Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Θέματα που αφορούν την επικαιρότητα και τα Μ.Μ.Ε.

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό joshua » Τρί 28 Ιαν 2020, 20:52

seaman έγραψε:Η ΠΑΕ λογικά θα πρέπει να μελετά την τροπολογία και τις κινήσεις της. Ας μη βιαζόμαστε.


Αν δεν υπάρξει πάντως αντίδραση, θα θυμηθούμε το Σιμίτη που ευχαριστούσε για τα Ίμια τον αμερικάνο


Ακριβως αυτο σκεφτομουν και εγω ρε φιλε,τη περιπτωση Σημιτη...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24080
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό apache-4 » Τρί 28 Ιαν 2020, 20:53

Ρε έτοιμα τα είχαν όλα από πριν....
Την απόφαση... Τις ανακοινώσεις.... Την απόφαση για αλλαγή του νόμου.... Και την αφαίρεση βαθμών...

ΣΤΗΜΕΝΟ ΗΤΑΝ .... ΜΕΣΑ ΣΕ 24 ΩΡΕΣ....

Αν λειτουργούσε τόσο γρήγορα το ελληνικό κράτος θα ζούσαμε στην Ελβετία!!

:twisted: :twisted: :twisted:
Άβαταρ μέλους
apache-4
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τρί 28 Ιαν 2020, 09:11

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Vermillion » Τρί 28 Ιαν 2020, 20:54

Μάλλον δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι ότι δεν γίνεται αυτό όλο για τον ΠΑΟΚ μας η το Παοκακι για τους κάτω...Εμάς σαν λαό στο έχουν αποδείξει πάμπολλες φορές ότι σε γράφουν στα μέζεα τους...
Το όλο σκηνικό έχει στηθεί και σκηνοθετηθεί εδώ και κάνα χρόνο από το παιδοβουβαλο και την μαριονέτα του τα τσιράκια τον Αμερικανών...Το όλο σκηνικό λοιπόν είναι για να διώξουν τον Ιωάννη Σαββίδη και γιατι.?Γτ χαλάει την μανέστρα μάγκες...Με το που πήρε το λιμάνι ο Ιβάν και έχει δεσμευτικό χαρακτήρα τα 180εκ€ σε επενδύσεις στο λιμάνι της Θεσσαλονίκης έχουν τρελαθεί γτ πολύ απλά δεν θα έχουν όλο το μαρούλι από την cosco στον μπαιρεα...Αν βάλετε λίγο τις γραμμές στην ιστορία και τις ενώσετε είναι φως φανάρι...Το όλο σκηνικό και το κλάμα του πρεζεμπορα είναι για το λιμάνι μέσω του βρομερου σωματείου...
Στο μελλον μου δημιουργω το παρελθον μου....
Vermillion
 
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Κυρ 29 Μάιος 2016, 14:46
Τοποθεσία: Λουτρακι-Κορινθιας

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό gpap » Τρί 28 Ιαν 2020, 20:55

H ονομαστική ψηφοφορία, είναι ένα θέατρο της ΝΔ προς την αντιπολίτευση, για να δείξει πόσο ισχυρή είναι στη Βουλή.
Οι βουλευτές της βορείου Ελλάδος, με το φόβητρο της διαγραφής, θα σκύψουν το κεφάλι και θα ψηφίσουν αυτό που θέλει η ΝΔ, δείχνοντας στην αντιπολίτευση πως η ηγεσία της ΝΔ δεν εκβιάζεται από βουλευτές της.

Παράλληλα, θα δείξει και σε όλους εμάς πως ''δεν πα να τσιρίζετε, εγώ τους βουλευτές μου τους κρατάω εδώ''.

Η ΠΑΕ πρέπει να ανοίξει πόλεμο άμεσα με την κυβέρνηση.
gpap
 
Δημοσιεύσεις: 4452
Εγγραφή: Τρί 07 Ιαν 2014, 20:40

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό kanenas91 » Τρί 28 Ιαν 2020, 20:57

Πόλεμος με τα ίδια όπλα, με τον ίδιο τρόπο.
Καταγγελίες κι εμείς και ας τους βγάζουν αθώους.
Ίσως μόνο έτσι θα καταλάβουν
kanenas91
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τρί 28 Ιαν 2020, 16:17

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Τρί 28 Ιαν 2020, 20:58

Διαδικαστικά, λοιπόν, δεν αλλάζει κάτι σε ... τρομερό βαθμό. Πάμε λοιπόν πρωτίστως να διασώσουμε τον καρκινόγαυρο στο εγγύς μέλλον, μιας και είναι μπλεγμένος στα σκατά. Και παρεμπιπτόντως να κλέψουμε κι ένα πρωταθληματάκι από τον ΠΑΟΚ. Ορισμός της εύνοιας. Έχω συγκινηθεί από τη "χάρη" που μας κάνει η νέα πρεζοκρατία. :lol: :lol:

gpap έγραψε:H ονομαστική ψηφοφορία, είναι ένα θέατρο της ΝΔ προς την αντιπολίτευση, για να δείξει πόσο ισχυρή είναι στη Βουλή.
Οι βουλευτές της βορείου Ελλάδος, με το φόβητρο της διαγραφής, θα σκύψουν το κεφάλι και θα ψηφίσουν αυτό που θέλει η ΝΔ, δείχνοντας στην αντιπολίτευση πως η ηγεσία της ΝΔ δεν εκβιάζεται από βουλευτές της.

Παράλληλα, θα δείξει και σε όλους εμάς πως ''δεν πα να τσιρίζετε, εγώ τους βουλευτές μου τους κρατάω εδώ''.

Η ΠΑΕ πρέπει να ανοίξει πόλεμο άμεσα με την κυβέρνηση.


Γιατί, θα μας χαλασει να υπάρχουν αδιάψευστα ντοκουμέντα; Ας γυρίσει ποτέ το όποιο πιόνι εδώ πάνω να κλαφτεί και να πουλήσει παραμύθι ότι να δήθεν προσπάθησαν και σου μου. Ονομαστική ψηφοφορία και λεκτική φάπα, όπου τους βρίσκουμε.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό laska4 » Τρί 28 Ιαν 2020, 20:58

Διαγραψανε Ζαγοράκη τώρα σου λέει οποίος από την ΝΔ ψηφίσει αρνητικά φεύγει...Ο γαύρος 2020 παίρνει το κλεμμένο πρωτάθλημα.. στα αρχιδι@ μου και εγώ μετράω τα προηγούμενα πρωταθλήματα που πήρα για 50 ...54 εγώ , 45 ο γαύρος
laska4
 
Δημοσιεύσεις: 3857
Εγγραφή: Τετ 30 Αύγ 2017, 16:55

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό JohnDag » Τρί 28 Ιαν 2020, 21:02

Περιμένετε, περιμένετε λίγο ρε παιδιά γιατί σε ορισμένα πράγματα παίζει ρόλο και η σημειολογία.

Να πάρουμε ένα παράδειγμα.

Σε καταδικάζουν χθες για φόνο και η ποινή είναι θάνατος.

Βγαίνεις παντού και δηλώνεις αθώος, κατηγορείς ότι έχει στηθεί πλεκτάνη και ότι θα αποδείξεις την αθωότητα σου στα δικαστήρια.

Βγαίνει την άλλη μέρα το πρωί η κατηγορούσα αρχή και σου λέει, "κοίτα να δεις, να δεν είμαστε και τόσο σίγουροι ότι το έκανες, μπορεί και ναι, μπορεί και όχι, η τεκμηρίωση δεν είναι επαρκής. Θες να σου βάλουμε μια ποινή just in case? Κάτι για να ικανοποιηθεί το λαϊκό αίσθημα που διψαει για αίμα (να καλυψουμε κι εμεις τον κωλο μας) αλλά όχι και τέτοια ώστε να σε καταστρέψει."

Και συ τι κάνεις; από κει που είχες ξεσηκώσει τον κόσμο, φωνάζοντας παντού ότι είσαι αθώος, χάνεσαι όλη μέρα, δεν βγάζεις κιχ και απλά παρακολουθείς την διαδικασία που σε καταδικάζει αμέτοχος.

Αν εσάς σας φαίνεται φυσιολογικό όλο αυτό, πάω πάσο.



Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
JohnDag
 
Δημοσιεύσεις: 3819
Εγγραφή: Πέμ 31 Μάιος 2018, 13:33

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό george188 » Τρί 28 Ιαν 2020, 21:09

Στο open βγήκε και επίσημη θέση της ΠΑΕ για τον νόμο πάντως..και φουλ επίθεση που λέγατε σε ρεπορτάζ έγινε.. Ένα απ τα λίγα όπλα που έχεις είναι το κανάλι
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τρί 28 Ιαν 2020, 21:09

«Μπλόκο» σε υποβιβασμό ΠΑΟΚ και Ξάνθης και «πάγο» στον Αυγενάκη βάζει το Μαξίμου...

Έτσι το πλασάρει το OPENtv.

Νομίζω το έβαλα στο σωστό topic. Δηλώνω απογοητευμένος από την εξέλιξη των πραγμάτων και από τη στάση της ΠΑΕ. Τουλάχιστον μέχρι να υπάρξει μια τοποθέτηση που να με πείσει για κάτι αλλιώτικο.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7711
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τρί 28 Ιαν 2020, 21:13

joshua έγραψε:Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι μας ενοχλει η τροπολογια.Το σημαντικο για εμας ειναι ο υποβιβασμος, η αφαιρεση βαθμων, η να δικαιωθουμε στα πειθαρχικα οργανα? Τι ακριβως αλλαζει για εμας η συγκεκριμενη κινηση?

Τίποτα.
Το κάνουν για να λένε ότι μας κάνουν χάρη.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90095
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό sakis_the_fraud » Τρί 28 Ιαν 2020, 21:13

JohnDag έγραψε:Περιμένετε, περιμένετε λίγο ρε παιδιά γιατί σε ορισμένα πράγματα παίζει ρόλο και η σημειολογία.

Να πάρουμε ένα παράδειγμα.

Σε καταδικάζουν χθες για φόνο και η ποινή είναι θάνατος.

Βγαίνεις παντού και δηλώνεις αθώος, κατηγορείς ότι έχει στηθεί πλεκτάνη και ότι θα αποδείξεις την αθωότητα σου στα δικαστήρια.

Βγαίνει την άλλη μέρα το πρωί η κατηγορούσα αρχή και σου λέει, "κοίτα να δεις, να δεν είμαστε και τόσο σίγουροι ότι το έκανες, μπορεί και ναι, μπορεί και όχι, η τεκμηρίωση δεν είναι επαρκής. Θες να σου βάλουμε μια ποινή just in case? Κάτι για να ικανοποιηθεί το λαϊκό αίσθημα που διψαει για αίμα (να καλυψουμε κι εμεις τον κωλο μας) αλλά όχι και τέτοια ώστε να σε καταστρέψει."

Και συ τι κάνεις; από κει που είχες ξεσηκώσει τον κόσμο, φωνάζοντας παντού ότι είσαι αθώος, χάνεσαι όλη μέρα, δεν βγάζεις κιχ και απλά παρακολουθείς την διαδικασία που σε καταδικάζει αμέτοχος.

Αν εσάς σας φαίνεται φυσιολογικό όλο αυτό, πάω πάσο.



Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στις νομικες υποθεσεις τα κειμενα παιζουν με τις λεξεις και θελει μεγιστη συγκςντρωση και αρτια γνωση για να κατανοησεις πληρως ενα εδαφιο.

Το οτι οι αλλοι ειχαν ετοιμη τροπολογια και θα την περασουν με μορφη κατεπειγοντος, δεν σημαινει οτι το νομικο τμημα της παε γνωριζε ηδη απ εξω ολα τα σχετικα εδαφια και απλα εστιαζει στις αλλαγες, ολα αυτα απαιτουν χρονο και ενδελεχη ελεγχο.

Για αυτον ακριβως τον λογο ειναι αστειο το οτι διαβασαν σε λιγες ωρες δικογραφια 800 σελιδων στην εεα!

Μην ξεχναμε πως ακομη δεν υπαρχει το σκεπτικο της εν λογω αποφασης!

Επιπλεον, απο οτι βλεπετε, καθε φορα που ο ΠΑΟΚ σχεδιαζει ενα χ βημα, αυτοι κανουν κατι αλλο, απροβλεπτο. Πχ ξεραμε οτι η επιτροπη συνεδριαζει πεμπτες και περιμεναμε την αποφαση τοτε. Χθες ειδαμε να συνεδριαζουν δευτερα και να βγαζουν και αποφαση αυθημερων! Μετα ο ΠΑΟΚ λεει θα παει στα δικαστηρια και αυτοι παλι κανιυν ντριπλα και περνανε τροπολογια στον νομο! Με ολα τα παραπανω, δεν αποκλειω και η ΠΑΕ ΠΑΟΚ να κραταει κλειστα τα χαρτια της και για λογους τακτικης. ;-)

Sent from my LG-G6 using Tapatalk
---
Άβαταρ μέλους
sakis_the_fraud
 
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Κυρ 13 Φεβ 2011, 16:43

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό NIKOS_PAOK04 » Τρί 28 Ιαν 2020, 21:13

JohnDag έγραψε:Περιμένετε, περιμένετε λίγο ρε παιδιά γιατί σε ορισμένα πράγματα παίζει ρόλο και η σημειολογία.

Να πάρουμε ένα παράδειγμα.

Σε καταδικάζουν χθες για φόνο και η ποινή είναι θάνατος.

Βγαίνεις παντού και δηλώνεις αθώος, κατηγορείς ότι έχει στηθεί πλεκτάνη και ότι θα αποδείξεις την αθωότητα σου στα δικαστήρια.

Βγαίνει την άλλη μέρα το πρωί η κατηγορούσα αρχή και σου λέει, "κοίτα να δεις, να δεν είμαστε και τόσο σίγουροι ότι το έκανες, μπορεί και ναι, μπορεί και όχι, η τεκμηρίωση δεν είναι επαρκής. Θες να σου βάλουμε μια ποινή just in case? Κάτι για να ικανοποιηθεί το λαϊκό αίσθημα που διψαει για αίμα (να καλυψουμε κι εμεις τον κωλο μας) αλλά όχι και τέτοια ώστε να σε καταστρέψει."

Και συ τι κάνεις; από κει που είχες ξεσηκώσει τον κόσμο, φωνάζοντας παντού ότι είσαι αθώος, χάνεσαι όλη μέρα, δεν βγάζεις κιχ και απλά παρακολουθείς την διαδικασία που σε καταδικάζει αμέτοχος.

Αν εσάς σας φαίνεται φυσιολογικό όλο αυτό, πάω πάσο.


Τον ΠΑΟΚ δεν τον ενδιαφέρει η τροπολογία για μια ποινή σε ένα αδίκημα που δεν έχει διαπράξει.
Η ΠΑΕ θα πάει σε κάθε πιθανό δικαστήριο με το τεκμήριο της αθωότητας και θα διεκδικήσει την αθώωση της μετά από μια ή περισσότερες δίκαιες δίκες.
Αυτοί που συμμετείχαν στην απόπειρα σπιλώσεις θα κυνηγηθούν στα αρμόδια δικαστήρια.
Το 2018 τους γύρισε μπούμερανγκ το 2020 θα είναι ο Αρμαγεδδών τους.
Τελευταία επεξεργασία από NIKOS_PAOK04 και Τρί 28 Ιαν 2020, 21:14, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
NIKOS_PAOK04
 
Δημοσιεύσεις: 1083
Εγγραφή: Παρ 28 Μαρ 2014, 13:54

Re: Προπαγάνδα και "λάθη" στα ΜΜΕ κατά του ΠΑΟΚ ΙΙ

Δημοσίευσηαπό george188 » Τρί 28 Ιαν 2020, 21:13

Δες το βίντεο και θα καταλάβεις παραπάνω.. Για το ποιον ευνοεί μιλάει η συγκεκριμένη τροπολογία και σε ποιόν δίνει το πρωτάθλημα
Π.Α.Ο.Κ. θρησκεία και στην Ολλανδία
george188
 
Δημοσιεύσεις: 2727
Εγγραφή: Σάβ 23 Απρ 2016, 11:05

Re: Προπαγάνδα και

Δημοσίευσηαπό dtown » Τρί 28 Ιαν 2020, 21:16

Napoli4 έγραψε:«Μπλόκο» σε υποβιβασμό ΠΑΟΚ και Ξάνθης και «πάγο» στον Αυγενάκη βάζει το Μαξίμου...

Έτσι το πλασάρει το OPENtv.

Νομίζω το έβαλα στο σωστό topic. Δηλώνω απογοητευμένος από την εξέλιξη των πραγμάτων και από τη στάση της ΠΑΕ. Τουλάχιστον μέχρι να υπάρξει μια τοποθέτηση που να με πείσει για κάτι αλλιώτικο.

Εγω δηλωνω προδωμενος. Στα ματια μου αυτη ειναι ομολογια ενοχης
dtown
 
Δημοσιεύσεις: 887
Εγγραφή: Πέμ 30 Σεπ 2010, 20:24

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Επικαιρότητα - Μ.Μ.Ε

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες