Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:00

JohnDag έγραψε:Τώρα μπαίνουμε σε καθαρά νομικά μονοπάτια αλλά δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς.

Το θέμα μας είναι να ακυρωθεί η συγκεκριμένη γνωμοδότηση της ΕΕΑ;

Άντε πες και ακυρώθηκε; τι σημαίνει αυτό, ότι δημιουργεί δεδικασμενο για την ουσία της υπόθεσης; όχι βέβαια.

Θα συσταθεί εκ νέου Επιτροπή με νόμιμο τρόπο και αν υπάρχουν αποδεικτικά στοιχεία που αποδεικνύουν παράβαση θα γνωμοδοτησουν πάλι με τον ίδιο τρόπο.

Εντωμεταξύ, θα έχει περάσει ήδη η τροπολογία και η πειθαρχική της Σουπερλιγκ θα επικυρώσει τις προβλεπόμενες ποινές.

Η ουσία εδώ πέρα είναι μια και μοναδική. Να μην έχεις κάνει πατάτα.

Αν την έχεις κάνει, ότι νομικές ενέργειες και να ακολουθήσεις απλά θα καθυστερήσεις το μοιραίο.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχουμε δηλαδή ως δεδομένο μέχρι σήμερα ότι δεν έχουμε κάνει τίποτα μεμπτό?
Όσο για το μοιραίο πλεόν μην παίρνεις και όρκο.Πολιτικό είναι το θέμα στην τελική και όχι νομικό κατά την γνώμη μου
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:01

icue έγραψε:Εχουν σχεση τα δικαιωματα εικονας με τα συμβολαια; Γιατι χθες ο Γκαγκατσης ετσι οπως το ειπε ηταν σαν να ειναι δυο ασχετα μεταξυ τους.


μα ειναι ασχετα αν θες αυριο παιρνεις τα δικαωματα εικονας καθε παιχτης της μαρινακης λιγκ
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Phoenixgrg » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:03

Άντε και άκυρη να βγάλουμε την επιτροπή πάλι ο αυγενακης δεν θα βάλει κάποιους που θα του έχει πει ο χοντρός να βάλει και θα μας δεσουν και παλι χειροπόδαρα και καλύτερα την δεύτερη φορά ?μήπως είναι μαλάκια αυτό με την επιτροπή και να πάμε κατευθείαν σε cas

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Phoenixgrg
 
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιούλ 2016, 14:52

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:04

V-olakiotis έγραψε:John Dag,

Τι νομικές δυνατότητες έχουμε να κινηθούμε κατά του Αυγενακη;

Μήνυση, ασφαλιστικά μέτρα;

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Θεωρητικά μήνυση για παράβαση καθήκοντος. Αλλά δεν πρόκειται να κάνουμε τίποτα, δεν πρόκειται η ΠΑΕ να στραφεί νομικά κατά εν ενεργεία υπουργού. Αυτή είναι η εκτίμηση μου.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό alp920 » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:05

Phoenixgrg έγραψε:Άντε και άκυρη να βγάλουμε την επιτροπή πάλι ο αυγενακης δεν θα βάλει κάποιους που θα του έχει πει ο χοντρός να βάλει και θα μας δεσουν και παλι χειροπόδαρα και καλύτερα την δεύτερη φορά ?μήπως είναι μαλάκια αυτό με την επιτροπή και να πάμε κατευθείαν σε cas

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μέχρι τότε δεν θα υπάρχει αυγενάκης
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 1999
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό renegade » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:05

Piero έγραψε:Ο Σαββίδης έχει κάνει ένα έμβασμα στην εταιρία που έχει τα δικαιώματα εικόνας των παικτών του ΠΑΟΚ και το προπονητικό της Ξάνθης. είναι οφ σορ του ανιψιού του.
Και πήγε ο Ιβάν και έβαλε το έμβασμα με το όνομα του ,από εκεί πληρώνουμε τα ''δικαιώματα ονόματος'' των παικτών, δηλαδή τα περισσότερα συμβόλαια. είμαστε ένοχοι ΚΑΙ φοροδιαφυγής.

Gesendet von meinem Redmi Note 8 Pro mit Tapatalk

Αυτό είναι γνωστό το είπανε
Αλλά είπε κάποιος δικηγόρος ότι είναι αποτέλεσμα κλοπής και δεν γίνονται δεκτά σε κανένα δικαστήριο
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14120
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:06

νεα ηχηρη φαπα απο ΝΔ και μαλιστα στα ισια

«Oι μεν δεν θέλουν καμιά τιμωρία ακόμη και αν έχει διαπραχθεί παρανομία. Οι άλλοι θέλουν την καταστροφή των πρώτων με ποινές δυσανάλογες με τα παραπτώματά τους. Κι ο ΣΥΡΙΖΑ, παλιά του τέχνη κόσκινο, μιζάρει στον λαϊκισμό πιστεύοντας ότι έτσι μπορεί να ψαρέψει στα θολά νερά τη στιγμή που ακόμη και οι ψηφοφόροι του του γυρίζουν την πλάτη. Ας μας πει όμως καθαρά. Πρέπει να τιμωρείται όποιος παρανομεί ή να μένει στο απυρόβλητο; Η τιμωρία αυτή είναι ο υποβιβασμός;

Ας αφησει τα παραμύθια κι ας απαντήσει καθαρά. Η κυβέρνηση είναι υπεράνω ομάδων. Εκφραζει το κοινό συμφέρον. Η επιλογή της είναι πολιτική και κονωνική κι όχι οπαδική. Και δεν πρόκειται να κάνει πλάτες στην παρανομία, ούτε να επιτρέψει ανούσιους διχασμούς, τη στιγμή που η πατρίδα μας αφηνει πίσω της την κρίση και καλείται να αντιμετωπίσει εθνικούς κινδύνους. Είναι ώρες ευθύνης για όλους. Κυρίως για τους πολίτες που δεν πρέπει να επιτρέψουν να γίνονται εργαλεία στις επιδιώξεις κανενός», σχολίαζαν χαρακτηριστικά στελέχη της Νέας Δημοκρατίας.
https://www.sdna.gr/podosfairo/685985_i ... -dihasmoys

γαμω την νδ
τι ψηφισατε ρε μαλακες?
ιβαν ολα καλα ?
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:06

JohnDag έγραψε:Τώρα μπαίνουμε σε καθαρά νομικά μονοπάτια αλλά δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς.

Το θέμα μας είναι να ακυρωθεί η συγκεκριμένη γνωμοδότηση της ΕΕΑ;

Άντε πες και ακυρώθηκε; τι σημαίνει αυτό, ότι δημιουργεί δεδικασμενο για την ουσία της υπόθεσης; όχι βέβαια.

Θα συσταθεί εκ νέου Επιτροπή με νόμιμο τρόπο και αν υπάρχουν αποδεικτικά στοιχεία που αποδεικνύουν παράβαση θα γνωμοδοτησουν πάλι με τον ίδιο τρόπο.

Εντωμεταξύ, θα έχει περάσει ήδη η τροπολογία και η πειθαρχική της Σουπερλιγκ θα επικυρώσει τις προβλεπόμενες ποινές.

Η ουσία εδώ πέρα είναι μια και μοναδική. Να μην έχεις κάνει πατάτα.

Αν την έχεις κάνει, ότι νομικές ενέργειες και να ακολουθήσεις απλά θα καθυστερήσεις το μοιραίο.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μα ο βρωμόγαυρος σκίζει τα ιμάτιά του ότι δεν πρέπει η κυβέρνηση επ' ουδενί να σκύψει το κεφάλι και να υποχωρήσει στους ... τραμπουκισμούς. Αν υπάρχει ενδεχόμενο να επανεξεταστεί το θέμα στην εεα, δε συντρέχει και κωλοπιλάλα για τους νεοπρεζοκράτες να κάνουν το ... επαχθές για αυτούς, να μας "σώσουν" τόσο άμεσα. Ας το καθυστερήσουν λίγο, δε θα χαθεί και ο κόσμος.

Και μιας και οι εντυπώσεις και η περιρρέουσα ατμόσφαιρα παίζουν ρόλο κι έχουν σημασία, όχι μόνο στα δικαστικά courts, το να αποδειχθεί ότι η συγκεκριμένη επιτροπή επί της ουσίας επανδρώθηκε σχεδόν εν κρυπτώ και δια παραπληροφόρησης εσκεμμένης από τον υφυπουργό αθλητισμού, σύμφωνα με τα καταγγελόμενα πάντα, δε θα έχει επίπτωση στην κοινή γνώμη;
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Τετ 29 Ιαν 2020, 00:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17920
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Phoenixgrg » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:07

[/quote]
μέχρι τότε δεν θα υπάρχει αυγενάκης[/quote]

Θα έχει κουλι όμως που κάνει πάλι ότι λέει ο Μαρινάκης το ίδιο είναι

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Phoenixgrg
 
Δημοσιεύσεις: 619
Εγγραφή: Πέμ 07 Ιούλ 2016, 14:52

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:07

alp920 έγραψε:
JohnDag έγραψε:Τώρα μπαίνουμε σε καθαρά νομικά μονοπάτια αλλά δυστυχώς δεν γίνεται αλλιώς.

Το θέμα μας είναι να ακυρωθεί η συγκεκριμένη γνωμοδότηση της ΕΕΑ;

Άντε πες και ακυρώθηκε; τι σημαίνει αυτό, ότι δημιουργεί δεδικασμενο για την ουσία της υπόθεσης; όχι βέβαια.

Θα συσταθεί εκ νέου Επιτροπή με νόμιμο τρόπο και αν υπάρχουν αποδεικτικά στοιχεία που αποδεικνύουν παράβαση θα γνωμοδοτησουν πάλι με τον ίδιο τρόπο.

Εντωμεταξύ, θα έχει περάσει ήδη η τροπολογία και η πειθαρχική της Σουπερλιγκ θα επικυρώσει τις προβλεπόμενες ποινές.

Η ουσία εδώ πέρα είναι μια και μοναδική. Να μην έχεις κάνει πατάτα.

Αν την έχεις κάνει, ότι νομικές ενέργειες και να ακολουθήσεις απλά θα καθυστερήσεις το μοιραίο.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχουμε δηλαδή ως δεδομένο μέχρι σήμερα ότι δεν έχουμε κάνει τίποτα μεμπτό?
Όσο για το μοιραίο πλεόν μην παίρνεις και όρκο.Πολιτικό είναι το θέμα στην τελική και όχι νομικό κατά την γνώμη μου
Τι θες να σου απαντήσω, σαν οπαδός. Ναι πιστεύω ότι είμαστε αθώοι.

Σα νομικός, όμως, μ' αυτά που έχω δει δεν παίρνω όρκο για κανέναν και για τίποτα.

Σαν οπαδός τις είπα τις απόψεις μου, εδώ προσπαθούμε 2-3 άτομα που έχουμε νομικές γνώσεις να βοηθήσουμε τους συνοπαδους μας να καταλάβουν κάποια πραγματα.

Δε νομίζω να αμφισβητούνται οι προθέσεις μας, αν έχω καταλάβει λάθος το σταματάω εδώ.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3789
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό praman » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:07

Το ότι κάποιοι εδώ μέσα έχετε βγάλει ήδη πόρισμα και μας έχετε δικάσει, απλά με ξεπερνάει. Έχω μιλήσει με γάβρους και λοιπούς εδώ Αθήνα και αυτοί είναι πιο συγκρατημένοι. Κάπου έλεος. Ακόμη δεν ξέρουμε τίποτε, κάντε λίγο υπομονή και μην προτρέχετε.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στο τέλος όλα θα πάνε καλά. Αν δεν πάνε καλά, σημαίνει ότι δεν είναι το τέλος. [Paulo Coelho].
Άβαταρ μέλους
praman
 
Δημοσιεύσεις: 737
Εγγραφή: Τετ 31 Δεκ 2014, 14:48

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό paok re niamou » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:08

Ρε τρωμε ολοι μας τον ΠΑΠΑ που μας πλασαρουν και χανουμε την ουσια.
Ασχολουμαστε με την οποιαδηποτε μαλακια που ισως εχει γινει, και τα θεματα της ΕΟ, τον Τζηλο, το ναρκοπλοιο, τους εισαγγελεις που πανε σε αλλες ηπειρους, και αλλα 100 ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ, εχουν ξεχαστει απο ολους.
Και το χειροτερο ειναι οτι και η ιδια η ΠΑΕ δεν μιλησε γιαυτα.
Οπως λεει και ο Κωστης ( ποιος ? Αυτος ....) δεν γινεται να εξισωνεις ενα τρακαρισματακι με γρατζουνιες στο φτερο, με θανατηφορο σε καραμπολα με 20 αυτοκινητα.
Αυτα ειναι τα θεματα που επρεπε να εχουν γινει σημαια και οχι αν η Ξανθη ειναι παραρτημα μας.
Άβαταρ μέλους
paok re niamou
 
Δημοσιεύσεις: 3223
Εγγραφή: Πέμ 10 Μάιος 2018, 11:33

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:08

JohnDag έγραψε:
V-olakiotis έγραψε:John Dag,

Τι νομικές δυνατότητες έχουμε να κινηθούμε κατά του Αυγενακη;

Μήνυση, ασφαλιστικά μέτρα;

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Θεωρητικά μήνυση για παράβαση καθήκοντος. Αλλά δεν πρόκειται να κάνουμε τίποτα, δεν πρόκειται η ΠΑΕ να στραφεί νομικά κατά εν ενεργεία υπουργού. Αυτή είναι η εκτίμηση μου.

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


μπα
υπαρχει ο εξαναγκασμος σε παραιτηση
τι ειναι ο αυγενακης δηλαδη?
συμφωνω δεν θα κανει τιποτα η παε
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό tolis14 » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:09

Αφού λοιπόν βγάλαμε το πόρισμα ότι κάποια μαλάκια έχει κάνει η ΠΑΕ, οτι έχουμε λερωμενη τη φωλιά μας κλπ, μπορεί κάποιος να μου απαντήσει τα εξής ερωτήματα?

1. Γιατί περίμενε ο χοντρός να αλλάξει η κυβέρνηση για να δημιουργήσει το θέμα?

2. Γιατί ο αυγενακης άλλαξε τα μέλη της επιτροπής και μάλιστα νύχτα με δικά του παιδιά?

3. Αν όντως έχει κάνει μαλάκια ο Ιβάν και υπάρχει πραγματικό θέμα, δεν θα είχε πολύ μεγαλύτερη ισχύ και νομιμότητα μι απόφαση από μια επιτροπή η οποία φαινομενικά δεν θα ηταν υπό τον έλεγχο τους?
Άβαταρ μέλους
tolis14
 
Δημοσιεύσεις: 694
Εγγραφή: Τετ 13 Φεβ 2008, 11:00

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τετ 29 Ιαν 2020, 00:10

paok re niamou έγραψε:Ρε τρωμε ολοι μας τον ΠΑΠΑ που μας πλασαρουν και χανουμε την ουσια.
Ασχολουμαστε με την οποιαδηποτε μαλακια που ισως εχει γινει, και τα θεματα της ΕΟ, τον Τζηλο, το ναρκοπλοιο, τους εισαγγελεις που πανε σε αλλες ηπειρους, και αλλα 100 ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΘΕΜΑΤΑ, εχουν ξεχαστει απο ολους.
Και το χειροτερο ειναι οτι και η ιδια η ΠΑΕ δεν μιλησε γιαυτα.
Οπως λεει και ο Κωστης ( ποιος ? Αυτος ....) δεν γινεται να εξισωνεις ενα τρακαρισματακι με γρατζουνιες στο φτερο, με θανατηφορο σε καραμπολα με 20 αυτοκινητα.
Αυτα ειναι τα θεματα που επρεπε να εχουν γινει σημαια και οχι αν η Ξανθη ειναι παραρτημα μας.



και πως θα γινουν σημαια αυτα οταν καθεσαι στην γωνιτσα σου
και τα μμε σου παιζουν μενεγακη ?
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες