Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 19 Μάιος 2019, 15:50

bravo basketike

εγω με τον τροπο που τα λεω χανω το δικιο μου

ο μπανε ειναι κεφαλαιο για την καε αν χρειαζεται μια ομαδα να εχει ρεαλιστικες ελπιδες να παρει το τσου λου με μπατζετ 3 εκ ο μπανε μπορει με 1.5

ΕΥΘΥΝΕΣ ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ
και μαλιστα μεγαλες αυτη την στιγμη παραδιδει χειροτερη καε απο αυτην που πηρε και μαλιστα παρελαβε ενα απολυτο χαλι μια υπο διαλυση καε

ελεγε το καλοκαρι πως ξεχρεωσε το 50 % των χρεων αλλα αυτα ηταν τα λεφτα που εχει βαλει ο ιβαν ο κατσαρης πλερω το ρευμα κτλ και φετινη χρονια πρεπει να εκανε 700χιλ νεο χρεος

ελεγε (και σωστα) πως πληρωνα 30χιλ συμβολαιο και τωρα θελουν 80 οκ ρε μπανε αλλα εσυ τι εκανες με τις ακαδημιες ? με χορηγους? να φερεις κοσμο? με επενδυτη?

πηγες στο λονδινο να σωσεις την καε πλακα κανετε τωρα ? ο συνδεσμος στο λονδινο θα σωσει την καε?
δουλευομαστε χοντρα μπανε

και να πουμε με 2 λογακια τι εγινε φετος
κατι δεν αρεσε στον ιβαν σε σχεση με την καε(το λεω κομψα) και εκλεισε την κανουλα το καλοκαιρι για αυτο και μαμηθηκε το συμπαν
επιασε το φιλοτιμο τον γιωργη τοιν ανοιξη και ειπε να βαλει μερικα φραγκα για να μην ξεφτιλιστουμε σαν συλλογος σαν οικογενεια σαν ΠΑΟΚ

θα παρουν ποδι ολοι και ο σαββιδης θα επιλεξει τον τροπο που θα κινηθει η καε

ειναι εντελως ουτοπικο να θεωρει καποιος πως ο κοσμος μπορει να σωσει την καε
να βοηθησει ναι μπορει αλλα οχι να κρατησει οικονομικα την ομαδα ουτε για αστειο δεν λεγεται

οσοι θελουν να συνεχισει η καε με το ιδιο σταφ να πληρωσουν τα 2.5 εκ που εβαλε ο ιβαν να δωσουν το μεριδιο και την διευκολυνση που εκανε ο ΑΣ να πληρωσουν τα χρεη και μετα μπορουν να συνεχισουν να ζητανε χρηματα απο τον κοσμακη για να κανουν φιγουρα και ζωαρα στην καε

εχε χαρη που ο ιβαν δεν εγκαταλειπει την καε με την αναδιαρθρωση (αληθεια ρε μπανε ποιος πηγε απο την καε?) ειμαστε το απολυτο φαβορι για φουντο
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 19 Μάιος 2019, 16:52

Προφανως basketike ή υπαρχει άγνοια ή εσκεμμένα ξεχνάμε κάποια πράγματα ή και τα 2.......

1ον Περι Μαρκετινγκ.....Λόγια ΜΠΑΝΕ (σε ελεύθερη απόδοση) : "Η ΚΑΕ χρειαζεται ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ να φτιαξει οργανωμενα τμηματα(Μαρκετινγκ κλπ.) με υπαλλήλους....η ΚΑΕ έχει 2 υπαλλήλους συνολικά!!!εγώ δεν εχω ΚΑΜΙΑ εμπειρια και γνώση σε θέματα Μαρκετινγκ"

2ον "Δεν ασχοληθηκε περισσοτερο με το ιδιοκτησιακό".....έχει πιαστεί το χέρι μου να το γράφω.....ΔΟΥΛΕΙΑ της Διοικησης Πρωτοδικείου είναι να ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ την ομάδα μέχρι να βρεί ιδιοκτήτη για τις μετοχες της ΚΑΕ, την οποία ευθύνη γι'αυτο εχει ο Ερασιτεχνης στα χέρια του οποίου βρίσκονται αυτές! Αντε....την Αλφαβήτα πρεπει να μάθουμε παλι;

3ον "Αφηνε τον ταμτάκο να κάνει κουμάντο". Ο Γαλατσόπουλος έχει βάλει λεφτά στην ΚΑΕ και γι'αυτό έχει ζητήσει ή πάρει μετοχές ως αντάλλαγμα. Και αυτό δεν εχει βρεθεί κάποιος να το αμφισβητήσει μέχρι τώρα.Όταν μια ΚΑΕ δεν έχει ΟΥΤΕ ΜΑΝΤΗΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ θα διαολοστείλει ο ΜΠΑΝΕ τον Γαλατσοπουλο που βάζει (λίγα ή πολλα) χρήματα;

Καλά αυτά που γράφει ο marley πως παραδίδει χειρότερη ΚΑΕ απο αυτήν που πήρε ο ΜΠΑΝΕ μόνο γέλιο μπορουν να προκαλέσουν και δεν μπορώ ουτε καν να απαντησω......θα του απαντησω ομως στο θέμα περι μη προσπαθειας να βρει χορηγους με προσωπική εμπειρία......ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΑ ΟΡΕΙΝΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΕΙΧΕ ΣΤΕΙΛΕΙ Η ΚΑΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ!

Εν κατακλείδι......Κατηγορίες,κράξιμο μονο και μονο για την δημιουργια εντυπωσεων αφου γνωση ΔΕΝ υπαρχει απο τον ΑΠΟΝΤΑ λαο του ΠΑΟΚ σε αυτον που ηταν 8 χρονια ΠΑΡΩΝ και εκανε οτι μπορουσε να κρατησει όρθια την ομαδα που αγαπησε ΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ! Για την ακριβεια ηταν παρων για 7 χρονια και την τελευταια του χρονιά ηταν ουσιαστικα ΑΠΩΝ και γι'αυτο η χρονια πηγε σκατα. Ναι τα σκάτωσε στο κομμάτι του φετινού μπάτζετ.....ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ!
Αλλα οσοι τον κράζουν τωρα ας αναλογιστούν.....οταν όλα πηγαιναν καλά και χτυπαγε τα καμπανάκια ποιος νοιάστηκε;ποιος κινητοποιηθηκε;Φετος που δεν πηγαν καλά τα πραγματα και ζητησε βοηθεια,την πηρε;Παρουσιασε ποτε καποια ιδανικη εικόνα;Εφαγε κανενα ban απο τη FIBA ολα αυτά τα χρόνια;Εκδικαστηκε καμια προσφυγη κατα της ΚΑΕ; Γεγονοτα φιλοι μου οχι παπαρολογίες!
Οπως και να χει εγω τον ευχαριστώ για ΟΛΑ οσα εκανε ΚΑΙ ως Υπηρεσιακός Προεδρος για την ομάδα μου!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 19 Μάιος 2019, 17:23

προκαλει γελιο οτι παραδιδει χειροτερη καε οκ

για πες λοιπον μπορει σημερα να δηλωσει συμμετοχη για το επομενο πρωταθλημα?
παιχτες εχει η ομαδα?
μπορει να ερθει καποιος στην καε?
μπορει να ζητησει λεφτα απο τον σαββιδη?
μπορει να ζητησει λεφτα απο παραγοντες μας?
εχουμε ακαδημιες?

τι αφησε δηλαδη κατα την γνωμη σου?

επειδη δεν φαινεται να καταλαβαινεις
το φετινο χρεος εγινε γιατι κοπηκε ΞΑΦΝΙΚΑ η επιχορηγηση απο τον ιβαν και αυτο εγινε αφου ειχε κλεισει το ροστερ
ο ιβαν συντηρουσε την καε και3 μηνες μετα βαρεσαμε διαλυση

και στην καε τοσα χρονια απλα περιμεναν να αγορασει την ομαδα ο ιβαν και να ζητησουν αυξηση μισθων

μπορεις να καταλαβεις οτι δηλωσε πως φευγει οταν εμαθε πως χρημα απο ιβαν τελος ναι η οχι?


μπορεις να καταλαβεις πως ο ιβαν δεν θα βαλει φραγκο αν μεινει η ιδια διοικηση και το ιδιο σταφ ναι η οχι?

ζητας να μεινει ιδια η κατασταση δηλαδη χωρις την βοηθεια του ιβαν το καταλαβαινεις πως δεν θελει ουτε να τους βλεπει ?


εσυ μπορει να θες να πιστευεις σε μια ηρωικη προσπαθεια που την μαμησε η απουσια του κοσμου
η αληθεια ειναι πως πληρωνε ο ιβαν και καναμε βαλιου φορ μανει ομαδες και μπραβο τους

εφυγε ο ιβαν εντ οβ στορυ για την καε

εγω πιστευω τον ιβαν και τα γεγονοτα

ενδιαφερεσαι πολυ για την αγιοποιηση του προεδρου μπανε και δεν βλεπεις τι εχει γινει πιθανον και να μην σε ενδιαφερει

και για να σου κανω την ζωη πιο χαρουμενη η πιατσα λεει πως ο ιβαν δεν εχει θεμα με τον μπανε με αλλον/ους εχει και δεν αφορα τα χρεη φετινα και παλαιοτερα που εκανε η διοικηση μπανε η κατι παρομοιο

με τεχνοκρατη απο πανω του θελω επιστροφη μπανε και εγω

και να μην σκας και πιο πολυ η πιατσα παλι λεει πως εχει συμφωνησει σε προσωπα και καταστασεις για την νεα καε με τον κατσαρη

ΥΓ αν ενδιαφερεσαι να ψαξεις απλα πραγματα θα βρεις χορηγιες σε διαφορα τμηματα αλλα οχι στην καε θα ψαξεις τον μαλελη και παλαιους παραγοντες δηλωσεις κτλ θα ψαξεις τι ειπε και ποτε ο κατσαρης για επενδυτη στην καε

αν θες οντως το σταφ να συνεχισει δικαιωμα σου ....
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 19 Μάιος 2019, 17:59

hellrider έγραψε:Προφανως basketike ή υπαρχει άγνοια ή εσκεμμένα ξεχνάμε κάποια πράγματα ή και τα 2.......



2ον "Δεν ασχοληθηκε περισσοτερο με το ιδιοκτησιακό".....έχει πιαστεί το χέρι μου να το γράφω.....ΔΟΥΛΕΙΑ της Διοικησης Πρωτοδικείου είναι να ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ την ομάδα μέχρι να βρεί ιδιοκτήτη για τις μετοχες της ΚΑΕ, την οποία ευθύνη γι'αυτο εχει ο Ερασιτεχνης στα χέρια του οποίου βρίσκονται αυτές! Αντε....την Αλφαβήτα πρεπει να μάθουμε παλι;





επειδη τωρα το προσεξα αυτο παρε την αλφαβητα
και βεβαια μπορει να βρει η καε η ΑΣ η εγω η εσυ επενδυτη και να πας στον κατσαρη

Για το αν υπάρχει κινητικότητα για την ανεύρεση επενδυτή: «Η νέα διοίκηση θα προκύψει, εφόσον βρεθεί ο επενδυτής. Αν δεν βρεθεί επενδυτής, δεν μπορούμε να πάμε σε άλλη λύση, παρά θα συνεχίσουμε σ’ αυτήν την κατάσταση. Μέχρι σήμερα δεν τον ψάχναμε, αυτή είναι η αλήθεια. Και μπορεί κάποιος να έλεγε, ‘γιατί να πάω, αφού υπάρχει ο Σαββίδης;’ Ήταν πολλοί οι λόγοι που δεν βρίσκαμε τη λύση. Πλέον, η διοίκηση της ΚΑΕ έχει ζητήσει την έγκριση μας για να προχωρήσει στη διαδικασία ανεύρεσης επενδυτή. Κάτι που μπορεί να γίνει και από κοινού

https://www.makthes.gr/katsaris-gia-kae ... ata-172028
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Rexaris » Κυρ 19 Μάιος 2019, 18:17

Δεν μπορεί να μας κάτσει και σε δεύτερο τμήμα τέτοια τύχη που είχαμε με τον Ιβάν στο ποδοσσφαιρικό. Η αλήθεια είναι οτι το τμήμα μπάσκετ καλώς ή κακώς (εγώ λέω κακώς αλλά και τι αλλάζει;) δεν τραβάει ούτε επενδυτές, ούτε μάζες φιλάθλων. Οι δεκαετίες 80/90 πέρασαν ίσως ανεπιστρεπτί και δυστυχώς το παλατάκι ήρθε πολύ αργά και οι τίτλοι που άξιζε εκείνη η υπερομάδα ήρθαν με το σταγονόμετρο.

Ο πολύς κόσμος δεν σηκώνεται να πάει για να δει μια ομάδα να προσπαθεί σε ένα άθλημα που δεν τον τραβάει όσο το ποσόσφαιρο. Θα ασχοληθεί όταν ξέρει οτι τουλάχιστον στο βάθος τού τούνελ μπορεί να υπάρξουν τίτλοι. Μόνο που στην Ελλάδα πια δεν υπάρχουν τίτλοι παρά μόνο για 2 ομάδες και μια τρίτη που κατάφερε κουτσά-στραβά να δώσει χαρές στους οπαδούς της μέσω κυπέλλου και διεθνών διοργανώσεων. Μακάρι αυτή η ομάδα να ήταν η δική μας αλλά δεν είναι γιατί ακόμη και το δικό της μπάτζετ δεν μπορούμε να το δώσουμε.

Βρισκόμαστε μεταξύ ύπαρξης και φυτοζωίας και η κατάσταση αυτή θα μείνει έτσι για πολύ καιρό γιατί ούτε μαγικά ραβδάκια υπάρχουν, ούτε λεφτόδεντρα. Ας μην την κάνουμε χειρότερη με εσωστρέφεια και ας δεχτούμε τα πραγματικά μας όρια με αυτές τις συνθήκες, τα οποία μάλιστα σπρώχνουμε προς τα πάνω λόγω τής μεγάλης προσπάθειας που γίνεται από τους ανθρώπους του τμήματος.
"Οὐ φοβηθήσομαι ἀπὸ μυριάδων λαοῦ τῶν κύκλῳ συνεπιτιθεμένων μοι" (Ψαλ. 3,7).
Άβαταρ μέλους
Rexaris
 
Δημοσιεύσεις: 3293
Εγγραφή: Τρί 02 Μάιος 2017, 01:10
Τοποθεσία: Canada

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 19 Μάιος 2019, 18:26

Marley ,δεν θα σου απαντησω γιατι (συγνωμη που το λεω χοντρα αλλα δεν μπορω κι αλλιως) μου φαινονται αστεια οσα γραφεις!
Τα ΓΕΓΟΝΟΤΑ 7 χρονια απλα το δειχνουν αυτο...οχι αποψεις ή λογια.....τα ΓΕΓΟΝΟΤΑ!

Εγω φιλε μου ανηκω στην γενια που ειναι τωρα 40+ που με εκανε ΠΑΟΚ ο ΜΠΑΝΕ.....εσυ πιστευε τον ιβαν οπως λες....εγω ειμαι πιστος στην ΣΗΜΑΙΑ μου.....στον ανθρωπο που απο το 1988 ειναι στην ομαδα......αν ηταν να πιστευω τον καθε φραγκατο προεδρο θα ημουν με τον Ολεμπιακο......μπορει εσενα να σου φαινονται συναισθηματικα ολα αυτα.....αλλα γι'αυτο ειμαι ΠΑΟΚ....για το συναισθημα.....οι ανω των 40 μαλλον μπορουν να με καταλαβουν.....
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΥΠΟΣΤΟΛΗ ΣΗΜΑΙΑΣ.....ΘΑ ΤΙΜΗΣΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΣΗΜΑΙΑ ΜΟΥ....ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΣΚΙΣΩ....ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΚΟΥΡΕΛΙΑΣΩ....ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΠΑΟΚ......ΚΑΙ Η ΣΗΜΑΙΑ ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΠΡΑΝΙΣΛΑΒ ΠΡΕΛΕΒΙΤΣ!

Υ.Γ. Βλεποντας το καταντημα αυτο σκεφτομαι μηπως εκανε καλα ο Γκάλης που δεν ανακατευτηκε ποτε με τον Αρη παρά μονο πηγαινε για να τον τιμησουν και να τον βραβευσουν.....γιατι ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΟ ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΠΑΔΟ!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό marley 4 » Κυρ 19 Μάιος 2019, 18:57

εχεις μπερδεψει τον αθλητη μπανε με τον προεδρο μπανε

σου εγραψα επισης πως ειμαι απο τους ελαχιστους που πιστευω ΚΑΙ στον προεδρο μπανε αλλα με τεχνοκρατη πανω απο το κεφαλι του

σου εγραψα πως λενε πως ο ιβαν δεν εχει θεμα με μπανε αλλα με αλλον/ους
αλλα δεν διαβαζεις

οταν λεω πιστευω ιβαν (και γεγονοτα) σημαινει πως ειχε δικαιο που τα πηρε στο κρανιο σε αυτην την κοντρα οχι γενικως και μονιμα

δεν αμφισβιτει κανενας μπανε κατσαρης γαλατσο κτλ πως ο ιβαν συντιρουσε την καε το εχουν πει οι ιδιοι δεκαδες φορες

σου εγραψα πως εκανε καλες ομαδες με λιγα χρηματα σου εγραψα σου εγραψα...

δεν οφελει να μιλαμε οντως εγω θελω την σωτηρια της καε εισαι θες την αγιοποιηση ενος ανθρωπου ( που και εγω λατρευω) γιατι φιλε δεν εξεταζεις γεγονοτα ...
με το καλο να ερθει επενδυτης και εγω πρωτος θα θελω μπανε για προεδρο

αυτα....
marley 4
 
Δημοσιεύσεις: 2992
Εγγραφή: Δευτ 15 Μαρ 2010, 19:17

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό basketikos » Κυρ 19 Μάιος 2019, 19:25

hellrider έγραψε:Προφανως basketike ή υπαρχει άγνοια ή εσκεμμένα ξεχνάμε κάποια πράγματα ή και τα 2.......

1ον Περι Μαρκετινγκ.....Λόγια ΜΠΑΝΕ (σε ελεύθερη απόδοση) : "Η ΚΑΕ χρειαζεται ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ να φτιαξει οργανωμενα τμηματα(Μαρκετινγκ κλπ.) με υπαλλήλους....η ΚΑΕ έχει 2 υπαλλήλους συνολικά!!!εγώ δεν εχω ΚΑΜΙΑ εμπειρια και γνώση σε θέματα Μαρκετινγκ"

2ον "Δεν ασχοληθηκε περισσοτερο με το ιδιοκτησιακό".....έχει πιαστεί το χέρι μου να το γράφω.....ΔΟΥΛΕΙΑ της Διοικησης Πρωτοδικείου είναι να ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΙ την ομάδα μέχρι να βρεί ιδιοκτήτη για τις μετοχες της ΚΑΕ, την οποία ευθύνη γι'αυτο εχει ο Ερασιτεχνης στα χέρια του οποίου βρίσκονται αυτές! Αντε....την Αλφαβήτα πρεπει να μάθουμε παλι;

3ον "Αφηνε τον ταμτάκο να κάνει κουμάντο". Ο Γαλατσόπουλος έχει βάλει λεφτά στην ΚΑΕ και γι'αυτό έχει ζητήσει ή πάρει μετοχές ως αντάλλαγμα. Και αυτό δεν εχει βρεθεί κάποιος να το αμφισβητήσει μέχρι τώρα.Όταν μια ΚΑΕ δεν έχει ΟΥΤΕ ΜΑΝΤΗΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΑΨΕΙ θα διαολοστείλει ο ΜΠΑΝΕ τον Γαλατσοπουλο που βάζει (λίγα ή πολλα) χρήματα;

Καλά αυτά που γράφει ο marley πως παραδίδει χειρότερη ΚΑΕ απο αυτήν που πήρε ο ΜΠΑΝΕ μόνο γέλιο μπορουν να προκαλέσουν και δεν μπορώ ουτε καν να απαντησω......θα του απαντησω ομως στο θέμα περι μη προσπαθειας να βρει χορηγους με προσωπική εμπειρία......ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΑ ΟΡΕΙΝΑ ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ ΕΙΧΕ ΣΤΕΙΛΕΙ Η ΚΑΕ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΗ ΠΡΟΤΑΣΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ!

Εν κατακλείδι......Κατηγορίες,κράξιμο μονο και μονο για την δημιουργια εντυπωσεων αφου γνωση ΔΕΝ υπαρχει απο τον ΑΠΟΝΤΑ λαο του ΠΑΟΚ σε αυτον που ηταν 8 χρονια ΠΑΡΩΝ και εκανε οτι μπορουσε να κρατησει όρθια την ομαδα που αγαπησε ΟΣΟ ΚΑΝΕΙΣ! Για την ακριβεια ηταν παρων για 7 χρονια και την τελευταια του χρονιά ηταν ουσιαστικα ΑΠΩΝ και γι'αυτο η χρονια πηγε σκατα. Ναι τα σκάτωσε στο κομμάτι του φετινού μπάτζετ.....ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟ!
Αλλα οσοι τον κράζουν τωρα ας αναλογιστούν.....οταν όλα πηγαιναν καλά και χτυπαγε τα καμπανάκια ποιος νοιάστηκε;ποιος κινητοποιηθηκε;Φετος που δεν πηγαν καλά τα πραγματα και ζητησε βοηθεια,την πηρε;Παρουσιασε ποτε καποια ιδανικη εικόνα;Εφαγε κανενα ban απο τη FIBA ολα αυτά τα χρόνια;Εκδικαστηκε καμια προσφυγη κατα της ΚΑΕ; Γεγονοτα φιλοι μου οχι παπαρολογίες!
Οπως και να χει εγω τον ευχαριστώ για ΟΛΑ οσα εκανε ΚΑΙ ως Υπηρεσιακός Προεδρος για την ομάδα μου!
Δεν υπάρχει καμία αγνοια μέσα στην εβδομάδα θα ανεβάσω ένα Post με τα κατορθώματα του ταμτάκου. Ένα πράγμα θα πω φέτος το budget ήταν παραπάνω από ένα εκατομμύριο γιατί υπολόγιζαν τα λεφτά από τη στοιχηματική τα οποία δεν ήρθανε... ποια στοιχηματική Αυτή που είχαμε στην αρχή του πρωταθλήματος της stoiximan.gr πήγε Ο Ταμτάκος να την κάνει χορηγός στον ΠΑΟΚ αντέδρασαν Άρης Προμηθέας και η στοιχηματική έκανε πίσω και ξαφνικά εξαφανίστηκε και από χορηγός του πρωταθλήματος. Για αυτό άλλωστε ο Προμηθέας αντέδρασε και στην επανεκλογή του ταμτάκου γιατί πήγε να μπαλώσει τα λάθη του στον ΠΑΟΚ με νέο λάθος. Και τώρα στοιχηματική είναι η betshop. Θα ακολουθήσει πόστ και για το μπανε γιατί όπως λέει και ο Μάρλευ μπερδεύεις τον προπονητή με τον παίκτη μπάνε...
basketikos
 
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Δευτ 06 Αύγ 2018, 17:14

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 19 Μάιος 2019, 19:26

μπορώ να πώ πολλά αλλά για χάρη της συζήτησης θα πώ το εξής: λύση βρίσκεται ΜΟΝΟΝ όταν βρείς το πρόβλημα.

Για κάποιους το πρόβλημα είναι ο φίλαθλος του ΠΑΟΚ (και προτεινόμενη λύση ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ- μόνοι τους το λένε, είστε πανηγυρτζήδες, δεν έρχεστε, πέσαμε/ εδώ ο Μπάνε έκανε το keepaokalive για να πάρει χρήματα από αυτούς που δεν δίνουν 90 ευρώ να βοηθήσουν την ΚΑΕ με ένα διαρκείας...).

Για άλλους είναι ΑΛΛΟ και φαίνεται να υπάρχει κάποια λύση στα σκαριά. ΦΑΙΝΕΤΑΙ, μπορεί από το να βρεθεί να απέχει παρασάγγας.

τώρα το αν έχει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ μια διοίκηση (τι θα πεί πρωτοδικείου?) για τα οικονομικά μιας εταιρείας, ε ΟΚ δεν ξέρω, ο κουμπάρος μου είναι professor of economics στην Οξφόρδη, πάω να τον ρωτήσω και θα σας πω asap. Λογικά ο πελάτης φταίει που δεν πάει καλά μια εταιρεία. Δεν πεθαίνουνε!! που έλεγε και ο Λοβέρδος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Κυρ 19 Μάιος 2019, 19:44

αν ξέρει κάποιος,


στις αρχές τις χρονιάς ο Μπάνε είχε πει σε συνέντευξη ότι φέτος θα είναι δύσκολη χρονιά διότι το μπάτζετ βασίστηκε σε χορηγία στοιχηματικής που λόγω νέου κανονισμού δεν έγινε δεκτή. Ξέρει κανείς για τι ποσά μιλάμε;
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8366
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 19 Μάιος 2019, 20:29

Αφου το θελετε(με οσο το δυνατον λιγοτερα λογια)......

ΓΕΓΟΝΟΤΑ :

Η ομαδα ειχε αυτα τα χρονια ban μεταγραφων απο FIBA? ΟΧΙ
(να θυμησω πως το ιδιο διαστημα ειχαν αλλες ιστορικες ομαδες ΜΕ ΙΔΙΟΚΤΗΤΗ.....Αεκ,Πανιωνιος και Αρης)

Εγινε καποια προσφυγη παικτη,εστειλε καποιος εξωδικα ή εφυγε καποιος ξενος στην μεση της χρονιας ως απληρωτος; ΟΧΙ
(το αντίθετο...πληρωθηκαν παλιες οφειλες και η ομαδα βγηκε απο το αρθρο 99)

Λετε οτι ο Σαββιδης κρατησε την ΚΑΕ στην ζωη ολα αυτα τα χρονια.....μονο που ο Σαββιδης ξεκινησε να βοηθα οικονομικα την ΚΑΕ απο το 2014(αν θυμαμαι καλα) και ο ΜΠΑΝΕ εχει αναλαβει απο το 2010

Palok.....να στο αντιστρεψω; Οταν μια εταιρεια κρατιεται ΖΩΝΤΑΝΗ για 7 χρονια(παρα πολλα) με ελάχιστη πελατεία ειναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.....ε ηρθε η ωρα να λυγισει!
Και για να σε προλαβω....δεν ευθυνεται αυτος που δεν εχει πελατεια αλλα το προϊόν γενικά!

Το porject ηταν να κανει 1,2 αντε 3 χρονια η Διοικηση Πρωτοδικειου μεχρι να βρεθει ΙΔΙΟΚΤΗΤΗΣ. Ο Ερασιτεχνης δεν εκανε ΤΙΠΟΤΑ γι'αυτο.....και τωρα που λυγισε ο ΜΠΑΝΕ μη εχοντας και την βοηθεια Σαββιδη πεφτετε να τον φατε......ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΜΙΛΑΕΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΤΟΥ.....ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΥΤΟ!
Ο καθενας κρινεται απ οτις πραξεις του......και ο ΜΠΑΝΕ εκανε πολλες.....εκανε και λαθη ΑΛΛΑ τελικα μονο επιτυχημενη μπορει να θεωρηθει η θητεια του.....αν δεν ηταν και η φετινη χρονια θα θεωρουνταν ΑΠΟΛΥΤΑ επιτυχημενη αλλα τα σκατωσε λιγο στο τελος αλλά οπως λενε και οι χριστιανοι "ο αναμαρτητος πρωτος τον λιθον βαλετω"!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Κυρ 19 Μάιος 2019, 21:32

ολα αυτα τα οικονομικά που αναφέρεις δεν εμπεριέχουν το βασικό: νούμερα. Οπότε δεν πείθουν κανέναν (και ιδιαιτέρως όχι εμένα φυσικά που έχω ευαισθησία στους αριθμούς).

ποιός είπε καταρχήν οτι φταίει ο ΜΠΑΝΕ? Διοίκηση είναι πολλοί (εφόσον δεν υπάρχει ιδιοκτήτης) και μάλιστα ακούγεται οτι ρόλο "πρόεδρου" έχει μάλλον ο γαλατσόπουλος παρά ο μπάνε. Kαι ο Κατσαρής είναι διοίκηση προφανώς. ΟΛΟΙ τους έχουνε ευθύνη.

επίσης δεν σε καταλαβαίνω: φυσικά και έκανε πολλά καλά πράγματα η διοίκηση από το 2010. Ποιός είπε το αντίθετο? Απλά ξερω γω ο καπετανιος στον Τιτανικό που έριξε το καράβι στο παγόβουνο, δεν μάθαμε ποτέ αν πρίν ηταν ο καλύτερος όλων των εποχών...

Προσωπικά (θα μιλήσω για μένα) δε λέω κάτι φοβερό. Δλδ είναι προφανές οτι την ευθύνη την έχει η διοίκηση. Η επιστήμη το λέει αυτό. Κανείς άλλος.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10586
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προμηθέας - Π.Α.Ο.Κ. 81-66 Σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Δευτ 20 Μάιος 2019, 10:57

Η συζήτηση συνεχίζεται εδώ.



Έχει ανοίξει ήδη το topic του επόμενου αγώνα, που μάλιστα θα μεταδοθεί από το ραδιόφωνο του Paokmania.



MVP ο Απόλλων Τσόχλας, διότι έτσι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46411
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες