Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Σχόλια/Κριτική για οτιδήποτε ακούγεται ή γράφεται σχετικά με αγορές πωλήσεις ποδοσφαιριστων στην ομάδα μας...

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό thanos-xanthi » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:21

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
thanos-xanthi
 
Δημοσιεύσεις: 8159
Εγγραφή: Τετ 04 Δεκ 2013, 21:41

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:24

Goran Νομίζω ότι η εξίσωση των 2 δεν είναι σωστή
Παρόλα αυτά δέχομαι την άποψη σου και δεν το συνεχίζω γιατί θα ξεφύγουμε από το θέμα
Απλά σε πάρακαλω το σχόλιο για το τι είναι ηθικό και τι ανήθικο όπως και το 'πώς βαδίζετε κάποιοι' το θεωρώ περιττό
Δεν χρειάζεται να την 'λεμε' τόσο πολύ ο ένας στον άλλον
Όλοι ΠΑΟΚ είμαστε κάνεις δεν θέλει κάλπικα πρωταθλήματα η ντοπαρισμένες ομαδες

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό eorptol1 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:25

Αυτόν τον μιχελ ζωντανό αν δεν τον φάει ο πολκας, δεν θα ησυχάσει....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
eorptol1
 
Δημοσιεύσεις: 9772
Εγγραφή: Τρί 08 Νοέμ 2016, 19:58

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:25

Όχι δεν την έχω σπουδάσει αλλά όλοι γνωρίζουν το κόστος του επαγγελματικού αθλητισμού. Εξάλλου υπάρχει και η φράση "ο αθλητισμός είναι καλός, ο πρωταθλητισμός όμως όχι". Και στο Mr Olympia για το bodybuilding όλοι παίρνουν ουσίες. Και εκεί είναι πολύ αυστηρές οι ποινές, και εκεί κάνουν μες στο χρόνο αιφνίδιες επισκέψεις στους αθλητές πριν τον διαγωνισμό. Όλοι ξέρουν τι παίζει αλλά κανείς δε λέει κάτι. Για τα μάτια του κόσμου όμως και γιατί τα αθλήματα είναι κέρδος, πρέπει να γίνονται και κάποιοι έλεγχοι. Τι θα γινόταν αν πιάνονταν όλοι οι αθλητές; Σε σεζόν με 50 αγώνες τον χρόνο πάνω κάτω οι αθλητές, πολλοί με πάνω από 10 χρόνια πολύ υψηλής σωματικής επιβάρυνσης, πως ανταπεξερχονται;

Δηλαδή Γκόραν πιστεύεις ότι ο Χ παίκτης του ΠΑΟΚ πηγαίνει σπιτάκι του, τρώει το ρυζακι του, πίνει ένα scoop πρωτεινης και όλα καλά;
Πιστεύεις ότι ένας παίκτης επιπέδου Τσάμπιονς λιγκ (γιατί τέτοιος ειναι-ηταν ο σένα) δε χρειάζεται το κάτι παραπάνω για να πολεμήσει τον ανταγωνισμό που προκαλούν άλλοι παίρνοντας το δρόμο των ουσιών για να προοδεύσουν;
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:25

thanos-xanthi έγραψε:Εικόνα
Επιτέλους τον έβαλε στη θέση του
Μας έχει πρήξει τόσο καιρο

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Mīngus » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:28

Έχει ξεφύγει λιγο η κατάσταση στο Insta κι ακόμα δεν μπήκε Ιούνης.
Άβαταρ μέλους
Mīngus
 
Δημοσιεύσεις: 6268
Εγγραφή: Τρί 06 Ιαν 2015, 00:04

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Giorgos_Sketos » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:30

Στο συγκεκριμενο αρθρο γινεται πανηγύρι κατά του Μιχελ στα σχόλια. Ο κολκας θυμήθηκε τις περσινές δόξες λάσπης που έριχνε.
Giorgos_Sketos
 
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Παρ 15 Απρ 2011, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό TheCursed » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:32

Ποιος ο κολκας π κατεβαζε 1 μπουκαλι τζονι μαυρο μαζι με τν τζιολη στν τριμπεκα κ μας ελεγε τι παιχταρας ειναι που σ αυτη τν χαζη πολη εχει πηδηξει οτι πιο χαζο σε κοριτσακι υπαρχει για να τς δωσει εκπομπη ασε ρε τωρα που θα μας πει και ποιος ειναι καλος κ ποιος οχι αι σιχτιρ βραδυατικα.
TheCursed
 
Δημοσιεύσεις: 1967
Εγγραφή: Σάβ 28 Ιουν 2014, 23:55

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Alastor » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:35

eorptol1 έγραψε:Αυτόν τον μιχελ ζωντανό αν δεν τον φάει ο πολκας, δεν θα ησυχάσει....

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


με τα καλα του και τα κακα του ειναι ο καλυτερος τεχνικος διευθυντης που εχει περασει επι εποχης Σαββιδη. Απλα τρεμω μονο και μονο να φυγει και να ρθει κανας τσιστιακοφ παλι η κανας βρυζας.

Ο Μιχελ εχει σιγουρα παρτιδες με μανατζερ που δεν ειναι φιλαρακια των εντοπιων αρδ,για αυτο εχουν λυσαξει τοσο καιρο,τις μεταγραφικες του επιτυχιες τις βαφτιζαν επιτυχιες του Ιβαν,ενω τις αποτυχιες τις εριχναν σε αυτον.

Τελος παντων,θελω να πιστευω πως ο συγκεκριμενος παικτης ειναι μανατζεροδουλεια που θα φερει πακετο και εναν πολυ καλο παικταρα
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6207
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:39

montekristo έγραψε:Goran Νομίζω ότι η εξίσωση των 2 δεν είναι σωστή
Παρόλα αυτά δέχομαι την άποψη σου και δεν το συνεχίζω γιατί θα ξεφύγουμε από το θέμα
Απλά σε πάρακαλω το σχόλιο για το τι είναι ηθικό και τι ανήθικο όπως και το 'πώς βαδίζετε κάποιοι' το θεωρώ περιττό
Δεν χρειάζεται να την 'λεμε' τόσο πολύ ο ένας στον άλλον
Όλοι ΠΑΟΚ είμαστε κάνεις δεν θέλει κάλπικα πρωταθλήματα η ντοπαρισμένες ομαδες

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζεις αδερφέ...ΟΚ...Άποψη σου είναι, αλλά για να την παραθέσω, πιστεύω το αντίθετο από σένα...

Το τι είναι ηθικό και τι ανήθικο είναι καθαρά υποκειμενικό κι ανάλογο της ηθικής του εκάστοτε ατόμου...Ψέματα?

Για το δεύτερο, αναφέρομαι στο "πώς βαδίζουμε κάποιοι από εμάς. κ.τ.λ.", δίχως να αναφέρομαι σε άλλους για το πώς βαδίζουν, αλλά στον εαυτό μου, οπότε μάλλον παρερμήνευσες τα λόγια μου, μιας και δεν "στην είπα", ούτε σε άλλους φυσικά...
Σίγουρα γνωρίζετε εσείς καλύτερα από μένα πώς "βαδίζετε" οι ίδιοι, μιας και δεν γνωριζόμαστε καν...

Κλείνω συμφωνώντας και ελπίζοντας να ισχύει σε απόλυτο βαθμό η τελευταία σου πρόταση... :pano:
Τελευταία επεξεργασία από goran 64 και Πέμ 24 Μάιος 2018, 08:10, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό montekristo » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:47

goran 64 έγραψε:
montekristo έγραψε:Goran Νομίζω ότι η εξίσωση των 2 δεν είναι σωστή
Παρόλα αυτά δέχομαι την άποψη σου και δεν το συνεχίζω γιατί θα ξεφύγουμε από το θέμα
Απλά σε πάρακαλω το σχόλιο για το τι είναι ηθικό και τι ανήθικο όπως και το 'πώς βαδίζετε κάποιοι' το θεωρώ περιττό
Δεν χρειάζεται να την 'λεμε' τόσο πολύ ο ένας στον άλλον
Όλοι ΠΑΟΚ είμαστε κάνεις δεν θέλει κάλπικα πρωταθλήματα η ντοπαρισμένες ομαδες

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το τι είναι ηθικό και τι ανήθικο είναι καθαρά υποκειμενικό κι ανάλογο της ηθικής του εκάστοτε ατόμου...Ψέματα?

Για το δεύτερο, αναφέρομαι στο "πώς βαδίζουμε κάποιοι από εμάς. κ.τ.λ.", δίχως να αναφέρομαι σε άλλους για το πώς βαδίζουν, οπότε μάλλον παρερμήνευσες τα λόγια μου, μιας και δεν "στην είπα", ούτε σε άλλους φυσικά...
Σίγουρα γνωρίζετε καλύτερα από μένα πώς "βαδίζετε", μιας και δεν γνωριζόμαστε...

Κλείνω συμφωνώντας και ελπίζοντας να ισχύει σε απόλυτο βαθμό η τελευταία σου πρόταση... :pano:
Όχι δεν είναι ψέματα απλα ο τρόπος που το έθεσες προδιαθέτει κάτι αρνητικο
Ίσως να παρερμηνευσα όντως τα λόγια σου
Για τον εαυτό μου ισχύει σίγουρα η τελευταία πρόταση φαντάζομαι και για την πλειοψηφία του λαού του ΠΑΟΚ


Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
#FREEΠΟΡΚΥ-5
montekristo
 
Δημοσιεύσεις: 3990
Εγγραφή: Τετ 27 Μάιος 2009, 16:33

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:49

Κατά τα αλλα ήμασταν γραφικοί όταν λέγαμε ότι θέλουν να φάνε τον μιχελ. Τα έργα του μιλάνε από μόνα τους και δεν έχω ανάγκη κανέναν να με πείσει για κάτι άλλο. Κρίμα που αρκετός κόσμος έχει πεσει στην παγίδα τους
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:52

Hermann έγραψε:Όχι δεν την έχω σπουδάσει αλλά όλοι γνωρίζουν το κόστος του επαγγελματικού αθλητισμού. Εξάλλου υπάρχει και η φράση "ο αθλητισμός είναι καλός, ο πρωταθλητισμός όμως όχι". Και στο Mr Olympia για το bodybuilding όλοι παίρνουν ουσίες. Και εκεί είναι πολύ αυστηρές οι ποινές, και εκεί κάνουν μες στο χρόνο αιφνίδιες επισκέψεις στους αθλητές πριν τον διαγωνισμό. Όλοι ξέρουν τι παίζει αλλά κανείς δε λέει κάτι. Για τα μάτια του κόσμου όμως και γιατί τα αθλήματα είναι κέρδος, πρέπει να γίνονται και κάποιοι έλεγχοι. Τι θα γινόταν αν πιάνονταν όλοι οι αθλητές; Σε σεζόν με 50 αγώνες τον χρόνο πάνω κάτω οι αθλητές, πολλοί με πάνω από 10 χρόνια πολύ υψηλής σωματικής επιβάρυνσης, πως ανταπεξερχονται;

Δηλαδή Γκόραν πιστεύεις ότι ο Χ παίκτης του ΠΑΟΚ πηγαίνει σπιτάκι του, τρώει το ρυζακι του, πίνει ένα scoop πρωτεινης και όλα καλά;
Πιστεύεις ότι ένας παίκτης επιπέδου Τσάμπιονς λιγκ (γιατί τέτοιος ειναι-ηταν ο σένα) δε χρειάζεται το κάτι παραπάνω για να πολεμήσει τον ανταγωνισμό που προκαλούν άλλοι παίρνοντας το δρόμο των ουσιών για να προοδεύσουν;

Μάλλον δεν διάβασες ότι όλα όσα έγραψες, τα ξέρουμε κάποιοι "διαφωνούντες", οπότε τζάμπα τα ξανάγραψες...
Ο τρόπος που τα έγραψες με ενόχλησε, γιατί ήταν πολύ προσωπικογενικός προς όσους δεν πάνε την ντόπα...
Πιστεύω ότι μπορείς να εκφραστείς εξ ίσου καλά, δίχως χαρακτηρισμούς και υποδείξεις-διαταγές...

Υ.Γ. Μιας και έχω την εντύπωση ότι έχουμε διαφορετική άποψη, για το αν πρέπει να διατηρήσουμε την ντόπα στον επαγγελματικό αθλητισμό ή να γίνει αγώνας για να καταργηθεί παντελώς, οπότε όλοι να την βγάζουν με ρυζάκια και πρωτεϊνες απ το κρέας, δεν σε είδα να απαντάς σε μια παραπάνω ερώτηση μου, που απευθυνόταν σε όλους όσοι λέτε "έλα μωρέ, εντάξει, δεν βαριέσαι, ντοπαρίστηκε, τιμωρήθηκε, ΟΚ τώρα, παιχταράς είναι, ζήτω, να έρθει"...
Οι ληστείες των ΠρωΚταθλημάτων με κοράκια ή στα στημένα δικαστήρια, να παλέψουμε να τελειώνουν ή μήπως να γίνουμε εμείς από θύματα θύτες, για να μην τυχόν υπάρξει φόβος να πάψει να υπάρχει αιλυνεικώ ΠρωΚτάθλημα?
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Ασπρόμαυρος Εβρίτης » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:55

Αντε ήρθαν οι μεταγραφές και θυμηθήκαμε ότι εκτός από τους κλέφτες του ποκ έχουμε και άλλους εχθρούς. Κάποιους που το παίζουν ΠΑΟΚτσηδες και προσπαθούν να ικανοποιήσουν τα συμφέροντα τους στις πλάτες της ομάδας. Αυτοί είναι οι μεγαλύτεροι αντίπαλοι γιατί αγωνιστικά τους άλλους δεν τους βλέπω. Ο Μιχελ σας έκανε τίποτα τις γυναίκες σας ρε;; Συσπείρωση γύρω από την ομάδα ενάντια στον πόλεμο που δέχεται από παντού!!! Μην ξεχνάτε και μην παρεκλινετε για μια μεταγραφή.
Λαός ενωμένος ποτέ νικημένος. 1926
Άβαταρ μέλους
Ασπρόμαυρος Εβρίτης
 
Δημοσιεύσεις: 5327
Εγγραφή: Παρ 27 Ιαν 2017, 23:40

Re: Μεταγραφές Καλοκαιριού 2018

Δημοσίευσηαπό Hermann » Πέμ 24 Μάιος 2018, 00:56

Μα επιλέγετε να εστιάσετε εκεί ενώ είναι γνωστό το τι γίνεται στην αγορά. Καλώς ή κακώς έτσι λειτουργούν τα πράγματα, δεν μου αρέσει να διαβάζω ότι "χαλιεμαι που είναι ντοπε".

Δεν ειπα ότι μου αρέσει. Είτε επιλέξεις να την καταπολεμήσεις με πιο δραστικά μέτρα είτε όχι, πάντα θα υπάρχουν αυτοί που θα παρανομουν και θα αποκτούν ένα άδικο πλεονέκτημα έναντι άλλων.
Άβαταρ μέλους
Hermann
 
Δημοσιεύσεις: 3475
Εγγραφή: Δευτ 12 Δεκ 2016, 18:58
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Μεταγραφολογία

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες