Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 16 Ιαν 2019, 23:43

Black--4 έγραψε:Το παλληκαρι για κανα μερεμεφι ηρθε γιατι για ποδοσφαιροστης χλωμο

Για σκοτεινο δωματιο τον πηραν..

Μαζι με λεβεκ και γλυκο,να περναει η μερα..
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Τετ 16 Ιαν 2019, 23:46

Alastor έγραψε:Και ενα γενικοτερο σχολιο για τους "ψαγμενους" που βλεπουν και αλλα πρωταθληματα και μας λεγαν πως ο Κρεσπο δεν κανει προπερσι και γενικοτερα ο χ,ψ παικτης δεν κανει για ΠΑΟΚ,τι τον πηραμε κλπ.

Πρεπει να καταλαβετε πως εμεις μπορει να δωσουμε τον Κουλουρη στον Ατρομητο και να χαιρομαστε που βρηκαμε "κοροιδο" να τον παρει και στον Ατρομητο να βαλει 30 γκολ και πινει νερο στο ονομα του ο Σπανος. Ετσι και στην Σπορτινγκ μπορει να χαιρονται που βρηκαν υποψηφιο αγοραστη του Μισιτς και στην Ελλαδα να κανει παπαδες. Τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν απειρες στο ποδοσφαιρο.

Τον Μισιτς σημερα τον ειδα πρωτη φορα στην ζωη μου στην φωτογραφια στο transfermarkt,οποτε δεν εχω αποψη.Στην αποδοση ομως ενος παικτη παιζουν παρα πολλα πραγματα ρολο. Απτο τι πρωταθλημα παιζεις και τους αντιπαλους που αντιμετωπιζεις,που ο Μισιτς στην πορτογαλια μπορει να φαινετε παλαιμαχος και στην Ελλαδα να κανει παπαδες λογω διαφορας επιπεδου,απ'το τι περιοδο τραβαει στην προσωπικη του ζωη ο ποδοσφαιριστης,απτο κλιμα και της συνθηκες που ζει στην εκαστοτε χωρα/πολη,διαφοροι ψυχολογικοι απραγοντες οπως για παραδειγμα ο Ουαρντα αν νιωθει οτι ειναι ο σταρ της ομαδας να αποδιδει καλο ποδοσφαιρο,ενω αν ειναι αλλαγη δεν τραβαει καθολου η ο Ολσεν που πηγε στην Κοπενχαγη που ηταν τα πραματα ηρεμα χωρις απαιτησεις και με τις εμφανισεις του πηρε μεταγραφη στην Ρομα και στην Ελλαδα στα ντερμπι με γαυρο/αεκ να κατουρουσε το βρακακι του και να τρεμαν τα χερια του οταν μπλοκαρε την μπαλα.

Υπαρχουν παρα πολυ παραγοντες για την αποδοση ενος ποδοσφαιριστη,περαν φυσικα της ιδιας του της ποιοτητας που παιζει και αυτη μεγαλο ρολο. Τωρα τον Μισιτς δεν τον ξερω,αλλα ή ειναι μια τεραστια απατη ή ειναι περιπτωση αξιολογου παικτη που απλα πηγε σε μεγαλη ομαδα και δεν βρηκε χωρο. Για παραδειγμα ο Λουκας που μονος του εσωσε την Λα Κορουνια στην Ισπανια προπερσι με εξαιρετικες εμφανισεις,πηρε μεταγραφη στην Αρσεναλ και τωρα ειναι γυρολογος αφου δεν χωραει με τιποτα στο ροστερ. Ετσι ειναι αυτα

Ωραιος
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό maceio » Τετ 16 Ιαν 2019, 23:48

εν τω μεταξυ η sporting ,τσιμπησε αμυντικο χαφ τον ντουμπια με 2 εκ απο αχμετ γκροζνυ ...δε μας ελεγε τιποτα ο μαου που επαιζε στην terek γκροζνυ? αν και 2 τραυματιες ειχε 7 αμυντικα χαφ /χαφ,αλλα εκανε μεταγραφη !
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Τετ 16 Ιαν 2019, 23:49

sourmenetes έγραψε:
TheCursed έγραψε:μολις γυρισα απο δουλεια καντε μαι γρηγορη ενημερωση σας παρακαλω τι παιχτηκε με τν κροατη και τν πιτσιρικα.

Ο κροατης ηρθε ηδη.
Ο πολωνος ερχεται.


ευχαριστω σουρμε θα σας ρωταω καθε βραδυ τετοια ωρα να ξερεις τετοια ωρα σχολαω κ στν δουλεια δν εχω κινητο
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 16 Ιαν 2019, 23:50

Μάγκες απίστευτο.


Σύμφωνα με ρεπορτάζ του ινπαοκ, υπάρχουν διαπραγματεύσεις ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Σπόρτινγκ για τη ρήτρα του Μισφιτ ( κλεμμένο από Κεν).

Ο ΠΑΟΚ θέλει 2 μύρια
Η Σπόρτινγκ 3

Και το ρεπορτάζ τονίζει ότι είναι πιθανό οι δύο ομάδες να τα βρουν στη μέση, δηλαδή στα 2,5.


Δεν ξέρω για εσάς αλλά εμένα αυτή η αποκάλυψη με σόκαρε.


Ευτυχώς δεν έπεσε η κυβέρνηση σήμερα, πόσα σοκ να αντέξω σε μια βραδιά
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13147
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό tzoker » Τετ 16 Ιαν 2019, 23:51

Τα δεδομενα για του χρονου ειναι οτι

θελουμε στο 8 δυο παικτες (το Μαουρισιο και ενα ισαξιο)
Στο 6 εναν καλυτερο απο τους υπαρχοντες να συμπληρωνει Κανιας/Βερνμπλουμ

Για την φετινη χρονια,ας περιμενουμε να τελειωσει η μεταγραφικη περιοδος καταρχας, γτ μπορει να ερθει και παικτης στο 6.

Ο Μισιτς παντως κακος παικτης σιγουρα δεν ειναι, τωρα αν βγει ισαξιος του Μαουρισιο θα το κρινουμε μεχρι τελος της χρονιας κια θα πραξουμε αναλογως.
Αυτο που λειπει στο 6 παντως δεν ειναι, γτ δεν ειναι γρηγορος και αθλητικος.
Οποτε ερχεται κυριως ως συμπληρωματικος του Μαου και του Σαχοφ. Με βαση αυτο το ρολο, χαμενοι δεν μπορουμε να βγουμε γιατι δεν βασιζομαστε πανω του, μπορουμε ομως να κερδισουμε σε περιπτωση που βρει χημεια με την ομαδα και εξελιχθει. Πρωτο βιολι ποτε δεν θα γινει, αλλα αν γινει ενας αριστος ρολιστας σαν το Κρεσπο θα ειναι το ιδανικο.
Τελευταία επεξεργασία από tzoker και Τετ 16 Ιαν 2019, 23:55, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
tzoker
 
Δημοσιεύσεις: 2935
Εγγραφή: Τρί 28 Ιουν 2016, 19:23

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό Ettien » Τετ 16 Ιαν 2019, 23:52

Απο ονοματαρες και μεταγραφαρες αεροδρομίου χορτάσαμε και την πατήσαμε.
Ας τον δούμε κι αυτόν που έρχεται χωρίς μεγάλες προσδοκίες. Ισως να είναι καλύτερα έτσι.
Άβαταρ μέλους
Ettien
 
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: Σάβ 07 Μάιος 2016, 11:28

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό alexisozzy » Πέμ 17 Ιαν 2019, 00:03

Μίλησα με οπαδούς της sporting στο ινστα για τον Μισιτς...Οι γενικές εντυπώσεις που με άφησαν ειναι ότι τον θεωρούν ποιοτικό παίχτη οχι όμως για το επιπεδο της σπορτινγκ με ότι συνεπάγεται αυτο...Ούτε εγώ είμαι ενθουσιασμένος με την αποκτηση του ισα ισα μου φάνηκε και παχουλός ας ελπίζουμε ότι κάτι είδαν και τον φέρνουν που δεν βλεπουμε όλοι εμείς αν και δεν είναι η δουλειά μας το υπογραμμίζω ...Είμαι της άποψης να στηρίξουμε παιδιά απ τις ακαδημιες ωστόσο ελπίζω ο παίχτης να με διαψευσει και να αποδωσει..
alexisozzy
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευτ 21 Ιούλ 2014, 00:49

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Πέμ 17 Ιαν 2019, 00:06

TheCursed έγραψε:
sourmenetes έγραψε:
TheCursed έγραψε:μολις γυρισα απο δουλεια καντε μαι γρηγορη ενημερωση σας παρακαλω τι παιχτηκε με τν κροατη και τν πιτσιρικα.

Ο κροατης ηρθε ηδη.
Ο πολωνος ερχεται.


ευχαριστω σουρμε θα σας ρωταω καθε βραδυ τετοια ωρα να ξερεις τετοια ωρα σχολαω κ στν δουλεια δν εχω κινητο

Να τρωω πριν η οχι;;;:lol::lol:
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 17 Ιαν 2019, 00:10

alexisozzy έγραψε:Μίλησα με οπαδούς της sporting στο ινστα για τον Μισιτς...Οι γενικές εντυπώσεις που με άφησαν ειναι ότι τον θεωρούν ποιοτικό παίχτη οχι όμως για το επιπεδο της σπορτινγκ με ότι συνεπάγεται αυτο...Ούτε εγώ είμαι ενθουσιασμένος με την αποκτηση του ισα ισα μου φάνηκε και παχουλός ας ελπίζουμε ότι κάτι είδαν και τον φέρνουν που δεν βλεπουμε όλοι εμείς αν και δεν είναι η δουλειά μας το υπογραμμίζω ...Είμαι της άποψης να στηρίξουμε παιδιά απ τις ακαδημιες ωστόσο ελπίζω ο παίχτης να με διαψευσει και να αποδωσει..
Έχουμε υπομονή να στηριξουμε τα παιδιά; με τίποτε και φαινετε και εδώ..... Έτοιμοι να φαγωθουμε με όλους και με όλα
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό NIKOS1972 » Πέμ 17 Ιαν 2019, 00:10

Οτι και να ειναι εφοσον τον πηραμε δανεικο και δεν τον φορτωνομαστε στο πρωταθλημα της λιγδας θα παιζει με λεβαδειακους και λαμιες.Δεν μπορει να μην προσφερει.
NIKOS1972
 
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Τετ 07 Νοέμ 2018, 11:44

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό paok apo epilogi » Πέμ 17 Ιαν 2019, 00:12

Απο τα λιγα που ειδα στα βιντεακια εμενα ο Μισιτς μαρεσει.Εχει γρηγορη σκεψη,δυνατο σουτ και παιζει καθετα.
Ειμαι αισιοδοξος...θα γινουν πολλες κωλοτουμπες για παρτη του.

ΥΓ πως εσκασες ετσι ρε αγορι μου?...αφου δεν επιανε και τα @@ του την ωρα που τον εβγαζαν φωτο παλι καλα
Think outside the box
paok apo epilogi
 
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: Παρ 16 Νοέμ 2018, 22:12

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Πέμ 17 Ιαν 2019, 00:14

alexisozzy έγραψε:Μίλησα με οπαδούς της sporting στο ινστα για τον Μισιτς...Οι γενικές εντυπώσεις που με άφησαν ειναι ότι τον θεωρούν ποιοτικό παίχτη οχι όμως για το επιπεδο της σπορτινγκ με ότι συνεπάγεται αυτο...Ούτε εγώ είμαι ενθουσιασμένος με την αποκτηση του ισα ισα μου φάνηκε και παχουλός ας ελπίζουμε ότι κάτι είδαν και τον φέρνουν που δεν βλεπουμε όλοι εμείς αν και δεν είναι η δουλειά μας το υπογραμμίζω ...Είμαι της άποψης να στηρίξουμε παιδιά απ τις ακαδημιες ωστόσο ελπίζω ο παίχτης να με διαψευσει και να αποδωσει..


Επειδή λοιπόν θέλουν να έχουν καλυμμένο τον κώλο τους, τον φέρανε με την ασφαλιστική δικλείδα του δανεικού οι δικοί μας. Συνυπολογίζοντας πως είναι ποιοτικός παίχτης. Που μπορεί στον ΠΑΟΚ να αντεπεξέλθει. Μπορεί και όχι. Διαβάζοντας όμως εδώ μέσα σχόλια κάποιων σου δημιουργείται η αίσθηση ότι πολέμησε στο Αφγανιστάν ο τύπος κι έμεινε ανάπηρος. Να υποθέσω ότι οι οπαδοί της Σπορτινγκ επιβεβαίωσαν ότι είναι αρτιμελής, ε;
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Πέμ 17 Ιαν 2019, 00:17

σουρμε θα το σκεφτω και θα σ απαντησω αυριο
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Μεταγραφές Χειμώνα 2018

Δημοσίευσηαπό maceio » Πέμ 17 Ιαν 2019, 00:19

Alastor έγραψε:Και ενα γενικοτερο σχολιο για τους "ψαγμενους" που βλεπουν και αλλα πρωταθληματα και μας λεγαν πως ο Κρεσπο δεν κανει προπερσι και γενικοτερα ο χ,ψ παικτης δεν κανει για ΠΑΟΚ,τι τον πηραμε κλπ.

Πρεπει να καταλαβετε πως εμεις μπορει να δωσουμε τον Κουλουρη στον Ατρομητο και να χαιρομαστε που βρηκαμε "κοροιδο" να τον παρει και στον Ατρομητο να βαλει 30 γκολ και πινει νερο στο ονομα του ο Σπανος. Ετσι και στην Σπορτινγκ μπορει να χαιρονται που βρηκαν υποψηφιο αγοραστη του Μισιτς και στην Ελλαδα να κανει παπαδες. Τετοιες περιπτωσεις υπαρχουν απειρες στο ποδοσφαιρο.

Τον Μισιτς σημερα τον ειδα πρωτη φορα στην ζωη μου στην φωτογραφια στο transfermarkt,οποτε δεν εχω αποψη.Στην αποδοση ομως ενος παικτη παιζουν παρα πολλα πραγματα ρολο. Απτο τι πρωταθλημα παιζεις και τους αντιπαλους που αντιμετωπιζεις,που ο Μισιτς στην πορτογαλια μπορει να φαινετε παλαιμαχος και στην Ελλαδα να κανει παπαδες λογω διαφορας επιπεδου,απ'το τι περιοδο τραβαει στην προσωπικη του ζωη ο ποδοσφαιριστης,απτο κλιμα και της συνθηκες που ζει στην εκαστοτε χωρα/πολη,διαφοροι ψυχολογικοι απραγοντες οπως για παραδειγμα ο Ουαρντα αν νιωθει οτι ειναι ο σταρ της ομαδας να αποδιδει καλο ποδοσφαιρο,ενω αν ειναι αλλαγη δεν τραβαει καθολου η ο Ολσεν που πηγε στην Κοπενχαγη που ηταν τα πραματα ηρεμα χωρις απαιτησεις και με τις εμφανισεις του πηρε μεταγραφη στην Ρομα και στην Ελλαδα στα ντερμπι με γαυρο/αεκ να κατουρουσε το βρακακι του και να τρεμαν τα χερια του οταν μπλοκαρε την μπαλα.

Υπαρχουν παρα πολυ παραγοντες για την αποδοση ενος ποδοσφαιριστη,περαν φυσικα της ιδιας του της ποιοτητας που παιζει και αυτη μεγαλο ρολο. Τωρα τον Μισιτς δεν τον ξερω,αλλα ή ειναι μια τεραστια απατη ή ειναι περιπτωση αξιολογου παικτη που απλα πηγε σε μεγαλη ομαδα και δεν βρηκε χωρο. Για παραδειγμα ο Λουκας που μονος του εσωσε την Λα Κορουνια στην Ισπανια προπερσι με εξαιρετικες εμφανισεις,πηρε μεταγραφη στην Αρσεναλ και τωρα ειναι γυρολογος αφου δεν χωραει με τιποτα στο ροστερ. Ετσι ειναι αυτα

++++++++++ εχεις sugar daddy (football manager) που τα χωνει και γκρινιαζουμε !!! στο κατω κατω και τα παλτα αυτος τα πληρωνει ,πιο πολυ αυτον τον πειραζει ,κανουμε λες και τα πληρωνουμε απο την τσεπη μας ή μας μεταφερουν την χασουρα στην τιμη των εισιτηριων !!!....δειτε λιγο το μπατζετ μας προ 10ετιας ,που τα 600 χιλ ηταν ταβανι για 1 παικτη και μονο για εναν ! εχουμε επιπεδο πρωταθληματος τριτοκοσμικο οχι μονο λογω ποιοτητας αλλα και αξιοπιστιας που ακομη την πεφτουν σε διαιτητες και καταφεραμε να εισπαραξουμε 10 εκ!!! απο πωληση χωρις να εχουμε παιξει καν τσου λου ! ενταξει αργουμε σε καθε περιοδο να καταληξουμε σε παικτη ,αλλα τι να κανουμε οι επιχειρηματιες ανατολικου τυπου δεν λειτουργουν με δυτικα προτυπα ,αλλα στηριζονται σε προσωπικες αποφασεις συχνα παρορμητικες ....σχεδον ολοι οι παικτες που πηραμε τα τελ 4-5 χρονια ειχαν χρηματιστιριακη αξια ανω του εκατομμυριου με αντιστοιχα ακριβα συμβολαια ! Ας συνειδητοποιησουμε λιγο ποιοι ειμαστε ,που βρισκομαστε και που ζουμε, που δεν μας κανουν παικτες απο ανωτερα πρωταθληματα εστω και αναπληρωματικοι,που ουτως ή αλλως μονο αυτους μπορεις να παρεις !!!
Για παιξτε και λιγο FM να δειτε τι ζαρτ πεφτει σε προτασεις , μονο με edit manager την βγαζεις !!!!!! :lol: :lol: :lol:
''Η φαντασια ειναι πιο σημαντικη απο τη γνωση γιατι δεν εχει ορια " Aινσταιν
maceio
 
Δημοσιεύσεις: 1488
Εγγραφή: Τρί 11 Μάιος 2010, 18:57

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Piero και 31 επισκέπτες