Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Gospi » Δευτ 19 Αύγ 2019, 01:56

Mitsospaoki4 έγραψε:Τελείωσαν κ οι μεταγραφές στην Ιταλία και η Πάρμα δεν πήρε κοεντραο.. συνεχίζω να χω την αίσθηση πως θα καταλήξει σε μας στο τέλος..

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εγω απο την αλλη συνεχιζω να εχω την αισθηση πως εχει κοπει τοσο απο εμας οσο κι απο Πορτο στα ιατρικα και γ αυτο κυκλοφορει ακομη ελευθερος! Κι αν ισχυει κατι τετοιο μακρια απο μας!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
The North Remembers
Άβαταρ μέλους
Gospi
 
Δημοσιεύσεις: 10864
Εγγραφή: Δευτ 15 Δεκ 2008, 23:10

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 19 Αύγ 2019, 07:53

Mitsospaoki4 έγραψε:Κάποιος είχε αναφέρει πως κλείνει σήμερα.. κ γω λιγο που το έψαξα διαπιστωσα πως όντως κλείνουν μετά από εμάς..

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Serie A

Το Καμπιονάτο πάντοτε αρχίζει αργότερα από τα υπόλοιπα μεγάλα ευρωπαϊκά πρωταθλήματα. Φέτος, τα εναρκτήρια ματς θα γίνουν το Σαββατοκύριακο 24-25 Αυγούστου, με την κάτοχο του τίτλου Γιουβέντους να παίζει Σάββατο (19:00) στην έδρα της Πάρμα και το ίδιο βράδυ (21:45) να υπάρχει το παιχνίδι Φιορεντίνα-Νάπολι.

Για τις ιταλικές ομάδες οι μεταγραφές λήγουν νωρίτερα από την έναρξη του πρωταθλήματος. Συγκεκριμένα, μετά την Αγγλία είναι η δεύτερη κατά σειρά χώρα στην οποία ολοκληρώνεται η μεταγραφική περίοδος. Αυτό θα γίνει στις 18 Αυγούστου, μία εβδομάδα πριν αρχίζει η Serie A

https://repress.gr/pote-xekinoyn-ta-kor ... otathlima/
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Δευτ 19 Αύγ 2019, 08:09

Καλημερα. Ο Κοεντραο ελευθερος δεν ειναι? Αν ειναι ελευθερος μπορει να κλεισει και πιο μετα..
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 19 Αύγ 2019, 08:42

Η λογικη λεει πως αυτη την εβδομαδα θα εχουμε εξελιξεις.Τρεις προσθηκες παικτων τα ονοματα των οποιων δεν εχουν συζητηθει και αλλες τοσες,ισως και περισσοτερες αποχωρησεις ειναι σχεδον απιθανο να γινουν τις τελευταιες 2-3 μερες.Υπαρχει βεβαια παντα και η πιθανοτητα οι μερες να κυλησουν μεχρι τελος χωρις να γινει τιποτα υπο το βαρος της πιεσης που δεχεται απο εξωγενεις παραγοντες η ομαδα αλλα δεν δινω πολλες πιθανοτητες για αυτο.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό stanilas14 » Δευτ 19 Αύγ 2019, 08:53

black_star_ninja έγραψε:Καλημερα. Ο Κοεντραο ελευθερος δεν ειναι? Αν ειναι ελευθερος μπορει να κλεισει και πιο μετα..


μετα απο οτι εγινε ακομα μιλαμε για κοεντραο? :shock: ουτε τζαμπα δεν πρεπει να τον δεχτουμε στην ομαδα , κανεις πστης δεν θα παιζει με την ομαδα μας
stanilas14
 
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Σάβ 27 Ιούλ 2019, 18:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Δευτ 19 Αύγ 2019, 09:38

Σημασια για μενα εχει τι θελει ο προπονητης. Αμα θελει κοεντραο, και εγκρινει το ιατρικο τιμ, η μαρια και ο τδ, ας παρουμε κοεντραο. Αυτος ξερει πιο καλα απο εμενα.. Προφανως και δεν προτιμω κοεντραο. Προφανως και μου αρεσε ο γιαννουλης. Προφανως και ειμαι θετικος στο να παιζει ο βιερινια δεξιος μεσος. Εχει ομως καμμια σημασια? Σημασια εχει να παιρνουν σωστες αποφασεις οι ανθρωποι της ομαδας.
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Ριαν_Καπαγιαννιδης » Δευτ 19 Αύγ 2019, 10:03

Δηλαδή αν ισχύει όντως η ιστορία με το παιδί του εμείς θα προτιμούσαμε να είχε έρθει στην ομάδα μας και να έγραφε τον γιο του στα παπάρια του? Πλάκα έχετε ορισμένοι.

Όπως και να χει, πλέον καλύτερα να πάμε σε μια καλή κίνηση και τέλος. Με την επιστροφή Βερνμπλουμ, είμαστε αριθμητικά γεμάτοι στα χαφ, ενώ στα πλάγια μπακ έχουμε θεωρητικά την λύση του Σοάρες που μπορεί να μην ενθουσιάζει ως αριστερό μπακ όταν ο άνθρωπος παίζει δεξιά, αλλά φαντάζομαι ότι για να μην κάναμε μεταγραφή ως τώρα, μάλλον δεν καιγόμαστε. Ωστόσο θέλουμε σίγουρα παίκτη σε μια από τις 4 κατεξοχήν μεσοεπιθετικες θέσεις, εγώ θέλω στα άκρα ιδανικά, αλλά βλέπω και κατανοώ το κενό πίσω από τον Πέλκα, οπότε κι ένας παίκτης που θα τον άφηνε στον πάγκο δεν θα με χαλούσε. Ωστόσο αυτή η καθυστέρηση κι η σιωπή δεν είναι καλές, αν και δεν ανακοινώθηκε κιόλας ότι τέλος οι μεταγραφές.
Ριαν_Καπαγιαννιδης
 
Δημοσιεύσεις: 2191
Εγγραφή: Πέμ 01 Σεπ 2016, 12:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 19 Αύγ 2019, 10:11

Μου αρεσει που καποιοι φιλοι γραφουν για Σοαρες αριστερα ενω ο παικτης ακομα δεν εχει μπει 18δα για δεξια...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό kos » Δευτ 19 Αύγ 2019, 10:11

Νομίζω ότι ο προπονητής ήθελε να έχει αριστερό Μπακ πριν από τον Άγιαξ. Υπό αυτήν την έννοια ο συγκεκριμένος τον κρέμασε.
Το πιο πιθανό είναι ότι ψάχνει συμβόλαιο παίκτη προερχόμενου από την ρεαλ, αλλά βρίσκει χρήματα παίκτη προερχόμενου από την Ρίο Άβε.
Το ότι η πόλη δεν έχει σχολείο για τα παιδιά του, αυτό είναι κάτι που το μαθαίνεις και χωρίς να έρθεις.
kos
 
Δημοσιεύσεις: 4908
Εγγραφή: Τρί 08 Ιούλ 2008, 18:21

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 19 Αύγ 2019, 10:20

H φάση με το Σοάρες είναι κάπως παράξενη.
Αγοράζεις παίκτη , δίνεις χρήματα και δε βλέπει 18αδα. Θα μου πεις έχεις Μάτος , θα κουραστεί σε κάποια φάση και θα χρειαστεί ανάσες. Θα δούμε αλλά δεν είναι καλά σημάδια οργάνωσης αυτά.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 19 Αύγ 2019, 10:22

Διαφωνώ σε πολλά πράγματα.. καταρχάς γιατί έχουμε βαφτίσει τον Σοάρες αριστερό Μπακ?? Όταν βγαίνουν ο προπονητής και ο τδ και λένε ξεκάθαρα πως υπάρχει έλλειψη στο αριστερό άκρο της άμυνας πιστεύετε πως δεν θα έρθει παίχτης ??? Και επιπλέον η επιστροφή βερμπλουμ δεν έχει σχέση με τον αντι- Καντουρι που ψάχνουμε εμείς καθώς αλλά χαρακτηριστικά ο ένας αλλά ο άλλος..

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10713
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό gika » Δευτ 19 Αύγ 2019, 10:35

Ο ΠΑΟΚ φαίνεται να κλειδώνει στο αμυντικό χαφ με Εσιτί/Βερνμπλουμ με πιο αμυντικογενή στοιχεία και Αουγκούστο με πιο δημιουργικά. Στο "8" η ομάδα αυτή τη στιγμή έχει Καντουρί και Μίσιτς και ελπίζω κάποιες ευκαιρίες έστω σε κανένα κύπελλο να πάρει ο Τσιγγάρας. Ιδανικά θα ήθελα έναν Ολιβέιρα αντί για Καντουρί και τον Μαουρίσιο υγιή αντί του Μίσιτς. Να έρθει και τρίτος παίκτης που θα προορίζεται για 18άδα μαζί με Μίσιτς/Καντουρί και αργότερα να επιστρέψει και ο Μαουρίσιο και να υπάρχει και ο Τσιγγάρας το θεωρώ υπερβολή.

Μακάρι να γίνει μεταγραφή στο 8 παίκτη εγνωσμένης αξίας και ταυτόχρονα να χαιρετήσουν Μίσιτς και Κάτσε που πλέον περισσεύει με την επιστροφή του Βίκινγκ.

Έναν επιθετικό θέλουμε σίγουρα, ίσως και 2. Αντι-Πέλκα και Αντι-Ακπόμ, εκτός αν σε μία από τις δύο θέσεις νιώθει οκ ο προπονητής με Σβιντέρσκι.

Ο Στοχ επίσης είναι ένα ερωτηματικό και αν υπολογίζεται ως αντι-Μπίσεσβαρ ή ως αντι-Ζαμπά. Βέβαια εκεί γυρνάει ο αρχηγός όπου επίσης θα μπορεί να προσφέρει.

Η ομάδα είναι πλήρης αριθμητικά. Ένα μπαμ μπροστά θέλει, και μια πινελιά στα χαφ που θα πρέπει να συνοδευτεί από αποχώρηση όμως.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17055
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό black_star_ninja » Δευτ 19 Αύγ 2019, 10:41

giapas έγραψε:H φάση με το Σοάρες είναι κάπως παράξενη.
Αγοράζεις παίκτη , δίνεις χρήματα και δε βλέπει 18αδα. Θα μου πεις έχεις Μάτος , θα κουραστεί σε κάποια φάση και θα χρειαστεί ανάσες. Θα δούμε αλλά δεν είναι καλά σημάδια οργάνωσης αυτά.

Ισα ισα εμενα μου κανει σαν καλο σημαδι. Πηραμε τον παικτη γιατι ξερουμε οτι ο ματος παιζει να μη βγαλει ολα τα ματς φετος, ωστε οταν (και αν) κανει κοιλια να εχει προσαρμοστει ο σοαρες. Επισης τον πηραμε γιατι ο ματος ειναι κλεισμενα 33, που σημαινει οτι σταδιακα θα γινει η μεταβαση. πχ φετος 65-35 του χρονου 50-50 και μετα 35-65 κοκ..
Άβαταρ μέλους
black_star_ninja
 
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Παρ 18 Ιαν 2019, 11:59

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 19 Αύγ 2019, 10:47

Σταδιακά να γίνει η μετάβαση , εγώ δεν είπα να τον βάλεις βασικό με Άγιαξ. Αλλά ο άλλος δεν έχει δει καν αποστολή , δε βλέπω κάτι σταδιακό.

Στη 4αδα αγώνων που έρχεται σε 12 μέρες θα παίξει ο Μάτος 4 90λεπτα ; Ή θα μπει ο άλλος ξαφνικά από τη κερκίδα στην ενδεκάδα; Δε το λες κι ενθαρρυντικό.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9372
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2019 νο. III

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 19 Αύγ 2019, 11:03

Μη βιαζεστε

Οταν εχεις τη βασικουρα μεσα σε τετοια ματς δε θες αλχημειες..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27766
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες