Mario Branco

Σχόλια γιά την Διοίκηση της ΠΑΕ και όλα τα σχετικά...

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό kotsidas9 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 01:16

Τραγικές επιλογές στον προπονητή και τις μεταγραφές.
Βέβαια, εσύ παραιτήθηκες, αλλά μετά σε ποιον θα τα ρίχναμε?
Someday, I promise you, they will all watch as I change the world.
Άβαταρ μέλους
kotsidas9
 
Δημοσιεύσεις: 518
Εγγραφή: Σάβ 23 Αύγ 2008, 13:02
Τοποθεσία: Κατερινη

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό boogeyman77 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 05:55

Πάρε τον έτερο Πορτογάλο αγκαζέ και πηγαίνετε στην Πορτογαλία να καταστρέψετε καμμιά Ολανενσε.Δρομο από τα όνειρα μας
When The Going Gets Tough,The Tough Get Going.
boogeyman77
 
Δημοσιεύσεις: 4945
Εγγραφή: Σάβ 20 Ιαν 2018, 14:15
Τοποθεσία: Σαμοθράκη

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Kevin » Δευτ 24 Φεβ 2020, 07:55

Ανύπαρκτος όσο καιρό είναι στην ομάδα με ελάχιστη προσφορά. Καλό θα ήταν να πάρει μαζί του και τον... Μουρίνιο των φτωχών που μας κουβάλησε φεύγοντας.
Άβαταρ μέλους
Kevin
 
Δημοσιεύσεις: 1000
Εγγραφή: Κυρ 23 Μαρ 2008, 12:48
Τοποθεσία: Βερολίνο

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό giwrgos04dex » Δευτ 24 Φεβ 2020, 08:17

Έχουμε ΤΔ;
ΠΑΟΚ ΚΑΤΙ ΜΑΓΙΚΟ. .
Άβαταρ μέλους
giwrgos04dex
 
Δημοσιεύσεις: 1724
Εγγραφή: Τρί 27 Φεβ 2018, 00:30

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό jibbie » Δευτ 24 Φεβ 2020, 08:32

Μαριο, τωρα που η αγορα ειναι ηρεμη, πηγαινε παρε μια μεγαλη βαλιτσα στις εκπτωσεις, και μαζεψε τα πραγματακια σου. αντε ταγουε.

ειτε δεν κανεις τις επιλογες οποτε δεν υπαρχει λογος να σαι εδω, ειτε τις κανεις τις επιλογες οποτε ενας λογος παραπανω για να παρεις την πρωτη πτηση για να φας κανα μπακαλιαρακι.
Άβαταρ μέλους
jibbie
 
Δημοσιεύσεις: 5956
Εγγραφή: Τρί 12 Φεβ 2008, 00:41
Τοποθεσία: Hackney,London

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Δευτ 24 Φεβ 2020, 12:01

Επιλογή προπονητή απαράδεκτη και με κόστος ασύλληπτο!

Στους παίκτες ντεμί ντεμί, ο Αγκούστο πχ είναι ενα μετριότατο και αργό χαφ που δεν μπόρεσε να επιβληθεί στα χαφ της Λάρισας, το ότι έχει καλό σουτ δε μου λέιε κάτι ,ο δεξιός μπακ που έφερε για το επίπεδο μας είναι αστείος, ίσως στον Ατρόμητο να έκανε καριέρα, ο Ινγκι και ο Μίσιτς απ την άλλη πολύ καλές επιλογές.

Αλλά πάντα σε βαραίνει το θέμα του προπονητή, η πιο κομβική και σημαντική σου επιλογή ήταν ΤΡΑΓΙΚΗ
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2477
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό dimitris88 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 12:33

pisakaipoupoula έγραψε:Επιλογή προπονητή απαράδεκτη και με κόστος ασύλληπτο!

Στους παίκτες ντεμί ντεμί, ο Αγκούστο πχ είναι ενα μετριότατο και αργό χαφ που δεν μπόρεσε να επιβληθεί στα χαφ της Λάρισας, το ότι έχει καλό σουτ δε μου λέιε κάτι ,ο δεξιός μπακ που έφερε για το επίπεδο μας είναι αστείος, ίσως στον Ατρόμητο να έκανε καριέρα, ο Ινγκι και ο Μίσιτς απ την άλλη πολύ καλές επιλογές.

Αλλά πάντα σε βαραίνει το θέμα του προπονητή, η πιο κομβική και σημαντική σου επιλογή ήταν ΤΡΑΓΙΚΗ


είσαι σίγουρος ότι ήταν επιλογή του; εγώ ξέρω ότι ήταν πρόταση του Σάντος (μέσω του καναλιού Βρύζα που τον συμβουλεύεται μόνιμα ο Ιβάν) απλά ο Μπράνκο ήταν αυτός που έκανε τη διαπραγμάτευση με τον Αμπέλ για το συμβόλαιο και τη Μπράνκα. Επίσης ο Ίγκασον δεν είναι δική του επιλογή αλλά της οικογένειας Σαββίδη που για τα λεφτά που πλήρωσε είναι μέτρια επιλογή. Με 4εκ αγορά δεν παίρνεις παίκτη που δεν μπορεί να δώσει σωστή πάσα στο μισό μέτρο και διώχνει όπου να 'ναι και όπως να ΄ναι και είναι καλός μόνο στο ψηλό παιχνίδι. Ούτε ο Αουγκούστο ήταν δική του επιλογή αλλά πρόταση του μάνατζερ του Κοναρτσίνι (ή πως τον λένε) που είχε φέρει και το Ζαμπά και είναι αυτός που τρέχει τη δουλειά με τη Φορταλέζα και γενικά είναι φίλος με το Γιώργη και ακούγεται ότι ίσως είναι το καλοκαίρι ο επόμενος τεχνικός διευθυντής.
dimitris88
 
Δημοσιεύσεις: 1019
Εγγραφή: Τρί 10 Δεκ 2019, 17:46

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 17:04

Ο τδ πρέπει να είναι εδώ πολύ πιο πριν από το τέλος της χρονιάς, για να μην έχουμε πάλι καθυστερήσεις όπως τότε με τον αρνεσεν..

Αποτυχημένη επιλογή, κακός δεν χαιρέτησε τότε που υπέβαλε την παραίτησή του και πρέπει τώρα να βρεθεί μες τον επόμενο μήνα ο αντικαταστάτης του..

Προσωπικά θα ήθελα Γάλλο τδ ή τουλάχιστον κάποιον που να γνωρίζει την γαλλική αγορά..
Ο γκέι τόσα λαβράκια έχει ψαρέψει από εκεί, πρέπει και μεις να ψάχτουμε.

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10692
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Δευτ 24 Φεβ 2020, 18:47

dimitris88 έγραψε:είσαι σίγουρος ότι ήταν επιλογή του; εγώ ξέρω ότι ήταν πρόταση του Σάντος (μέσω του καναλιού Βρύζα που τον συμβουλεύεται μόνιμα ο Ιβάν) απλά ο Μπράνκο ήταν αυτός που έκανε τη διαπραγμάτευση με τον Αμπέλ για το συμβόλαιο και τη Μπράνκα. Επίσης ο Ίγκασον δεν είναι δική του επιλογή αλλά της οικογένειας Σαββίδη που για τα λεφτά που πλήρωσε είναι μέτρια επιλογή. Με 4εκ αγορά δεν παίρνεις παίκτη που δεν μπορεί να δώσει σωστή πάσα στο μισό μέτρο και διώχνει όπου να 'ναι και όπως να ΄ναι και είναι καλός μόνο στο ψηλό παιχνίδι. Ούτε ο Αουγκούστο ήταν δική του επιλογή αλλά πρόταση του μάνατζερ του Κοναρτσίνι (ή πως τον λένε) που είχε φέρει και το Ζαμπά και είναι αυτός που τρέχει τη δουλειά με τη Φορταλέζα και γενικά είναι φίλος με το Γιώργη και ακούγεται ότι ίσως είναι το καλοκαίρι ο επόμενος τεχνικός διευθυντής.

Αν ισχύει αυτό τότε δεν είχε να προτείνει αυτός προπονητή ή αυτοί που πρότεινε κρίθηκαν ως χειρότερες επιλογές απ τον Φερέιρα?
Έχω τεχνικό διευθυντή και λέγεται Μπράνκο όχι Σάντος, μπορεί να συμβουλευτεί όποιον θέλει αλλά η ευθύνη νομίζω είναι δική του
Τα υπόλοιπα που λες δεν τα ξέρω δεν είμαι μέσα στην ΠΑΕ, αλλά τον παρουσιάζεις σαν γλάστρα και ότι στην ουσία ΤΔ μας είναι ο Γιώργης...διόλου απίθανο δε λέω αλλά δεν το νομίζω πλην κάποιων εκλάμψεων Χατσερίδη, Μπερμπάτοφ κτλ
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2477
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 19:16

dimitris88 έγραψε:
pisakaipoupoula έγραψε:Επιλογή προπονητή απαράδεκτη και με κόστος ασύλληπτο!

Στους παίκτες ντεμί ντεμί, ο Αγκούστο πχ είναι ενα μετριότατο και αργό χαφ που δεν μπόρεσε να επιβληθεί στα χαφ της Λάρισας, το ότι έχει καλό σουτ δε μου λέιε κάτι ,ο δεξιός μπακ που έφερε για το επίπεδο μας είναι αστείος, ίσως στον Ατρόμητο να έκανε καριέρα, ο Ινγκι και ο Μίσιτς απ την άλλη πολύ καλές επιλογές.

Αλλά πάντα σε βαραίνει το θέμα του προπονητή, η πιο κομβική και σημαντική σου επιλογή ήταν ΤΡΑΓΙΚΗ


είσαι σίγουρος ότι ήταν επιλογή του; εγώ ξέρω ότι ήταν πρόταση του Σάντος (μέσω του καναλιού Βρύζα που τον συμβουλεύεται μόνιμα ο Ιβάν) απλά ο Μπράνκο ήταν αυτός που έκανε τη διαπραγμάτευση με τον Αμπέλ για το συμβόλαιο και τη Μπράνκα. Επίσης ο Ίγκασον δεν είναι δική του επιλογή αλλά της οικογένειας Σαββίδη που για τα λεφτά που πλήρωσε είναι μέτρια επιλογή. Με 4εκ αγορά δεν παίρνεις παίκτη που δεν μπορεί να δώσει σωστή πάσα στο μισό μέτρο και διώχνει όπου να 'ναι και όπως να ΄ναι και είναι καλός μόνο στο ψηλό παιχνίδι. Ούτε ο Αουγκούστο ήταν δική του επιλογή αλλά πρόταση του μάνατζερ του Κοναρτσίνι (ή πως τον λένε) που είχε φέρει και το Ζαμπά και είναι αυτός που τρέχει τη δουλειά με τη Φορταλέζα και γενικά είναι φίλος με το Γιώργη και ακούγεται ότι ίσως είναι το καλοκαίρι ο επόμενος τεχνικός διευθυντής.
Τδ και αντζεντης δεν πάνε μαζί, εκτός και αν θέλουμε να φορτωθούμε σαπακια..

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10692
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό seaman » Δευτ 24 Φεβ 2020, 19:30

Νύχια και γλώσσα έβγαλε ο πρώην (Μίχελ) για τις μεταγραφές και τα χρήματα που "επενδύθηκαν - ξοδεύτηκαν"

Για το αν έχει κλείσει ο κύκλος αυτής της ομάδας:

«Ίσως είναι αλήθεια, αλλά από την άλλη μπορεί αυτοί οι παίκτες, όπως οι Βαρέλα και Κρέσπο, να είναι κλειδιά από εδώ και πέρα. Ξοδεύτηκαν χρήματα για τους Στοχ, Μιχάι, Εσίτι και Αουγκούστο, αλλά δεν τους έχουμε δει, δεν έπαιξε κανένας χθες. Συνεχίζουν να διατηρούν τον ίδιο ηγετικό ρόλο οι ίδιοι ποδοσφαιριστές από το καλοκαίρι του 2016. Ξοδεύτηκαν περίπου 9 εκατ. ευρώ, όμως, δεν έχουμε δει κανέναν»
Όταν η συνέχεια γίνεται ζόρικη, οι ζόρικοι συνεχίζουν. Και αν θα τους πάρει χρόνο να φτάσουν ξανά στην κορυφή, είναι γιατί θα κουβαλάνε την αξιοπρέπειά τους μαζί τους.
_____________________ Πανθεσσαλονίκειος Αθλητικός Όμιλος Κωνσταντινουπολιτών _____________________
Άβαταρ μέλους
seaman
 
Δημοσιεύσεις: 9536
Εγγραφή: Δευτ 25 Ιούλ 2011, 17:58
Τοποθεσία: Νέα Σμύρνη

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό renegade » Δευτ 24 Φεβ 2020, 19:47

Ο μίχελ είναι ένας πανέξυπνος άνθρωπος, βαθιά καταρτισμένος και διαβασμένος στο σύγχρονο ποδόσφαιρο και γνώστης αυτού ακόμα και αν δεν διετέλεσε ποτέ ποδοσφαιριστής.
Για αυτό και ήξερε ότι δεν γίνεσαι σαχτάρ αγοράζοντας παίκτες με ταβάνι τρία και τέσσερα εκατομμύρια.
Για να βρεις παίκτη 23 24 χρονών Μάξιμουμ για να σου δώσει π.χ. αυτά που σου δίνει ο Μάτος στα 30 του... Πρέπει να στάξεις πολλά εκατομμύρια.
Όπως και το είδαμε να γίνεται φέτος.
Ένας Ντάγκλας με αγορά 3,5 εκατομμύρια στα 23 του δεν είναι ούτε ο χιαστός από το εγχειρισμένο πόδι του μαουρίτσιο.
Δυστυχώς για αυτό πήρε ο καθένας το δρόμο του
Σε ένα φόρουμ καλώς ή κακώς δεν υπάρχει καν δημοκρατία
Άβαταρ μέλους
renegade
 
Δημοσιεύσεις: 14072
Εγγραφή: Κυρ 27 Ιαν 2019, 12:49

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 24 Φεβ 2020, 19:57

Απ έξω απ το χορό πολλά τραγούδια λες.
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό Mitsospaoki4 » Δευτ 24 Φεβ 2020, 20:09

Εμένα δεν θα με χαλούσε πάντως επιστροφή του Μιχελ..

Στάλθηκε από το Redmi 6A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
Mitsospaoki4
 
Δημοσιεύσεις: 10692
Εγγραφή: Δευτ 21 Μάιος 2018, 12:53
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη - Βολος

Re: Mario Branco

Δημοσίευσηαπό pisakaipoupoula » Δευτ 24 Φεβ 2020, 20:21

επιστροφή του Άρνεσεν θα είχε ένα νόημα..
Ο Μίχελ καμιά 100στή κουταμάρες είχε κάνει απ'όσο θυμάμαι
Άβαταρ μέλους
pisakaipoupoula
 
Δημοσιεύσεις: 2477
Εγγραφή: Δευτ 06 Ιαν 2014, 19:48

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Διοικητικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες