Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 23 Αύγ 2019, 00:33

Εσυ μαλλον εχεις κολλησει σ αυτο και δεν διαβαζεις τπτ αλλο.
Κανενας δεν μιλησε για τάνκερ λεφτα και τα υπολοιπα π λες για να δωσεις εμφαση στην επιχειρηματολογια σου.
Η κριτική που γινεται αφορα στις λαθος επιλογες. Κανενας δεν ζητησε περισσοτερα λεφτα.
Υπήρξαν μεταγραφικές περιοδοι π δεν εδωσες Φράγκο σε ομαδα για παίχτη και πηρες παιχταραδες.
Ξεκινησες τις μεταγραφες με τον αχρειαστο Μελιοπουλο και το εξωφρενικο ποσο των 800000
συνεχισες με Μιχαη ανςυ λογου και μετα σοαρες για αλλαγη του Ματος.
Ολα αυτα την στιγμη π ειχες ΚΕΝΑΡΑ στα χαφ και στο αριστερο μπακ.
και πηγες τελικα και εφερες εναν χαφ βραζιλιανο αγνωστο με 2500000 που δεν ειναι και 8αρι π θελαμε και εταξες και αλλες 2 μεταγραφες στα χαφ π με το ζορι εγινε αλλη μια οριακα πριν το ματς με τον αγιαξ.
Αριστερο μπακ ακομη δεν εχεις.
Πηρες στοχ χωρις καν να ξερεις γτ τον πηρες.
Εχεις δικιο λοιπον. Φταιει το οτι ζηταμε να ριξει καραβια τα ευρω και οχι το οτι ζηταμε στοιχειωδη ποδοσφαιρικη λογικη στις οποιες μεταγραφικες κινησεις.
Εγινε

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 23 Αύγ 2019, 00:35

barlow4 έγραψε:
Gospi έγραψε:Ο Μαουο Βερμπλ και ο Ματος θυμισε μας λιγο ποσα εδωσες για να ερθουν.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θα σου εφερνε αυτο το καλοκαιρι 30αρη μπακ απο τη ντνιπρο με αξια κανα μυριο στο τρανσφερμακτ κ τα λοιπα γελοια sites κ θα χαιροσουν θελεις να μου πεις.οκ.δεν πηρες γραμμη που εκτοξευτηκαν στα μυαλα μας οι απαιτησεις.
υγ.ποιος μαου κ βερμπλ ρε φιλε.σοβαροι να ειμαστε.ολη τη χρονια λεμε για μαου πως ειναι σοφτ πως ξερει μπαλα αλλα μηδεν αθλητικοτητα ,δεν πρεσαρει κ αλλα τετοια.τον αλλο τον ειδαμε σε ενα ματς τον βαφτισαμε παλτο κ τραυματιστηκε.ασε που τον περιμενες 2,5 μηνες να ερθει.πρωτα διακοπες στις μαλδιβες κ μετα στο χωριο του πηγε κ μετα ηρθε εδω.
ενω τωρα μου φερε ταλενταρες και κατουρηθηκα απο την χαρα μου...
εγω οταν ηρθε ο μαου και ο ματος τρελαθηκα απο χαρα και παλι το ιδιο θα εκανα.
Γτ η ποιοτητα και η εμπειρια ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ στοιχεια για να κανεις ομαδα.


Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό markos4 » Παρ 23 Αύγ 2019, 00:41

Gospi έγραψε:Εσυ μαλλον εχεις κολλησει σ αυτο και δεν διαβαζεις τπτ αλλο.
Κανενας δεν μιλησε για τάνκερ λεφτα και τα υπολοιπα π λες για να δωσεις εμφαση στην επιχειρηματολογια σου.
Η κριτική που γινεται αφορα στις λαθος επιλογες. Κανενας δεν ζητησε περισσοτερα λεφτα.
Υπήρξαν μεταγραφικές περιοδοι π δεν εδωσες Φράγκο σε ομαδα για παίχτη και πηρες παιχταραδες.
Ξεκινησες τις μεταγραφες με τον αχρειαστο Μελιοπουλο και το εξωφρενικο ποσο των 800000
συνεχισες με Μιχαη ανςυ λογου και μετα σοαρες για αλλαγη του Ματος.
Ολα αυτα την στιγμη π ειχες ΚΕΝΑΡΑ στα χαφ και στο αριστερο μπακ.
και πηγες τελικα και εφερες εναν χαφ βραζιλιανο αγνωστο με 2500000 που δεν ειναι και 8αρι π θελαμε και εταξες και αλλες 2 μεταγραφες στα χαφ π με το ζορι εγινε αλλη μια οριακα πριν το ματς με τον αγιαξ.
Αριστερο μπακ ακομη δεν εχεις.
Πηρες στοχ χωρις καν να ξερεις γτ τον πηρες.
Εχεις δικιο λοιπον. Φταιει το οτι ζηταμε να ριξει καραβια τα ευρω και οχι το οτι ζηταμε στοιχειωδη ποδοσφαιρικη λογικη στις οποιες μεταγραφικες κινησεις.
Εγινε

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άντε τώρα να διαφωνήσεις με αυτό το ποστ...
markos4
 
Δημοσιεύσεις: 2901
Εγγραφή: Δευτ 07 Ιαν 2008, 19:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Παρ 23 Αύγ 2019, 00:41

οπως ακριβως τα λέει ο gospi παραπάνω
μεταγραφές με μεγάλα ποσά σε θέσεις που δε καιγόμασταν, και θέσεις με μεγάλα κενά και χωρίς εναλλακτικές λύσεις
είναι και η αποτυχημένη ατάκα του καλοκαιριού από τον Γιώργη ότι θα βγάλουμε γούστα που σε κάνει να τρελαίνεσαι
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 23 Αύγ 2019, 00:48

Ηρεμήστε παλικάρια, και παίχτες θα έρθουν και ομίλους θα μπούμε και όλα καλά θα πάνε,και αν δεν πάνε φέτος θα πάνε του χρόνου, το νερό έχει μπει στο αυλάκι, αυτό όσο είναι ο Σαββίδης στην ομάδα,δεν αλλάζει.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 23 Αύγ 2019, 00:51

Ρε συ Μπανε αν δεν μπουμε φετος θα χουμε τρελο θεμα του χρονου. Δεν μας σωζει κανένας Σαββιδης! Και εσοδα χρειαζομαστε για το ffp κι βαθμους για να μην παιζουμε.καθε χρονο με τον αγιαξ!
Δεν ειναι τοσο απλα τα πράγματα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 23 Αύγ 2019, 00:52

με το γιωργη δε θα ασχοληθω.μου τη σπαει η φαση του με το ινταγκραμ κ το ρευστο μυαλο του.
οι μεταγραφες δεν τελειωσαν ακομα κ ολη η αναταραχη οφειλεται στο μαλακα το λουτσεσκου.
Σημερα χασαμε γιατι φταναμε για πλακα στην περιοχη τους συνεχεια κ δεν μπορουσαμε να κανουμε εναν σωστο συνδυασμο στο τελειωμα.Και παιξαμε και ασχημα.Κανενα κενο ομως δε μας εξεθεσε.Στο κεντρο αυτοι ηταν εξαφανισμενοι.στην επιθεση ηταν ανυπαρκτοι και στην αμυνα οτι ναναι.μαζεμενοι ολοι στη μικρη περιοχη.και το ξαναλεω, δεν παιξαμε και καλα.
αλλα μετα τον αγιαξ λεγαμε ελα μωρε τωρα ποια σλοβαν ναπουμε ασουμε 4 θα τους βαλουμε.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 00:55

Εκτός από την αθλητικότητα ένα άλλο σημείο που λείπει από την ομάδα είναι το σουτ. Μετά και την απώλεια του Βιερινια και την μέτρια απόδοση του Στοχ μέχρι τώρα αλήθεια πόσοι από το ρόστερ έχουν μια συνέπεια στο μακρινό σουτ; Ναι ο Ελ Καντουρι βγάζει ωραίες πάσες αλλά 8ρι να τελειώνει συνεχώς αγώνες χωρίς καν να επιχειρεί σουτ απλά ΔΕΝ. Σχεδόν όλοι οι μεσοεπιθετικοι πλασάρουν. Ένα σουτ της προκοπής απέναντι σε μια κλειστή άμυνα δεν είδαμε σήμερα.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 23 Αύγ 2019, 01:09

Gospi έγραψε:Ρε συ Μπανε αν δεν μπουμε φετος θα χουμε τρελο θεμα του χρονου. Δεν μας σωζει κανένας Σαββιδης! Και εσοδα χρειαζομαστε για το ffp κι βαθμους για να μην παιζουμε.καθε χρονο με τον αγιαξ!
Δεν ειναι τοσο απλα τα πράγματα

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Έτσι είναι η μπάλα,φέτος τα σαρωσαμε όλα,το 2020 μπορεί να μη μας βγει τίποτα,έχουμε οικονομικά δυνατό μεγαλομέτοχο που μας εξασφαλίζει ότι η ομάδα θα είναι πάντα δυνατή και θα διεκδικεί τίτλους.
Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;
Η ομάδα έχει μεγαλώσει πάρα πολύ με την έλευση Σαββίδη.
Απολαμβάνουμε όσα ζούμε,αν είναι να αρρωστησουμε επειδή ένα αποτέλεσμα πήγε στραβά η ακόμα και μια χρονιά,δεν υπάρχει λόγος ενασχόλησης.
Οκ οπαδοί είμαστε και φανατικοί και είναι μέρος της ζωής μας ο ΠΑΟΚ,αλλά να βάλουμε και μερικά όρια στις απαιτήσεις μας αλλα και στον τρόπο που βλέπουμε το ποδόσφαιρο.
Και να μην ξεχνάμε ποτέ που ήμασταν και που ήμαστε τώρα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Παρ 23 Αύγ 2019, 01:12

Τι να σου πω ρε συ Μπανε...
Ετσι οπως πανε να το κανουν το ποδοσφαιρο οσο λεφτας κι αν ειναι ο ιδιοκτητης δυσκολα μια ομαδα θα μπορει να καιει χρονιες...
Μακαρι να χεις δικιο.
btw ασχετο... μεχρι στιγμής ο Μπρανκο μονο για πωλησης ειναι καλος...
Μην φτάσουμε να λεμε Μιχελ και να κλαιμε...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό obanebane » Παρ 23 Αύγ 2019, 01:15

Υπομονή, όλοι είμαστε απογοητευμένοι σήμερα,σε μια εβδομάδα όλα θα είναι καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24567
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 23 Αύγ 2019, 01:39

joshua έγραψε:
invincible έγραψε:Αν δεν περάσεις στους ομίλους είναι πολύ μεγάλη ζημιά πάρα πολύ μεγάλη ας μην συζητάμε καλύτερα για μεταγραφές μεχρι την Πέμπτη...


Οχι φιλε μου πρεπει να μιλαμε και να γινουν μεταγραφες μεχρη την Πεμπτη και αν δεν περασουμε να μας αδειασουν τη γωνια καποια απο τα υπερταλεντα μας.Δεν χωνευεται τριτη συνεχομενη χαμενη χρονια στην Ευρωπη.

Αν δεν περάσουμε αυτή την ομάδα δεν θα λόγω μη μεταγραφών.
Δηλαδή αν πρέπει να σταθούμε 10-20 μύρια για να περάσουμε την Μπρατισλάβα γάμα μας.
Είναι σαν να λέει ο οπαδός της Ρεάλ ότι χρειάζεται μεταγραφές για να μας περάσει.
Νοοτροπία χρειάζεται
Και φυσικά δεν λέω ότι δεν θα πρέπει να γίνουν μεταγραφές ή ότι δεν θα γίνουν.
Θα γίνουν αλλά όχι για να περάσεις την σλοβαν
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14121
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό GoMaRoS » Παρ 23 Αύγ 2019, 01:51

φέρτε Μακ+Μπονατινι και πουλήστε όποιον θέλετε
GoMaRoS
 
Δημοσιεύσεις: 6671
Εγγραφή: Σάβ 19 Ιουν 2010, 13:50

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Παρ 23 Αύγ 2019, 08:08

Παναγια μου που τους θυμηθηκες αυτους ρε γομαρε? Second striker και χαφ θελουμε και μου αναφερεις καποιον που εχει διαζυγιο με το γκολ 3 χρονια και τον σκυβω το κεφαλι και τρεχω για να παιξει που ακριβως? Η ομαδα εχει ΜΕΓΑΛΟ προβλημα στο γκολ απεναντι σε τετοιου ειδους αντιπαλους.Δεν εχει παικτες στο ροστερ με συνεπεια στο γκολ.Περσι το φιδι απο την τρυπα το εβγαλαν ο Βιερινια με τον Ματος,ο ενας απουσιαζει λογω τραυματισμου με τον Γιαννουλη να εχει εντελως διαφορετικα χαρακτηριστικα καθως περιοριζεται στη δημιουργια και ο δευτερος κινειται σε αλλους χωρους λογω αλλαγης σχηματισμου.Απο εκει και περα αν δουμε το ροστερ απο το 8 και μπροστα ο Ελ Καντουρι δεν απειλει ιδιαιτερα εως καθολου,ο Πελκας εχει παρει διαζυγιο απο προπερσι,Ζαμπα μια του υψους μια του βαθους,ο Ακπομ ζοριζεται απεναντι σε κλειστες αμυνες και μενει να εχει γινει ο πιο συνεπης ο Μπισεσβαρ.Συνεχως παιρνουμε παικτες χωρις να δινουμε βαση σε χαρακτηριστικα που λειπουν.Την αλλη Πεμπτη θα χρειαζστουμε 3 γκολ για να νιωσουμε μια σχετικη σιγουρια κατι καθολου ευκολο.
Τελευταία επεξεργασία από joshua και Παρ 23 Αύγ 2019, 08:19, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό giapas » Παρ 23 Αύγ 2019, 08:17

Δε το λέω για να σε τρολάρω , το είπα και χτες. Τα μέχρι τώρα σημάδια δε δείχνουν τη διοίκηση ζεστή να κάνει μεταγραφές. Κατά τη γνώμη μου αν κάνουμε κλαρίνο με δαύτους δε θα κάνει μεταγραφή. Τουλάχιστον σοβαρή.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες