Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 24 Ιαν 2019, 10:42

Ο ενας ειναι χαφ ο αλλος σεντερ μπακ.τι σχεση εχει το ενα με το αλλο;;;
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27830
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Demir » Πέμ 24 Ιαν 2019, 10:42


ο τελευταιος αριστεροποδαρος ,δεξι εξτρεμ της καρπατυ εκανε οργια και εφερε 8 χαρτια.. μηπως να το κοιταξουμε με αυτον?? εχει κ μανατζερ τον δικο μας..
το αριστερο του εχει θεμα.... :o
υ.γ και για ματος για καποιους που ανησυχουσαν....https://www.transfermarkt.com/leo-matos ... eler/22378
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό giapas » Πέμ 24 Ιαν 2019, 10:54

teod1980 έγραψε:Πάντως από ότι διαβάζω εδώ, οι περισσότεροι έχουν την αίσθηση ότι ο προπονητής είναι στα χαρακώματα με τους διοικούντες και οι τελευταίοι κάνουν ότι μπορούν να σαμποτάρουν τον προπονητή ή απλά ξεπουλάνε για όφελός τους ενώ δε θέλουν να φέρουν καλούς παίκτες.

Έχει ενδιαφέρον πως θα καταλήξει αυτή η σχέση.


Αγάπη δίχως πείσματα δεν έχει νοστιμάδα.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9428
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Demir » Πέμ 24 Ιαν 2019, 10:54

boogeyman77 έγραψε:
Demir έγραψε:απο ποτε τα 6αρια κανουν νουμερα??

Tomas Soucek της Σλαβια Πράγας ο οποίος είχαμε ενδιαφερθεί πέρσι και καταλήξαμε σε Mihojevic!!!!!!!!.Πλέον μάλλον απλησιαστος.

ατοπο γιατι ο ενας ηρθε με 400.000 και για τον αλλο ηθελες 3-4 χαρτια...
Demir
 
Δημοσιεύσεις: 7967
Εγγραφή: Πέμ 05 Δεκ 2013, 22:32

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό teod1980 » Πέμ 24 Ιαν 2019, 10:56

joshua έγραψε:Θα ηθελα να μου δειξεις απο που εβγαλες το συμπερασμα πως καποιος υπονοησε οτι ξεπουλανε για προσωπικο οφελος...


Βέβαια δεν ενοούσα οικονομικό όφελος. Γενικά για προβολή δική τους ξερω γω...
Η ουσία είναι αν θεωρούμε ότι ο Ρουμάνος είναι στην απέναντι πλευρά....
Τελευταία επεξεργασία από teod1980 και Πέμ 24 Ιαν 2019, 10:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Π.Α.Ο.Κ.
Άβαταρ μέλους
teod1980
 
Δημοσιεύσεις: 8110
Εγγραφή: Παρ 01 Φεβ 2008, 19:27
Τοποθεσία: Τούμπα, Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 24 Ιαν 2019, 10:57

teod1980 έγραψε:Πάντως από ότι διαβάζω εδώ, οι περισσότεροι έχουν την αίσθηση ότι ο προπονητής είναι στα χαρακώματα με τους διοικούντες και οι τελευταίοι κάνουν ότι μπορούν να σαμποτάρουν τον προπονητή ή απλά ξεπουλάνε για όφελός τους ενώ δε θέλουν να φέρουν καλούς παίκτες.

Έχει ενδιαφέρον πως θα καταλήξει αυτή η σχέση.

σαπουνοπετρα
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 24 Ιαν 2019, 11:01

Demir έγραψε:σαν να τα βλεπω τα αθηνοαρδ σαιτ να βγαζουν ''διαρροες'' για δυσαρεσκεια λουτσ.. και κακες σχεσεις με μπρανκο...
Δίνεις ιδέες στο αντικειμενικο μαρινακικο 10αρι :) :) :) :)

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό CCCP » Πέμ 24 Ιαν 2019, 11:23

joshua έγραψε:Και αντε στην περιπτωση του Μαροκινου να δεχτω πως δεχτηκαμε την θεληση του παικτη για αποχωρηση παρα την επιθυμια του προπονητη για παραμονη.Στην περιπτωση του Ενρικε τον οποιο δεν θελει ο προπονητης για πιο λογο επιμενουμε στην επιστροφη του?


Που ειπε ο Λουτσεσκου οτι δεν τον θελει?
Άβαταρ μέλους
CCCP
 
Δημοσιεύσεις: 6156
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 23:26

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 24 Ιαν 2019, 11:42

πραγματικα και εγω εχω την απορια.Οντως δεν τον θελει και το ειπε?δε ρωταω μη φανω ανημερωτος.
η το συναγουμε απο το οτι την προηγουμενη σεζον προτιμηθηκε ο ουαρντα.
Γιατι αν ειναι αυτο ,mvp του πρωταθληματος ηταν και ηταν χρυση ευκαιρια να επιστρεψει στον ΠΑΟΚ μηπως και στραβωθει κανεις και τον παρει.Δηλαδη πιο λογικη φανταζε η επιλογη που εγινε τοτε.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 24 Ιαν 2019, 11:43

Προ-εργασία για αντικαταστάτη να γίνει από σήμερα κιόλας.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό anekfrastos » Πέμ 24 Ιαν 2019, 11:44

Λόγω της ξηρασίας η φάση εδώ μέσα θυμίζει το ανέκδοτο "άντε γαμήσου κι εσύ και ο γρύλλος σου".
Πλάθουμε ιστορίες με το μυαλό μας και ζοχαδιαζόμαστε.
Ο Βαρέλα θέλει 1,5 εκατομμύριο.
Γιατί; Γιατί θέλει τα λεφτά του Χατσερίδη!
Ο Λουτσέσκου δε θέλει τον Ενρίκε.
Ο Λουτσέσκου δε θέλει χάφ. Όχι θέλει χαφ.
Ναι αλλά δε θέλει εξάρι, θέλει οχτάρι.
Ο Μίσιτς και όποιος άλλος έρθει θα μπει σε ένα μήνα.
Ο Μπίσε θέλει 1,2 εκατομμύρια.
Ο Πασχαλάκης θέλει περισσότερα από το Ρέι.
Ο Σαββίδης είναι ένας καλοκάγαθος παππούλης που του τρώνε τα λεφτά.
...
He's not the messiah, he's a very naughty boy!
Άβαταρ μέλους
anekfrastos
 
Δημοσιεύσεις: 2819
Εγγραφή: Δευτ 30 Δεκ 2013, 00:14

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 24 Ιαν 2019, 11:46

σοφα μιλας
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Argaliad » Πέμ 24 Ιαν 2019, 12:10

Πολυ ησυχια παλι επεσε ρε παιδια τι γινεται. Πριν μια εβομαδα ειχαμε πολυ κινητικοτητα χαμογελα τατουαζ που ειναι ολα αυτα. Με τους τρεις Ιεραρχες θα ερθουν μαλλον. Εχουμε παθει παθολογικη εξαρτηση με το f5 :opaokara:
Άβαταρ μέλους
Argaliad
 
Δημοσιεύσεις: 1148
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 18:36

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό Darkm4n » Πέμ 24 Ιαν 2019, 12:11

Σοφά τα λέει όπως λες @barlow αλλά δεν κοιτάει την ουσία που είμαστε 1η με +8 από τον gayΡο.

Καταρχήν δεν αμφισβητεί κανείς πως έφαγαν λεφτά του Σαββίδη και δεν έπιασαν τόπο παλαιότερα οι μεταγραφές.

2ον ο Varela είδες τι ζητάει άλλο τι γράφουν ή δεν συμφώνησε η περιμένει καμιά πρόταση από καλύτερο Πρωτάθλημα; ή θεωρείς στο Ελληνικό μπορούμε να κρατάμε παίχτες;
και εγώ ΠΑΟΚτσής είμαι θέλω παιχταράδες!

*Μακάρι να ανανεώσει αλλά με τα λεγόμενα του @macho έχει ανανεώσει και δεν ανακοινώθηκε!

3ον Είδες τελευταία από πέρυσι-πρόπερσυ με τον σκιά τεχν.διευθ να ήρθε παλτό στην ομάδα;
Εγώ δεν είδα απλά στο καλό σαν ΠΑΟΚτσίδες λαόςμας θέλουμε το από το καλό το <καλύτερο> που δεν ρωτάμε
αν θέλουν το <καλύτερο να έρθει στην σούπαλίγδα>.

4on O Biseswar πού είδε ήθελε 1,2 χαρτόνια; Από ότι λένε και σε ΠΑΟΚτσίδικα 'ράδιο' όλα όμως στα λεφτά που έπαιρνε έκλεισε και ποιο κάτω 3 χρόνια 700χιλ +μερικά μπόνους αν Πάρουμε Πρωτάθλημα + συμμετοχές μετά τον 2ο χρόνο.

5ον Εσύ δεν είσαι σαν ΠΑΟΚτσής φίλε ευχαριστημένος από πέρυσι με την ομάδα και τις μεταγραφές;

Y.Γ Να τελειώσει η μεταγραφική περίοδος γιατί σε κάθε μεταγραφική περίοδο γινόμαστε εδώ μαλώνουμε και διαφωνούμε μεταξύ μας ενώ υποστηρίζουμε και 'ματώνουμε=φανατικοί' για την ίδια ομάδα.
''Δούλευε στην σιωπή και άσε την κατάκτηση τίτλων να κάνει θόρυβο''
Άβαταρ μέλους
Darkm4n
 
Δημοσιεύσεις: 3325
Εγγραφή: Πέμ 01 Δεκ 2016, 02:49
Τοποθεσία: MyShadow disappears somewhere in Western-Macedonia

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018 II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Πέμ 24 Ιαν 2019, 12:23

Βρες μου μια ομαδα που της βγαινουν ολες οι μεταγραφες.Με αυτην τη λογικη , ολοι τρωνε λεφτα απο ολους.Αν θεωρησουμε αυτο σαν αξιωμα δεν μπορουμε να εχουμε την απαιτηση να αποτελουμε εμεις την εξαιρεση.Δε νομιζω να υπαρχει αλλου λαος που να εχει τετοια πορωση να ειναι τα παντα τελεια.Το να φτιαξεις εναν κορμο και να αποκτησει η ομαδα μια συγκεκριμενη ταυτοτητα χρειαζεται πολλα χρονια σταθεροτητας και δουλειας που ξεκιναει απο τις ακαδημιες.Και εκει σιγουρα απεχουμε ετη φωτος απο τα υπολοιπα λιμα.Καθε χρονο ο ΠΑΟΚ γινεται και πιο μποσικος.Και οι στραβοι το βλεπουν.
Σε αυτο που γραφεις για το βαρελα συγνωμη αλλα δεν καταλαβαινω ποια ειναι η ερωτηση.Να χαρεις βαζε τελειες, δε στο λεω για να σε προσβαλλω.Γραφεις καπως προφορικα και ειναι δυσκολο να το παρακολουθησω γραπτα.Αν αυτο οφειλεται σε καποια μαθησιακη ιδιαιτεροτητα ζηταω συγνωμη εγω.
Μονο για το συμβολαιο θα πω πως δεν εχω ιδεα τι γινεται σε αυτες τις διαπραγματευσεις.Και δυστυχως οσο ψωνιστικο και αν φαινεται δε γουσταρω να διαβαζω τι λενε τα αρδς.Ειναι ενας συνδυασμος αγραμματοσυνης, χαμηλης νοημοσυνης και αναγκης επιβιωσης το σπορ στη θεσσαλονικη.Μου ειναι αδιαφορα τα αρθρα του και κυριως οι γνωμες τους.Θα τα διαβασω ενιοτε για το χαβαλε και το κουτσομπολιο.Και οι φωτεινες εξαιρεσεις που ισως υπαρχουν ειναι αναγκασμενες να γραφουν καθε μερα για να ταισουν την οικογενεια τους.Γιατι δυστυχως ειναι αλλη μια κακοπληρωμενη δουλεια που πρεπει να κανουν τα χατηρια των χαζων αφεντικων τους.
τελος θα σου πω οτι εγω σαν ΠΑΟΚτσης ειμαι πολυ ευχαριστημενος.Απο τη στιγμη που καταλαβα οτι οι ιδιοκτητες οντως θελουν να μεγαλωσουν τον ΠΑΟΚ.Οντως πονανε την ομαδα και σιγουρα πονανε πολυ περισσοτερο οταν τα λεφτα τους δεν πιανουν τοπο.Συνεχως προσπαθουν να βελτιωνουν την ομαδα αλλοτε με επιτυχια και αλλοτε οχι.
Απο τη στιγμη που ειμαι ησυχος αρκετα για τις προθεσεις τους τους προτιμω να αφηνω τον ΠΑΟΚ να ανασαινει και οχι να γινομαι τσιμπουρι με συνεχεις απαιτησεις και επικρισεις.
Δεν ξερω.εγω ηδη βλεπω εναν ΠΑΟΚ να γιγαντωνεται και χωρις πρωταθλημα.Βλεπω να ασχολουνται ξαφνικα πολυ με τον ΠΑΟΚ οι αθηνεζοι.Βλεπω να συσπειρωνονται.Να μη μαλωνουν.Να εκτιθενται.Να στερει η αεκ τις ελπιδες διεκδικησης πρωταθληματος απο την αδερφη και να βγαινει η χοντρελα η μαρινα και να τα βαζει με τον ΠΑΟΚ.Ποση ομορφια δηλαδη.


και εδρευουμε στου διαολου τη μανα.Μακρυα απο τα υπουργεια τους, μακρυα απο τα μπουζουκια τους και τα κωλοχανεια τους.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες