ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Σχόλια - κριτική για όλους τους αγώνες του νέου πρωταθλήματος Superleague και όλων των παραλειπομένων...

Mvp

ΠΑΣΧΑΛΑΚΗΣ
2
1%
ΒΑΡΕΛΑ
25
17%
ΜΑΛΕΖΑΣ
2
1%
ΚΡΕΣΠΟ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΜΑΤΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΝΙΑΣ
2
1%
ΜΑΟΥΡΙΤΣΙΟ
3
2%
ΠΕΛΚΑΣ
106
73%
ΜΑΚ
1
1%
ΛΗΜΝΙΟΣ
4
3%
ΚΟΥΛΟΥΡΗΣ
1
1%
ΤΣΙΜΙΡΟΤ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΠΡΙΓΙΟΒΙΤΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
ΚΑΜΠΟΣ
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων : 146

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 07:27

Χιλια μπραβο που επιτελους διασυραμε χωρις καμια αμφιβολια τους λαγους.
Ελπιζω να μη διαβαστει λαθος αυτη η νικη.
ΔΕΝ ημασταν καλοι, ημασταν απλα ανωτεροι αυτου του αστειου βαζελου. Η ομαδα στηθηκε ανορθοδοξα.
Γνωμη μου και οποιος διαφωνει δικαιωμα του.
Λοιπον, πρωτον μπραβο στον Πασχαλακη που πασχιζε απο τις ηλιθιες πασες του Μαλεζα που αν υπηρχε στοιχειωδως καλος αντιπαλος φορ θα ειχαμε προβλημα.
2ον. Βαρελα καταπληκτικος.
Κρεσπο αν και εκτος θεσεως, μια χαρα.
Ματος εκτος τοπου και χρονου.
Κανιας μαουριτσιο ΔΕΝ κολλανε. Εκει πρεπει να ειναι διδυμο τσιμι μαουριτσιο με πελκα η μπισε μπροστα τους.Ο Κανιας απεδειξε πως πρεπει να αποχωρησει και να επιστρεψει με το καλο ο χαρισης.
Ο μακ ειναι προβλημα γιατι εκει δεν ειναι αυτο που χρειαζομαστε. Η θεση αυτη θελει αλλα χαρακτηριστικα και ο μακ εχει αυτα ενος 2ου φορ.
Δεξια ο λημνιος δεν τα πηγε καλα, αλλα ειμαι σιγουρος πως τον αγχωσε η γεματη τουμπα και αυτο θ ξεπεραστει μονο με συμμετοχες. Ελπιζω να μην τον εξαφανισει ο ρουμανος και δουμε τον ανυπαρκτο καμπος παλι.
Μπροστα ο κουλουρης ειναι απλα λιγος δυστυχως. Το οτι τρεχει κ μαρκαρει δε μ λεει τιποτα. Εκεινη η θεση θελει εκτελεση, οχι μονο τρεξιμο. Οταν ειδικα παιζεις εντος εδρας με τον αστειο λαγο, θελει το βασικο σου οπλο καρφωμενο στην περιοχη τους να τους ξεφτιλισεις απο την αρχη.

Το ανησυχητικο ειναι πως ΔΕΝ υπαρχει επιθετικο πλανο. Η ομαδα εξακολουθει να ειναι προβληματικη μπροστα, χωρις καμια κομπινα και αυτοματισμους. Μετα απο τετοια νικη πρεπει να βλεπεις και να διακρινεις τα προβληματα και οχι μετα απο μια ηττα.
Για μενα το ξεκαθαρισμα πρεπει να ειναι τ εξης:
Να παρθει αριστερο μπακ. Βιερινια Λημνιος Λαμπρου και Ενρικε να ειναι τα εξτρεμ. Στο 10 να καρφιτσωθει ο Πελκας και ο Μπισε. Καντουρι Καμπος Μακ(?) Λεβεκ Κανιας τελος. Κουλουρης δανεικος σε ατρομητο νιονιο κ να παρθει περειροειδες φορ. Επιστροφη Χαριση και Χατζη και ειμαστε μια χαρα
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimg4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 07:29

sourmenetes έγραψε:Προς dim γιατι κλειδωσε το προηγουμενο.

Αν λες καλα του εκανε ο μακ με τετοια λογικη σε καθε ματς θα παιζουμε με 10
Ειμαστε 4-0 και ναι προκληθηκε,αλλα ποιος ο λογος να φας κοκκινη;;;


Τωρα ειδα το σχολιο σου. Ειπα εγω οτι πρεπει να ακολουθηθει αυτη η λογικη ή απλα διαφωνεις ετσι απλα επειδη ειμαι ο dim?
Για την μεμονωμενη φαση μιλησα, ναι καλα εκανε γιατι εκεινη τη στιγμη δε γινοταν αλλο να δεχτει να φαει φαπα απο το @ρχιδι τον βινιαφαπες. Ε εχουμε ενα ταμπεραμεντο ασπορομαυρο, τωρα το ανακαλυψες?
Εδω πανε να φανε τον καλυτερο στοπερ των τελευταιων χρονων για 1 κοκκινη, εκει κολλησες?
Dimg4
 

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό nickgg » Δευτ 11 Δεκ 2017, 07:39

Για οσα αδερφια δε χορτασαν μπαλα
ας σκεφτουν οτι εγω δε μπορεσα να δω το ματς

Και βαλαμε 4 στη βαζελαααααα

ΠΑΟΚΑΡΑ στο επομενο να το ξανακανεις ακριβως ετσι. Με νευρο και με κοκκινες και γαμ^*/#;στ&$#/&ριδια και γιουχα και πυρσους και ΤΕΣΣΑΡΑ
nickgg
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Πέμ 01 Οκτ 2015, 17:49

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Dimitris_L4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 08:50

Συ εχιστηκε το αηττητο στην εδρα μας απεναντι στην πιο πουστικη ομαδα της ελλαδας...Μπηκαμε δυνατα βαλαμε γκολαρα αλλα μετα υπηρχε μια καθιζηση αναιτια..το μονο που μπορω να φανταστω ειναι λ8γω πιεσης του αποτελεσματος λογω πιεσης του λουτσεσκου γενικα λογω πιεσης...απο εκει και περα στο δευτερο ο πελκινιο εκανε απιθανα πραγματα και ξεμπλοκαραμε..
Δν μπορω να σας καταλαβω ειλικρινα..4-0 εριξες τη ζελα χωρις να δεχθεις φαση..και το παραδοξο ειναι οτι ολοι εμεις εχουμε ζησει ταπεινωτικες ηττες απο το βαζελο οταν ειχαμε προβληματα ...και τοτε αυτοι με 5 φασεις μας εβαζαν 3 και 4 γκολ..αλλα τοτε ξεκινουσε η καραμελα των τεμπων και της μπουγατσας...
Μβπ για τις γκολαρες ο πελκας..το κτηνος για αλλη μια εμφανιση αποδεικνυει οτι ειναι το καλυτερο στοπερ του πρωταθληματος..τελικα ο μπεκαλι μας κοροιδεψε....???
Το μοναδικο προβλημα ειναι η εμφανιση των κανιας μαουρισιο..και εκει εχει φαου ο λουτσεσκου..θεωρω οτι ο τσιμι δεν πρεπει να βγαινει..κατα τα αλλα μπραβο στπν ρουμανο που εχει 7/7 στην εδρα μας και ελπιζω να συνεχισει ετσι..
Άβαταρ μέλους
Dimitris_L4
 
Δημοσιεύσεις: 3652
Εγγραφή: Τρί 28 Ιούλ 2015, 12:41

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό rouki » Δευτ 11 Δεκ 2017, 08:58

ΑποστόληςΑ έγραψε:Το άναμμα πυρσών είναι μεγάλη βλακεία.


...και ήταν πολλοί οι πυρσοί.... :cry:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1450
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό rouki » Δευτ 11 Δεκ 2017, 09:02

Κι εγώ είμαι της γνώμης του "rainmaker".
Απλά τα πράγματα... :mrgreen:
Τα πάντα ρει, τα πάντα χωρεί, ο Π.Α.Ο.Κ. μένει
Άβαταρ μέλους
rouki
 
Δημοσιεύσεις: 1450
Εγγραφή: Δευτ 09 Φεβ 2009, 11:38

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό theo-drama » Δευτ 11 Δεκ 2017, 09:21

The_Stalker έγραψε:Γενικώς η εικόνα του ματς:

- Μπαίνεις γερά και στο πρώτο οκτάλεπτο έχεις ΛΙΑΝΙΣΕΙ τη ζέλα. ΚΑΙ γιατί έχεις καλύτερους παίκτες, ΚΑΙ γιατί μπήκες με διάθεση.
- Στη συνέχεια κααααααααααααααθεσαι και δίνεις για ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΦΟΡΑ το δικαίωμα στους πεθαμένους να ελπίζουν ότι μπορούν να πάρουν κάτι από το παιχνίδι. Παίζει να δώσαμε και κατοχή στο 1ο, κάτι που δεν θα πείραζε αν βγάζαμε φάσεις στην κόντρα που ΔΕΝ βγάλαμε.
- Ο Πέλκας κερδίζει μπάλες, κάνει τρίπλες, κρατάει μπάλα και ψάχνει απεγνωσμένα στήριγμα. Εκτός του Κουλούρη που έχει γύρω του 2-3 ζέλες, δεν υπάρχει ΚΑΝΕΙΣ. Αυτό έγινε τρεις φορές το λιγότερο στο 1ο ημ.
- Ο Πέλκας κουνώντας χέρια ζητά να ανέβουν να πιέσουν. Μπαααααα.
- Ξεκινά το 2ο, και η ζέλα τρώει γκολ ερασιτεχνικό όπως είπε και κάποιος παίκτης τους. Από κει και πέρα, πολύ απλά δεν υπάρχει ζέλα στο γήπεδο.

- Ο ρουμάνος πρέπει να ανάψει λαμπάδα στον Πέλκα και να ευχαριστήσει την τύχη (ή την αφραγκουζία) που έπαιζε εναντίον δύο παικτών (π@@στροφάνες κ κουρμπέλη). Και ινσούα μέχρι να πάρει μπρος ο μικρός.Οι υπόλοιποι δεν...
- MVP Πελκίνιο, από κοντά Βαρέλα, Μακ, Κουλούρης.
- Ο Κουλούρης έκανε τη βρώμικη δουλειά, ο Πρίγιο μπήκε και έδειξε γιατί κοστολογείται 10 χαρτιά με μία φάση.
- Πολύ ελπιδοφόρο μήνυμα της κερκίδας οι φωνές αποδοκιμασίας όταν στο 3-0 περιμέναμε να σφυρίξει λήξη ο κόραξ.

Τελειώνω με δύο μπράβο.

- ΜΠΡΑΒΟ στα καλόπαιδα που θα με στερήσουν το γήπεδο για μια ακόμα αγωνιστική. Και που είναι κατά πλειοψηφία τζαμπατζήδες κι εγώ ο μ@λ@κας που πλήρωσα διαρκείας. Λες κι εγώ δεν γουστάρω τους πυρσούς, λες κι αυτοί κάτι πέτυχαν πέραν του να επιδείξουν το τσουτσουνάκι τους...

- ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΜΠΡΑΒΟ στον ΑΡΧΙΜ@Λ@ΚΑ με το laser που επέδειξε επίσης το τσουτσουνάκι του...
Άντε αγοράκι μου, θα σε βγάλουν και ειδήσεις και θα το δείχνεις με καμάρι στους φίλους σου: Εγώ έριχνα το laser στο κοράκι και στα βαζέλια. Για μένα έγινε τρεις φορές σύσταση από τα μεγάφωνα, μετά από προειδοποίηση του κορακιού. Και πάλι μπράβο.


Και εγω καπως ετσι το ειδα.
Και επισης εφυγε μια κροτιδα στελνοντας την εξω απο το γηπεδο,πρεπει να ηταν απο την 4.
Πρωτη φορα δεν καταλαβα οτι επαιζα με λ@γο,αλλα νομιζα με μια ομαδουλα.

ΥΓ. Πανω που ειπαμε 3 μηνες ειναι τελειωσαν,αντε παλι ξανα.
Καλα ελεγχος στις θυρες απλα δεν υπαρχει.
theo-drama
Mr Ξερόλας 2019
 
Δημοσιεύσεις: 5520
Εγγραφή: Πέμ 22 Οκτ 2015, 20:04

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Magpies4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 09:22

Έχουμε 7-0 στα 2 τελευταία μάτς, στα οποία έχουμε σημαντικές απουσίες (για μένα Καντουρί, Πέλκας πρέπει να παίζουν στην ίδια 11άδα και πίσω τους ο Τσίμι με Μαουρίσιο). Αυτό που μετράει είναι ότι άρχισε το δοκάρι και μέσα ενώ μέχρι τώρα είχαμε δοκάρι κι έξω και άπειρη γκρίνια.

Πάμε Πλατανιά που λογικά θα πέσει, και μετά στην Τούμπα με κομπότη. Ας συγκεντρωθούμε να κάνουμε το 2Χ2 και μετά λογικά θα είμαστε πιό πλήρεις, ίσως και με νέο αίμα.
Άβαταρ μέλους
Magpies4
 
Δημοσιεύσεις: 4469
Εγγραφή: Σάβ 27 Δεκ 2014, 04:06

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Sick Bastard » Δευτ 11 Δεκ 2017, 09:29

Ποιός είπε ρε παιδιά, ότι ήμασταν κακοί ή/και πολύ κακοί χτες;
ΤΙ ΨΗΦΙΣΑΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ
ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΤΑΝΕΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΓΑΥΡΩΝ ΟΙ ΜΑΝΕΣ.
ΚΚ2020: "Θα φροντίσουμε να σχεδιάσουμε μια ομάδα που δεν θα χαμηλώσει τον πήχη και στόχοι μας θα είναι το νταμπλ κάθε χρόνο. Στόχος μας θα είναι να αυξήσουμε τα έσοδα και όχι να μειώσουμε τα έξοδα".
Άβαταρ μέλους
Sick Bastard
 
Δημοσιεύσεις: 11465
Εγγραφή: Τρί 19 Οκτ 2010, 11:00

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Odi » Δευτ 11 Δεκ 2017, 09:32

Δες πρώτη, δεύτερη και τέταρτη σελίδα κυρίως.

Κάποιοι χαρακηρισμοί που ήταν αχρείαστοι επεξεργάστηκαν.
Μόνο ΠΑΟΚ
Άβαταρ μέλους
Odi
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 11057
Εγγραφή: Τρί 17 Ιουν 2008, 15:50
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 11 Δεκ 2017, 10:01

Dimg4 έγραψε:
sourmenetes έγραψε:Προς dim γιατι κλειδωσε το προηγουμενο.

Αν λες καλα του εκανε ο μακ με τετοια λογικη σε καθε ματς θα παιζουμε με 10
Ειμαστε 4-0 και ναι προκληθηκε,αλλα ποιος ο λογος να φας κοκκινη;;;


Τωρα ειδα το σχολιο σου. Ειπα εγω οτι πρεπει να ακολουθηθει αυτη η λογικη ή απλα διαφωνεις ετσι απλα επειδη ειμαι ο dim?
Για την μεμονωμενη φαση μιλησα, ναι καλα εκανε γιατι εκεινη τη στιγμη δε γινοταν αλλο να δεχτει να φαει φαπα απο το @ρχιδι τον βινιαφαπες. Ε εχουμε ενα ταμπεραμεντο ασπορομαυρο, τωρα το ανακαλυψες?
Εδω πανε να φανε τον καλυτερο στοπερ των τελευταιων χρονων για 1 κοκκινη, εκει κολλησες?

Διαφωνω εντελως με την κινηση του.
Κινηση βλακειας με ενα ματς εντελως χαλαρο στο 4-0.

Στο θεμα ζαμπρανο δε θεωρω πως για μια κοκκινη κοβεται παικτης.
Και σταματα να βλεπεις οτι σε κυνηγαμε παντα εσενα,λες και δεν εχουμς τιποτα αλλο να κανουμε
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27847
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό Notorious4 » Δευτ 11 Δεκ 2017, 10:08

Να πω και εγώ λίγα πράγματα για τον αγώνα από την οπτική γωνία της κερκίδας.

Η κερκίδα χθες ήταν από τις χειρότερες που υπήρξαν όσα χρόνια ασχολούμαι με τον ΠΑΟΚ.Κάποια στιγμή πρέπει και οι οργανωτές της 4 να αλλάξουν γιατί τα μυαλά τους έχουν κολλήσει εδώ και 1-2 χρόνια.Η κερκίδα για να ανάψει θέλει γρήγορα συνθήματα με εναλλαγές και όχι τα ίδια και τα ίδια.

Στα του αγώνα τώρα όλοι τα είδαμε.Παίξαμε 5 λεπτά ποδόσφαιρο από άλλο πλανήτη και ήταν σίγουρα αποτέλεσμα δουλειάς.Γενικά κάποιες κινήσεις παικτων σε κορνερ , φαουλ κτλ φένεται οτί έχουν δουλευτεί. Στο κέντρο στο μεγαλύτερο μέρος δεν ήμασταν κυρίαρχοι λόγο Κάνιας και φάνηκε η απουσία του Τσίμιροτ.Ο Λημνιός κούραζε την μπάλα σήμερα.Κορυφαίος όλων ήταν ο Πέλκας που μακάρι να είναι έτσι σε όλη την σεζόν.Δεν μου άρεσε που η ομάδα έκατσε για ακόμα έναν αγώνα πίσω και το αποτέλεσμα ήρθε καθαρά λόγο ποιοτικής υπεροχής. :pano:

ΥΓ. την κάρτα του ΜΑΚ την κέρδισε ο Βιγιαφάνιες που έπεσε σε δεύτερο χρόνο.Κανονικά έπρεπε να δεχθούν και οι 2 από μια κίτρινη.
Άβαταρ μέλους
Notorious4
 
Δημοσιεύσεις: 958
Εγγραφή: Σάβ 31 Ιαν 2015, 21:38

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό sourmenetes » Δευτ 11 Δεκ 2017, 10:10

Να πιστωσουμε το πρωτο καλο στημενο της χρονιας σε ολους,στο φαουλ στο πρωτο 5λεπτο.

Κομπινα επιπεδου για τον ΠΑΟΚ!!!
ΠΑΟΚ - ΠΟΝΤΟΣ - ΠΡΟΣΦΥΓΙΑ
Οι μνημες μας ακολουθουν...
Άβαταρ μέλους
sourmenetes
Moderator
 
Δημοσιεύσεις: 27847
Εγγραφή: Δευτ 21 Σεπ 2009, 21:39
Τοποθεσία: sourmena

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό denyparxeisalio » Δευτ 11 Δεκ 2017, 10:17

Sick Bastard έγραψε:Ποιός είπε ρε παιδιά, ότι ήμασταν κακοί ή/και πολύ κακοί χτες;

Εγώ :mrgreen:
Δεν μου άρεσε η ομάδα χθες. Βέβαια από το ποστ μου θα διορθωνα μία λέξη γιατί μετά που το είδα δεν μου άρεσε. Ήμουν και κουρασμένος από το γήπεδο μετά από τόσο καιρό.. .. Θα έλεγα γύρισα προβληματισμένος από το γήπεδο και όχι ξενερωμενος, 4 γκολ ρίξαμε δεν το λες και άσχημα :opaokara:
Proud member of Paokmania forum
Άβαταρ μέλους
denyparxeisalio
 
Δημοσιεύσεις: 1459
Εγγραφή: Παρ 02 Ιαν 2015, 21:27
Τοποθεσία: 7hills

Re: ΠΑΟΚ-ΠΑΟ 4-0,MVP-Σχόλια & Παραλειπόμενα

Δημοσίευσηαπό denyparxeisalio » Δευτ 11 Δεκ 2017, 10:20

sourmenetes έγραψε:Να πιστωσουμε το πρωτο καλο στημενο της χρονιας σε ολους,στο φαουλ στο πρωτο 5λεπτο.

Κομπινα επιπεδου για τον ΠΑΟΚ!!!

Ναι ρε συ επιτέλους κομπίνα :mrgreen:
Proud member of Paokmania forum
Άβαταρ μέλους
denyparxeisalio
 
Δημοσιεύσεις: 1459
Εγγραφή: Παρ 02 Ιαν 2015, 21:27
Τοποθεσία: 7hills

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Πρωτάθλημα Superleague

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης