Razvan Lucescu II

Συζήτηση για το έμψυχο υλικό της ομάδας

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 26 Απρ 2019, 00:54

Ειναι απο αυτες τις μερες που ουτε εγω δε μπορω να του προσαψω κατι. Αναμενομενη εμφανιση
Dimg4
 

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 26 Απρ 2019, 10:42

Κάκιστη εμφάνιση χθες η ομάδα. Μπορεί να φταίνε οι πανηγυρισμοί, μπορεί και το κλασικό στυλ Λουτσέσκου να διαλέγει παιχνίδια με τον πιο κυνικό τρόπο. Ελπίζω μόνο να μη χάσουμε από τα Γιάννενα και να παίξουμε στον τελικό όπως πέρυσι.

Ακόμα δεν τελείωσε τίποτα. :nairepaok:
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 26 Απρ 2019, 11:14

Καποια στιγμη σπανε και οι παραδοσεις(του να πετυχαινουμε συνεχως γκολ σε καθε αγωνα) και σε παιχνιδι 3 μερες μετα απο φιεστα ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ,με ολα τα συνεπακολουθα και με συντηρηση δυναμεων απο τραυματισμους-τιμωριες.
Καλυτερα που ηρθε σε παιχνιδι,που δεν στοιχησε απολυτως τιποτα,οσον αφορα στοχους.
Φανταστειτε να ερχοταν σε κανενα τελικο ισοπαλια χωρις γκολ(που κι αυτο δεν ειναι τιποτα πας παραταση και πεναλτι,αν δεν σκοραρεις κι εκει),τι γκρινια παλι θα ειχαμε.

Επομενος ΣΤΟΧΟΣ το ΑΗΤΗΤΟ,με ΝΙΚΗ ή εστω ΙΣΟΠΑΛΙΑ στα Γιαννινα.

Και μετα το ΚΥΠΕΛΛΟ.

:pano: :opaokara: :nairepaok:
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5505
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Παρ 26 Απρ 2019, 11:25

Ειναι τριτος πλεον σε νικες,προπονητης του ΠΑΟΚ,πισω απο Αναστασιαδη και Σανον(79)
με 67 νικες(μαζι με περσινη επι της αεχ).

Συνολο σε 91 αγωνες+(1 που δεν εγινε με γα@ρο) = 92

εχει 67 νικες(μαζι με αεχ)

12 ισοπαλιες

12 ηττες

στο γηπεδο.

Αν παρουμε και το 2ο ΝΤΑΜΠΛ,θα γινει μακραν ο πιο πετυχημενος προπονητης της ΠΑΟΚΑΡΑΣ μας,
μεχρι τον επομενο.

:pano: :opaokara: :nairepaok:
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5505
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 26 Απρ 2019, 12:20

Και αν δεν κάνω λάθος ο μόνος προπονητής που από την πρώτη του μέχρι την τελευταία του μέρα θα έχει μεγαλύτερο μπάτζετ από όλους τους αντιπάλους του. Ο μόνος προπονητής που έχει παίκτες στον πάγκο που τους αγοράσαμε 5 χαρτιά και παίκτες του εκατομμυρίου εκτός αποστολής. Σαφώς και το έργο του θα μείνει στην ιστορία, αλλά πρώτη φορά στην ιστορία προπονητής του ΠΑΟΚ δουλεύει κάτω από αυτές τις συνθήκες.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 26 Απρ 2019, 12:28

κατι θελεις να πεις εσυ τωρα αλλα δεν το λες..
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό charisiad » Παρ 26 Απρ 2019, 12:32

gika έγραψε:Και αν δεν κάνω λάθος ο μόνος προπονητής που από την πρώτη του μέχρι την τελευταία του μέρα θα έχει μεγαλύτερο μπάτζετ από όλους τους αντιπάλους του. Ο μόνος προπονητής που έχει παίκτες στον πάγκο που τους αγοράσαμε 5 χαρτιά και παίκτες του εκατομμυρίου εκτός αποστολής. Σαφώς και το έργο του θα μείνει στην ιστορία, αλλά πρώτη φορά στην ιστορία προπονητής του ΠΑΟΚ δουλεύει κάτω από αυτές τις συνθήκες.

Χωρίς μπάτζετ και έξω αγωνιστική προστασία (ξένοι διαιτητές) πρωτάθλημα δεν παίρνεις. Το μεγάλο μπάτζετ δεν μειώνει ούτε στο ελάχιστο το επίτευγμα του. 34 χρόνια είναι πάρα πολλά. Το βάρος που έφυγε ήταν τεράστιο. Ειδικά για εμάς τους 20ρηδες θα είναι ένα πρόσωπο που δεν θα το ξεχάσουμε ΠΟΤΈ.
charisiad
 
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Σάβ 29 Δεκ 2018, 15:13

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Παρ 26 Απρ 2019, 12:50

Χάχαχαχαχαχα ναι μάλλον θέλει να μην ψήλωσει πολύ ο Ραζβαν......

Στάλθηκε από το MI MAX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9781
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 26 Απρ 2019, 12:54

gika έγραψε:Και αν δεν κάνω λάθος ο μόνος προπονητής που από την πρώτη του μέχρι την τελευταία του μέρα θα έχει μεγαλύτερο μπάτζετ από όλους τους αντιπάλους του. Ο μόνος προπονητής που έχει παίκτες στον πάγκο που τους αγοράσαμε 5 χαρτιά και παίκτες του εκατομμυρίου εκτός αποστολής. Σαφώς και το έργο του θα μείνει στην ιστορία, αλλά πρώτη φορά στην ιστορία προπονητής του ΠΑΟΚ δουλεύει κάτω από αυτές τις συνθήκες.


Κι εγω δεν τον παω αλλα καπου υπαρχουν ορια και πρεπει να λες αυτα που αρμοζουν. Και επειδη αγορασες 5 χαρτια παικτη τι? συμβολαιο με εντεκαδα εχει?
Dimg4
 

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Παρ 26 Απρ 2019, 13:29

gika έγραψε:Και αν δεν κάνω λάθος ο μόνος προπονητής που από την πρώτη του μέχρι την τελευταία του μέρα θα έχει μεγαλύτερο μπάτζετ από όλους τους αντιπάλους του. Ο μόνος προπονητής που έχει παίκτες στον πάγκο που τους αγοράσαμε 5 χαρτιά και παίκτες του εκατομμυρίου εκτός αποστολής. Σαφώς και το έργο του θα μείνει στην ιστορία, αλλά πρώτη φορά στην ιστορία προπονητής του ΠΑΟΚ δουλεύει κάτω από αυτές τις συνθήκες.

Σαφως εχει το μεγαλυτερο μπατζετ αλλα και τη μεγαλυτερη πιεση.

Επισης πολλα λαθη οικονομικα στο μπατζετ δεν τα εκανε αυτος.
Π.χ. χατσεριντι-σουηδος δε ηταν επιλογες δικες του,οι οποιες ανεβασαν αρκετα το μπατζετ.

Καλως ή κακως για να επαιρνε ο ΠΑΟΚ στην ελλαδα το πρωταθλημα επρεπε να φτασει στο μπατζετ πανω απο ολους και το ξερουμε πολυ καλα.

Επισης ο λουτσεσκου εχει κατακτησει εντος γηπεδου 1 νταμπλ και ισως παει για το δευτερο.

Επισης θεωρω οτι καποιες εννοιες τις παιρνεις πολυ στα "ψιλα".
1)ομαδα
2)οικογενεια
3)αυταπαρνηση
4)αλληλεγγυη

Ειναι καποιες πολυ σημαντικες εννοιες σε ολα τα ομαδικα αθληματα ακομα και οχι σε αθληματα μονο.οποιος εχει λειτουργησει σαν ομαδα καταλαβαινει τι εννοω.

Η ομαδα λειτουργει σαν ομαδα και καθενας που δεν ταιριαζει στην κουλτουρα της,φευγει απο μονος του γιατι φαινεται παραταιρος.

Αυτα στον ΠΑΟΚ ειχαν να λειτουργησουν απο Σαντος.και στο βαθμο που λειτουργησαν επι Λουτσεσκου δε θεωρω πως ειχε φτασει επι Σαντος.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27827
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό renegade » Παρ 26 Απρ 2019, 14:03

Τι συζητάμε τώρα
Η αξία του λουτσεσκου είναι ότι οι παίκτες του θα πηδούσαν και από τον γκρεμό αν τους το ζητούσε.
Έτσι φτιάχνεις μεγάλη ομαδα
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14326
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό gika » Παρ 26 Απρ 2019, 15:42

O Λουτσέσκου είναι ένας καλός προπονητής. Ήταν σημαντικός κρίκος του πρωταθλήματος που ήρθε στην ομάδα μας μετά από 34 χρόνια και θα μείνει στην ιστορία για αυτό. Προσωπικά, αυτό που μου αρέσει πιο πολύ από όλα πάνω του είναι ότι δεν μασάει τα λόγια του και ότι λέει πάντα αυτό που πιστεύει κι ας τον κοροϊδεύει ένα ολόκληρο σύστημα.

Από εκεί και πέρα, όπως έχω πει ότι θα ήθελα ένα δεκάρι καλύτερο του Πέλκα για την εντεκάδα, έτσι έχω πει και ότι θέλω έναν καλύτερο προπονητή από τον Λουτσέσκου.

Έχει κάποιες αδυναμίες στην διαχείριση νέων παιχτών, στην διαχείριση τριών παιχνιδιών την εβδομάδα, στο να κρατάει τους αναπληρωματικούς παίκτες σε ρυθμό κοκ. Αν δεν είχε φύγει ο Πρίγιοβιτς, η ομάδα ακόμα θα έπαιζε το ίδιο προβλέψιμο ποδόσφαιρο. Νιώθω ότι η ομάδα δεν εξελίσσεται, αν δεν την αναγκάσουν οι συνθήκες να το κάνει.

Μπράβο του γι' αυτά που πέτυχε, αλλά θεωρώ πως υπάρχουν πολλοί προπονητές εκεί έξω που αν ήταν στα παπούτσια του Ράζβαν θα μπορούσαν να κάνουν ανάλογη πορεία.

Εν ολίγοις, έχοντας την ελπίδα να συνεχιστούν τα πρωταθλήματα, να κάνουμε αξιοπρεπείς ευρωπαϊκές πορείες και να βλέπω μια ομάδα καλύτερη μήνα με τον μήνα, θεωρώ ότι στο μέγεθος της ομάδας αξίζει ένας προπονητής από το πάνω ράφι.

Όπως λέμε ότι ο Κουλούρης παρ' ότι βγήκε πρώτος σκόρερ της Superleague δεν μπορεί να είναι ο βασικός μας φορ στο Champions League, έτσι πιστεύω ότι παρ' ότι ο Λουτσέσκου είναι ο καλύτερος προπονητής στην Ελλάδα, υπάρχουν πολύ καλύτερες διαθέσιμες επιλογές για το μέγεθος του πορτοφολιού μας εκεί έξω.

Αντιλαμβάνομαι ότι 9 στους 10 στο forum διαφωνούν και ειλικρινά δεν θέλω να μπω σε μια συζήτηση του γιατί πιστεύω ότι ο προπονητής δεν κάνει πριν τα 2 πιο κρίσιμα παιχνίδια της σεζόν. Σέβομαι και καταλαβαίνω όποιον θέλει τον Ράζβαν εδώ και του χρόνου, δεν κατάφερε και λίγα άλλωστε και τίμησε το σκουφί του όσο δεν πάει. Εγώ θέλω κάτι καλύτερο γιατί αυτό βλέπω να είναι το καλό της ομάδας.

Ας αφήσουμε αυτή την κουβέντα για τις 12/5.
Άβαταρ μέλους
gika
 
Δημοσιεύσεις: 17136
Εγγραφή: Δευτ 28 Ιαν 2008, 15:52
Τοποθεσία: Λονδίνο

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Παρ 26 Απρ 2019, 15:49

gika έγραψε:Από εκεί και πέρα, όπως έχω πει ότι θα ήθελα ένα δεκάρι καλύτερο του Πέλκα για την εντεκάδα, έτσι έχω πει και ότι θέλω έναν καλύτερο προπονητή από τον Λουτσέσκου.



Κι εγω αλλα για να ειμαστε δικαιοι την ευκαιρια του να μας οδηγησει στους ομιλους τσου λου αλλα και στο ριπιτ την κερδισε με το σπαθι του. Και στο λεει ανθρωπος που προτιμουσε τον στανογεβιτς :lol:
Dimg4
 

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Παρ 26 Απρ 2019, 16:09

gika έγραψε:Και αν δεν κάνω λάθος ο μόνος προπονητής που από την πρώτη του μέχρι την τελευταία του μέρα θα έχει μεγαλύτερο μπάτζετ από όλους τους αντιπάλους του. Ο μόνος προπονητής που έχει παίκτες στον πάγκο που τους αγοράσαμε 5 χαρτιά και παίκτες του εκατομμυρίου εκτός αποστολής. Σαφώς και το έργο του θα μείνει στην ιστορία, αλλά πρώτη φορά στην ιστορία προπονητής του ΠΑΟΚ δουλεύει κάτω από αυτές τις συνθήκες.


Ακόμα και φέτος, ο γαύρος είχε μεγαλύτερο μπάτζετ από εμάς, έστω και λίγο.
Για πέρσι δε, η διαφορά είναι χαώδης...
Βάση transfermarkt πάντα
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3514
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Razvan Lucescu II

Δημοσίευσηαπό barlow4 » Παρ 26 Απρ 2019, 16:51

Σεβαστή η δεύτερη άποψη σου Γκίκα.οχι η πρώτη.η πρώτη ήταν ένας μελανζέ τρόπος να μειώσεις χωρίς λόγο έναν προπονητή που δε σου κάνει.κ το δεύτερο τοστ ήταν ο λόγος που δε σου κάνει.
Κ ο γκουαρντιολα να έρθει, με Σαββίδη πάλι μπάτζετ θα έχει.αν πάρει πρωτάθλημα αήττητος δεν πιστεύω να πεις ναι μεν αλλά.
Το να μην του αρέσει κάποιου ο λουτσεσκου είναι σεβαστό.ο τρόπος εκνευρίζει. που προσπαθούμε να του χρεώσουμε μη μετρήσιμες εκτιμήσεις απλά επειδή δεν τον πάμε.κ πίστεψέ με κ εγώ δεν τον πάω σαν τύπο.αλλα του βγάζω το καπέλο για το κατόρθωμα του.κ του αξίζει κ με το παραπάνω να μείνει για να προσπαθήσει να διαψεύσει κ τους τελευταίους.
Άβαταρ μέλους
barlow4
 
Δημοσιεύσεις: 10018
Εγγραφή: Παρ 04 Ιούλ 2008, 14:40

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Roster

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες