούν ΔΕΔΟΜΕΝΟ ότι ΘΑ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ ή ότι ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΤΙΜΩΡΗΘΕΙ σε όλα τα δικαιοδοτικά όργανα ο ΠΑΟΚ, χωρίς να έχει ξεκινήσει καν η διαδικασία σε πρώτο βαθμό, και "έρχεται μια προκλητική νομοθετική ρύθμιση να τον σώσει", δε βλέπω για ποιόν γαμημένο λόγο και με ποιά γαμημένη λογική καθιστά τους ανθρώπους της παε υπολόγους.Έχει ήδη καταδικαστεί τελεσίδικα κανείς ρε λεβέντες και δεν το έχω πάρει χαμπάρι; Να βγω να ξεκαθαρίσω ότι δε χρειάζομαι ... χάρες με ποιό σκεπτικό; Πιστεύω ακράδαντα πως θα δικαιωθώ δικαστικά όπως και να έχει και γράφω τον οποιονδήποτε χαροδότη στον μπούτσο μου. Δεν ασχολούμαι καν. Γιατί να μπω σε λογική δημόσιας συνδιάλεξης με αυτόν, που επιχειρεί να με εμπλέξει στο παιχνίδι του; Ας τρώγονται μεταξύ τους, έχοντας εκτεθεί παντού και τρώγοντας μπινελίκια από παντού.
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Τετ 29 Ιαν 2020, 11:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό bane1980 » Τετ 29 Ιαν 2020, 11:05

Ωραία πράγματα γράφονται εδώ, πραγματικά. Απορώ ώρες ώρες εάν ένας απλός οπαδός έχει τη διάυγεια και το χρόνο και θέληση να κάτσει να βρει ένα σωρό πράγματα που βοηθούν, ευνοούν, αφορούν την ΠΑΕ, αυτοί που πληρώνονται για να κάνουν ακριβώς αυτό το πράγμα, why the fuck δεν το κάνουν;;;;

Λίγες σκόρπιες σκέψεις και συγχωρέστε με εάν μερικές είναι βλακώδεις:

1. Πόσο πολιτικό κόστος θα σηκώσει το παιδί της οικογένειας για τον κουμπάρο;
2. Έστω οτι οι κραυγές της ΕΟ περί της ντροπολογίας είναι στάχτη στα μάτια.
2α. Τα πρόβατά τους δηλαδή θα το καταλάβουν; Μπλόφα ή μη, ένα κάρο γαυροπρόβατα (θα) γκρινιάζουν για την κυβέρνηση.
2β. Γιατί να σκούζει για την ντοπολογία όταν έρχονται ποινές (...) που θα επιφέρουν και το δικό του υποβιβασμό; Δεν θα ήθελε να τη γλυτώσει κι αυτός μόνο με αφαίρεση βαθμών; Εκτός α) εάν πιστεύει πιο πολύ στο οτι "τη θρειλάρρα δεν την ακουμπάει κανείς και για αυτό ήδη σκούζει για την κυβέρνηση για να δημιουργήσει κλίμα ή β) εάν ποντάρει οτι με εφέσεις κλπ η ουσιαστικές ποινές για αυτά δεν θα τον ακουμπήσουν όταν έρθουν, γιατί...

3. Θα την έχει κάνει. Εξού και το πούλημα των ασημικών. Εξου και το πάσει θυσία πρωτάθλημα φέτος στα χαρτιά για να ταίσει απλόχερα σανό. Εξου ενδεχομένως και μια 'αδικη" απόφαση για τη θρειλλάρρα που θα τον κάνει να σιχαθεί την κυβέρνηση που "αφήνει το Ρώσο να κάνει ό,τι θέλει και σώζει τον ΠΑΟΚ" και να πάει στο αγαπημένο του Νησί.

4. Βέβαια, εάν έχεις τέτοιες βλέψεις (btw, το brexit επηρεάζει κάπως τα θέματα ποινών κλπ εντός ΕΕ;), δεν πας να πάρεις νόβα για να ελέγχεις τις μισές ομάδες φανερά και με το νόμο.

5. Εάν ήμουν ο χοντρός, δεν ξέρω εάν θα ήθελα να τιμωρηθεί ο ΠΑΟΚ με οτιδήποτε για "πολυιδιοκτησία" (και καλά). Γιατί εάν με τρέξουν για το ίδιο για τη νόβα, κάτι θα φάω. Θέλω να περάσει λάδι ο ΠΑΟΚ για να μπορώ και εγώ να κάνω το κομμάτι μου με τη νόβα. Λάδι, αλλά να φανεί ευνοημένος αυτός, όχι εγώ. Οπότε επιστρέφω στο "γιατί σκούζει το έρμο";

6. Το οτι ο Ιβάν τηρεί σιγή ιχθύος, δεν με τρομάζει. Αντιθέτως.

7. Το παιχνίδι έχει φύγει από το χόρτο, έχει φύγει από τα αθλητικά και τώρα χόντρυνε αρκετά και μπήκε στη βουλή.

8. Οτιδήποτε μας κερδίζει χρόνο είναι σωστή κίνηση. Ακόμα και να κοπεί το ρεύμα στο κατάλληλο κτίριο. Αυτοί βιάζονται και δείχνουν σε πρεμούρα, γιατί;

9. Μπορεί να είναι φρούδες ελπίδες, αλλά κρατήστε το ενδεχόμενο να παίζουν και κάποιοι (Δούρειοι) Ίπποι στη σκακιέρα.

10. ΓΑΜΗΣΤΕ ΤΗ ΒΑΖΕΛΑ!! Εκτός από νομικοί, λογιστές, επικοινωνιολόγοι, αθλίατροι, επίδοξοι GRRM, παραμένουμε και ΟΠΑΔΟΙ και οι παίκτες και το προπονητικό τημ έχουν αγώνα σημαντικότατο την Κυριακή με ένα από τα δεκανίκια του ΠΟΚ που σαν καλή πουτάνα, σιγά σιγά και στη ζούλα ετοιμάζεται να πέσει σαν όρνεο πάνω στο πεδίο μάχης. Εκτός από την Καμαρα, θα πάει κόσμος στην προπόνηση;
The North Remembers
“The fool strikes. The wise man smiles, and watches, and learns. Then strikes.”
Άβαταρ μέλους
bane1980
 
Δημοσιεύσεις: 4101
Εγγραφή: Πέμ 30 Οκτ 2008, 16:20

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό lamosas » Τετ 29 Ιαν 2020, 11:13

Το μόνο χαρτί που έχουμε είναι η μη νομιμότητα στη σύνθεση της επιτροπή Αυγενάκη.

Αλλά για να έχει ουσιαστικό νόημα αυτό το χαρτί πρέπει να "καεί" ο Αυγενάκης.
Αν ο Αυγενάκης βγει αλώβητος (που θα βγει) τότε ακόμα και νέα επιτροπή να βγάλουν πάλι το ίδιο πόρισμα θα έχει.

Δύσκολα τα πράγματα...

Όλα θυμίζουν 2018. Ακριβώς τα ίδια...
Άβαταρ μέλους
lamosas
 
Δημοσιεύσεις: 3611
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 29 Ιαν 2020, 11:16

Πραγματικα καποιοι γραφετε οτι θελετε...ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ σχεση η ΕΕΑ και η σημερινη τροπολογια με τις κατηγοριες για στημενα που ερευνα η επιτροπη δεοντολογιας της ΕΠΟ η οποια με βαση και τους κανονες της FIFA μπορει να επιβαλει υποβιβασμο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό keep_paokizein » Τετ 29 Ιαν 2020, 11:18

Gospi έγραψε:
keep_paokizein έγραψε: Απο χθες κυκλοφορει η αποψη στον χωρο των αρδ πως μετα την τροπολογία δεν θα ελεγχεται σε κανενα επιπεδο η γνωμοδοτηση και απλα τα δικαιοδοτικα οργανα θα επιβαλουν τις ποινες.
Αυτο δεν μπορεσα να καταλαβω απο που απορρέει, αλλα αν επιβεβαιωθει θα εχουμε σοβαρο προβλημα.
Εσυ πως εισαι τοσο σιγουρος οτι και μετά την τροπολογια η διαδικασια θα παραμεινει ιδια?

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Διαβάζοντας την τροπολογία είναι προφανές ότι αλλάζουν μόνο οι ποινές. Όχι η διαδικασία.
Άβαταρ μέλους
keep_paokizein
 
Δημοσιεύσεις: 597
Εγγραφή: Δευτ 10 Δεκ 2007, 19:24
Τοποθεσία: Kατερινη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες