Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Θέματα που αφορούν την αθλητική επικαιρότητα, άλλες ομάδες και όχι μόνο!

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Azrael » Δευτ 19 Φεβ 2018, 19:57

1 0 ο βαζελος τον κουγια απο νωρις.μας συμφερει ενας μαχιμος βαζελος που εχει και κουλα και ΕΟ.
Stare in the raven's eye
Your time has come to die
Welcome to my world
Άβαταρ μέλους
Azrael
 
Δημοσιεύσεις: 4689
Εγγραφή: Σάβ 14 Δεκ 2013, 21:03
Τοποθεσία: Dagobah

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Asimos » Δευτ 19 Φεβ 2018, 20:09

Ωρε γιουχα τα τυρια
Asimos
 

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Petros1988 » Δευτ 19 Φεβ 2018, 20:09

Δεν ξέρω αν ο Βαζελος στην συνέχεια που δεν τον υπολογίζει κάνεις θα μπορέσει να κόψει βαθμούς από Αεκ Ολυμπιακό θα φανεί.
Άβαταρ μέλους
Petros1988
 
Δημοσιεύσεις: 2313
Εγγραφή: Παρ 01 Ιούλ 2016, 14:56

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Δευτ 19 Φεβ 2018, 20:25

Aureliano Buendia έγραψε:Αυτά που γράφονται περί ντοπαρίσματος αντιπάλων, που γράφονται κάθε χρόνο, τα προσπερνώ ως ακραία γραφικά.
Είναι αστήρικτα, είναι συνωμοσιολογικά, είναι άνευ υπόστασης.

Περί διαιτησίας, η αεκ έχει πάρει κάποια σφυρίγματα (πέναλτι με Λαμία, μη καταλογισμός πέναλτι με ΠΑΣ), όπως θεωρώ ότι έχουμε πάρει κι εμείς (ακυρωθέν γκολ Πλατανιά, οφσάιντ Πέλκα με τον ΠΑΣ).
Δικαίως, είμαστε στις θέσεις 1-2, αντίστοιχα. Δικαίως θα παιχτεί το πρωτάθλημα ανάμεσά μας. Δικαίως, αν τους κερδίσουμε εδώ θα το πάρουμε, δικαίως αν βγάλουν διπλό στην Τούμπα, θα το πάρουν μάλλον αυτοί.

Περί στημένων ομάδων, τα ίδια θα λέγαμε αν στα ματς με Ξάνθη (0-3) και ΠΑΣ (1-3) ήταν άλλες ομάδες στη θέση μας.
Τις ίδιες βλακείες λένε και όλοι οι αντίπαλοί μας για να μειώσουν αυτές τις νίκες, όχι στημένος ο Ζίφκοβιτς, όχι ομάδα - δορυφόρος ο ΠΑΣ και πάει λέγοντας.

Γενικώς, άπαντες στην Ελλάδα είναι βουτηγμένοι σε ένα χυλό αδιανόητης καχυποψίας και συνωμοσιολογίας που με κάνει να απορώ γιατί βλέπουν μπάλα. Τις προάλλες, μια μέρα πριν το οσφπ-αεκ του πρωταθλήματος, υπέμενα καταναγκαστικά το μαρτύριο του αθλητικού ραδιοφώνου σε ταξί κι ο μπετόβλακας ο Μίρτσος ούρλιαζε με την ψαγμένη φωνή ότι "τα έχουν μοιράσει, ξυπνάτε ΠΑΟΚτσήδες, πρωτάθλημα ο Μαρινάκης, κύπελλο ο Τίγρης και ο ΠΑΟΚ με το πουλί στο χέρι". Έγινε το 1-2 της αεκ και αναρωτιέμαι αν βγήκε να πει "μάγκες σόρρυ, έλεγα αηδίες, το παίζω ψαγμένος, αλλά είμαι ένας κάγκουρας που λέει ό,τι να 'ναι στον αέρα, γιατί έχω εξίσου μπετόβλακες ακροατές που με παίρνουν και στα σοβαρά"

Εγώ πιστεύω ότι αν πάρουμε τα ντέρμπι με οσφπ και αεκ, είμαστε σίγουροι πρωταθλητές γιατί πάνω από δύο Χ στα άλλα ματς το αποκλείω να κάνουμε. Επίσης, θεωρώ ότι το ματς Ατρόμητος-αεκ είναι 1Χ και με νίκη επί του γαύρου, αγκαλιάζουμε το πρωτάθλημα.

Η αεκ έχει βγάλει χαρακτήρα, είναι δεμένη και τρομερά δυσκολοκατάβλητη ομάδα, αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος φοβίας ενόψει του μεταξύ μας ματς. Πιστεύω ακράδαντα ότι θα τους πατήσουμε και ότι όλα θα πάνε καλά.


τα είπες όλα...ακομπλεξάριστα....όπως ο μέσος Παοκτσής του 2019 μετά το πρώτο double... :opaokara:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3499
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό painkiller4 » Δευτ 19 Φεβ 2018, 20:37

Αμφιβάλλω πολύ αν αυτή η βαζελα που είναι για τον γάιδαρο καβαλα κόψει βαθμούς από αεκ και ολυμπιακο. Αντίθετα με μας στο μεταξύ μας θα κάνουν το παν για να μην πάρουμε βαθμούς. Θέλω και πιστεύω ότι θα είναι μεγάλη η διαφορά μας με τους άλλους ώστε να μην μας καίει το αποτέλεσμα.

Στάλθηκε από το SM-J710F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Άβαταρ μέλους
painkiller4
 
Δημοσιεύσεις: 6630
Εγγραφή: Παρ 27 Νοέμ 2015, 01:45

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό elvetos giatros » Δευτ 19 Φεβ 2018, 20:49

επειδή πολλά γράφονται από τους συντρόφους για την κούλα φέτος, έχω την αίσθηση ότι ισχύουν τα εξής:

Κακά τα ψέμματα έχουμε λόγο να ζηλευουμε το ποδοσφαιρικό τους τμήμα
Με λιγότερα χρήματα, με λιγότερα χρονια στην πρώτη εθνική :mrgreen: , καταφέρνουν και μας κυνηγούν μέχρι τέλους
Θυμίζει τη ροκ κατάσταση τη χρονια που κυνηγούσαμε εμείς τους λαγούς

Δυστυχώς δεν έχουμε ακόμη το μέταλλο μιας ομάδας του ΟΚ

Γιατί το μέταλλο φτιάχνεται με νίκες, με τίτλους, με πρωτευουσιάνικη αυτοπεποίθεση (μέχρι αλαζονείας...)

Για εμάς το πρώτο πρωτάθλημα μετά από 33 χρονια θα σημάνει αλλαγή πορείας της ιστορίας μας
Αν μάλιστα συνοδευτεί από είσοδο στο C.L. και επανακατάκτηση του πρωταθλήματος του χρόνου θα πρόκειται για γονιδιακή μετάλλαξη στην ώριμη ηλικία των 92 χρονων, που οδήγησε σε αλλαγή φαινοτύπου - ιατρικώς μέχρι τούδε αδύνατον να συμβεί...
Μπορεί να λέτε κάποιοι τι γραφει ο μ@λ@κ@ς ο γιατρός αλλα το εγώ τα εννοώ
Γι αυτο και το έργο του Σαββίδη ήταν και είναι τιτάνιο

Και το μπασκετικό τους τμήμα έχουμε λόγο να ζηλεύουμε
Τόσα χρονια η "αγια τριάδα" μας έχει στο 3-5 του πρωταθλήματος, έναν τίτλο δε σταυρώσαμε ρε γαμώτο
Αλλα τα χρήματα του Αγγελοπουλου είναι πολλά, πως να το κάνουμε
Και η στήριξη του κόσμου μας στο basket είναι φτωχή....κακά τα ψέματα

Όσο για όλα τα υπόλοιπα τμήματα εκεί υπερτερούμε παρασάγγας
Και αυτο είναι δουλειά όλων των εφόρων, των χορηγών, του προεδρου του ερασιτέχνη
Και αυτο με κάνει υπερήφανο

Γι αυτο μάγκες μπείτε στον ερασιτέχνη, στη μάνα του συλλόγου
Δεν επιτρέπεται να έχουμε μονο 35 τακτοποιημένα μέλη

Και ζηλεύετε ελευθερα
Η ζήλια σε κάνει καλύτερο
Ο φθόνος είναι ο χείριστος σύμβουλος

:nairepaok:
Ο ετεροαποκαλουμενος κι ως άπλυτος κυρ Παντελής
elvetos giatros
 
Δημοσιεύσεις: 3499
Εγγραφή: Πέμ 05 Μαρ 2009, 01:16

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό ΑποστόληςΑ » Δευτ 19 Φεβ 2018, 21:12

H AEK μπορεί να μας κυνηγάει, αλλά δεν θυμάμαι ποτέ να έχει αδικηθεί, από τότε που ανέβηκε στην Α΄Εθνική και μάλιστα δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι σε αγώνα ΑΕΚ - Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ αποβλήθηκε παίκτης του Θρήνου μετά από 5 έτη. Και μάλιστα δύο παίκτες! Ο Μελισσανίδης ξέρει να φροντίζει τα περιουσιακά του στοιχεία.
Η ΑΕΚ μας κυνηγάει και για έναν ακόμη λόγο: Κάναμε έγκλημα το καλοκαίρι με Stanojevic και χάσαμε τρεις μήνες. Με Lucesku από τον Ιούνιο θα είχαμε τώρα άλλους 5-8 βαθμούς.
Επιτυχία είναι η συνεχής (έστω και μικρή) βελτίωση.
Άβαταρ μέλους
ΑποστόληςΑ
 
Δημοσιεύσεις: 90086
Εγγραφή: Τετ 17 Ιουν 2009, 09:09
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος (τέως Μπραχάμι)

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό zoran » Δευτ 19 Φεβ 2018, 21:40

Ας δούμε λίγο κάποιες συμπτώσεις. Ισοπαλια πρώτη αγωνιστική, βάζελος προτελευταία , ομαδάρα όπως κ φέτος.

Το μόνο που μενει είναι να βρούμε το νέο Γκουερινο.

Το πρωτάθλημα δε θα χαθεί. Ακόμη κι εγώ που το γράφω ξέρω ότι ολες οι αμφιβολίες μου οφείλονται στο ότι έχω 33 χρόνια να μαμησω. Σε τιποτα αλλο. Σαν πρωταρης. Κι οταν ερθει η ωρα θα μαμησω και θα βγω με ενα κρυφο χαμογελο αυτοπεποιθησης κ θα αναψω τσιγαρο.
Υπομονη. Τα καλυτερα ειναι μπροστα μας. ΙΒΑΝ σε ευχαριστουμε
Άβαταρ μέλους
zoran
 
Δημοσιεύσεις: 817
Εγγραφή: Δευτ 13 Οκτ 2008, 21:29

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Alastor » Δευτ 19 Φεβ 2018, 22:10

ειδε κανεις τα γκολ στο κομποτιακος-παναιτωλικος? Ο παναιτωλικος εβαλε 2 γκολ με πεναλντυ,εκ των οποιων και τα 2 τα εκανε ο τερματοφυλακας που πηρε και 2η κιτρινη στο δευτερο.

Ειδικα το δευτερο πεναλντυ,δεν εχω ξαναδει τετοια εξοδο σε τετ α τετ,πιο εσκεμμενη ανατροπη πεθαινεις.Μιλαμε το ματς βρωμαει καραστημενο.
Άβαταρ μέλους
Alastor
 
Δημοσιεύσεις: 6229
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2009, 09:37

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό sic-4 » Δευτ 19 Φεβ 2018, 22:12

Aureliano Buendia έγραψε:
sic-4 έγραψε:
Aureliano Buendia έγραψε:Αυτά που γράφονται περί ντοπαρίσματος αντιπάλων, που γράφονται κάθε χρόνο, τα προσπερνώ ως ακραία γραφικά.
Είναι αστήρικτα, είναι συνωμοσιολογικά, είναι άνευ υπόστασης.



Σου θυμιζω πως στην αρχη της σαιζον ο Ιβαν ειχε θεσει ζητημα αντιντοπινγκ, οποτε ισως να μην ειναι τοσο ανευ υποστασης. Αστηρικτα ναι αλλα νομιζω οχι συνωμοσιολογικα.


Κοίτα, sic, το ότι το έθεσε ο Ιβάν δεν σημαίνει ότι και βάση, αυτό που σίγουρα δεν έχει βάση είναι ο τρόπος με τον οποίο διατυπώνονται, εδώ και μπόλικες σεζόν, τέτοιου είδους σχόλια στο φόρουμ.
Ούτε ντόπες, ούτε σφυρίχτρες, ούτε ομάδες-γιουσουφάκια βλέπω φέτος.
Είμαστε δίκαια πρώτοι, είναι δίκαια δεύτεροι από κοντά και ανυπομονώ να τους διαλύσουμε για να είμαστε πρώτοι και καλύτεροι με άνεση.


Aureliano, ισως δεν ειναι κατι περισσοτερο απο απλες ανησυχιες, αλλα δεν μπορεις να τις χαρακτηρισεις συνωμοσιολογια εχοντας χειροπιαστα παραδειγματα κιτρινομαυρων προεδρων με πορτοκαλαδες. Δεν μιλαμε για κατι απιθανο, μιλαμε για κατι που εχει συμβει οποτε δεν ειναι παραλογες οι ανησυχιες. Κατα τ'αλλα συμφωνω οτι αυτο που βλεπουμε φετος δεν εχει σχεση με το παρελθον.
Βλέπω έναν Αετό με δυο κεφάλια
Άβαταρ μέλους
sic-4
 
Δημοσιεύσεις: 5904
Εγγραφή: Παρ 11 Ιούλ 2014, 22:05
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Χωρικός » Δευτ 19 Φεβ 2018, 23:15

Petros1988 έγραψε:Δεν ξέρω αν ο Βαζελος στην συνέχεια που δεν τον υπολογίζει κάνεις θα μπορέσει να κόψει βαθμούς από Αεκ Ολυμπιακό θα φανεί.

χμμ... και με εμας παίζει..
Άβαταρ μέλους
Χωρικός
 
Δημοσιεύσεις: 3202
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό Ale » Τρί 20 Φεβ 2018, 16:59

Τους μάζεψε, λέει, ο χυμένος και τους είπε "μπράβο που κερδίσατε και τον διαιτητή".
Έτσι τους θέλω, εθελότυφλους, κομπασμένους και αχάριστους.
Αν μπουν έτσι με την Χαλκηδόνα και το παίξει στα ίσια η μαυροφόρα, ο χαμένος ξάδερφος του Σικαμπάλα θα κάνει μεγάλο πάρτι.

Μεθαύριο παίζουν στο Κίεβο;
Θέλω παράταση και γκολ Χατσερίδη στο 120'.
Με τον καιρό να 'ναι κόντρα, έχει τιμή σαν πετάς.
Άβαταρ μέλους
Ale
 
Δημοσιεύσεις: 6485
Εγγραφή: Κυρ 08 Δεκ 2013, 02:26
Τοποθεσία: Νότια Μακεδονία

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό giapas » Τρί 20 Φεβ 2018, 17:02

Ale έγραψε:Θέλω παράταση και γκολ Χατσερίδη στο 120'.


Αυτογκολ Χατσερίδη. Όχι γκολ
Θέλουμε να περάσει η κούλα , δες -αν περάσει- πότε είναι τα επόμενα ματσάκια της.
giapas
 
Δημοσιεύσεις: 9438
Εγγραφή: Τρί 26 Ιαν 2010, 10:49

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό obanebane » Τρί 20 Φεβ 2018, 17:07

Σιγα να μην παρακαλαμε να περασει η κουλα για την εξτρα καταπονηση.
Αν ειμαστε καλυτεροι,μεσα στην εδρα μας παιζουμε θα τους κερδισουμε και θα παρουμε το πρωταθλημα.
Άβαταρ μέλους
obanebane
 
Δημοσιεύσεις: 24592
Εγγραφή: Τρί 10 Μαρ 2009, 00:51
Τοποθεσία: ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Re: Νέα, άρθρα & σχόλια για άλλες ελληνικές ομάδες VIII

Δημοσίευσηαπό goran 64 » Τρί 20 Φεβ 2018, 17:08

Ναυταμερικανοτρουμποειδή υβρίδια βοθρολιμανίσιων βαμπιρογαμωβρωμοπουστοπιθηκοϋπανθρωπαρίων φτάνει η ώρα σας...Η Κυριακή είναι κοντά, αν και δεν περνάει η τατιάνα η ώρα...


Υ.Γ. Χθες έδινα 2 γκολ αβάντζο σε κάτι υποστηρικτές τους στην χαβούζα και δεν τόλμησε κανείς να βάλει στοίχημα...
Έρχονται εντελώς χεσμένοι και προετοιμασμένοι για χοντρή ξεφτίλα σας λέω...Ίσως την μεγαλύτερη τους ever...
Παλεύω ασταμάτητα. Αντιστέκομαι στην αδικία. Οργανώνομαι συνέχεια. Κατακτώ, μόνο τίμια. = Π.Α.Ο.Κ.
Χρηστάρα, ζεις μέσα στην καρδιά μου, ώσπου να ξανανταμώσουμε, στου Παραδείσου τα τσιμέντα....
Ένα το χελιδόνι κι η άνοιξη ακριβή, για να γυρίσει ο ήλιος, θέλει δουλειά πολλή....
Άβαταρ μέλους
goran 64
 
Δημοσιεύσεις: 27004
Εγγραφή: Δευτ 05 Οκτ 2015, 15:20
Τοποθεσία: Πόλη του Π.Α.Ο.Κ.!!!!

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Αθλητικά-Αγωνιστικά

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Miles, thomas Murg και 18 επισκέπτες