Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 68-76 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

MVP

Jefferson
4
22%
Χρυσικόπουλος
1
6%
Tepic
2
11%
Τσόχλας
3
17%
Μαργαρίτης
2
11%
Τανούλης
1
6%
Ιατρίδης
1
6%
Κόνσουλας
1
6%
Goss
3
17%
 
Σύνολο ψήφων : 18

Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 68-76 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 19 Μάιος 2019, 17:32

Εγώ θα είμαι εκεί. Και το Paokmania Web Radio, επίσης.

Προτείνω όποιος μπορεί, να κάνει το ίδιο.

Ούτε μπας και το γυρίσουμε, ούτε για τα συνθήματα, ούτε για να βοηθήσουμε την Κ.Α.Ε. με το πεντάευρο ή δεκάευρο, ούτε για να πάρετε κάτι από την μπουτίκ.

Ελάτε να χειροκροτήσουμε τα παλικάρια που κάθονται μήνες απλήρωτα και παίζουν σε μια ομάδα απαξιωμένη από την συντριπτική πλειονότητα των οπαδών της ομάδας. Να χειροκροτήσουμε τον κόουτς που, παρ'όλα όσα του προσάψαμε όταν ήρθε, απέδειξε ότι έχει @@ ο άνθρωπος και παρ'όλη τη μίζερη κατάσταση, τις απουσίες, τις φυγές, είναι τουλάχιστον εδώ και ασχολείται, απλήρωτος επίσης, προς τιμήν του!


Αλλά don't take my word for it...

Αντιγράφω κείμενο από το προσωπικό προφίλ ενός παλικαριού που εργάζεται στην Κ.Α.Ε. Π.Α.Ο.Κ. τα τελευταία χρόνια και τα λέει καλύταρα από όσο θα μπορούσα να τα πω εγώ:


Η κατάσταση πλέον δεν είναι απλά δύσκολη, έχει φτάσει στον πάτο, όλοι είμαστε κουρασμένοι, όλοι έχουμε ευθύνες. Την Τετάρτη όμως αυτά τα 6-7 παιδιά που θα παίξουν,που έχουν ματώσει, που έχουν φθαρεί και μόνο έρμαια έχουν γίνει της καταστασης πρέπει να χειροκροτήθουν, πρέπει να λάβουν την αγάπη του κόσμου γιατί την αξίζουν και με το παραπάνω.

Ο Απολλωνας που όλη την χρόνια δεν αγωνιζόταν και δεν δημιουργήσε το παραμικρό πρόβλημα αλλά για άλλη μια χρόνια έδειξε την ψυχή του τώρα που τον χρειάστηκε η ομάδα παίζοντας 35 λεπτά.

Ο Λίνος που κάνοντας την καλυτερη χρόνια της καριέρας του θα μπορούσε να κάθεται σπίτι του και να μην ρισκάρει για αυτήν την κατάσταση.

Ο Τζοντρε που ήρθε τον Γενάρη και έμεινε και η θετική του ενέργεια και η άψογη του συμπεριφορά ήταν ένας από τους λόγους που συνεχίζει η ομάδα.

Ο Τεπα με το τρόπαιο της Ευρωλίγκας, ο παίκτης της Εθνικής Σερβίας, ένα παιδι που έχει δώσει την ψυχή του και αγαπάει την ομάδα και την πόλη όσο τίποτα, που έγινε μπαμπάς και θα μπορούσε να περνάει γαλήνια στην Σερβία με την γυναίκα του αυτές τις μέρες, παρολαυτα είναι ακόμα εδώ.

Ο Αντώνης που και αυτός αναγεννήθηκε με την ομάδα και έμεινε μέχρι τέλους να παλεύει και να δινει το 100%

Ο Θοδωρής, το ΠΑΟΚΤΣΑΚΙ από τα δυτικά που αν δεν είχε αυτό τον τραυματισμό θα ήταν στην Πάτρα να δίνει και αυτός ότι έχει και δεν έχει.

Ο Σταύρος που ήταν και αυτός ατυχώς αλλά είναι η ψυχή της ομάδας και όποτε του έχει ζητηθεί έχει προσφέρει τα μέγιστα σε όλους τους τομείς χωρίς να έχει δημιουργήσει το παραμικρό θέμα

Ο Τζαμαλ που χειρουργήθηκε εδώ και 2 μήνες και θα μπορούσε να είναι στην Αμερική με την οικογένεια του, κάθεται εδώ να τελειώσει την σεζόν με την μπασκετική του οικογένεια #paokfamily όπως λέει.

Ο Φιλ της σπουδαίας καριέρας, ένας ξένος που αγάπησε και αγαπήθηκε απίστευτα από όλους, όχι μόνο γιατί είναι ο καλύτερος ξένος της τελευταίας 15ετιας, αλλά γιατί πάλεψε για το σήμα της φανέλας, γιατί μετά από 14 χρόνια που ήταν άψογος επαγγέλματιας χαμηλών τόνων, εδώ χρειάστηκε να γίνει τρελός για να αντεπεξέλθει,γιατί παλευε με ενέσεις όλη την χρόνια για να παίξει, γιατί ενώ τα πόδια του και η μέση του πολλές φορές δεν μπορούσαν, η τρέλα του και η καρδιά του δεν τον άφηναν να σταματήσει.

Τέλος, ο Α-Ρ-Χ-Η-Γ-Ο-Σ αυτής της ομάδας, ο πιο ΠΑΟΚ παίκτης που έχω γνωρίσει, αυτός δεν αξίζει απλά τον σεβασμό μας, δεν αξίζει απλά το χειροκρότημα, αξίζει την καθολική αποθέωση, 8 χρόνια στην ομάδα, ότι και να γίνει θα πάει για 9ο γιατί την πονάει την φανέλα και την αγαπάει, αυτός είναι ο λόγος που μια ομάδα απλήρωτων ηρώων παλι θα είναι μέσα στην πεντάδα.

Την Τετάρτη πρέπει να δείξει ο κόσμος ότι δεν θα αφήσει την ομάδα να καταστραφεί, την Τετάρτη ελάτε να αποθέωσετε αυτά τα παιδιά, ελάτε να μας πείτε την γνώμη σας, ελάτε να μας βρίσετε αν αυτό πιστεύετε, απλά ελάτε, γιατί αν δεν νοιαστειτε εσείς για το τι θα γίνει σε αυτη την ομάδα, γιατί να νοιαστεί κάποιος άλλος;
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 19 Μάιος 2019, 20:41

Ένας είν' ο αρχηγός, ένας είναι κι ο οπαδός.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89364
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 20 Μάιος 2019, 20:41

Τιμή εισιτηρίου: 5€.

Στην μετάδοση θα έχω παρέα! Δεν είναι του site παιδί, αλλά είναι μπασκετικός.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Δευτ 20 Μάιος 2019, 23:22

Μόνο χειροκρότημα για όσους αγωνιστούν την Τετάρτη.
Ζαντε, επέστρεψες και ζωντάνεψε το φόρουμ, εύγε!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τρί 21 Μάιος 2019, 22:01

Ζωντάνεψε το φόρουμ;; Μια χαρά λαλίστατοι είστε στις μεταγραφές ποδοσφαίρου και χωρίς εμένα! :mrgreen:


Αλλά μάλλον εννοείς τα μπασκετικά topic, σ'ευχαριστώ πολύ! :)
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό palok » Τετ 22 Μάιος 2019, 09:03

χτές συνειδητοποίησα οτι μάλλον θα είναι το τελευταίο παιχνίδι που θα δώ εντός ώς κάτοικος Θεσσαλονίκης. οπότε 100%:

Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Μάιος 2019, 09:04

Αν περάσεις από το καφέ, γράψε εδώ! Λογικά θα είμαι εκεί από νωρίς με ένα παλικάρι που θα βοηθήσει την μετάδοση σήμερα!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Τετ 22 Μάιος 2019, 10:04

Μια χρόνια που ξεκίνησε με διαφορετικές προσδοκίες και κλείνει με μεγάλη απογοήτευση και τεράστιο ερωτηματικό για το αύριο.
Το τελευταίο χειροκρότημα σε αυτούς που έμειναν και "πάλεψαν" με ότι δυνάμεις είχαν....
Από εκεί και πέρα θα περιμένουμε με αγωνία τις εξελίξεις για το τμήμα...
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 22 Μάιος 2019, 13:15

Πάμε για την έκπληξη!!
Το χειροκρότημα είναι απαραίτητο.
(υγ, Ζαντέ, καλή μετάδοση!! )
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Μάιος 2019, 14:28

Σε ευχαριστώ πολύ Blackmagic!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Μάιος 2019, 16:39

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 22 Μάιος 2019, 17:24

Ισοπαλία στο δεκάλεπτο ..
Παμε ΠΑΟΚ!!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό BlackMagicPAOK » Τετ 22 Μάιος 2019, 17:42

Στο ημίχρονο 37-35!!
Μπράβο στην ομάδα,
Μπράβο και στους φιλάθλους μας!!
" Oλα ειναι δρομος "
Άβαταρ μέλους
BlackMagicPAOK
 
Δημοσιεύσεις: 3619
Εγγραφή: Δευτ 23 Φεβ 2015, 21:53
Τοποθεσία: Γιάννενα

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Τετ 22 Μάιος 2019, 17:54

Λίγοι και καλοί στο γήπεδο...


Ζαντός έγραψε:http://www.paokmania.caster.fm
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46405
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Π.Α.Ο.Κ. - Προμηθέας 22/05 18:00 (PAOKmania Web Radio)

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 22 Μάιος 2019, 18:37

Θλίψη.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15315
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

Επόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης