ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Basket League και όλων των παραλειπομένων...

Mvp

Χατσερ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκος
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αθηναίου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τεπιτς
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Κονιαρης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Γκαρετ
7
41%
Χρυσικοπουλος
9
53%
Μαργαριτης
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Μορειρα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Σχιζας
1
6%
Παπαντωνίου
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 17

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Σάβ 20 Οκτ 2018, 19:50

2 ψήφους ο Γκάρετ και καμία ο Λίνο!
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 89219
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ABOLEYTOI » Σάβ 20 Οκτ 2018, 19:58

Τα είπες όλα.
Φάνηκε πόσο κομβικος είναι
Από όλα τα σημεία
μου αρέσει η τελεία.
Άβαταρ μέλους
ABOLEYTOI
 
Δημοσιεύσεις: 8365
Εγγραφή: Σάβ 14 Μαρ 2009, 23:54

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό john4serres » Σάβ 20 Οκτ 2018, 20:35

Μπράβο στην ομάδα, 25αρα ψυχολογίας.
supporters - not customers
Άβαταρ μέλους
john4serres
 
Δημοσιεύσεις: 29781
Εγγραφή: Σάβ 07 Φεβ 2009, 12:00

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό DimitrisS » Σάβ 20 Οκτ 2018, 21:12

Mπραβο στην ομαδα.

Γενικα λιγο αναρχο παιχνιδι και απο τις δυο ομαδες.

Οταν εχεις στην περιφερεια ομως τετοια ποιοτητα στο τελειωμα των φασεων, και πολυ καλους τους Λινο και Γκαρετ ουτε ο Προμηθεας ουτε κανεις περα των δυο, μπορουν να σε κοντραρουν.

Που ειναι η καψουρα μου ο POPE??
Άβαταρ μέλους
DimitrisS
 
Δημοσιεύσεις: 7403
Εγγραφή: Πέμ 29 Οκτ 2015, 18:42

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Σάβ 20 Οκτ 2018, 22:29

2 κουβεντες μονο

animal basket

:lol: :lol:
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Σάβ 20 Οκτ 2018, 22:32

λοιπόν ελπίζω ο Πόουπ απλά να έπρεπε να πάρει το μήνυμα σήμερα και να μην σημαίνει αυτό ότι πακετάρει για άλλες πολιτείες...
βέβαια, έχεις οκτώ ξένους για έξι θέσεις, χαμός και μεγάλος ανταγωνισμός...
πάντα κάποιος θα είναι κτυπημένος, αλλά κι έτσι κάποιος θα πρέπει να μένει εκτός αγώνα...
ο δε Παπαντωνίου που εμένα με πείθει με αυτά τα δεδομένα δεν χωράει δωδεκάδα... που έχουμε φτάσει ρε...
να έχουμε παίκτες να καλύψουν κάθε απουσία ....
δεν το χω ξανανιώσει αυτό...

επίσης η ενέργεια που είδα στα δυο τελευταία ματς δεν έχει καμία σχέση με ότι θυμάμαι στο παλατάκι...

ας ελπίσουμε στα καλύτερα...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας,20/10,18:00,ΕΡΤ2

Δημοσίευσηαπό MANIAKOS » Σάβ 20 Οκτ 2018, 23:11

ΑποστόληςΑ έγραψε:Μακάρι να κρατήσουμε το Χ.
(MANIAKOS Ν ο 2)

:mrgreen:
Άβαταρ μέλους
MANIAKOS
 
Δημοσιεύσεις: 33752
Εγγραφή: Τετ 25 Ιουν 2008, 21:34

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Κυρ 21 Οκτ 2018, 10:53

Επιβλητική νίκη, με μπόλικη ουσία, επειδή ήταν κατά του ενός απ τους 2-3 συνδιεκδικητές μας για την 3η θέση... :|
hellrider έγραψε:Πολυ σημαντικη νικη και για ψυχολογικους λογους αλλα και η διαφορα παρα πολυ σημαντικη!
Ο Προμηθεας δεν μου αρεσε για αλλη μια φορα.......ο γκικας παιζει εντελως ξενερωμενος!

Οσον αφορα εμας......τα γκαρντ μας πολυ αστοχα μεχρι να ανεβει η διαφορα και να τους φυγει το αγχος!
Ο Γκαρετ εκανε μεγαλο παιχνιδι σε αμυνα κυριως αλλα και σε ριμπαουντ......με αυτον μεσα γεμιζει η ρακετα και οι αντιπαλοι τρεμουν!
Ο Χρυσικοπουλος δευτερο συνεχομενο ματς που ειναι εξαιρετικος επιθετικα......στην αμυνα εχει το προβλημα αλλα αν ειναι να παιζει ετσι επιθετικα.......
Ο ΒΑΓΓΕΛΑΡΑΣ θεωρω οτι δεν εχει παιξει καλα μεχρι στιγμης,δειχνει πολυ βαρυς και εξω απο τα συνηθισμενα του οπως και ο χατσερ δεν μου αρεσει μεχρι στιγμης.
Δεν μου αρεσε που δεν επαιξε ουτε δευτερολεπτο ο Ποουπ.....αν δεν σημαινει κατι αυτο τοτε ειναι λαθος ειδικα το διαστημα που ο Τσαιρελης εκανε παρτυ με ανιπαλους τον Λινο και τον ΒΑΓΓΕΛΑΡΑ!
Σε ολο το ματς ελεγα "ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΑΘΗΝΑΙΟΥ ΚΑΙ ΤΕΠΙΤΣ"!!!
Τουλαχιστον ο Αθηναιου λυθηκε στο τελος και τα χωσε αποδεικνυοντας οτι αν βρει αυτος το χερι του θα κλαψουν μανουλες!
Το ματς παντως το κρατησαν οι Χρυσικοπουλος και Γκαρετ και την διαφορα την πηραν στο τελος τα γκαρντ μας που σαν να απελευθρωθηκαν απο το αγχος!

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΟΚΑΡΑ...ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ!

Συντάσσομαι, πλην της παρατήρησης για τον Χάτσερ, που έδειξε αρκετά πιο "αεράτος" από προηγούμενα ματς...
Το ζητούμενο είναι να βρουν χημεία, σαν δίδυμο, με τον Γκος, κάτι που υπάρχει περισσότερο στο Γκος-Κόνιαρης...

kataramenos5 έγραψε:2 κουβεντες μονο

animal basket

:lol: :lol:

+ 1 και +4 (σύνολο 5) από μένα...
Ο Pope κράτησε το αλάθητο... :D :opaokara:

:nairepaok:

Υ.Γ. Πάλι πολλά, αδικαιολόγητα-αχρείαστα νεύρα απ τον κόουτς... :evil:

Υ.Γ. 2...Κοράκια Γ@ΜΙΕΣΤΕ πατόκορφα ρε μ**νόπανα!!!! :x :redcard:

Υ.Γ. 3...Γι@τρά, προπονητής δεν θα γίνεις ποτέ, όσο κι αν χτυπιέσαι στον πάγκο, βρε θερμοσίφωνο με πόδια... :twisted:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό seaman » Κυρ 21 Οκτ 2018, 11:01

Χρειαζόμαστε και Γκος και Χάτσερ?
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hellrider » Κυρ 21 Οκτ 2018, 13:15

Θα μας τρελλανει ο κοουτς φετος......καταρχην ειπε οτι τον τζοουνς τον περιμενουν σε 10 μερες να επιστρεψει....ο τεπιτς υπεγραψε μεχρι το τελος της σεζον.....επισης για τον Ποουπ ειπε οτι δεν χωρεσε στο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ματς επειδη ο Χρυσικοπουλος ηταν εξαιρετικος.....και για τον Παπαντωνιου οτι παραμενει στην ομαδα ως κανονικο μελος της!

Δηλ. με αυτα ως δεδομενα θα εχουμε 7 ξενους (μην υπολογιζοντας τον ουιλιαμς) και 10 γκαρντ(μαζι με τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ)!
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό palok » Δευτ 22 Οκτ 2018, 08:52

μπράβο στην ομάδα και στον ΚΟΟΥΤΣ. Τον έχω καταλάβει από πέρυσι, για αυτό θα είμαι προσεκτικός φέτος στην κριτική μου. Έτσι λειτουργεί, έτσι θα πορευτούμε. Εδώ ο τεράστιος Σούλης του ειπαν να παίξει uptempo και μετά από 7 φιλικά το γύρισε στον καλαματιανό με τον άλλονα τον παρδαλό κατσίκι που του χανε φέρει στον άσσο. Έτσι και ο παπαλούτσος. Είδε,έφριξε και αρχίζει να τα αλλάζει. Ναι πρέπει να δεί για να φρίξει, αλλιώς δεν μπορεί. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ. Δε χρειαζόμαστε άλλο δείγμα για να το καταλάβουμε. Και η αλήθεια είναι οτι σε αυτό έχουν μεγάλη ευθύνη οι υπόλοιποι του αγωνιστικού-μετεγραφικού που είναι χρόνια στην ομάδα: δεν θα έπρεπε ο ΠΑΟΚ να κάνει τέτοια λάθη μετά από τόσα χρόνια. Και ειδικα΄τώρα που φαίνεται οτι υπάρχουνε και φράγκα (?).

τί αλλαξαμε λοιπόν? έξω ο pope. βασική αλλαγή. όχι μόνο δεν είχαμε 4 (ή είχαμε για 2-3 καλές επιθέσεις) αλλά αυτός χάλαγε (έως τώρα το παλικάρι, μην παρεξηγηθώ) την επίθεσή μας (και στην άμυνα προφανώς χανόταν πάντα αλλά αυτό είναι πιο λογικό για rookie). Xαλασμένες αποστάσεις, κακή χρήση των χώρων, μπουρδούκλωμα που μας οδηγούσε σε επιθέσεις χωρίς ελεύθερο σουτ σχεδόν ποτέ. Συνάμα η παρουσία ενός (κακού το σάββατο επιθετικά) παίκτη όπως ο Τέπιτς που ξέρει απέξω και ανακατωτά να παίζει σωστό μπάσκετ (και επίσης δεν μπορεί ο αντίπαλος να τον αφήσει ελεύθερο όσο και να τον προκαλέί το 20% στα τρίποντα) έφεραν τα πράγματα σε μια σειρά. Στη θέση του pope ο εκπληκτικός Λίνος και κλειδι του αγώνα ο garett ο οποίος έκανε 3400 screen χωρίς καν να χρειαστεί να rollάρει ούτε once. Άτιμο μπασκετάκι πόσο μεγάλο άθλημα είσαι! Δεν είναι κακός παίκτης ο Moreira, το αντίθετο, αλλά έτσι όπως παίζει πρέπει να είναι Πολύ effective στα σουτ του για να δίνει + στην ομάδα. Πάντως τον είδα καλά στον πάγκο, τον είδα να πανηγυρίζει, να ενθουσιάζεται, δείγμα (νομίζω) οτι δεν είναι ο κλασσικός αμερικανός (ας πούμε αμερικανός) που παλεύει μόνο για τα νούμερά του. Εννοείται οτι μπορεί να παίξει ΚΑΙ άμυνα, ειδικά αν προσέξει το σώμα του στον αέρα και τα εύκολα φάουλ. Κάτι δλδ που κάνει σχεδόν άριστα ο garett.

στα guards συνεχίζει αυτή η προβληματική χημεία (γελάω όταν το γράφω αυτό) αλλά ΟΚ όταν θα μπαίνουν όλα (και ο αντίπαλος θα είναι εκνευριστικά άστοχος) θα έχει 25αρες για πλάκα. Θα προτιμούσα έναν πιο δημιουργικό χάτσερ αλλά ίσως και αυτός σιγά-σιγά (με τον goss να είναι καλά) να αντιληφθεί οτι απλά τον θέλουμε για το ελεύθερο τρίποντο και το off the ball καλό του σουτάκι.

θεωρώ (τελείως στο μυαλό μου) οτι ο συμπαθέστατος Pope έχει τελειώσει και ο Jones θα πάρει χρόνο ανάμεσα στο 3 και το 4 σε small ball σχήματα. Ξαναλέω προσωπική εκτίμηση αποκωδικοποιώντας τον κόοουτς.

Μπράβο σε όλους! Πάμε για το διπλό στο Ισραήλ. Μην ξεχνιόμαστε η Ευρώπη (και το Κύπελλο) μας καίνε!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό kataramenos5 » Δευτ 22 Οκτ 2018, 08:59

Δε ξερω εγω με αυτον τον Garret εχω παθει πλακα.Ερωτας μιλαμε.Ισως βεβαια να φταιει και η στερηση τοσων χρονων αν αναλογιστουμε τι εχει περασει απο κει.


ΥΓ Το σηματικοτερο δε το ανεφερε κανεις.Χασαμε την Ιωαννα :(
ΣΗΚΩΘΕΙΤΕΕΕ
Άβαταρ μέλους
kataramenos5
 
Δημοσιεύσεις: 26522
Εγγραφή: Δευτ 04 Οκτ 2010, 08:50

Re: ΠΑΟΚ-Προμηθέας 81-56 MVP Σχόλια & Παρελειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sn0ufel4 » Δευτ 22 Οκτ 2018, 09:36

Τέλος και από εδώ....
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς: «Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;» Πολέμα!
«Ασκητική»
Some folk we never forget... some kind we never forgive...havent seen the back of us yet...we will fight as long as we live
Many places i have been....many sorrows i have seen...
îdô Nidir nênâkham Bârî'n Katharâd
Άβαταρ μέλους
sn0ufel4
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 10115
Εγγραφή: Πέμ 12 Δεκ 2013, 16:19

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Basket League

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες