Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό HOOL4IGAN » Τετ 19 Δεκ 2018, 16:13

Άμα γίνει αυτό ρε giapas ο Κούγιας δεν θα προλαβαίνει... Όλα με μέτρο... :shock:
Εικόνα«Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς».Εικόνα
Άβαταρ μέλους
HOOL4IGAN
 
Δημοσιεύσεις: 2103
Εγγραφή: Πέμ 05 Μάιος 2016, 19:24
Τοποθεσία: Μικράς Ασίας 6

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό joshua » Τετ 19 Δεκ 2018, 16:20

Προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου καθε χρονο οτι κατι εχει αλλαξει,προσπαθω να πεισω οτι αξιζει τον κοπο να ασχοληθω,να πω οτι πρεπει να επικεντρωθω στην ομαδα μου και να την δω να προοδευει, κρινοντας την αυστηρα, πολλες φορες πολυ αυστηρα,αδιαφορωντας για το τι κανουν οι αλλοι, γιατι διαφορετικοι κρινω οτι δεν εχει νοημα να ασχολειται κανεις.Την στιγμη που θα παραδεχτουμε οτι δεν υπαρχει η παραμικρη ελπιδα, για πιο λογο πραγματικα να συνεχισουμε να ασχολουμαστε? Για την χαρα του αθληματος,για την ομορφια του ελληνικου ποδοσφαιρου,για την μονιμα ανιδιοτελη αγαπη προς την ομαδα, η οποια αδυνατει να μας επιστρεψει λιγη χαρα, ακομα και αν αυτη καταφερει και τα κανει ολα τελεια? Και εκει που λες να, βλεπω λιγο φως,μια αμυδρη ακτινα φωτος στο βαθος,ερχονται μερες οπως η σημερινη που λες δεν αντεχω αλλο, θα παρω το τουφεκι μου, που λεει και το τραγουδι, να κατεβω οχι στον Ομαλο, αλλα καπου αλλου και θα αρχισω να γαζωνω κοσμο,θα γινω και εγω ενα ζωο ομοιο με τα αλλα,και αφου δεν μεινει τιποτα ορθιο τριγυρω, θα το στρεψω στον εαυτο μου την στιγμη που θα καταλαβω οτι και εγω ανηκα στην ιδια κοινωνια που τους ανεθρεψε...Μμμμμμ ισως ειναι απλα καλυτερα να κοψω το ποδοσφαιρο και να αφοσιοθω σε οτι μπορει να δωσει πραγματικα χαρα σε αυτη τη ζωη, εστω και μεσα στην ιδια κοινωνια με τους ''αλλους'' ,την ιδια αυτη κοινωνια που κατεστρεψαν ομοιοι τους, καθως το ποδοσφαιρο δεν αποτελει τιποτα αλλο παρα ενα μικροκοσμο της υπολοιπης ζωης μας και θα το κανω αυτο απλα και μονο επειδη ετυχε στους υπολοιπους τομεις να ειμαι τυχερος και να μην με εχει ακουμπησει η κατατροφικη λαιλαπα τους, οπως τοσους αλλους συναθρωπους μας.

Το ξερω οτι δεν θα το κανω γιατι πολυ απλα ΠΑΟΚ εισαι...

Σορυ για το μινι παραλληρημα...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24071
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 19 Δεκ 2018, 16:21

Asimos έγραψε:Οχι δεν μπορω να σου πω οτι θα πεσει η μαφια, καθως μαφια παντα θα υπαρχει. Πρεπει να κανεις και να κανω υπομονη για τον απλο λογο οτι τωρα δεν χρειαζεται να φωναζω για το αυτονοητο καθως το αυτονοητο γινεται σιγα σιγα πραξη. Σιγα αλλά εχουνε αλλαξει πολλα σε σχεση με μια τριετια και σε παρακαλω μη με κανεις να απαρυθμισω.

Αν δεν τα καταφερουν οσοι ασχολουνται με την πτωση της ΕΟ προσωπικα δεν θα ριψω ευθυνη που καποιος δεν εκανε εργο ζωης το καθαρο ποδοσφαιρο γιατι υποτιθεται οτι υπαρχουν θεσμοι που απλως τοσα χρονια δουλευαν για εναν. Ε πλεον αυτοι οι θεσμοι εχουν την δυναμη και την ικανοτητα να συνεχισουν την καθαρση οσο το επιτρεπουν οι νομοι και οι κανονες.

Για μενα ο ξυλοδαρμος Τζηλου ειναι λαθος κινηση και θα δειξει στο συντομο μελλον αν ισχυει. Λαθος και ξεκαθαρα το τελευταιο τους χαρτι.
Το πιστεύω και εγώ μεγάλο λάθος τους ο ξυλοδαρμός τζηλου και θα φανεί

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Alastor » Τετ 19 Δεκ 2018, 16:21

tolis01 έγραψε:Έκανα ένα σύντομο ζάππινγκ στα διάφορα ¨ενημερωτικά¨ σάιτ.

ΑΘΛΗΤΙΚΑ
Με εξαίρεση το sdna στα άλλα η είδηση (αν παίζει) βρ΄σικεται μετά το ρεπορτάζ του αγώνα κυπέλλου του Κισσαμιακού με βάζελο και του άλλου λιμού με το γκέι.

ΠΟΛΙΤΙΚΑ
Το ΕΘΝΟΣ το έχει.
Τα ¨αριστερά¨ ασχολούνται με τις 15,000 προσλήψεις και το πόσο καλοί είναι οι Σκοπιανοί κι οι Αλβανοί και η Θάνου άξια να αναλάβει νέο πόστο
Τα ¨δεξιά¨ για τη βόμβα στο ΣΚΑΙ και το Σόρος που οι FT τον έβγαλαν άνθρωπο της χρονιάς.

Συμπέρασμα, κανείς δεν ασχολείται ή ενδιαφέρεται, εκλογές έρχονται, εμάς μας θεωρούν βόδια να βγάλουμε Ταχιάους κ Νοτοπούληδες, οι κάτω του αυλακιού είναι περισσότεροι ψοφοφόροι, ο κυβερνήτης της χώρας στην πρεσβεία χέστηκε (αν δεν το επικροτεί κιόλας), ο έχων το αξίωμα του ΠΘ χέστηκε σε υπερεκθετικό βαθμό, ο εκκολαπτόμενος ΠΘ έχυσε από χαρά, τι άλλο θέτε;

Θα τα φορτώσουν στο Γραμμένο (που δεν έχει καμία σχέση με διαιτησία, αλλά ποιος γαμεί;), από τη στιγμή που έχουν να παιχτούν μίνιμουμ 4 παιχνίδια ακόμα με ξένους διαιτητές καταλαβαίνουν πως η διαφορά δεν καλύπτεται και η ζωή είναι ωραία.


Και στο πρωτο θεμα το χουν θαμενο,ενω εχθες ειχαν πρωτοσελιδο την απολυση του Μουρινιο :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6223
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 19 Δεκ 2018, 17:12

Και το γκαζετα πρωτο θεμα το ειχε
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Napoli4 » Τετ 19 Δεκ 2018, 17:16

joshua έγραψε:Προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου καθε χρονο οτι κατι εχει αλλαξει,προσπαθω να πεισω οτι αξιζει τον κοπο να ασχοληθω,να πω οτι πρεπει να επικεντρωθω στην ομαδα μου και να την δω να προοδευει, κρινοντας την αυστηρα, πολλες φορες πολυ αυστηρα,αδιαφορωντας για το τι κανουν οι αλλοι, γιατι διαφορετικοι κρινω οτι δεν εχει νοημα να ασχολειται κανεις.Την στιγμη που θα παραδεχτουμε οτι δεν υπαρχει η παραμικρη ελπιδα, για πιο λογο πραγματικα να συνεχισουμε να ασχολουμαστε? Για την χαρα του αθληματος,για την ομορφια του ελληνικου ποδοσφαιρου,για την μονιμα ανιδιοτελη αγαπη προς την ομαδα, η οποια αδυνατει να μας επιστρεψει λιγη χαρα, ακομα και αν αυτη καταφερει και τα κανει ολα τελεια? Και εκει που λες να, βλεπω λιγο φως,μια αμυδρη ακτινα φωτος στο βαθος,ερχονται μερες οπως η σημερινη που λες δεν αντεχω αλλο, θα παρω το τουφεκι μου, που λεει και το τραγουδι, να κατεβω οχι στον Ομαλο, αλλα καπου αλλου και θα αρχισω να γαζωνω κοσμο,θα γινω και εγω ενα ζωο ομοιο με τα αλλα,και αφου δεν μεινει τιποτα ορθιο τριγυρω, θα το στρεψω στον εαυτο μου την στιγμη που θα καταλαβω οτι και εγω ανηκα στην ιδια κοινωνια που τους ανεθρεψε...Μμμμμμ ισως ειναι απλα καλυτερα να κοψω το ποδοσφαιρο και να αφοσιοθω σε οτι μπορει να δωσει πραγματικα χαρα σε αυτη τη ζωη, εστω και μεσα στην ιδια κοινωνια με τους ''αλλους'' ,την ιδια αυτη κοινωνια που κατεστρεψαν ομοιοι τους, καθως το ποδοσφαιρο δεν αποτελει τιποτα αλλο παρα ενα μικροκοσμο της υπολοιπης ζωης μας και θα το κανω αυτο απλα και μονο επειδη ετυχε στους υπολοιπους τομεις να ειμαι τυχερος και να μην με εχει ακουμπησει η κατατροφικη λαιλαπα τους, οπως τοσους αλλους συναθρωπους μας.

Το ξερω οτι δεν θα το κανω γιατι πολυ απλα ΠΑΟΚ εισαι...

Σορυ για το μινι παραλληρημα...


Κανένα σόρρυ φίλε. Αυτά που είπες, να ξες πως είναι στο μυαλό πολλών ανθρώπων.
La vita degli ultras si sà, conosce soltanto due legge, coerenza e mentalità
Κι αν στην ζωή αλλάξαν όλα...
Άβαταρ μέλους
Napoli4
 
Δημοσιεύσεις: 7703
Εγγραφή: Δευτ 15 Φεβ 2010, 21:15

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Equalizer » Τετ 19 Δεκ 2018, 17:25

Ανέλαβε λέει ο Κούγιας την εκπροσώπηση τζηλου.

Κορυφαίο.


Τώρα πλέον μπορούμε να κοιμόμαστε ήσυχοι. Ότι δεν θα βρεθεί καμία άκρη.

**** Το υπολοιπο λογοκριμένο γιατί έχουμε μπλέξει με ανώμαλους φονιαδες****
Άβαταρ μέλους
Equalizer
 
Δημοσιεύσεις: 13134
Εγγραφή: Τετ 06 Μάιος 2009, 16:48

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Slade » Τετ 19 Δεκ 2018, 18:29

joshua έγραψε:Προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου καθε χρονο οτι κατι εχει αλλαξει,προσπαθω να πεισω οτι αξιζει τον κοπο να ασχοληθω,να πω οτι πρεπει να επικεντρωθω στην ομαδα μου και να την δω να προοδευει, κρινοντας την αυστηρα, πολλες φορες πολυ αυστηρα,αδιαφορωντας για το τι κανουν οι αλλοι, γιατι διαφορετικοι κρινω οτι δεν εχει νοημα να ασχολειται κανεις.Την στιγμη που θα παραδεχτουμε οτι δεν υπαρχει η παραμικρη ελπιδα, για πιο λογο πραγματικα να συνεχισουμε να ασχολουμαστε? Για την χαρα του αθληματος,για την ομορφια του ελληνικου ποδοσφαιρου,για την μονιμα ανιδιοτελη αγαπη προς την ομαδα, η οποια αδυνατει να μας επιστρεψει λιγη χαρα, ακομα και αν αυτη καταφερει και τα κανει ολα τελεια? Και εκει που λες να, βλεπω λιγο φως,μια αμυδρη ακτινα φωτος στο βαθος,ερχονται μερες οπως η σημερινη που λες δεν αντεχω αλλο, θα παρω το τουφεκι μου, που λεει και το τραγουδι, να κατεβω οχι στον Ομαλο, αλλα καπου αλλου και θα αρχισω να γαζωνω κοσμο,θα γινω και εγω ενα ζωο ομοιο με τα αλλα,και αφου δεν μεινει τιποτα ορθιο τριγυρω, θα το στρεψω στον εαυτο μου την στιγμη που θα καταλαβω οτι και εγω ανηκα στην ιδια κοινωνια που τους ανεθρεψε...Μμμμμμ ισως ειναι απλα καλυτερα να κοψω το ποδοσφαιρο και να αφοσιοθω σε οτι μπορει να δωσει πραγματικα χαρα σε αυτη τη ζωη, εστω και μεσα στην ιδια κοινωνια με τους ''αλλους'' ,την ιδια αυτη κοινωνια που κατεστρεψαν ομοιοι τους, καθως το ποδοσφαιρο δεν αποτελει τιποτα αλλο παρα ενα μικροκοσμο της υπολοιπης ζωης μας και θα το κανω αυτο απλα και μονο επειδη ετυχε στους υπολοιπους τομεις να ειμαι τυχερος και να μην με εχει ακουμπησει η κατατροφικη λαιλαπα τους, οπως τοσους αλλους συναθρωπους μας.

Το ξερω οτι δεν θα το κανω γιατι πολυ απλα ΠΑΟΚ εισαι...

Σορυ για το μινι παραλληρημα...


Και 'γω φίλε joshua τις ίδιες σκέψεις κάνω συχνά, ειδικά με το ποδόσφαιρο και όλα αυτά που έχουν γίνει τα τελευταία τρία χρόνια που έχουν φέρει πολλούς στα όρια να τα παρατήσουμε για να βρούμε την ησυχία μας. Αλλα να σου πω, έχω χρόνια που έχω κατέβει λόγω δουλειάς μόνιμα στην Αθήνα. Εχθές το απόγευμα περπατούσα στο Παγκράτι, παρέα πιτσιρικάδων, παιδιά δημοτικού βγαίνουν απ' το προαύλιο, αυτός που κρατάει την μπάλα στα χέρια φορούσε φανέλα του Πέλκα. Δέκα λεπτά αργότερα, περνάω από γηπεδάκι, παιδιά παίζουν μπάλα, βάζει ένας γκολ, φωνάζει γκολ ο Πρίγιοβιτς!! Και σκέφτομαι, ναι αξίζει.
Άβαταρ μέλους
Slade
 
Δημοσιεύσεις: 1107
Εγγραφή: Παρ 21 Νοέμ 2008, 11:10

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό tsou » Τετ 19 Δεκ 2018, 18:35

Slade έγραψε:Εχθές το απόγευμα περπατούσα στο Παγκράτι, παρέα πιτσιρικάδων, παιδιά δημοτικού βγαίνουν απ' το προαύλιο, αυτός που κρατάει την μπάλα στα χέρια φορούσε φανέλα του Πέλκα. Δέκα λεπτά αργότερα, περνάω από γηπεδάκι, παιδιά παίζουν μπάλα, βάζει ένας γκολ, φωνάζει γκολ ο Πρίγιοβιτς!! Και σκέφτομαι, ναι αξίζει.

άσχετο αλλά όντας 15 χρόνια στην αθήνα, τα τελευταία 2 χρόνια υπάρχει μεγάλη αλλαγή της οντότητας και της δυναμικής του συλλόγου ΠΑΟΚ, κάτι που το διαπιστώνεις στις γειτονιές της αθήνας.
ότι θα βλέπω σε περιοχές της αθήνας πολλά παιδάκια με ασπρόμαυρες φανέλες ήταν κάτι που δεν πίστευα ποτέ ότι θα δω.
Άντε, και του χρόνου ουεφάκι ρε.
Άβαταρ μέλους
tsou
 
Δημοσιεύσεις: 2188
Εγγραφή: Τρί 17 Αύγ 2010, 16:34
Τοποθεσία: Βρυξέλλες

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Τετ 19 Δεκ 2018, 19:05

Οριστική απόφαση του ΣτΕ: Κρατείται το διαβατήριο του Βαγγέλη Μαρινάκη

sdna

Νέα εξέλιξη προέκυψε για τον Βαγγέλη Μαρινάκη καθώς σύμφωνα με πληροφορίες το Συμβούλιο της Επικρατείας έκρινε πως για λόγους Δημοσίου συμφέροντος πρέπει να κρατηθεί το διαβατήριό του.

Πιο συγκεκριμένα, το Συμβούλιο της Επικρατείας απέρριψε σήμερα το αίτημά του να ανασταλεί η απόφαση της Ελληνικής Αστυνομίας με την οποία του αφαιρέθηκε το διαβατήριο.

Ειδικότερα, από την διεύθυνση διαβατηρίων της ΕΛΑΣ αφαιρέθηκε το διαβατήριο στον εφοπλιστή μετά τη διάταξη του Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών με την οποία τέθηκε σε βάρος του ο περιοριστικός όρος της απαγόρευσης εξόδου από την χώρα.

Με εισαγγελική διάταξη είχε απαγορευθεί στον ιδιοκτήτη και σε τρεις συνεργάτες του η έξοδός τους από τη χώρα μετά από δίωξη που του απαγγέλθηκε για την υπόθεση του Noor1.

Η εν λόγω εισαγγελική διάταξη δεν επικυρώθηκε όμως από το Συμβούλιο Πλημμελειοδικών το οποίο αποφάνθηκε ότι δεν συντρέχει λόγος δημοσίου συμφέροντος.

Κατόπιν αυτών, ο Μαρινάκης ζήτησε από την Αστυνομία να του επιστραφεί το διαβατήριο που του είχε αφαιρεθεί σύμφωνα με την εισαγγελική διάταξη, αλλά το αίτημά του δεν έγινε αποδεκτό.

Έτσι, προσέφυγε στο ΣτΕ ζητώντας να ανασταλεί και να ακυρωθεί η σχετική αρνητική απόφαση της διεύθυνσης διαβατηρίων της ΕΛΑΣ.

Η αίτηση ακύρωσης προσδιορίστηκε να συζητηθεί την 5η Φεβρουαρίου 2019 στο Δ΄ Τμήμα του ΣτΕ με πρόεδρο την αντιπρόεδρο Μαρία Κατραμανώφ και εισηγήτρια την πάρεδρο Χριστιάνα Μπολόφη.

Ωστόσο σήμερα από το Δ΄ Τμήμα του ΣτΕ εκδόθηκε απόφαση επί της αίτησης αναστολής η οποία και απορρίφθηκε.

Οι σύμβουλοι Επικρατείας επισημαίνουν ότι η πρόβλεψη του Π.Δ. 25/2004 που επιβάλλει την αφαίρεση διαβατηρίου σε περίπτωση άσκησης ποινικής δίωξης για κακούργημα, γίνεται για λόγους δημοσίου συμφέροντος, συνδεόμενους με την ανάγκη αποτροπής του κινδύνου διαφυγής στο εξωτερικό και ιδίως σε τρίτες χώρες μη μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης, αλλά και για την απρόσκοπτη διεξαγωγή της δίκης του προσφεύγοντα.

Το ΣτΕ έκρινε ότι δεν μπορεί να χορηγήσει αναστολή, καθώς το περιοριστικό αυτό μέτρο δεν αφήνει στην διοίκηση το περιθώριο της συμπεριφοράς του ατόμου ή της εκτίμησης αν τα πραγματικά πραγματικά δεδομένα κάθε περίπτωσης συνιστούν ή όχι λόγους δημοσίου συμφέροντος.

Παράλληλα, απορρίφθηκαν οι ισχυρισμοί ότι η αφαίρεση του διαβατηρίου είναι αντίθετη στην συνταγματική αρχής της διάκρισης των εξουσιών, αλλά και στην αρχή της αναλογικότητας. Επίσης, απορρίφθηκε ο ισχυρισμός ότι δεν μπορεί η εκτελεστική εξουσία να τιμωρεί καθώς αυτό είναι έργο της δικαστικής εξουσίας και κατά το Σύνταγμα τα περιοριστικά μέτρα επιβάλλονται μόνο από τα όργανα της Ποινικής Δικαιοσύνης.

Απομένει πλέον να δούμε τις επόμενες κινήσεις του Μαρινάκη και της Δικαιοσύνης στη συγκεκριμένη υπόθεση καθώς πέραν του γοήτρου, ο πρόεδρος του Ολυμπιακού δραστηριοποιείται επιχειρηματικά σε χώρες εκτός Ευρωπαϊκής Ένωσης κι αυτό συνεπάγεται ότι δεν έχει δικαίωμα να ταξιδέψει προς τους συγκεκριμένους προορισμούς και παράλληλα δε θα μπορέσει να παρακολουθήσει από κοντά τη ρεβάνς του Ολυμπιακού με την ουκρανική Ντιναμό Κιέβου.

Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90047
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Τετ 19 Δεκ 2018, 19:06

Ε αφου το λεει το σδνα
Dimg4
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό Sera4 » Τετ 19 Δεκ 2018, 19:17

καλα εδω με ενα τονο "ζαχαρη" και καταφερε να μην κουνηθει φυλλο, σε ενα διαιτητακο θα κολλουσε ο πρεζεμπορας??ο αλλος ο καημενος ο υπουργακος που ειναι να απειλησει με grexit?
Αν δεν αγωνίζεσαι γι αυτά που πιστεύεις, μην κλαις γι αυτά που σου στερούν...
Άβαταρ μέλους
Sera4
 
Δημοσιεύσεις: 13637
Εγγραφή: Τετ 06 Αύγ 2008, 15:43

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Τετ 19 Δεκ 2018, 20:59

tsou έγραψε:
Slade έγραψε:Εχθές το απόγευμα περπατούσα στο Παγκράτι, παρέα πιτσιρικάδων, παιδιά δημοτικού βγαίνουν απ' το προαύλιο, αυτός που κρατάει την μπάλα στα χέρια φορούσε φανέλα του Πέλκα. Δέκα λεπτά αργότερα, περνάω από γηπεδάκι, παιδιά παίζουν μπάλα, βάζει ένας γκολ, φωνάζει γκολ ο Πρίγιοβιτς!! Και σκέφτομαι, ναι αξίζει.

άσχετο αλλά όντας 15 χρόνια στην αθήνα, τα τελευταία 2 χρόνια υπάρχει μεγάλη αλλαγή της οντότητας και της δυναμικής του συλλόγου ΠΑΟΚ, κάτι που το διαπιστώνεις στις γειτονιές της αθήνας.
ότι θα βλέπω σε περιοχές της αθήνας πολλά παιδάκια με ασπρόμαυρες φανέλες ήταν κάτι που δεν πίστευα ποτέ ότι θα δω.


σοβαρα ? ειναι συγκλονιστικο αυτο που λες στην ΑΘΗΝΑ ?
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό jibbie » Τετ 19 Δεκ 2018, 21:03

ασχετο, ο γκεη τι εχει να κερδισει απ την ιστορια με τον τζηλο και επιπλεον μια ενδεχομενη αναβολη της αγωνιστικης; εχει μηπως ντερμπι κολλητα τον φεβρουαριο και με μια αλλαγη προγραμματος θα ωφεληθει; εχει μηπως δημιουργησει την αισθηση οτι οποιος τον παιξει 50-50, ας προσεχε;

δυστυχως βεβαια, μια αλλη ερωτηση μαλλον ειναι, τι εχει να χασει; μαλλον τιποτα.

θλιψη.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες IX

Δημοσίευσηαπό PAOK_Antarctica » Τετ 19 Δεκ 2018, 21:08

Έχει να κερδίσει πως ο επόμενος διαιτητής που θα σκεφτεί να μην δώσει πέναλτυ ή να βγάλει κόκκινη, θα φοβάται μην βρεθεί στο νοσοκομείο με σακατεμένο ποδάρι.
Ασπρόμαυρη Ανταρκτική
Άβαταρ μέλους
PAOK_Antarctica
 
Δημοσιεύσεις: 15491
Εγγραφή: Τετ 11 Δεκ 2013, 17:13
Τοποθεσία: Νότιος Πόλος

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες

cron