Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του πρωταθλήματος και όλων των παραλειπομένων...

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Μαυρο Χιονι » Τρί 15 Οκτ 2019, 17:28

Και ο δεληκωστας και ο Μουστακίδης σοβαροί άνθρωποι και προπονητές. Μας έκατσε ο πρώτος. Από μένα καλή επιτυχία και γερό κεφάλι. Μάρλεϊ για Ρίτσι άκουσες τίποτα ή διακαής πόθος;
Όσοι πάμε, τόσοι γυρίζουμε!

Κανόνες Λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μαυρο Χιονι
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 9868
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 22:23

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τρί 15 Οκτ 2019, 17:38

Μαυρο Χιονι έγραψε:Και ο δεληκωστας και ο Μουστακίδης σοβαροί άνθρωποι και προπονητές. Μας έκατσε ο πρώτος. Από μένα καλή επιτυχία και γερό κεφάλι. Μάρλεϊ για Ρίτσι άκουσες τίποτα ή διακαής πόθος;




δεν ακουσα κατι εγω ακουγα εχθες πως συμφωνησε ο μουστακιδης...αλλα δεν γραφω τυχαια για ριτσι
εκεινο το καλοκαιρι θελαμε να μεινει σαν ΤΔ αλλα... υπαρχει συνδεση ριτσι δεληκωστα τον ειχε ως βοηθο στην ιταλια ενω ο δεληκωστας τον επεισε η μαλλον του ειπε ελα στον ΠΑΟΚ οταν του καναμε προτσαση ...

αν δεν κανω κανενα μεγαλο λαθος μετα απο ενα αγωνα με τον παμβοχαικο ο ριτσι ελεγε καλα λογια για τον δεληκωστα

ΑΛΛΑ ΝΑΙ ΕΛΠΙΖΩ να δω κατι καλο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ .....
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό john4serres » Τρί 15 Οκτ 2019, 18:07

Δεν τον ξέρω σαν όνομα, μακάρι να πετύχει.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29781
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τρί 15 Οκτ 2019, 18:32

Καλώς ήρθε μέχρι τον Δεκέμβριο-Ιανουάριο. Μετά πάλι ξένος με μερικές αλλαγές στο ρόστερ. Ως συνήθως δηλαδή...

Μάλλον φάγαμε πάλι πόρτα από Μουστακιδη.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 16 Οκτ 2019, 00:19

Της πλάκας προπονητής, μάλλον ήταν ο μόνος διαθέσιμος.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24554
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό V-olakiotis » Τετ 16 Οκτ 2019, 00:38

Κι ο Μουστακίδης από ότι διάβασα Μπάνε, είναι χωρίς ομάδα φετος.

ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
ΝΑΤΟΙ ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΑΗΤΤΗΤΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ!!!
Άβαταρ μέλους
V-olakiotis
 
Δημοσιεύσεις: 6127
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2009, 12:59
Τοποθεσία: Ουσουάια, Αργεντινη

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τετ 16 Οκτ 2019, 00:45

Εδώ στο βραχατι πάντως δεν άφησε και τις καλύτερες εντυπώσεις, και το μπάτζετ της ομάδας (μέχρι που πέθανε ο χρηματοδότης,με αποτέλεσμα ουσιαστικά,να διαλυθεί ο παμβοχαικος) ήταν αρκετά υψηλό για τα δεδομένα του ελληνικού βόλεϊ.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24554
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Τετ 16 Οκτ 2019, 08:55

VOLLEY LEAGUE

Φιλίποφ: «Ένας μάνατζερ και δύο παράγοντες κάνουν ζημιά στον ΠΑΟΚ»
15-10-2019 11:32 Ανανεώθηκε: 15-10-2019 11:38


«Βόμβες» από τον πρώην τεχνικό του ΠΑΟΚ Γιούρι Φιλίποφ, ο οποίος με δηλώσεις του αναφέρθηκε σε όλα όσα έγιναν το τελευταίο διάστημα στον Δικέφαλο, με αποτέλεσμα να παραιτηθεί από τον πάγκο της ομάδας.
Όπως αποκάλυψε το SDNA, ο Γιούρι Φιλίποφ αποφάσισε χθες το πρωί να θέσει την παραίτηση του στην διοίκηση του ΠΑΟΚ, η οποία λίγο αργότερα έγινε δεκτή, με τον Δικέφαλο να βρίσκεται πλέον στην αναζήτηση νέου προπονητή.

Την ίδια ώρα, ο Γιούρι Φιλίποφ παραχώρησε δηλώσεις αναφορικά με το διαζύγιο με τον ΠΑΟΚ, όπου μεταξύ άλλων τόνισε πως ένας μάνατζερ αθλητών και δυο παράγοντες, είναι αυτοί που κάνουν όπως ανέφερε, ζημιά στο τμήμα του Δικεφάλου.

Συγκεκριμένα ο πρώην τεχνικός του ΠΑΟΚ μίλησε στη Nova και τον δημοσιογράφο Παντελή Λώλη, όπου σημείωσε:

«Όταν κάποιος σου λέει «να κάνεις αυτό που σου λέμε αλλιώς θα χάσεις τη δουλειά σου» νομίζω ότι το λιγότερο που πρέπει να κάνεις είναι να φύγεις για την αξιοπρέπεια σου από την ομάδα. Αυτό έκανα και εγώ. Δεν άντεξα. Σε λάθος άνθρωπο βρήκαν να κάνουν υποδείξεις.

Πέρσι, η αλήθεια είναι, ότι δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Έκανα τη δουλειά μου και αυτό ήταν. Φέτος δεν ήταν έτσι. Περίμενα η διοίκηση να πάρει μέτρα για την απειθαρχία των Κουβανών κάτι που δεν έγινε. Αισθάνθηκα σαν να είναι προστατευμένοι από κάποιους ανθρώπους. Ένας μάνατζερ και δύο παράγοντες κάνουν ζημιά στον ΠΑΟΚ. Εγώ στο κομμάτι της πειθαρχίας δεν έκανα πίσω…».

Ερωτηθείς για τον πρόεδρο του ΤΑΠ ΠΑΟΚ σημείωσε: «Τι μπορώ να πω για τον κ. Τσαλόπουλο. Κύριος με Κ κεφαλαίο. Φοράει παντελόνια, κρατάει το λόγο του και είναι ίσως ο μοναδικός άνθρωπος που πραγματικά ενδιαφέρεται για την ομάδα. Τον ευχαριστώ για τη συνεργασία».

Όσο για τον ΠΑΟΚ; «Εγώ έκανα ότι μπορούσα, δεν μετάνιωσα που ήρθα στον ΠΑΟΚ. Πέρσι πήραμε το Κύπελλο και φέτος έδωσα τον καλύτερό μου εαυτό. Αυτό μάλλον δεν έφθανε. Κάποιοι παράγοντες δεν θέλουν να αλλάξει η ομάδα. Τα ίδια γίνονται κάθε χρόνο, δυστυχώς. Προβλήματα οικονομικά δεν είχα. Ακόμη και αν είχα ειλικρινά δεν θα το έλεγα. Όμως δεν μπορούσα να αντέξω αυτό που γινόταν. Είναι κάποιες αξίες τις οποίες δεν διαπραγματεύομαι από αθλητής».

Σχετικά με τον γιο του που είναι ο βασικός πασαδόρος του ΠΑΟΚ: «Σου είχα πει όταν ανέλαβα ότι εγώ με τον Ντίμα έχουμε οικογενειακή σχέση μόνο εκτός γηπέδου. Στο γήπεδο ήταν παίκτης και εγώ προπονητής. Είναι τιμή για τον ΠΑΟΚ να έχει πασέρ τον Ντίμα, τον πασαδόρο της Εθνικής ομάδας, Κάθε προπονητής θα τον ήθελε».

Όσο για τον διάδοχό του; «Όποιος και να έρθει δεν θα είναι εύκολο. Δεν ξέρω αν μπορεί να αλλάξει αυτό που γίνεται. Εγώ πάντως του εύχομαι ειλικρινά κάθε επιτυχία. Σε αυτόν και στην ομάδα».

https://www.sdna.gr/bolei/648039_filipo ... -ston-paok


Ωρίστε και η επιβεβαίωση αυτών που έχουν συζητηθεί και επισημανθεί εδώ και καιρό. Η άρρωστη νοοτροποία του ΑΣ που έχει ευτυχώς ξεριζωθεί απο το Ποδόσφαιρο. Πριν απο 1 δεκαετία είχα αποσκλειστεί απο αυτό το Forum για κριτική στη νοοτροποία του ΑΣ και των στελεχών του. Aπο τότε σπάνια σχολιάζω Ποδόσφαιρο και σχεδόν ΠΟΤΕ μπάσκετ.

Σας ξαναεπισημαίνω προσοχή στις εκφράσεις για τον Τσαλόπουλο, τύπου "καταστροφέας", "άχρηστος", διοτί αν αποχωρήσει ο Χορηγός θα είναι πολύ άσχημα τα πράγματα.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Τετ 16 Οκτ 2019, 09:36

ποιος ειπε καταστροφεα κτλ τον τσαλοπουλο?
διεκδηκουμε πρωταθλημα καθε χρονια αλλα εχουμε προβλημα στις ληψεις των αποφασεων και γινεται μπαχαλο

χρειαζομαστε εναν ανθρωπο να ενωσει η να αναγκασει να κανουν πισω αυτοι που παιρνουν αποφασεις
αυτο γινεται ειτε με ενα προπονητη που θα φερνει τιτλους πχ καλμαζιδη ειτε με ενα ανθρωπο που θα δωσουμε τα κλειδια πχ ριτσι - κουρνετα

να το πω αλλιως αν ζορισει το πραγμα θα αναγκαστουν να το κανουν γιατι ειναι δεδομενο πως ολοι θελουν και προσπαθουν να ξαναπαρουμε τα σκηπτρα
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 18 Οκτ 2019, 11:56

marley 4 έγραψε:ποιος ειπε καταστροφεα κτλ τον τσαλοπουλο?
διεκδηκουμε πρωταθλημα καθε χρονια αλλα εχουμε προβλημα στις ληψεις των αποφασεων και γινεται μπαχαλο

χρειαζομαστε εναν ανθρωπο να ενωσει η να αναγκασει να κανουν πισω αυτοι που παιρνουν αποφασεις
αυτο γινεται ειτε με ενα προπονητη που θα φερνει τιτλους πχ καλμαζιδη ειτε με ενα ανθρωπο που θα δωσουμε τα κλειδια πχ ριτσι - κουρνετα

να το πω αλλιως αν ζορισει το πραγμα θα αναγκαστουν να το κανουν γιατι ειναι δεδομενο πως ολοι θελουν και προσπαθουν να ξαναπαρουμε τα σκηπτρα


Καταστροφέα και διάφορα άλλα έχουν γραφτεί και εδώ, αν ανατρέξεις στις σελίδες της προηγούμενης σεζόν θα τα βρείς. Τα ίδια συμβαίνουν και κάτω απο δημοσιεύσεις για το βόλει στον ηλεκτρονικό τύπο.

Είναι απλά τα πράγματα, ο Χορηγός, δεν έχει μετοχές γιατί δεν υπάρχουν μετοχές. Αν τον δυσφημίζουν, φεύγει. Αυτό δεν σημαίνει οτι είναι υπεράνω κριτικής.

Συμφωνώ για τον Μυθικό Κουρνέτα. Διαφωνώ για τον Ρίτσι και για το αν όλοι πασχίζουν να ξαναφτάσουμε στην κορυφή. Αν συνέβαινε αυτό δεν θα βλέπαμε αυτές τις μεταγραφές-προπονητές.

:pano: :pano: :pano: :pano:
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 18 Οκτ 2019, 14:53

Υπάρχει περίπτωση να φύγει ο Τσαλόπουλος, επειδή κάποιοι τον σχολιάζουν, ανώνυμα, στα ηλεκτρονικά ΜΜΕ και ΜΜΔ, ενώ συνεχίζει να μένει, χορηγώντας οικονομικά το volley, (αλλά και το "ερασιτεχνικό" γυναικείο handball), όντας αντίθετος με τις (τελικές, όπως φαίνεται) αποφάσεις των δύο επώνυμων παραγόντων που κάνουν την ζημιά?


Υ.Γ. Το τρικάκι του καλού και του κακού μπάτσου, είναι διαχρονικότατο και πολύ εύκολα εφαρμόσιμο, νομίζω....
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 18 Οκτ 2019, 15:35

Φυσικά και υπάρχει. Έτσι δουλεύει η χορηγία.

Συσχετιζεις το όνομα σου με Αθλητικές ομάδες και επιτυχίες και κερδίζεις. Αν κάτω από τα νέα της ομάδας υπάρχουν συστηματικά μηνύματα για καταστροφεα κλπ δημιουργεί αρνητικός συνειρμους και τοξικοτητα.

Σε κάθε περίπτωση κάνεις δεν είναι υπεράνω κριτικής. Φέτος τα πράγματα δεν είναι καλά.
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 18 Οκτ 2019, 16:09

Μάλιστα.........ΟΚ........


Υ.Γ. Λες και ο Αμοιρίδης για τον ίδιο λόγο να την είχε κάνει, από βασικός χορηγός στο τμήμα μπάσκετ?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό Descartes » Παρ 18 Οκτ 2019, 21:11

goran 64 έγραψε:Μάλιστα.........ΟΚ........


Υ.Γ. Λες και ο Αμοιρίδης για τον ίδιο λόγο να την είχε κάνει, από βασικός χορηγός στο τμήμα μπάσκετ?


Όχι είναι όπως τα λες εσύ, παριστάνουμε τον καλό/κακό μπάτσοι για να μας κοροϊδεύουν. Ο Φιλιποφ όμως αλλά είπε...

Το μπάσκετ είναι ΑΕ. Ο Αμοιρίδης ήταν Πρόεδρος?
Άβαταρ μέλους
Descartes
 
Δημοσιεύσεις: 1994
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιαν 2017, 22:01

Re: Volley: αγώνες & νέα 2019 - 2020

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Παρ 18 Οκτ 2019, 21:29

Ξέρεις εσύ κανέναν, καλό, Πρόεδρο, που να τα χώνει και τελικές αποφάσεις να παίρνουν 2 άλλοι παράγοντες?
Και να συνεχίζει να μένει, παρά το ότι η ομάδα μπορεί να πετύχει περισσότερα, ενώ τελικά πετυχαίνει λιγότερα?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες