Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό WestBlock4 » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 08:39

ezln-gate4 έγραψε:Ρε σεις έχω πολύ καιρό να μπω να γράψω... Απλά έπεσα πάνω σε κάτι στο google search και χάωσα:

Έβαλα στο search Marcus Berg και PAOK και να μου βγάλει δημοσιεύσεις της τελευταίας βδομάδας και μου έβγαλε ανάμεσα σε άλλα και το παρακάτω:

Δείτε το λινκ είναι στο σάιτ της ΠΑΕ, το επίσημο:

https://www.paokfc.gr/profiles/marcus-berg/

Είναι είτε τρολιά είτε γκάφα, είτε δεν ξέρω...

αν δείτε το λινκ μέχρι το όνομα έχει την κανονική διεύθυνση που αφορά κάθε παίχτη στο ρόστερ μας και πως εμφανίζεται στο σάιτ πχ https://www.paokfc.gr/profiles/evgen-khacheridi/

Τι παίζει?



ειναι στο section αλλες ομαδες. αν προσεξεις εχει πανω δεξια μια επιλογη κ βγσζει κ λετο και καρελη και ολους γενιΚα
Άβαταρ μέλους
WestBlock4
 
Δημοσιεύσεις: 1763
Εγγραφή: Παρ 25 Ιαν 2008, 23:19

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Spiros_S » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 08:45

Αυτή η εμμονή με τον Βερνμπλουμ (αν είναι όντως η κατάσταση στο μέγεθος που παρουσιάζεται) μου φέρνει στο μυαλό το:

"Άλλη καμιά δε γέννησε, μόνο η Μαριώ το Γιάννη".
Spiros_S
 
Δημοσιεύσεις: 4570
Εγγραφή: Παρ 28 Αύγ 2009, 16:47
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 08:51

Αν προσθεσεις δε και το κοστος πραγματικα θα πρεπει να περιμενουμε τον παικτη που θα αλλαξει το ρου της ιστοριας του ΠΑΟΚ...
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 08:52

Έτσι ακριβώς να ρθει και σε ένα μήνα όταν θα παίζει να αλλάζει όλη την εικόνα της ομάδας!
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 08:53

Ούτε για τον Ζαλαγέτα τέτοια επιμονή ο Π.Α.Ο.Κ. ...........................................ή/και οι ΑΡΔ... :lol: :lol: :opaokara:
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό xrisitsapa » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 10:15

Προσωπικά εχω ξενερώσει με τον Βερνμπλουμ.
Αν καποιος δεν θελει να ερθει, ας μην ερθει.
Τον βλέπω να καταληγει σαν τον Πουκι, σε καμια β' Αγγλιας.

Δεν παμε να παρουμε τον Νατχο καλυτερα να τελειωνουμε...μαζι με Μαουριτσιο, το κεντρο θα κενταει.
xrisitsapa
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 27 Σεπ 2010, 18:11

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό prax » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 10:28

xrisitsapa έγραψε:Προσωπικά εχω ξενερώσει με τον Βερνμπλουμ.
Αν καποιος δεν θελει να ερθει, ας μην ερθει.
Τον βλέπω να καταληγει σαν τον Πουκι, σε καμια β' Αγγλιας.

Δεν παμε να παρουμε τον Νατχο καλυτερα να τελειωνουμε...μαζι με Μαουριτσιο, το κεντρο θα κενταει.



μια απ τα ιδια.. με βαση τον τοσκιτση ζητησε πιο πολλα, καπου ειδα 2.5 μυρια τον χρονο.. αντε γεια ρε βλαχο, ουστ απ εδω, παρε νατχο να πουμε με 1-1,2 μυρια που στο κατω κατω ειχε ριξει γεφυρες τελη μαιου απ οτι θυμαμαι...
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 10:33

Μιά ερώτηση στους λάτρες νάτχο εκτός του οτι είναι ιδια θέση με Mauricio.Προτιμάτε αντί του Wernbloom ενώ και ο ίδιος κάνει 2 μήνες διακοπές αφου και οι 2 στην cska παίζαν (αλλα στην περίπτωση του ισραιλινού το ξεχνάμε)
Επίσης εσεις οι οικονομολόγοι.Ο νάτχο δηλαδή θα ζητήσει λιγότερα για να έρθει;Εγώ λέω περισσότερα.Επίσης ομως δεν μας νοιάζει.
Στα θετικά οτι είναι 2 χρόνια μικρότερος αδιάφορο για μένα.Πέρσυ είχαν τις ίδιες συμμετοχές αλλα το στύλ παιχνιδιού του σουηδού ειναι χρησιμότερο οπως είμαστε τώρα.
Εγώ θέλω να ρθει ο σουηδός πάντως

Και μην χρησιμοποιήσετε την λέξη προσαρμοστικότητα και καλά για τον νάτχο έχουν περάσει 4 χρόνια και με το που είχε έρθει έφυγε κιόλα.0 δέσιμο με την ομάδα είχε.

:pano:
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 10:43

Τον Νατχο οι περισσοτεροι τον θελουν γιατι τρεμουν στην ιδεα του ποια θα ειναι η εναλλακτικη αν δεν αποκτηθει ο Σουηδος,οποτε λενε καλυτερα καποιον που ξερουμε οτι ειναι παικταρας και ας ειναι και 8ρι παρα κανα Μουλεν και παλι.Ασε που το πιο πιθανο αν δεν αποκτηθει ο Σουηδος ειναι να μην αποκτηθει κανενας.
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 10:47

Joshua αυτη η ιδέα που λές ειναι υπόθεση.
Όποιος παίκτης έρχεται δεν ξέρεις τι θα προσφέρει ακόμα και για τον μουλέν δεν ξέρει τι μπορεί να προσφέρει.Έτσι ειναι το ποδόσφαιρο.Και ο νάτχο να έρθει μπορεί να μην είναι ο νάτχο που ξέραμε.Θεωρίες ειναι αυτά.Ο berbatov πριν έρθει σε εμάς στην Monaco βασικός σε πόσα ματς ήταν και έβαζε γκολ και όλα αλλα σε εμάς δεν φτούρισε.Το ίδιο ισχύει και για τον μουλέν στην λέγκια.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό prax » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 10:48

Mao_Mao έγραψε:Μιά ερώτηση στους λάτρες νάτχο εκτός του οτι είναι ιδια θέση με Mauricio.Προτιμάτε αντί του Wernbloom ενώ και ο ίδιος κάνει 2 μήνες διακοπές αφου και οι 2 στην cska παίζαν (αλλα στην περίπτωση του ισραιλινού το ξεχνάμε)
Επίσης εσεις οι οικονομολόγοι.Ο νάτχο δηλαδή θα ζητήσει λιγότερα για να έρθει;Εγώ λέω περισσότερα.Επίσης ομως δεν μας νοιάζει.
Στα θετικά οτι είναι 2 χρόνια μικρότερος αδιάφορο για μένα.Πέρσυ είχαν τις ίδιες συμμετοχές αλλα το στύλ παιχνιδιού του σουηδού ειναι χρησιμότερο οπως είμαστε τώρα.
Εγώ θέλω να ρθει ο σουηδός πάντως

Και μην χρησιμοποιήσετε την λέξη προσαρμοστικότητα και καλά για τον νάτχο έχουν περάσει 4 χρόνια και με το που είχε έρθει έφυγε κιόλα.0 δέσιμο με την ομάδα είχε.

επισης κατα τη γνωμη μου η ομαδα μ ενδιαφερει να παιζει μπαλα κ οχι ξυλο, ετσι προτιμω νατχο οπου θα εχουμε σιγουρα καλυτερη κυκλοφορια μπαλας με τον νατχο παρα με τον σουηδο..

ασε που το ρητο παρακαλετο νιμου ξυνο μησιγα να πουμε να πουμε...


:pano:



δεν ειναι το ιδιο στυλ φιλε ο νατχο με τον μαουρισιο, ο ενας ειναι πλευ μεικερ κ ο αλλοσ (ο μαου) μποξ το μποξ. με ολο τον σεβασμο και χωρις καμια διαθεση ειρωνιας προς θεου.
ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ Π.Α.Ο.Κ.
prax
 
Δημοσιεύσεις: 1470
Εγγραφή: Κυρ 03 Σεπ 2017, 12:15

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 10:56

ναι φίλε ανακαλώ αλλα θές κατι πιο aggresive να κόβει και να κουβαλάει μπάλα.Ο νάτχο πιο πολύ μοιάζει στον Mauricio παρα στον Cimirot ή στον σουηδό αυτο εννοώ.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό joshua » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 11:01

Δεν υπαρχει σχεση μεταξυ ουτε του Μουλεν,ουτε ομως και του Μπερμπατοφ και του Νατχο.Ο τελευταιος ειναι 30 χρονων και προερχεται απο συνεχομενες γεματες χρονιες στην ΤΣΣΚΑ σε σχεση με τον 35χρονο Βουλγαρο ο οποιος σταματησε το ποδοσφαιρο μετα απο εμας η απο τον Μουλεν του οποιου η καριερα αγνοειτο πριν απο την Λεγκια.

Υ.Γ Τον καημο μας να ενισχυσουμε τον ατρομητο με τον Κουλουρη και τον Γιαννουλη χωρις να εχουμε προχωρησει στην αντικατασταση τους μπορει να μου τον εξηγησει κανεις?
Time to get it, before you let it get to you
Here he comes now, stick to your guns and let him through
Άβαταρ μέλους
joshua
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 24064
Εγγραφή: Σάβ 15 Μάιος 2010, 19:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό Mao_Mao » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 11:06

έχεις δίκιο σε αυτό με τα βιογραφικά.
Αλλα και πάλι το να λέμε καλύτερα natcho απο Wernbloom ειναι άτοπο.Ή αμα δεν φέρεις τίποτα φέρε natcho πάλι είναι άτοπο γιατι έτσι οπως είμαστε ο natcho δεν χωράει εκτός αν φυγει o mauricio.
"Οποιος έρθει στο γήπεδο, να έρθει με τη καρδιά του. Το ίδιο που θα προσπαθήσουμε και εμείς να κάνουμε στο γήπεδο, να παίξουμε με την καρδιά μας".
Άβαταρ μέλους
Mao_Mao
 
Δημοσιεύσεις: 779
Εγγραφή: Παρ 06 Ιούλ 2018, 11:28

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018 II

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Δευτ 16 Ιούλ 2018, 11:14

Με τον Νάτχο στην θέση του Σάκχοφ, μιας και στην ΤΣΣΚΑ έπαιζε δίδυμο με τον Βέρνμπλουμ δεν μπορώ να πω ότι δεν το βλέπω σαν μια αναμενόμενη αναβάθμιση του ρόστερ μας...
Αλλά στην συγκεκριμένη (πάντα υποτιθέμενη και για συζήτηση μονάχα) περίπτωση τίθενται δύο ερωτηματικά...
1...Νάτχο και Μαουρίσιο θα μοιράζονται τα παιχνίδια στο 8 κι αν όχι, ποιος θα αποτελεί την σταθερά στην θέση?
2...Στην άλλη θέση των κεντρικών μας χαφ, αυτή του Κάνιας, εκεί που οφθαλμοφανώς (και με δηλώσεις του Λου) "πονάμε", τι κάνουμε? Κι άλλη μία μεταγραφή, κάτι που δεν είναι στον μεταγραφικό μας σχεδιασμό?

Τα δύο αυτά ερωτήματα θαρρώ ότι απαντάνε αρνητικά στην απόκτηση του Νάτχο, τουλάχιστον τώρα που τα λέμε...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: john4serres και 8 επισκέπτες