Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Συζήτηση για το βασικό στάδιο της προετοιμασιας, τις καθημερινές προπονήσεις και τους τραυματισμούς των παιχτών

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό christos_b » Σάβ 15 Σεπ 2018, 14:41

[quote="Ζαντός"]Έκανε 2-3 φορές αυτό το "πεταχτάρι" και απόρησα κι εγώ!

Πέρσι τον μεντοράριζε ο Λάζος τελικά, ή ο Πρίντεζης; :mrgreen:



Και του Πριντεζη ο Λαζος του το μαθε! ;) Τη χρονια που ηταν στο γαυρο ...
christos_b
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ 10 Απρ 2010, 20:07

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Σεπ 2018, 15:40

Α ναι; Εγώ ήξερα το hook σαν signature move του Λάζου.. Δεν τον θυμάμαι να κάνει πεταχτάρι.
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Σάβ 15 Σεπ 2018, 17:49

Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό obanebane » Σάβ 15 Σεπ 2018, 20:14

Τι έγινε,μας έσκισε ο Ήφαιστος;
Ου ρε κριτσεπια. :mrgreen:
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24554
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό palok » Σάβ 15 Σεπ 2018, 20:49

ήττα-ντροπή :mrgreen:

PS: και βλέπω και το γιο μου το βράδυ στο skype να φοράει μπλούζα λήμνος. πωωω τρολάρισμα.
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Κυρ 16 Σεπ 2018, 08:27

Νομίζω ότι στην παρούσα φάση που βρίσκεται η ομάδα μόνο καλό μπορεί να έχει από αυτά τα παιχνίδια. Δεν διασυρθηκε έχασε στις λεπτομέρειες το ματς, έχοντας δύο μεγάλες απουσίες των Μαργαρίτη και Μορειρα στους ψηλούς που θα έχουν πρωταγωνιστικό ρόλο στο 4-5 και επίσης έλλειπε και ο Αθηναίου που είναι σημαντικό γρανάζι στα γκαρντ. Άλλωστε αυτή είναι και η σημασία αυτών των αγώνων κυρίως για τα συμπεράσματα του προπονητή.
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6611
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό Μπαρκαρούτσος » Κυρ 16 Σεπ 2018, 11:42

Χάσαμε (ουσιαστικά) από την ομάδα που μας απέκλεισε στον ημιτελικό κυπέλλου πριν 2 χρόνια...

Ναι, Φάρος Κερατσινίου -> ΓΣ Λάρισας Φάρος -> Ήφαιστος Λήμνου.


Πάντως εξεπλάγην, το πήραν πολύ ζεστά το φιλικό οι άλλοι, μαχητικοί στο παρκέ, αλλά και έντονοι από τον πάγκο...με Παπαμακάριο assistant coach!
Κι εγώ έζησα τις χρυσές μας εποχές. Αλλά ήρθα εδώ να παλέψω και να σώσω την ομάδα μου. Δεν κάθομαι σε ένα πληκτρολόγιο να κρίνω και να μη βοηθάω. Ήρθα πρώτος να παλέψω τον πόλεμο. Αν δεν τους αρέσει, να μην ασχολούνται. Κουράστηκα να ακούω μαλακίες!
Θ. Χατζόπουλος

Κανόνες λειτουργίας του Forum
Άβαταρ μέλους
Μπαρκαρούτσος
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 46190
Εγγραφή: Κυρ 01 Μαρ 2009, 17:27
Τοποθεσία: Κάτω Χώρες

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό paokmaniak » Τετ 19 Σεπ 2018, 18:24

Exei kana link to match me promi8ea?
Άβαταρ μέλους
paokmaniak
 
Δημοσιεύσεις: 1679
Εγγραφή: Τετ 01 Οκτ 2008, 20:25

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό KalamarGiannis » Πέμ 20 Σεπ 2018, 13:06

από τα βιντεάκια που είδα -δεν πήγα στα φιλικά- διαπιστώνω πρόωρα και χωρίς καμία βάση:
με Χάτσερ-Γκος (κι αργότερα Αθηναίου) το midrange της ομάδας σκοτώνει , και το τρίποντο είναι πολύ καλό επίσης.
Αυτό σημαίνει ότι μάλλον δεν θα δούμε σοφιστικέ μπάσκετ-σκάκι, αλλά απλές καταστάσεις απομόνωσης των παραπάνω για να βασιστούμε στο καλό τους πάτημα και σήκωμα για σουτ...
Αυτούς τους 2 ψηλούς τους καινούριους θα ήθελα να δω, πρώτον συμμετέχουν ελάχιστα στο παιχνίδι και 2ον είναι πολύ ανησυχητικό το πάρτυ των Μαυροειδή-Ασκα...
στη Ρακέτα έχουμε για άμυνα τον Βαγγέλη και έχει τα χρονάκια του και τον τελευταίο το μαύρο τον Γκάρετ που δεν ξέρουμε αν θα πιάσει τίποτα ψάρια...

Πάντως ΑΝ ο μικρός μαυράκος δοθεί δανεικός είμαι σίγουρος ότι θα πάρει του χρόνου τη θέση του Γκος που θα γίνει assistant...
>Βall every day
>Η δουλειά δεν τελειώνει ποτέ-εμείς τελειώνουμε
>Καιρός για αποτοξίνωση από την υγιεινή διατροφή
Άβαταρ μέλους
KalamarGiannis
 
Δημοσιεύσεις: 2210
Εγγραφή: Δευτ 07 Σεπ 2009, 18:30

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό dini26 » Δευτ 25 Φεβ 2019, 22:37

το πηρα απο κεντρικη,
δυσκολη η συνεχεια, κριμα και πιστευω πολυ στο ευρωπαικο,
αρε μπασκετ πως καταντησες.

Το ρεπό που έδωσε στους παίκτες του από την προηγούμενη εβδομάδα ο Ηλίας Παπαθεοδώρου έφτασε στο τέλος του και το απόγευμα της Τρίτης (26/2) οι προπονήσεις στον ΠΑΟΚ αρχίζουν ξανά.

Τα σοβαρά οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει η «ασπρόμαυρη» ΚΑΕ επηρεάζουν άμεσα το αγωνιστικό κομμάτι, καθώς δεν έχουν επιστρέψει ακόμα από τις Ηνωμένες Πολιτείες οι Ουίλιαμ Χάτσερ και Φιλ Γκος.

Με τους δύο γκαρντ, όπως και με τους περισσότερους από τους παίκτες του Δικεφάλου, υπάρχουν οικονομικές εκκρεμότητες που πρέπει να ρυθμιστούν, ενώ η στάση των δύο Αμερικανών και το πότε θα επιστρέψουν στη Θεσσαλονίκη αποτελούν για την ώρα ερωτηματικό.

Μάλιστα, όπως έχουν αναφέρει στους ιθύνοντες του μπασκετικού τμήματος δεν πρόκειται να ξεκινήσουν το ταξίδι της επιστροφής, εφόσον δεν τακτοποιηθούν οι εκκρεμότητες αυτές.

Αντίθετα, Τζαμάλ Τζόουνς και Τζοντρέ Τζέφερσον θα βρίσκονται την Τρίτη (26/2) στη Θεσσαλονίκη, ενώ την Πέμπτη (272/) αναμένεται να επιστρέψει κατά πάσα πιθανότητα και ο Ντάριους Γκάρετ.

Θυμίζουμε, ότι στις 2 Μαρτίου ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τον Χολαργό στο Παλατάκι, ενώ τρεις ημέρες αργότερα (5/3) είναι προγραμματισμένη η πρώτη μάχη των «16» του BCL με την ΑΕΚ στο PAOK Sports Arena.

Από inpaok.com
ΠΑΟΚ ΕΙΣΑΙ Ο ΣΦΥΓΜΟΣ ΣΤΗΝ ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.....
Άβαταρ μέλους
dini26
 
Δημοσιεύσεις: 1273
Εγγραφή: Δευτ 07 Μαρ 2011, 07:12
Τοποθεσία: ΑΣΠΡΟΜΑΥΡΗ ΓΗ

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 16 Απρ 2019, 07:15

Χατσερ και Γκαρετ δεν προπονηθηκαν διαμαρτυρομενοι για τα χρωστουμενα.
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό palok » Τρί 16 Απρ 2019, 07:33

εαν μπορείς με ενα ταληρο να φερεις για 2 μηνες δυο αλλους αμερικανους και αυτοι οι 2 να βρουν ομαδα και να φυγουν λυτωνοντας εμείς σημαντικά χρήματα θα ταν σουπερ!
Άβαταρ μέλους
palok
 
Δημοσιεύσεις: 10570
Εγγραφή: Τρί 18 Νοέμ 2008, 19:19
Τοποθεσία: Holargos

Re: Προετοιμασία & προπονήσεις μπάσκετ 2018-2019

Δημοσίευσηαπό hellrider » Τρί 16 Απρ 2019, 11:57

Θα ελεγα να αποδεσμευσουν τους 4 αμερικανους,να μην παρουν κανενα και να μεινουν οι υπολοιποι 7(μαζι με τον Ιατριδη ) να παιζουν.....αν δεν μπουν στα play off της Α2 η Καστορια και η Καρδιτσα τοτε θα γυρισουν και οι 2 δανεικοι (καρρας-καραμανωλης) και θα ειναι 9!!!
Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ περιπτωση να εχει ελπιδες για κατι καλο η ομαδα απο δω και περα ειναι να εξοφληθουν ΑΠΑΝΤΕΣ, το οποιο φαινεται ΑΔΥΝΑΤΟ οποτε σε μια χρονια χαμενη ας μεινουν οι λιγοι που θελουν να παιξουν.......
hellrider
 
Δημοσιεύσεις: 830
Εγγραφή: Τετ 29 Νοέμ 2017, 13:06

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Προετοιμασία-Προπονήσεις-Τραυματισμοί

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες