Abel Fernando Moreira Ferreira

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Alastor » Δευτ 24 Φεβ 2020, 10:48

ace.79.gr έγραψε:Δεν νομίζω οτι ο γαυρος ειναι τοσο ανώτερος απο εμάς,εμεις ημεθα άθλιοι


δεν ειναι,αυτο ειναι το κριμα της υποθεσης
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6219
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό alp920 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 10:54

Χθές που ήμουν εν θερμώ έγραψα ότι θέλω να φύγεις.
Σήμερα που ηρέμησα λίγο και το σκέφτηκα καλύτερα θέλω πιο πολύ να φύγεις.
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 24 Φεβ 2020, 10:58

Εγώ θέλω να σε ευχαριστήσω γιατί μου εδιωξρς το οποίο άγχος είχα για πρωτάθλημα, εκδικάσεις κτλ

Μετά από καιρό κοιμήθηκα σαν πουλάκι.

Ευχαριστώ Άμπελ.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Δευτ 24 Φεβ 2020, 10:59

biriba427 έγραψε:


Είχατε δλδ την αυταπάτη ότι κάθε χρόνο θα έπαιρνες πρωτάθλημα με αήττητο και νταμπλ; Αυτά ούτε η Μπαρτσελονα στα καλά της δεν τα έκανε.
Για τους παίκτες που σέρνονται ποτέ θα μιλήσετε; Και δεν είναι ένας, αλλά πολλοί...


Προσωπικα δεν θα μιλησω ΠΟΤΕ γι αυτους τους παικτες. Το κερδισαν το δικαιωμα μετα απο 2 νταμπλ...
Για το οτι σερνονται φταιει ο προπονητης και το επιτελειο του. Δεν ξεχασαν τη μπαλα, ουτε μπορει να με πεισει κανενας οτι ο Βιερι, ο Βαρελα, ο Ματος, ο Μαου, δεν θελουν να σκισουν το γαυρο και ειπαν να αραξουν ξαφνικα.
Απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ, γιατι δεν εχουν καλη φυσικη κατασταση, τακτικη και σχεδιο. Και επειδη ειναι παικταραδες και ξερουν απο μπαλα, βλεπουν τα χαλια και τους εχει γ@μηθει και η ψυχολογια
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3524
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:00

Η μόνη περίπτωση να απαλλαγούμε αναίμακτα από τον Φερεϊρα, είναι να τον πουλήσουν στην Σπορτινγκ. Αυτή τη στιγμή η Σπορτινγκ είναι τέταρτη στην Πορτογαλία και έχει έναν μέτριο προπονητή που σε λίγους μήνες λήγει το συμβόλαιο του. Αν υπάρχει πραγματικά ενδιαφέρον από τους Πορτογάλους βέβαια και δεν ήταν το ενδιαφέρον τους κάποια μανατζεροδούλεια, για να τον στηρίξουν όταν τον πήραμε χαμπάρι. Υπάρχει και το πρόβλημα για το ποιος θα επιλέξει τον επόμενο προπονητή, αλλά αυτό είναι ένα θέμα τεράστιο!
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό giapas » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:03

xrisitsapa έγραψε:
biriba427 έγραψε:


Είχατε δλδ την αυταπάτη ότι κάθε χρόνο θα έπαιρνες πρωτάθλημα με αήττητο και νταμπλ; Αυτά ούτε η Μπαρτσελονα στα καλά της δεν τα έκανε.
Για τους παίκτες που σέρνονται ποτέ θα μιλήσετε; Και δεν είναι ένας, αλλά πολλοί...


Προσωπικα δεν θα μιλησω ΠΟΤΕ γι αυτους τους παικτες. Το κερδισαν το δικαιωμα μετα απο 2 νταμπλ...
Για το οτι σερνονται φταιει ο προπονητης και το επιτελειο του. Δεν ξεχασαν τη μπαλα, ουτε μπορει να με πεισει κανενας οτι ο Βιερι, ο Βαρελα, ο Ματος, ο Μαου, δεν θελουν να σκισουν το γαυρο και ειπαν να αραξουν ξαφνικα.
Απλα ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ, γιατι δεν εχουν καλη φυσικη κατασταση, τακτικη και σχεδιο. Και επειδη ειναι παικταραδες και ξερουν απο μπαλα, βλεπουν τα χαλια και τους εχει γ@μηθει και η ψυχολογια


Ακριβώς.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9430
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ace.79.gr » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:03

Ας τον πουλήσουμε στην μοροινρενσε,μονο να φυγει.Επισης οταν ο στρατηγος δεν εμπνει ενα στρατευμα που εχει κερδισει ολες τις μαχες εδώ και 2 χρονια πρεπει να αλλαζει ο στρατηγος
Τελευταία επεξεργασία από ace.79.gr και Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:08, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Έχε τους φίλους σου κοντά και τους εχθρούς κοντύτερα.
Άβαταρ μέλους
ace.79.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1001
Εγγραφή: Δευτ 15 Ιούλ 2019, 09:13

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό alp920 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:07

Η Φορταλέζα έχει προπονητή?
Όλοι μιλάνε και καθένας ακούει μονάχα την δική του φωνή.

Γιάννης Ρίτσος
Άβαταρ μέλους
alp920
 
Δημοσιεύσεις: 2001
Εγγραφή: Πέμ 12 Ιαν 2012, 09:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:08

Δεν μιλάω συχνά αρνητικά για προπονητές. Αλλά έχοντας πλέον ένα σαφές δείγμα μπορούμε να πούμε τα εξής:

Α. Τέτοια ανευρη, ανούσια, ασύνδετη ομάδα έχουμε πάρα πολλά χρόνια παρουσιάσουμε . Ακόμα και στα χειρότερα χρόνια διάλυσης με γουμενο κλπ, στα ντέρμπι πάντα παίζαμε με πάθος και δείχναμε κάτι. Ειδικά στην τουμπα . Με αυτόν εδώ η ομάδα έχει χάσει εντελώς την ταυτότητα και την πυγμή της

Β. Τις ανελέητες πίπες που λέει για να δικαιολογήσει καταστάσεις σε κάθε συνέντευξη ας του πει κάποιος να τις κόψει. Είναι εκπληκτικά ανούσια όσα λέει και δεν πείθουν κανέναν

Γ. Η απίστευτη έλλειψη καθαρού μυαλού και έστω βασικών συνδυασμών από τους παίκτες μας είναι απολύτως σίγουρα αποτέλεσμα της κακης δουλειάς που γίνεται στις προπονήσεις. Η ομάδα δεν παίζει ΤΙΠΟΤΑ. Και άλλες χρονιές ειχαμε κακή επίθεση. Το να μη στηριζόμαστε απολύτως πουθενά ομως πρώτη φορά. ΟΛΟ το πλάνο μας φέτος ήταν να τρέχει πανικόβλητος πάνω κάτω ο Γιαννούλης. Τίποτα άλλο. Είναι απίστευτο!

Δ. Είναι ξεκάθαρο ότι έχει ντεφορμαρει (μάλλον ξενερώσει και κάψει) όλα τα βασικά κλειδιά της ομάδας. Χτες για πρώτη φορά είδαμε και τον Αντελίνο να μη μπορεί να βγάλει σέντρα. Έλεος ρε φίλε. Έλεος.

Ε. Βεβαίως όλα τα παραπάνω συνδέονται άμεσα με κάτι που γράφτηκε αρκετές φορές από τον κόλκα: οι ίδιοι οι παίκτες ζητάνε εδώ και καιρό να ανέβει η ένταση στις προπονήσεις. Τουτέστιν πως περιμένουμε να βγει νευρο στους αγώνες άμα κάνουμε τουρισμό όλη τη βδομάδα;
Είναι πρωτοφανές παίκτες να παρακαλανε να δουλέψουν πιο σκληρά!!


Δεν καταλαβαίνω τι θα χάσουμε αν φύγει σήμερα. Τίποτα απολύτως.
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13126
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό john4serres » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:09

alp920 έγραψε:Χθές που ήμουν εν θερμώ έγραψα ότι θέλω να φύγεις.
Σήμερα που ηρέμησα λίγο και το σκέφτηκα καλύτερα θέλω πιο πολύ να φύγεις.


Πάμε για petition
:lol:
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29888
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Nikos 74 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:21

Μετά από κάθε αγώνα περιμένω να ακούσω με περιέργεια τις δηλώσεις του Φερέϊρα. Κάθε φορά αποδεικνύει ότι είναι πολύ άπειρος, εκτός κλίματος και έχει χάσει την μπάλα. Οι ποδοσφαιριστες του που ακούνε αυτές τις............... πώς περιμένουμε να αντιδράσουν; Εδώ δεν πείθει εμάς σαν οπαδούς, περιμένουμε να εμπνεύσει μπαρουτοκαπνισμένους ποδοσφαιριστές;
Nikos 74
 
Δημοσιεύσεις: 1424
Εγγραφή: Τρί 20 Νοέμ 2018, 19:48

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό ron-swanson » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:54

Ο Τσορμπατζογλου λεει οτι δεν προκυπτει θεμα για Φερεϊρα στον Σπορ ΦΜ. Οκ λευκη πετσετα λοιπον.
ron-swanson
 
Δημοσιεύσεις: 6472
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 00:28

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:56

Τελειωμένη η χρονιά λοιπόν, και είμαστε καθοδόν να τελειώσουμε και την επόμενη
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2483
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Δευτ 24 Φεβ 2020, 11:59

Όχι μ@λ@κες μου, στήριξη στον προπονητή.

Μόνο στον ΠΑΟΚ παίρνουμε προπονητή για να δούμε έργο από του χρόνου.
Μόνο στον ΠΑΟΚ παίρνουμε παίκτες και λέμε ότι θα παίξουν "του χρόνου που θα έχουν κάνει προετοιμασία". Τους φέρνουμε Αύγουστο για να παίξουν τον επόμενο Σεπτέμβρη, 13 μήνες μετά. Και τα λέμε και τα πιστεύουμε.

Στήριξη μέχρι να πήξει το αίμα μας.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15453
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Re: Abel Fernando Moreira Ferreira

Δημοσίευσηαπό Maximus » Δευτ 24 Φεβ 2020, 12:01

Εσείς όλοι που λέτε ότι ο Γκαρσία δεν είναι ακόμα προπονητής, ξέρετε ποιος είναι ο Γκαρσία, που έχει παίξει, τι όνομα έχει στο παγκόσμιο στερέωμα, πόσο μπάλα ξέρει, αν ξέρει τακτική, αν ξέρει από ψυχολογία?
Ή μήπως νομίζετε ότι ο Γκαρσία είναι ένας εξελιγμένος Αγγελος, επειδη απλά και μόνο έχει δεθεί με την ομάδα?
Άβαταρ μέλους
Maximus
 
Δημοσιεύσεις: 5944
Εγγραφή: Παρ 24 Απρ 2009, 08:58
Τοποθεσία: Σε ενα δυαρακι με παντοφλα και φασκομηλο...

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες