Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

MVP ΠΑ.Ο.Κ. - αεχ

Πασχαλάκης
2
1%
Matos
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Varela
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Ccrespo
32
18%
Vieirinha
1
1%
Mauricio
22
13%
Canas
2
1%
Πέλκας
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Λημνιός
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Biseswar
17
10%
Prijovic
96
55%
Jaba
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
El Kaddouri
1
1%
Pontus
3
2%
 
Σύνολο ψήφων : 176

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:44

hasio_john έγραψε:Αν ο κάβουρας της αεχ είχε δώσει λίγα λεφτά και είχε πάρει 1-2 παίχτες κλάσης Πρίγιο, τώρα μπορεί να κλαίγαμε όλοι μαζί και να μαμιόμασταν όμορφα στο φόρουμ για το πως και γιατί.

Και αν εμείς είχαμε πάρει το aggresive 6ρι που χρειαζόμασταν τώρα θα είμασταν στους ομίλους Ch.L.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:45

Πείτε μου κάτι ρε παιδιά, πόσα γκολ έχει ο Πριγοβιτς στον ΠΑΟΚ και πόσες συμμετοχές σε Ελλάδα ο λιβάδια να δω κάτι

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:45

Παιδια οι τυποι εχουν παρει ντοκτορα στο πως να χτυπας στο οριο.
Ολα τους τα φαουλ ειναι στο οριο της κιτρινης.
Τελειωσανε αυτο το ματς με μολις 1ή2 κιτρινες.

Και εχουν κλωτσησει πανω απο 10 φορες.Προφανως δεν ειναι ολα καρτες αλλα οταν η μια ομαδα θελει να παιξει μπαλα και ο αλλος βαραει χωρις να τιμωρειται, αυτο συμβαινει.

Στα χαφ ο μαουριτσιο ηταν αψογος, ο κανιας κακιστος.

Απο τρεξιματα ειχαμε θεμα και πρεπει να το βελτιωσουμε.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό teo4giannitsa » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:45

Ποιος ψηφησε Βερνμπλουμ ρε :mrgreen:
Τζαλμόσκυλο
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
teo4giannitsa
 
Δημοσιεύσεις: 1708
Εγγραφή: Δευτ 18 Ιούλ 2011, 19:18

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:46

hasio_john έγραψε:Βρε συ Skalon, 2 δοκάρια είχαν! Τι δεν θα έβαζαν μέχρι αύριο γκολ.

Εσύ το δοκάρι το βλέπεις σαν ατυχία τους που δεν μπήκε γκολ, εγώ το βλέπω σαν τύχη, που δεν βγήκε άουτ.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90100
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό pilotos » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:47

ΑποστόληςΑ έγραψε:
hasio_john έγραψε:Βρε συ Skalon, 2 δοκάρια είχαν! Τι δεν θα έβαζαν μέχρι αύριο γκολ.

Εσύ το δοκάρι το βλέπεις σαν ατυχία τους που δεν μπήκε γκολ, εγώ το βλέπω σαν τύχη, που δεν βγήκε άουτ.
Συμφωνώ με τον κύριο Απόστολο!!!
Σουτ από το πουθενά μπας και....

SM-G965F
ΠΑΟΚ, απλά η μεγαλύτερη ομάδα του Βυζαντίου...
Άβαταρ μέλους
pilotos
 
Δημοσιεύσεις: 21013
Εγγραφή: Σάβ 04 Οκτ 2008, 23:42

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:47

Μέτριος ΠΑΟΚ. Καλύτερες του αναμενομένου οι απατεώνισσες. Κρατάω σαφώς το τρίποντο. Τον MVP για μένα Χ.Α.Κρέσπουρο. Εκπληκτικός. Ο Πρίγιο πιτσίλισε δις, δε χρειάζεται να σχολιάσω κάτι περαιτέρω. Ο Ζαμπά με εκνεύρισε, αχρείαστα επιπόλαιος. Περίμενα κάτι σαφώς καλύτερο. Ο Κάνιας στο β ημίχρονο πολύ καλός. Ο Μαουρίσιο ήταν η δεύτερη επιλογή μου για MVP. Εξαιρετικός. Βαρέλα έτσι κι έτσι. Δεν μπορώ να πω ότι διέκρινα κάτι αξιομνημόνευτο σήμερα. Βιειρίνια σαφώς πολυ καλύτερος από αυτό που περίμενα. Ευχάριστη έκπληξη απόψε. Ο Μπίσεσβαρ δε μου άρεσε. Δε θυμάμαι να έκανε μια καλή επιλογή την κρίσιμη στιγμή της τελικής πάσας. Λημνιός μετριότατος. Πέλκας μια από τα ίδια. Πρέπει να αρχίσει να σκέφτεται πιο ορθολογικά σε κάποιες στιγμές. Έχει αρχίσει να με κουράζει αυτό με την εφόρμηση που επιχειρεί ανάμεσα σε 3 και 4 παίχτες λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή του αντιπάλου. Ο Πασχαλάκης δε μου άρεσε σε 2-3 περιπτώσεις με κάτι γροθιές στην μπάλα - στρώσιμο "βούτυρο" στις φωτοτυπίες. Ο Μάτος σήμερα ήταν καλός. Πραγματικά καλός. Μετά από αρκετό καιρό. Με την πολύ ωραία σέντρα στο δεύτερο τεμάχιο.

Η διαιτησία κατ' εμέ κακή. Τουλάχιστον 3 χαρισμένες κάρτες στις τάνες. Η κάρτα στον Μαουρίσιο κακόγουστο ανέκδοτο. Η δε ανακοπή του Πέκλα με φάουλ λίγο πριν αγγίξουμε το 2-0 ήδη από το α ημίχρονο κωμική. Μακάρι να τύχουμε τέτοιας ασυλίας κι εμείς την επόμενη αγωνιστική. :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από navigator11 και Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό back in black » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:48

Κρατάμε τους βαθμούς με εμφάνιση που δεν ήταν αυτή που περιμέναμε όλοι. Στις αρχιδ@ρες μας τι πιστεύουνε Σπυροπουλοουζουνίδηδες!!! Πρίγιο μαγικά τελειώματα. Προχωράμε και δεν τους βλέπουμε.
ΥΓΑυτό που δεν μπορώ να εξηγήσω και δεν μιλάω για σήμερα, είναι η σχετική ευκολία με την οποία δεχόμαστε φάσεις όταν πέρσι όλοι φτύναν αίμα για να φτιάξουν φάση απέναντι μας . Η ίδια ομάδα είναι, τι στον πο@τσο φταίει;
The game is about glory
Άβαταρ μέλους
back in black
 
Δημοσιεύσεις: 2200
Εγγραφή: Πέμ 18 Δεκ 2014, 20:14

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:49

hasio_john έγραψε:ΚΑΘΟΛΟΥ πλάκα δεν κάνω Σούρμε, δεν καταλαβαίνω που διαφωνείς!
Σήμερα ήμασταν μέτριοι προς κακοί (όπως λέει και ο Ρειν για τα στάνταρ μας πλέον).
Το κοράκι γαμήθηκε, το είπαμε αυτό. Δεν διαφωνεί κανείς!
Αλλά σήμερα εσένα σ' άρεσε ο ΠΑΟΚ?
Δεν καταλαβαίνω το ... πλάκα κάνεις! Μήπως εσύ κάνεις πλάκα τελικά????

Για ποιο χ μιλας???και δικαιο αποτελεσμα...

Προφανως και δεν μ αρεσε ο ΠΑΟΚ αλλα οταν εμεις παιζουμε μπαλα και ο αλλος καρατε και δεν τιμωρειται προφανως και εκτος ρυθμου θα βγεις και κενα θα εχεις και λαθη.

Στη φαση που βγαινουμε στο 89-90 σχεδον μονοι και δινει φαουλ στο μαουριτσιο , πες μου που το ειδε...
Ο μανταλος την εχωσε στο ματος και ειναι δευτερη κιτρινη??

Ο σιμοες δεν πηρε καρτα???

Παμε καλα??

Και σε ολα αυτα ΝΑΙ ο ΠΑΟΚ δεν ηταν καλος.
Αν ηταν δικαιη και η διαιτησια θα χε 2-3 καρτουλες στο πρωτο και θα επαιζαν σαν κοτες,αλλα τους αφησε στο σκληρο παιχνιδι και τους κρατησε στο ματς.
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27850
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό joshua » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:50

Αρχικα ας σταθουμε και ας χαρουμε την νικη γιατι ηταν ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ.Ενδεχωμενη απωλεια θα μπορουσε να καταστρεψει την χρονια απο τον Σεπτεμβρη.Στη συνεχεια βεβαια θα πρεπει ο προπονητης να δει πολλες φορες το παιχνιδι για να καταλαβει γιατι δωσαμε τοοοοοσες πολλες φασεις χωρις καποιος να μπορει να διακρινει καποιον που υστερησε σημαντικα.Αφηνουμε τον τελευταιο καιρο γενικα πολλα κενα και ειδικα στα ακρα.Τοσο με την Τσελσι οσο και με την αεκ δεν θυμαμαι ποσες φορες ειδα πλαγιους να εχουν αεροδιαδρομο και να δημιουργουν ανισοσσοροπιες στην αμυνα.Ειναι σκασμενα τα πλαγια μπακ? Δεν δινουν σωστες βοηθειες τα εξτρεμ? Προβλημα φυσικης καταστασης? Ειλικρινα δεν ξερω,πρωτη φορα παντως ειδα ελληνικη ομαδα στην τουμπα να δημιουργει τοσες επικυνδινες καταστασεις.Επιπλεον υπηρξαν πολλες φορες που βγηκαμε μπροστα με εξαιρετικες προυποθεσεις αλλα δεν καταφεραμε να πατησουμε περιοχη αν και εδω βασικος υπευθυνος υπηρχε και ηταν ο Πελκας.Τελος δεν μπορω να μην προσκυνησω αυτη την τεραστια παικτουρα που λεγεταια Κρεσπο.Πραγματικα υποκλινομαι...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
 
Δημοσιεύσεις: 24081
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Caballo Viejo » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:51

teo4giannitsa έγραψε:Ποιος ψηφησε Βερνμπλουμ ρε :mrgreen:

3 ψήφους μέχρι τώρα πήρε. Ο ένας είμαι εγώ.
Άβαταρ μέλους
Caballo Viejo
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ 07 Αύγ 2009, 15:28
Τοποθεσία: Paokoslovakia

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό navigator11 » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:53

Μην την ψάχνεις σούρμε. Ο κομπίνης πέρυσι, μέχρι την επίμαχη φάση, χειρότερη διαιτησία δε νομίζω ότι είχε κάνει.
Τις φυλακές και τα τρελοκομεία γεμίσαμε και δε χωράμε άλλο πια. Νόημα στη ζωή μας δίνουν μόνο τα 4 σου γράμματα!!!
Άβαταρ μέλους
navigator11
 
Δημοσιεύσεις: 17973
Εγγραφή: Δευτ 25 Μάιος 2009, 09:35

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό panpangr77 » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:53

Θέλω να πιστεύω πως είμαστε κακοί για δύο λόγους,άγχος και καταπόνηση.Ο Πελκας κακός λάθος επιλογές μονιμα,Πασχαλακης δεν ξέρω γιατί δεν μπλοκάρει την μπάλα ,δεν ξέρω γιατί δεν πήραμε ένα χαφ σαν τον Μαουρίτσιο. Από εκεί και πέρα έχω πολύ καλύτερους παίκτες και κέρδισα.
panpangr77
 
Δημοσιεύσεις: 6904
Εγγραφή: Πέμ 30 Ιαν 2014, 12:55
Τοποθεσία: ΤΖΙΤΖΙΦΙΕΣ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό hasio_john » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:54

sourmenetes έγραψε:
hasio_john έγραψε:ΚΑΘΟΛΟΥ πλάκα δεν κάνω Σούρμε, δεν καταλαβαίνω που διαφωνείς!
Σήμερα ήμασταν μέτριοι προς κακοί (όπως λέει και ο Ρειν για τα στάνταρ μας πλέον).
Το κοράκι γαμήθηκε, το είπαμε αυτό. Δεν διαφωνεί κανείς!
Αλλά σήμερα εσένα σ' άρεσε ο ΠΑΟΚ?
Δεν καταλαβαίνω το ... πλάκα κάνεις! Μήπως εσύ κάνεις πλάκα τελικά????

Για ποιο χ μιλας???και δικαιο αποτελεσμα...

Προφανως και δεν μ αρεσε ο ΠΑΟΚ αλλα οταν εμεις παιζουμε μπαλα και ο αλλος καρατε και δεν τιμωρειται προφανως και εκτος ρυθμου θα βγεις και κενα θα εχεις και λαθη.

Στη φαση που βγαινουμε στο 89-90 σχεδον μονοι και δινει φαουλ στο μαουριτσιο , πες μου που το ειδε...
Ο μανταλος την εχωσε στο ματος και ειναι δευτερη κιτρινη??

Ο σιμοες δεν πηρε καρτα???

Παμε καλα??

Και σε ολα αυτα ΝΑΙ ο ΠΑΟΚ δεν ηταν καλος.
Αν ηταν δικαιη και η διαιτησια θα χε 2-3 καρτουλες στο πρωτο και θα επαιζαν σαν κοτες,αλλα τους αφησε στο σκληρο παιχνιδι και τους κρατησε στο ματς.


Ρε συ Σουρμ ..., βασικά δεν κατάλαβα που διαφωνούμε!
Επίσης ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΕΓΡΑΨΑ ΓΙΑ ΔΙΚΑΙΟ Χ! :o :shock:
Μάλλον τα μπέρδεψες και είδες άλλο σχόλιο. ;)
Πάμε παρακάτω...

Και για να μην ξεχνιόμαστε! :mrgreen:

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από hasio_john και Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Μέρα χωρίς χαμόγελο, μέρα χωρίς ελπίδα,
σε κάνει και μαζεύεσαι, σαν να 'χει καταιγίδα
Άβαταρ μέλους
hasio_john
 
Δημοσιεύσεις: 9541
Εγγραφή: Σάβ 13 Δεκ 2008, 21:16
Τοποθεσία: ΧΑΝΙΑ

Re: Π.Α.Ο.Κ. - αεΚλεφτών 2-0 MVP, σχόλια & παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό tolis01 » Κυρ 23 Σεπ 2018, 21:55

Τα ψιλοείπατε ολα.
Θα ήθελα να είχαμε και 2η ψήφο να τη ρίξω στο βιονικό Κρέσπουρα.
Τυχεροί/άτυχοι, η Κούλα παντα με τέτοια σουτ απελπισίας. Λες και περσυ στο ΟΑΚΑ που νας πήρε 1-0 κι εμείς είχαμε τις ευκαιρίες μετά το 70, ηταν καλυτερη.

Πιο πολυ σπάστηκα με εμάς :
1.μετά το 80´ που παίζαμε αστεία σα να είχε τελειώσει.
2. μετά το 2-0 που κάναμε ό,τι νά’ναι σουτ.

Εντάξει ο Ζαμπα άπειρος, ο Καντουρι που ακροβολίστηκε..
Ο Μαουρίσιο αν εχει σε στοιχειωδώς καλούτσικη μέρα τους δίπλα του θα απελευθερωθεί και θα δούμε παπάδες.

Θέλω να πιστεύω η ομάδα είχε άγχος να βγάλει χωρις απώλειες (και χωρις να ξεφτιλιστεί με Τσέλσι) το πρωτάθλημα μέχρι εδω και πλέον θα δούμε τον ΠΑΟΚ του καλοκαιριού ξανά. Θα πάρουν κι ανάσες βασικά γρανάζια.
Λοιπὴ δ' ἐστὶ τῆς Εὐρώπης ἥ τε Μακεδονία καὶ τῆς Θρᾴκης τὰ συνεχῆ [ τα]ύτῃ μέχρι Βυζαντίου καὶ ἡ Ἑλλὰς καὶ αἱ προσεχεῖς νῆσοι.Ἔστι μὲν οὖν Ἑλλὰς καὶ ἡ Μακεδονία· ... Εἶτα μετ' ὀλίγα μέμνηται Κυψέλων καὶ τοῦ Ἕβρου ποταμοῦ.Καταγράφει δὲ καί τι σχῆμα παραλληλόγραμμον,ἐν ᾧ ἡ σύμπασα Μακεδονία ἐστίν.
Άβαταρ μέλους
tolis01
 
Δημοσιεύσεις: 6107
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 14:22
Τοποθεσία: Franconia

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες